"Policjant kopnął mnie w brzuch"

drukuj
przeczytano: 3282 razy
Paweł Palica, 04.02.2019

Dwóch świadków składało w miniony wtorek zeznania w sprawie dotyczącej licznych nadużyć, których dopuścić miała się czwórka policjantów pracujących w Komendzie Powiatowej Policji w Goleniowie.

Funkcjonariusze zostali zatrzymani w październiku 2017 roku na polecenie prowadzącej postępowanie Prokuratury Okręgowej w Gryfinie, zarzucono im przekroczenie uprawnień oraz niedopełnienie obowiązków. Jeden z wezwanych 29 stycznia do sądu świadków twierdzi, że policjanci w trakcie zatrzymania ukradli mu portfel z gotówką, drugi, że podczas domowej interwencji został brutalnie przez mundurowych potraktowany, a teraz chce dochodzić swoich praw.

- Od początku zachowywali się bardzo wulgarnie, a gdy przypalałem sobie papierosa jeden z policjantów kopnął mnie w brzuch tak, że aż mi fajka wyleciała - powiedział nam chcący zachować anonimowość pan Marek. - Drugi później sadzał mnie na chama na podłogę, przy okazji uderzyłem głową o futrynę drzwi, rozcinając sobie łuk brwiowy, a na koniec zostałem skuty kajdankami tak mocno, że nie mogłem się ruszyć. Oczekuję więc zadośćuczynienia i sprawiedliwości.

W procesie na ławie oskarżonych zasiedli Tomasz M., Andrzej K., Milena M. oraz Krystian G. Część z nich już w policji nie pracuje. Kolejna rozprawa odbędzie się w marcu.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

W tym mieście policja nie wypełnia poprawnie swojej służby. Goleniów nie jest bezpiecznym miastem. Gdy dzwoniłam w wakacje, że patologiczna młodzież w okolicach mojej posesji zrobiła sobie melanż, taki wiecie fajeczki, alkohol i muzyka na full, to pani powiedziała, że radiowóz będzie za 50 minut. Minęła godzina, postanowiłam sama się przebrać za policjantkę, gdyż sąsiadka miała stroje policjantów, to we dwie się przebrałyśmy i pogoniłyśmy gówniarzy!

dodany przez Primadonna, dnia 04.02.2019, 17:12:55

Z sasiadka przebralyscie sie za policjantki i pogonilyscie gowniarzy. Wow. Fajnie ze o tym piszesz, za to jest sprawa i rok pudla. [Część komentarza usunięta ze względu na obraźliwą zawartość - admin], po ip bez problemu cie namierza. Szeryfka dziunia sie znalazla.

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 04.02.2019, 17:33:50

Hubert nie czepiaj sie, ze dziewczyny przebrane za policjantki na imprezach sobie dorabiaja :) ... az fajka wyskakuje :D

dodany przez saturator, dnia 04.02.2019, 18:13:24

Hahahahaha aż się uśmiałam, za co sprawa? Za noszenie stroju z Allegro? No na prawdę w tych czasach można się nawet za księdza przebrać.

dodany przez Primadonna, dnia 04.02.2019, 19:37:34

Gdyby też pan Klebowski widział sytuację, ale nie widział. Nazwał mnie pan głupią! Ależ ja znam prawo i potrafię się do niego dostosować. Tak dla wyjaśnienia jak to wyglądało: miałyśmy z Jessicą tylko te stroje z Allegro, żadnej nawet zabawkowej broni oraz żadnych odznak. Podeszłyśmy do grupy 10 osób i ja najodważniejsza mówię: Dzień dobry! Zakłócacie spokój mieszkańców, prosimy o opuszczenie tego terenu! ; każdy głupi na pierwszy rzut oka zauważy, że to nie prawdziwy funkcjonariusz, nawet sama wypowiedź na to wskazuje!

dodany przez Primadonna, dnia 04.02.2019, 20:29:26

Mam prawo nosić sobie strój karnawałowy i tak samo zwracać uwagę ludziom, nie podając się za funkcjonariusza. Po prostu mogę się przebrać za dinozaura i tak samo mogę biegać po mieście! Więc proszę się zastanowić, zanim kogokolwiek pan oskarży!

dodany przez Primadonna, dnia 04.02.2019, 20:38:14

Z odpowiedzi wynika, że chyba nie znasz definicji MUNDURU. Jak się nie mylę ten strój musi być zgodny z rozporządzeniem, które ustanawia mundury, określa osoby uprawnione do ich noszenia oraz wzór i kolor munduru.
Nawet policjant na służbie nie może sobie do ubioru cywilnego nałożyć tylko czapki z napisem POLICJA bo taki strój nie spełnia wymagań. Nie jest MUNDUREM w rozumieniu odpowiednich przepisów.

dodany przez Primadonna, dnia 04.02.2019, 20:41:33

Najskuteczniejsza bronia na dinozaura sa kamienie i wytrwalosc ...

dodany przez saturator, dnia 04.02.2019, 20:41:52

hahaha...to ja sie przebieram za szklanku i ide do saturatora zapic...hahah...qwa no nie moge, dwie debilki w policyjskich strojach z allegro, qwa poszly ustawiac rozwydrzona pijana mlodziez podczas melanzu...no nie moge, zaraz wysmarcze sledzione ze smiechu qwa hahha...az dziw ze wam w pape nie dali. juz spokoj.

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 04.02.2019, 22:34:02

A czemu się pan, panie Hubercie tak zirytował straszliwie? Poradziła sobie kobita? Poradziła. Krzywda się nikomu nie stała ;) I to na wesoło! :D

dodany przez Żarówka, dnia 05.02.2019, 10:42:01

Czytam… Czytam… I nie wierzę w to, co czytam :). Do wymiany zdań pomiędzy Primadonną, a Panem Hubertem ciężko się odnieść, chociaż to, czy policjantka – ochotniczka złamała przepisy jest mocno dyskusyjne. Bo nie ważne jest, czy strój jest z Allegro, czy też prawdziwy. Większe znaczenie ma, do czego został wykorzystany. Proszę sobie wyobrazić, że w tym samym stroju przymusza Pani kogokolwiek do wykonywania poleceń wydawanych niezgodnie z prawem, a druga strona w przekonaniu, że ma do czynienia z policjantką by je wykonała. To już jest poważne przestępstwo. Idąc dalej tym tropem, proszę sobie wyobrazić, że ta zła młodzież jednak by się nie zlękła widząc Panią w mundurze i spuściła Pani łomot. I co wtedy? Do kogo miałaby Pani pretensje? Proponuję zostawić policyjną robotę policjantom, tym bardziej, że w opisanym przez Panią przypadku nie było zagrożenia zdrowia i życia tych nielatów.

Co do zeznań anonimowego Pana Marka… Przedstawił on swoją wersję wydarzeń. Wybiela siebie, kosztem interweniujących policjantów. Jeszcze się nie spotkałem z awanturnikiem, który został spacyfikowany przez policjantów w trakcie interwencji, a potem był z tego powodu zadowolony i szczęśliwy, wyrażając przy tym opinię, że policjanci byli delikatni i grzecznie poprosili, żeby awanturnik sam położył się na ziemi i nie trzodził. Szkoda, że autor artykułu nie zadał sobie trudu i nie zacytował zeznań drugiej strony. No, ale wtedy nie byłoby sensacji i wyświetleń...

dodany przez Adam Zygmański, dnia 05.02.2019, 16:13:19

No Panie Adamie, widze ze jestesmy podobnego zdania.

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 05.02.2019, 21:36:22

Czy polecenie "Proszę opuścić ten teren!" jest niezgodne z prawem? Teren prywatny, na którym nie mogą przebywać osoby do tego nieupoważnione. Ja mam prawo wydać takie polecenie, a nie ważne czy bym to zrobiła w przebraniu zakonnicy czy klauna. Młodzież była posłuszna, bo sama wiedziała, że teren jest prywatny. Mogłabym dokładnie podać jakie to miejsce, ale nie będę tego robić.

dodany przez Primadonna, dnia 06.02.2019, 09:57:37

A tak po za tematem jesteście sztywni ludzie. Nie wszystko co ja tutaj piszę, musi być prawdą. Jestem tutaj po to, aby robić bekę, wprowadzać odrobinę satyry to tak sztywnego świata.

dodany przez Primadonna, dnia 06.02.2019, 11:36:37

mozliwe, ze regularne wprowadzanie sztywnosci, przy tak duzym rozedrganiu emocjonalnym, byloby tu jak najbardziej wskazane ...

dodany przez saturator, dnia 06.02.2019, 13:04:48

@Primadonna , zasadniczo wolę strój pielęgniarki lub guwernantki nikomu nie zagraża i jest lubiany przez gawiedź , Zawsze można podejść do płota i huknąć , że Państwo nie życzy sobie takiego zachowania O! :))

dodany przez Pawlak, dnia 06.02.2019, 14:13:53

@Primadonna: Skoro nie wszystko, co Pani pisze tutaj, to prawda, logika podpowiada, że część Pani wypowiedzi to kłamstwa... Chyba, że istnieje jeszcze coś pomiędzy prawdą, a kłamstwem. Może "prawda czasu", "prawda ekranu", albo "g.... prawda". Proponuję trochę mniej pisać, a trochę bardziej sensownie :).

dodany przez Adam Zygmański, dnia 07.02.2019, 11:43:59

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

To, że w Goleniowie jest chaos reklamowy nie tyle wie, co widzi każdy poruszający się jego ulicami. Ponieważ niewiele jest ograniczeń prawnych regulujących tę materię, a te które są, albo nie są egzekwowane, albo wykorzystywane, ludzie korzystają z tej swobody jak chcą i potrafią. Gminna władza - nie tylko zresztą w Goleniowie - ma prawne narzędzia, by ten proceder uporządkować z pożytkiem dla gminnej kasy i miejskiego krajobrazu. Ale świadomie nie porządkuje i to z kilku powodów. Pierwszy jest chyba najważniejszy - trudna materia. Przygotowanie odpowiedniej, spójnej i egzekwowalnej uchwały rady miejskiej to nie jest prosta sprawa. Sami radni raczej jej nie uniosą bez inicjatywy burmistrza. A on i jego aparat wykonawczy trudnych spraw unikają, bo to i kłopotliwe, i pracochłonne, i  nie gwarantuje... jednoznacznego sukcesu. Drugim jest wyraźna sprzeczność interesów - władzy i mieszkańców. Władza poprzez płoty OSiR i inne będące w jej zarządzie czerpie spore korzyści finansowe z wywieszania na nich banerów reklamowych. Mieszkańcy mają w efekcie zaśmiecony krajobraz miejski, a chętni do kopiowania gminy w banerowaniu miasta  - wolną rękę i przykład. Trzecim wreszcie powodem jest... "Gazeta Goleniowska". Kilka lat temu już wiceburmistrz Banach wyraźnie oświadczył na jej łamach, że uregulowanie sprawy reklam zewnętrznych w gminie byłoby w interesie naszej gazety. No tak, ten ostatni powód definitywnie zamyka sprawę...

Leszek Ozimek - 14.02.2019

GALERIA ZDJĘĆ

Biała Niedziela - Goleniów 2019

Wiesław Krause - 11.02.2019

17
Niedziela
Luty 2019
Donata
Gizeli
Łukasza
Luty, 2019
PnWtŚrCzPtSN
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Nie musiałem.Policja,straż i pogotowie byli na miejscu..." - Koszmarny wypadek pod Żółwią Błocią

"Podaj nr.rejestracyjny RODO nie obowiązuje Zgłoś na policję bo w tym miejscu jest zakaz ruchu Być może jechał na teren budowy jako dozorca.." - Koszmarny wypadek pod Żółwią Błocią

"średni koszt to 288 tys za mieszkanie. Obecnie na Goleniowie metr to 4,6 tys - Szarych Szeregów, 4,5 tys - metalowa (ogródek w cenie) Wychodzi, że na Helenowie będzie średnio 65m2 a biorąc pod uwag..." - Są pieniądze na nowe osiedle

"@ Cedek: Oczywiście,że tutaj możesz, nawet powinieneś :) Twój komentarz wygląda jakby był bezpośrednio skierowany do mnie. A to nie ja projektowałem tymczasową organizację ruchu, ba - nawet jej n..." - Z lotniska na okrętkę

"A mi się wydaje ,że właśnie tu mogę kierować swoje uwagi. To publiczne miejsce i temat publiczny. Poza tym napisałem 100 procent prawdy. Można oczywiście kierować swoje uwagi do GDDKiA tyle tylko ,że..." - Z lotniska na okrętkę

"... i pet w szklance." - Polityka informacyjna burmistrza

"I tera Saturator ,, węże z wodą masz poprzecinane , a sok wylał się na blat , rój os ." - Polityka informacyjna burmistrza

"Dziś w nocy podobnie tuż za lotniskiem ok 5 km.Taksiarz z Nowogardu jechał zamkniętym odcinkiem szóstki w kirunku Nowogardu i przestawił betonowe zapory hamując na nich" - Koszmarny wypadek pod Żółwią Błocią

"@ Cedek: Stan przejściowy oznacza, że nie jest to docelowa organizacja ruchu. Uwagi odnośnie "dziadostwa" powinieneś kierować w zupełnie inne miejsce." - Z lotniska na okrętkę

"Dziadostwo !!! Stan przejściowy??!!! Jak ktoś ma dojechać do pracy z Glewic i wrócić transportem publicznym jak nie ma przejazdu. W pracy też ludzie mają powiedzieć że nie przyjdę bo jest" stan przejś..." - Z lotniska na okrętkę

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator