List otwarty do organizatorów "Goleniowskiej Mili Niepodległości"

drukuj
przeczytano: 52 razy
13.11.2017

Szanowni Państwo,
 
za Państwa pośrednictwem zwracam się do organizatorów Mili Goleniowskiej oraz zarządzających Miastem Goleniów o wskazanie podstawy, przede wszystkim prawnej, ale i faktycznej, które stały za sytuacjami, iż 11 listopada b.r. w godzinach trwania Mili Goleniowskiej, m. in. w godzinach między 14.00 a 16.00 ograniczano wolność mieszkańców miasta i swobodę poruszania się po mieście Goleniów, m. in. mieszkańcom ul. Szczecińskiej, Piaskowej, Sportowej, Matejki, albowiem zgłoszone mi zostały sytuacje, iż mieszkańcy m. in. ul. Szczecińskiej nie mogli opuścić żadną drogą swojego osiedla, co może nosić znamiona czynu zabronionego pozbawiania wolności art. 189 par. 1 k.k.
O ile rozumiem, ograniczenia, utrudnienia w ruchu z uwagi na odbywające się biegi i bezpieczeństwo biegaczy w tym dniu, to trudno mi przyjąć, że np. sytuacja wymagała, aby przez bite dwie godziny trzymać mieszkańców i nie pozwalać im wyjść, wyjechać z terenu osiedla, tak że nie mogli oni udać się do swoich obowiązków np. zawodowych.
Dochodzą mnie głosy, że służby porządkowe potrafiły straszyć mieszkańców "zamknięciem ich", jeśli nie dostosują się do ich poleceń.
 
Nie mam nic przeciwko biegom, biegaczom i imprezie sportowo - kulturalnej zwanej Milą Goleniowską, ale wymaga wyjaśnienia przynajmniej niektórym mieszkańcom, jak mają możliwość korzystania w tym dniu ze swojego niezbywalnego prawa do wolności i swobody poruszania się, tak aby jednocześnie nie stanowić zagrożenia dla uczestniczących w ww. wydarzeniu.
Trudno bowiem przyjąć, że z uwagi na Milę Goleniowską zamykane są wszystkie drogi wyjazdowe z osiedla, mieszkańcy nie mogą się wydostać przez dwie godziny z osiedla czy to do pracy, czy to w innych celach; a co gdyby ktoś kierował się do szpitala z podejrzeniem udaru, wylewu? Z informacji mi przekazanej wynika, że służby porządkowe wręcz chwaliły się mieszkańcowi Goleniowa, że nawet nie wypuścili mężczyzny, który miał jechać do rodzącej żony.
Jak przypuszczam impreza zwana Milą Goleniowską miała być rozrywką i zabawą dla mieszkańców, a nie więzieniem i uciążliwością.
 
W imieniu mieszkańca, który dziś zgłosił mi ten problem, którego dane mogę podać Redakcji Gazety Goleniowskiej celem weryfikacji sytuacji i w imieniu sąsiadów tego mieszkańca, uprzejmie proszę o wyjaśnienie tej sytuacji.
 
Z wyrazami szacunku:
adwokat
Arletta Maria Słowińska

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Nieźle. Organizatorzy tak dobrze zabezpieczyli trasę, że nawet barykadowali drzwi do budynków czy mieszkań. Szacun!

Impreza biegowa więzieniem...!

No ewidentnie pani nie ma "nic przeciwko biegom, biegaczom i imprezie sportowo - kulturalnej zwanej Milą Goleniowską".Nie wypowiadam się w imieniu organizatora ale gwarantuję Pani, że jakby karetka miała dojechać do chorego to nawet najszybszy biegacz ustąpiłby drogi.

Swoją drogą chyba każdy mieszkaniec wie już po 30 latach, że tego dnia są biegi i bywają utrudnienia w ruchu. Dodatkowo w prasie i internecie jest informacja każdego roku. Lepiej pozostać ignorantem i trolować.

dodany przez tasia, dnia 13.11.2017, 11:01:00

Kosmos...kosmos...normalnie terror..który trwa już prawie. 30 lat .nie wiem jak, ale mi się udało jakoś wydostać z mieszkania, wyprowadzić rower z piwnicy i poruszać po terenie skażonym biegaczami...

a Pani adwokat na początek to niech zajrzy do Kodeksu Ruchu Drogowego, Oddział 5 - Wykorzystanie Dróg w sposób szczególny...art, 65..

dodany przez krew i jatka, dnia 13.11.2017, 12:39:00

Widze, ze potwierdza sie wciaz, iz zachodniopomorskie, jak i rowniez nasze kochane miasto, opanowane sa przez `totalna opozycje`.

Przypomina mi sie fragment z filmu Feliksa Falka `Samowolka`, kiedy `swiezy` poborowy zglasza, ze go okradli. Na co odpowiada szef kompani: - To jak to jest?! Dwa lata temu nie kradli, rok temu nie kradli, dopiero jak wyscie przyszli zaczeli krasc?!

Niech to wystarczy za komentarz do tych bzdur w artykule powyzej.

dodany przez j_janusz, dnia 13.11.2017, 13:47:00

Z tego co mi wiadomo karetki tzw. systemowe 999 nie mylić z karetkami które zabezpieczały mile, nie miały problemów z dotarciem do potrzebujących mieszkańców.

dodany przez wojtania, dnia 13.11.2017, 14:54:00

Hmm, ciekawe. Adwokat zwraca się do instytucji za pośrednictwem prywatnej gazety sugerując podejrzenie popełnienia przestępstwa. Oczywiście zarzut jest absurdalny bo ograniczono jedynie szybkość poruszania się, a nie wolność poruszania się. Myślę, że redakcja powinna przekazać ten list władzom samorządu adwokackiego.

dodany przez kamieni kupa, dnia 13.11.2017, 15:48:00

@kamieni kupa

Sugerujesz, ze była to chęć zaistnienia?

dodany przez tasia, dnia 13.11.2017, 15:50:00

30 lat myślał , myślał i wymyślił , weź przestań! :))

dodany przez Pawlak, dnia 13.11.2017, 15:52:00

Smutne to,że adwokat jest tak skromnie obeznany z prawem. Może Pani Adwokat czasem włączy telewizor, albo swoją ulubioną przeglądarkę internetową i przetarłszy oczęta zobaczy,że masowe biegi uliczne odbywają się na całym świecie, w tym także w Polsce od wielu lat i oby odbywały się już zawsze. Możliwe, że Pani Adwokat ma bardzo określone poglądy polityczne i religijne, i tak zwane miesięcznice odbywające się w Warszawie, albo procesje wyznawców kościoła katolickiego jej nie przeszkadzają, choć blokują ulice wcale nie mniej niż biegi uliczne? Tak czy owak, inicjatywę Pani Adwokat delikatnie można opisać jako strzelanie do wróbla z armaty. A może przypadkiem Pani Adwokat ma mieszkanie, lub biuro z którego "nie mogła się wydostać"?

dodany przez aca, dnia 13.11.2017, 16:04:00

@tasia

Jedni chcą zaistnieć, drudzy próbują przekonać ludzi, ze ich gazeta to niezależne źródło opinii, taki bezstronny obserwator. Ty nie dasz się nabrać, ale ciemny lud...

dodany przez kamieni kupa, dnia 13.11.2017, 16:28:00

,, ... Mila Goleniowska miała być rozrywką i zabawą dla mieszkańców , a nie więzieniem i uciążliwością ". Koń by się uśmiał a kobyła zarechotała, gdyby poczucie humoru jak koń miała.

Spieszę donieść, że Goleniowska Mila Niepodległości od 28 lat wpisana jest w Program Obchodów Święta Odzyskania Niepodległości w dniu 11 listopada w Goleniowie. Przez parę godzin, kilka-kilkanaście tysięcy osób w sposób czynny ( biegacze ) bądż bierny ( kibice ) bierze w niej udział. Logicznym jest, że określone służby dbają o bezpieczeństwo ludzi w trakcie trwania imprezy. Człowiek, podobno osobą myśląca wiedząc,że określone ulice będą zamknięte ( organizatorzy robią bardzo wiele, żeby w porę powiadomić o utrudnieniach mieszkańców ) stawia swoje auto na te kilka godzin przecznicę dalej, aby w razie potrzeby móc z niego skorzystać. A przejść w tym dniu z jednej strony chodnika na drugą, oczywiście z należytą uwagą, nikt nikomu nie zabrania. Ot i wszystko.

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 13.11.2017, 23:14:00

A ja się temu mieszkańcowi nie dziwię. Może przyjechała teściowa, miała wypić herbatę i odjechać, a tu klapa. Został uwięziony z groźną bestią w czterech ścianach na dłuuuugie godziny, więc logiczne było, że wynajął adwokata..... Pozdrawiam organizatorów, biegaczy i kibiców.

dodany przez Piotr P., dnia 14.11.2017, 13:22:00

Po przeczytaniu tego co napisała ta Pani, ciśnie mi się na usta tylko jedno

https://www.youtube.com/watch?v=qy03EDdDsBw

dodany przez jean, dnia 14.11.2017, 21:10:00

poduszkowiec dulszczyzna i kołtuneria

dodany przez Pawlak, dnia 15.11.2017, 18:47:00

Rozumiem,żeby to była pierwsza Mila Niepodległości w Goleniowie.Lud miałby prawo nie wiedzieć,że w czasie biegów zostają zamknięte kilka ulic.Informacja o zamykaniu ruchu drogowego była wydana długo przed biegami.Więc każdy inteligentny człowiek zrozumie,że w tych godzinach przejazd będzie zamknięty.Powiem tak,co by było,gdyby w Goleniowie zorganizowano bieg maratoński.A tak jest w wielu miastach w Polsce i na świecie.Biegłem już kilkadziesiąt maratonów i nikt jakoś nie narzekał .Bo ludzie byli już na takie imprezy przygotowani.Na koniec chcę powiedzieć ,że za rok znowu będzie Goleniowska Mila Niepodległości i radził bym się przygotować i nie parkować na trasie biegu.

dodany przez wazelina, dnia 15.11.2017, 23:19:00

Może w obecności autorki Listu otwartego wystarczy powiedzieć Siadaj Kulson ;)

dodany przez jean, dnia 16.11.2017, 00:12:00

PROGNOZA POGODY

-2oC 2oC

niedziela

-2oC 0oC

poniedziałek

-4oC -1oC

wtorek

-3oC 2oC

GALERIA ZDJĘĆ

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018

Wiesław Krause - 15.01.2018

20
Sobota
Styczeń 2018
Fabioli
Miły
Sebastiana
Styczeń, 2018
PnWtŚrCzPtSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Jak widać jesteśmy niestety na minusie mimo programu 500+. Można się tylko zastanawiać czy faktycznie nas się tak mało rodzi czy mamy stare społeczeństwo- i w tym aspekcie doganiamy już zachodnie pańs..." - Goleniowska demografia

"Stronniczość ...." - Prasa szkaluje bank

"Fajnie, że jesteś." - Może teraz zostanę radną?

"@Emanuel , nie podpierdzielaj , dobre ?" - Wjechał do rowu

"Widze panowie, ze wychwyciliscie moja ironie. Gawlowski zanim CBA nie zrewidowalo mu domu, mial wlasnie na konferencji pradowej wspierac Nitrasa. Najlepsze jest to, ze ten sam Gawlowski, na tasmach ja..." - GDDKiA inwestorem obwodnicy zachodniej

"Z czyn do ludzi.Nitras na prezydenta Szczecina - nie ma szans , lepiej PO by się nie ośmieszało , są spaleni jak Bolka trampki!!!" - GDDKiA inwestorem obwodnicy zachodniej

"21 grudnia G. Schetyna miał być w Szczecinie i oficjalnie namaścić S. Nitrasa na kandydata PO na Prezydenta Szczecina. Niestety CBA pokrzyżowało im plany i tego dnia weszło do domu S. Gawłowskiego. Uz..." - GDDKiA inwestorem obwodnicy zachodniej

"ktoś niżej napisał coś o czarnym koniu w wyścigu o urząd prezydenta Szczecina. Nitras to może pomarzyć tylko o tym urzędzie ( on się nadaje do przeszukiwania cudzych rzeczy) :):)" - GDDKiA inwestorem obwodnicy zachodniej

"MIŁEGO DNIA EWA DURSKA" - Barnimy 2017 rozdane

"Hura! Może burmistrz ( jak nim zostanie oczywiście!) zacznie nareszcie bywać na komisjach! W końcu ktoś na odpowiednim poziomie. Świetny pomysł." - Może teraz zostanę radną?

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 091 418 26 01
wysłać fax pod nr.: 091 418 32 41
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator