Na kogo zagłosujesz?

drukuj
przeczytano: 4030 razy
redakcja, 28.09.2018

Za niespełna miesiąc, 21 października, zdecydujemy o tym, w jakim składzie pracować będą przez najbliższe pięć lat Rada Powiatu w Goleniowie oraz rady miejskie i gminne. Dzisiaj prezentujemy pełne listy kandydatów do tej pierwszej oraz rad miejskich w Goleniowie i Nowogardzie w kolejności podanej na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej.


 

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

WF-isci nie zawiedli i stawili sie w komplecie. Zgodnie z tym co przewidywalem, nasz `kolega` z forum nieprzypadkowo zaczal wystepowac pod pelnym imieniem i nazwiskiem. Nie chcial podac swoich sympatii politycznych ... bo jakos tak glupio wlasny ogon chcwalic. Urodzony polityk, nadaje sie!

dodany przez saturator, dnia 28.09.2018, 13:34:03

Ankieta
https://goo.gl/forms/qXVV1cEeIFaFtFHe2
Więcej na https://www.facebook.com/ThinkTankGoleniow/

dodany przez JMD, dnia 28.09.2018, 19:58:27

Drogi saturatorze, nie zapytałeś mnie nigdy o moje sympatie polityczne, więc nie widzę tematu, ale dla świętego spokoju odpowiem Ci. Sympatyzuję z każdym, kto za dobro nadrzędne uważa dobro Goleniowa. Nie obchodzą mnie polityczne układy i koterie . Co do moich antypatii, to spraw jest jasna: Pan Krupowicz musi odejść, gdyż nie jest zainteresowany dobrem Naszej Gminy, tylko swoim!. Ponadto, uważam, że każdy odpowiedzialny społecznie człowiek powinien w swoim życiu poważnie rozważyć, czy jest w stanie coś zrobić dla swoich sąsiadów, a nie tylko dla siebie. Ja to rozważyłem i podjąłem kiedyś decyzję o wstąpieniu w szeregi Policji. A teraz chcę dać z siebie więcej i dlatego startuję w wyborach do Rady Miejskiej.

dodany przez Adam Zygmański, dnia 29.09.2018, 02:48:48

Najdrozszy Adamie Z. z tego co pamietam to nie pytalem cie o preferencje polityczne, bo naturalnie jestes `przedluzeniem` linii jedynie slusznej swojego ojca ( choc nie do konca orientuje sie w waszych konotacjach rodzinnych) plus zaprawiasz to retoryka prohomo. Pytalem jedynie o `twojego` kandydata na burmistrza. Ma razie widze, ze tak jak marszalek Geblewicz streczy polityke antypis, ty budujesz swoja optyke polityczna przez pryzmat antykrupowiczowskiej merytoryki. Podobnie jsk jeden z kandydatow na burmistrza, choc on przynajmniej serwuje sojowe latte z busa.

dodany przez saturator, dnia 29.09.2018, 11:52:27

Gdybyś śledził dyskusję na tym forum chociaż w połowie tak dokładnie, jak Ci się wydaje, to zauważyłbyś, że nie popieram żadnego z kandydatów, a wobec Łukasza Mituły mam podejście prawie tak samo krytyczne, jak wobec pana Krupowicza. Nie widzę między oboma panami wielkiej różnicy, tyle że Łukasz Mituła jest sympatyczniejszy. Nie wiem skąd wytrzasnąłeś, że mam poglądy "prohomo". Nie mam. Uważam że każdy żyje tak jak chce i dopóki nie krzywdzi bliźnich swoim zachowaniem, to nic mi do jego orientacji seksualnej i poglądów. Jedynie w aspekcie mojej niechęci do jeszcze urzędującego burmistrza masz rację. Co więcej, to dzięki niemu i jego przybocznym stwierdziłem, że będę startował w wyborach. Ich wybryki, zwłaszcza w ostatniej kadencji były dla mnie bardzo silną motywacją. Swoją drogą, saturatorze, skoro taki krytyczny stosunek masz do większości startujących, to dlaczego sam nie podjąłeś wyzwania i nie ma Cię na żadnej z list? A może jesteś, tylko boisz się przyznać?

dodany przez Adam Zygmański, dnia 29.09.2018, 12:49:24

@Adam Zygmański
Ale to już było... Balcerowicz musi odejść... Krupowicz musi odejść... Nic odkrywczego. Kiedyś wszyscy będziemy musieli odejść...

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 29.09.2018, 13:56:15

Panie Piotrze, ja naprawdę doceniam Pana ciężką pracę na rzecz braku pan Krupowicza w drugiej turze wyborów :). Keep up the good work!

dodany przez Adam Zygmański, dnia 29.09.2018, 14:12:40

@adam zygmanski
To moze zamiast wciaz wsadzac kij w goleniowskie srodowisko polityczne, napisz czym moze sie zasluzyc twoja osoba dla goleniowskiej ziemi. Same popisy oratorskie moge nie wystarczyc. A z tymi szlachetnymi pobudkami wstapienia do policji, troche chyba `odplynales`, bo twoja wczesniejsza dzialalnosc wywrotowa znacznie zawezila srodowisko pracy w jakiej moglbys sie realizowac. Do lgbt nic nie mam dopoki nie laza mi w korowodach po ulicach i nie indoktrynuja dzieci w szkolach i przedszkolach. Tobie to widac nie przeszkadza. Mi tak.

dodany przez saturator, dnia 29.09.2018, 14:12:41

O jacie krece P. Zygmanski zna angielski, tylko mu się pomylily kraje biedaczkowi.

dodany przez Mike, dnia 29.09.2018, 16:33:18

@saturator: Moja wcześniejsza działalność, jak to ująłeś "wywrotowa", miała na celu poprawienie warunków pracy w jednym z zakładów GPP, gdzie pracownicy byli traktowani jak najtańsza siła robocza, bez żadnych praw. Próbowałem założyć związek zawodowy, ale belgijski właściciel firmy, jak się dowiedział, to postawił ultimatum dyrekcji i zostałem zwolniony z pracy wraz z dwoma osobami, które również były w ten niecny proceder zaangażowane. Oficjalnie powodem zwolnienia był kryzys ekonomiczny, który ponoć dotknął firmę i konieczność redukcji etatów. Tyle tylko, że na miejsce trzech zwolnionych osób przyjęto trzy następne.
Jeśli uważasz, że źle zrobiłem reagując na traktowanie moich koleżanek i kolegów z pracy w sposób urągający ich godności, to brak mi słów...
Potem postanowiłem wstąpić do Policji. W tym czasie nie było mowy o brakach kadrowych, a kiedy złożyłem papiery, to dowiedziałem się, że w moim naborze jest około 80 miejsc i jakieś 3500 chętnych. Ponadto na samych testach psychologicznych odrzucano jakieś 60% kandydatów. Mimo to udało mi się przejść wszystkie etapy rekrutacji bez większych problemów i ukończyć szkolenie podstawowe w Szkole Policji w Słupsku, gdzie całkiem łatwo było odpaść, jak nie na bardzo częstych egzaminach z poszczególnych bloków szkolenia, to poprzez nabycie kontuzji. Połamane ręce i nogi, lub zerwane więzadła to nie było nic wyjątkowego. Od tej pory jestem oddanym funkcjonariuszem goleniowskiej Komendy Powiatowej i pilnuję żebyś mógł spokojnie wygadywać głupoty nie niepokojony przez nikogo... O moich pomysłach na poprawienie życia mieszkańcom gminy możesz poczytać na moim profilu facebookowym, gdzie serdecznie Cię zapraszam. Co więcej, nawet jeśli napiszesz coś, z czym się nie będę zgadzał, to nie dostaniesz bana i Twoje komentarze nie będą wykasowane, tak jak to bywa na profilu jeszcze urzędującego burmistrza. A wiesz dlaczego? Bo wierzę w dialog, który nawet jeśli jest trudny, to pomaga ludziom rozwijać się i wzbogacać wzajemnie :)

dodany przez Adam Zygmański, dnia 29.09.2018, 18:21:46

Nigdy już nie uwierzę, że w policji są jakiekolwiek problemy z naborem. Zawsze ten argument jest wyciągany, gdy policja protestuje w sprawie podwyżek. Nie ma to jak informacja z pierwszej ręki.

dodany przez Jaro, dnia 29.09.2018, 20:32:09

@Jaro: Niestety, sytuacja kadrowa obecnie nie wygląda już tak różowo, jak kilka lat temu. Przed nami naprawdę duża fala odejść bardzo doświadczonych policjantów,którzy przyjmowali się w połowie lat dziewięćdziesiątych. Mają już wypracowane lata służby pozwalające na uzyskanie pełnej emerytury, a nie ma żadnego systemu zachęt do pozostania w firmie. Warunki na rynku pracy kuszą dobrymi zarobkami, więc nie dziwi mnie, że po latach ciężkiej i bardzo stresującej służby wielu funkcjonariuszy odejdzie. Na ich miejsce nie ma chętnych. Wynika to ze zbiegu kilku różnych powodów. Przede wszystkim wspomniane już warunki na rynku pracy. Budżetówka nie jest obecnie konkurencyjna wobec pracodawców komercyjnych. Druga sprawa, że obecnie młodzi ludzie mają dużo większe wymagania wobec pracodawcy niż jeszcze kilka lat temu. No i obraz Policji kształtowany przez wydarzenia takie jak we Wrocławiu. A na koniec brak skoordynowanych działań na rzecz poprawy wizerunku Policji w społeczeństwie. W najbliższych latach Policję czeka spory kryzys i żadne zaklęcia panów z ministerstwa nic tu nie zmienią...

dodany przez Adam Zygmański, dnia 29.09.2018, 21:04:37

@adam zygmanski
Z takim portfolio az dziw, ze na burmistrza nie popelniles :) Normalnie Jimmy Hoffa i Marion “Cobra” Cobretti w jednym!!

dodany przez saturator, dnia 29.09.2018, 22:28:56

@saturator tu bardziej lokalnie walesa i Franciszek maurer w jednym :))))

dodany przez Biustonosz, dnia 29.09.2018, 23:10:37

Ja czekam na jakaś spektakularną akcje przeganiania pisiorow przez Doradcę.

dodany przez Biustonosz, dnia 29.09.2018, 23:13:14

Nawiązałeś do mojej "wywrotowej" działalności, więc wyjaśniłem. Nie musi Ci się mój życiorys podobać, korona mi z głowy nie spadnie bez twojej sympatii :).

dodany przez Adam Zygmański, dnia 29.09.2018, 23:18:10

Ankieta oceny pracy Burmistrza Gminy i Miasta Goleniów

https://goo.gl/forms/wm9sRwTjdN7EdpYd2

dodany przez JMD, dnia 30.09.2018, 00:49:31

Niektóre nazwiska zwłaszcza z pierwszych miejsc na listach są już bardzo skompromitowane. Czas rozliczyć działaczy skoncentrowanych niekoniecznie na sprawach społecznych. Własny, interes, prywata i układy to bolączki każdego szczebla naszego życia politycznego. Zachęcam do refleksji i zmiany sympatii politycznych na wybory czysto merytoryczne .

dodany przez achilleum, dnia 30.09.2018, 12:28:19

Szanowni@ dyskutanci, ta nawalanka pro krupowiczów z anty krupowiczami już staje się nudna. Dajcie sobie na luz i udajcie się na kawę do "Mituła Caffe"

dodany przez jzw, dnia 30.09.2018, 13:33:40

Nigdy w życiu na pisbolszewików z PiS. Prokurator stanu wojennego Piotrowicz tworzy prawo dla pisbolszewików. Ta degrengolada pisich narodowych socjalistów w komitywie z KRK to zguba dla Polski. Putin już zaciera łapki, jego pisowscy pretorianie dobrze wykonują swoją pracę. Orban ich olał ale Putin wynagrodzi ten kopniak w d...

dodany przez AnastazjaPotocka, dnia 30.09.2018, 18:13:13

Wypiwszy zaproponowaną przez "Mituła Caffe" kawę / bez ciasta /, przestudiowałem otrzymaną ulotkę wyborczą. Obietnice, obietnice , obietnice , które właściwie można spotkać w ulotkach wszystkich chętnych dorwania się do " wadzy". Tylko jakoś nikt nie deklaruje że wybuduje fabrykę "piniędzy" żeby to zrealizować. Najbardziej mnie ubawiło w ulotce "Taxi dla seniora - 3 razy w roku do szpitala , przychodni czy na cmentarz ". Na to ostatnie to raczej takie TAXI ma zazwyczaj inna nazwę.

dodany przez jzw, dnia 01.10.2018, 19:42:28

Dziękuje Wszytskim kandydującym za odwagę, krytykować zawsze jest komu, podziwiać i gratulować to już nie bardzo jest komu. W każdym razie ja będę głosować na młodych i nowych ludzi, gdyż uważam, ze należy nam się powięź świeżego powietrza, wymiana kadrowa, nowoczesne myślenie. Także mam nadzieję, ze Pan Obecny Burmistrz już niedługo będzie zawierzać tylko Swoje Gospodarstwo domowe, a nie Goleniów.

dodany przez fILO, dnia 05.10.2018, 19:05:59

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

To, że w Goleniowie jest chaos reklamowy nie tyle wie, co widzi każdy poruszający się jego ulicami. Ponieważ niewiele jest ograniczeń prawnych regulujących tę materię, a te które są, albo nie są egzekwowane, albo wykorzystywane, ludzie korzystają z tej swobody jak chcą i potrafią. Gminna władza - nie tylko zresztą w Goleniowie - ma prawne narzędzia, by ten proceder uporządkować z pożytkiem dla gminnej kasy i miejskiego krajobrazu. Ale świadomie nie porządkuje i to z kilku powodów. Pierwszy jest chyba najważniejszy - trudna materia. Przygotowanie odpowiedniej, spójnej i egzekwowalnej uchwały rady miejskiej to nie jest prosta sprawa. Sami radni raczej jej nie uniosą bez inicjatywy burmistrza. A on i jego aparat wykonawczy trudnych spraw unikają, bo to i kłopotliwe, i pracochłonne, i  nie gwarantuje... jednoznacznego sukcesu. Drugim jest wyraźna sprzeczność interesów - władzy i mieszkańców. Władza poprzez płoty OSiR i inne będące w jej zarządzie czerpie spore korzyści finansowe z wywieszania na nich banerów reklamowych. Mieszkańcy mają w efekcie zaśmiecony krajobraz miejski, a chętni do kopiowania gminy w banerowaniu miasta  - wolną rękę i przykład. Trzecim wreszcie powodem jest... "Gazeta Goleniowska". Kilka lat temu już wiceburmistrz Banach wyraźnie oświadczył na jej łamach, że uregulowanie sprawy reklam zewnętrznych w gminie byłoby w interesie naszej gazety. No tak, ten ostatni powód definitywnie zamyka sprawę...

Leszek Ozimek - 14.02.2019

GALERIA ZDJĘĆ

Biała Niedziela - Goleniów 2019

Wiesław Krause - 11.02.2019

16
Sobota
Luty 2019
Danuty
Daniela
Juliany
Luty, 2019
PnWtŚrCzPtSN
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"... i pet w szklance." - Polityka informacyjna burmistrza

"I tera Saturator ,, węże z wodą masz poprzecinane , a sok wylał się na blat , rój os ." - Polityka informacyjna burmistrza

"Dziś w nocy podobnie tuż za lotniskiem ok 5 km.Taksiarz z Nowogardu jechał zamkniętym odcinkiem szóstki w kirunku Nowogardu i przestawił betonowe zapory hamując na nich" - Koszmarny wypadek pod Żółwią Błocią

"@ Cedek: Stan przejściowy oznacza, że nie jest to docelowa organizacja ruchu. Uwagi odnośnie "dziadostwa" powinieneś kierować w zupełnie inne miejsce." - Z lotniska na okrętkę

"Dziadostwo !!! Stan przejściowy??!!! Jak ktoś ma dojechać do pracy z Glewic i wrócić transportem publicznym jak nie ma przejazdu. W pracy też ludzie mają powiedzieć że nie przyjdę bo jest" stan przejś..." - Z lotniska na okrętkę

"Tak patrze na te `Stanczykowe` pozy podinspektora i wnioskowalbym do burmistrza Krupowicza, zeby stworzyc drugie stanowisko dla p. Cezarego ... powiatowo-gminnego mysliciela." - Polityka informacyjna burmistrza

"Kierowca zasnal? Tydzien temu lecialem po szose dla klienta idokladnie o tej samej porze, okolo 1 w nocy na A9 mialem kryzys. Natychmiast pierwszy parking zjazd i bite dwie godziny spalem. Tu nie ma z..." - Koszmarny wypadek pod Żółwią Błocią

"jak się mają sprawy na dzień dzisiejszy ?" - Będzie nowa droga

"Nie powinno być raczej takich sytuacji. Teren zamieszkały nie nadaje się do wykonania jakichkolwiek akrobacji lotniczych, wystarczy chwila i katastrofa gotowa. Ja do namierzenia samolotów używam str..." - Akrobacje nad Goleniowem

"Nie może to być ! , ale fakt napił bym się wody z sokiem wiśniowym , przy Dworcu PKP, eh..." - Polityka informacyjna burmistrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator