Problemy kadrowe goleniowskiej policji

drukuj
przeczytano: 5903 razy
Paweł Palica, 15.01.2018

Ze sporymi problemami kadrowymi boryka się Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie.

Obecnie obsadzonych nie jest 13 etatów, czyli blisko 10% nominalnego stanu liczebnego załogi. Problem, jak zauważa komendant Krzysztof Targoński, dotyczy całej Polski, bo po prostu, ze względu na kiepskie zarobki, brakuje chętnych do służby.

W całej Polsce brakuje obecnie około sześciu tysięcy policjantów, w Zachodniopomorskiem - blisko trzystu.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

"Kiepskie zarobki" są w całej Polsce.
Nie tylko w policji brakuje chętnych do służby/pracy.

dodany przez jerzu007, dnia 15.01.2018, 11:05:45

Az strach pomyslec, jakie jednostki, przy takim
niedoborze kadry, moga przywdziac policyjny mundur.

dodany przez j_janusz, dnia 15.01.2018, 11:48:46

Rzeczywiście jest nas za mało w Goleniowie i okolicach. I dopóki zarobki w służbach mundurowych nie wzrosną, będzie nas coraz mniej. W dzisiejszych realiach tylko zarobkami Policja może powalczyć na rynku pracy, a nie ma co ukrywać, że ich wysokość w stosunku do wymagań wobec potencjalnego kandydata jest bardzo niska. Normalnie rozwinięty fizycznie i umysłowo młody człowiek od razu zauważy, że łatwiej i korzystniej finansowo będzie zacząć karierę na rynku pracy nawet w markecie na kasie. Tam spędzi 8 godzin dziennie, nie będzie miał nocek i pracujących dni świątecznych, odpowiedzialności za ludzkie życie, a koledzy się od niego nie odwrócą, kiedy zostanie kasjerem... No i żeby tym kasjerem zostać, nie musi latać przez pół Polski w niedogodnych dla siebie terminach i zaliczać egzaminów i testów. Idzie na rozmowę o pracę i już pracuje, lub nie. Można by się długo rozpisywać na temat przyczyn braku chętnych do pracy w Policji, ale po co? Jak napisał Pan Komendant, kiepskie zarobki skutecznie odstraszają jakichkolwiek chętnych...

dodany przez Adam Zy., dnia 15.01.2018, 15:42:47

Przy każdym naborze do policji zgłasza się kilkanaście razy więcej chętnych niż oferowana liczba miejsc. Czyli problemem nie są zarobki, ale wysokie wymagania i to akurat chyba dobrze.

dodany przez Jaro, dnia 15.01.2018, 20:03:26

@jaro jestes pewien tego co napisales?
http://nszzp.pl/aktualnosci/z-niewolnika-nie-ma-pracownika/

dodany przez j_janusz, dnia 15.01.2018, 20:49:13

Nie piszecie o rzeczy oczywistej. Tzw etos, szacunek. Puff. Nie ma. Dziś pracować dla Błaszczaka czy Brudzińskiego to wstyd. Być zmuszanym do ochraniania miesięcznic nie mających już nic z żałobą, kiboli nie reagować na bicie opozycji (patrz np. Częstochowa), przełykać bajki o Kulsonie, są tak upokarzające, że nikt nie chce być w tych szeregach. Przełożonymi w Warszawie czy KW są pijacy, lizusy, przypadkowy mierni ale wierni ale bez kręgosłupa. Część przełknęłaby dumę na parę lat za 7-8 tysięcy ale taka kwota to mrzonki.

dodany przez Test mikrofonu, dnia 15.01.2018, 21:30:31

Szczerze mówiąc nie rozumiem doklejania do zawodu policjanta łatki kogoś zainteresowanego tym, kto aktualnie jest ministrem i kto jest u władzy. Nie ma to najmniejszego znaczenia z perspektywy policjanta Komendy Powiatowej. Z definicji policja jest apolityczna, a jej zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w granicach istniejących przepisów. Tylko tyle i aż tyle. W ciągu kilku lat pracy przetrwałem zmianę ekipy rządzącej, kilku ministrów, kilku Komendantów Głównych i kilku Komendantów Wojewódzkich. Przez ten czas ani razu nie odczułem, żeby ktokolwiek wywierał na mnie presję "polityczną". Zadania są niezmienne: pilnować porządku i przestrzegania prawa. To po pierwsze...
Po drugie: Obraz Policji i policjantów pokazywany przez media jest bardzo wypaczony, często krzywdzący i to też jest w pewnym stopniu przyczyna braku chętnych do pracy. Do tego trzeba dodać, że samo społeczeństwo zniechęca do tej pracy młodych. Od wieku przedszkolnego mamusie straszą swoje "niegrzeczne" dzieci, że przyjdzie pan policjant i je zabierze/aresztuje itp, a powinny im tłumaczyć, że jeśli będą w tarapatach, to właśnie policjant im najszybciej pomoże... Z perspektywy policjanta patrolującego Goleniów wygląda to tak, że póki dziecko jest małe, to uśmiecha się do nas i macha na widok radiowozu, a już w wieku szkolnym to samo dziecko na widok radiowozu rzuca pod nosem przekleństwa... To jest wpływ rodziców, którzy bezkrytycznie powtarzają w domu głupoty zasłyszane w telewizji i podejrzane na portalach internetowych. W szkołach nie ma cyklicznych spotkań z policjantami, którzy mogliby młodym wiele trudnych spraw wytłumaczyć i przybliżyć. Co więcej, na lekcjach nie uczy się młodych postawy obywatelskiej, nie zaznajamia ich z podstawowymi przepisami, chociażby kodeksu wykroczeń. A skoro społeczeństwo nie zna Policji i nie wie czym się ona zajmuje, to się jej obawia. Nie mi oceniać ile w tym winy rządzących, bo jak już pisałem Policja jest apolityczna. Smutna prawda jest taka, że w poszukiwaniu wroga, społeczeństwo tego kraju nie rozumie, że to właśnie policjanci, a nie inne służby, pierwsi przybywają z pomocą w ogromnej większości ludzkich dramatów, a także tych najbardziej błahych spraw. Czy to wypadek samochodowy, czy też awantura domowa, czy też dziecko tak rozpieszczone, że rodzice nie wiedzą jak sobie z nim poradzić.
NIkt nie mówi o tym, że w ciągu ostatniego roku udało się przyjąć do zachodniopomorskiej policji około 40 policjantów!!! A jak napisano w artykule, w województwie brakuje ponad 300. Dodajmy do tego, że około połowa przyjętych nie ukończy z przeróżnych powodów szkolenia podstawowego w jednej ze szkół policyjnych. Do służby wejdzie około 20. Co będzie jak zabraknie policjantów do obsadzenia podstawowych stanowisk w prewencji? Kto to wie... Możliwe, że już niedługo się przekonamy.

dodany przez Adam Zy., dnia 15.01.2018, 22:12:31

Jasne "Test mikrofonu" -wcześniej była bardziej ambitna praca- podpalenie rosyjskiej budki przy ambasadzie, coroczne prowokowanie zamieszek na Marszu Niepodległości by temu patriotycznemu przemarszowi ludzi dodać odpowiednią metkę czy zatrzymywanie i kontrole autokarów zmierzających na manifestacje.

dodany przez Pandemonium, dnia 15.01.2018, 22:43:51

No widzisz Pandemonium, wychodzi na to, że ta nasza Policja to sama sobie winna. Najpierw podpala budki przy ambasadach, potem prowokuje bogu ducha winnych patriotów do zamieszek i złośliwie kontroluje autokary, a od niedawna jeszcze gnębi feministki i Obywateli RP... Z wypowiedzi Twoich i Test mikrofonu wynika, że największym złem tego kraju jest Policja. Trzeba ją zdelegalizować zatem ;). Wtedy dopiero obywatele tego kraju będą mogli pokazać na co ich stać!
Wyobraź sobie, że kiedy w zeszłym roku zboczeniec porwał dziewczynkę w Golczewie, to do służby stawili się w trybie alarmowym prawie wszyscy policjanci z Goleniowa, Nowogardu, Kamienia Pomorskiego i Oddziałów Prewencji oraz antyterroryści ze Szczecina, po czym całą noc i poranek te kilkaset osób bez słowa skargi poszukiwało winowajcy w bagiennym i lesistym terenie. I nie ważne były ich prywatne problemy, zimno, brak zaprowiantowania. Liczyło się tylko złapanie złego człowieka i doprowadzenie go przed oblicze Sądu. To jest twarz prawdziwej polskiej Policji. Czemu o tym nie wspomnisz, prawiąc swoje złośliwości???

dodany przez Adam Zy., dnia 15.01.2018, 23:14:45

@Adam Zy.
W takiej sytuacji jaka nam tutaj, w dosc wyczerpujacy sposob, przedstawiles, przykladowo byle osiedlowy diler marihuany, w jeden dzien ma wiekszy przychod niz scigajacy go policjant miesiecznie. Takich strozow prawa skorumpowac mozna bez najmniejszego wysilku. Zreszta mamy przyklad z naszego podworka, gdzie troje policjantow okradalo mieszkania, ktore mieli zabezpieczac po wlamaniach. W Goleniowie przybywa ludzi, mniejszosc ukrainska tez rosnie w sile, ludzie pracuja zarabiaja .. Na pewno za tym tez pojda patologie ktore przybiora na sile .. Zeby po jakims czasie nie okazalo sie, ze tak jak w Nowym Jorku, jedynym rozwiazaniem bedzie program `0 tolerancji` ktory swego czasu, skutecznie wprowadzil burmistrz Rudy Giuliani.

dodany przez j_janusz, dnia 15.01.2018, 23:28:52

Tak jak już pisałem wcześniej, zarabiamy zdecydowanie za mało w stosunku do tego, co się od nas wymaga. I nie znam nikogo w szeregach goleniowskich policjantów, kto z powodu niskich zarobków zmieniłby pracę. Pełnimy służbę, a nie pracujemy w normalnej firmie. I jedyne co boli, to właśnie to, że nie robi się nic, żadnych realnych działań, w kierunku zapewnienia dopływu młodych, ambitnych ludzi do służby w naszej formacji.
Jestem szeregowym policjantem, więc nie będę komentował sprawy trójki zatrzymanych funkcjonariuszy. Koncentruję się na tym, żeby w jak najlepszy sposób wykonywać powierzone mi obowiązki i żeby moja rodzina mogła z dumą mówić, że jestem policjantem.

dodany przez Adam Zy., dnia 15.01.2018, 23:44:12

No a z tymi zarobkami dilerów, to bym nie przesadzał... To nie są geniusze zła, tylko zwykli życiowi nieudacznicy, których z resztą dosyć szybko i skutecznie wyłapujemy :)

dodany przez Adam Zy., dnia 15.01.2018, 23:58:22

PROBLEMY KADROWE???
Czyżby ,,Stary" tłumaczył się w im. pozostałych na Maszewskiej 9, nieudaczników za nie wykonane zadania. By przyslonić słabe statystyki zanim zostaną one Upublicznione???
PROBLEM JEST NA PEWNO, I TO NIE MAŁY:) I nie chodzi o zbyt małe wynagrodzenie. Bo to jest takie same w całym kraju...
I NIESTETY ALE, WASZE BRAKI SĄ EFEKTEM WASZYCH POCZYNAŃ.

[część komentarza została usunięta ze względu na wulgarne słownictwo. Karma wraca - admin]

dodany przez KARMA, dnia 16.01.2018, 01:42:54

Brak mi słów...

dodany przez Adam Zy., dnia 16.01.2018, 01:49:59

Chyba niedokładnie czytaliście. Mówię o kierownictwie, atmosferze jaką stwarza i szkodliwej zmianie wobec bandytów, których określa się jako "patriotów". Owszem są w Polsce patrioci, ale zamaskowany kibol o IQ żaby, rzucający w innych race, palący banery innych protestujących, noszący własne "biała rasa", to raczej nie patriota, prawda? A takich policjanci mają teraz bronić, bo do dobry, głupi wyborca, którego się przekona do głosowania na PIS. Zaczęto ze szczególna troską ochraniać ONR i podobnych, a bije i zastrasza się protestujących przeciw wszelkiej maści nacjonalistom. Teraz szeregowy policjant boi się obronić Frasyniuka, na wszelki wypadek go aresztuje (bo zakłóca porządek). Kierowanie aktów oskarżenia dla zastraszenia opozycji. Policja, zamiast być "z założenia apolityczna" (żart), jest narzędziem PIS. Mnożą się przypadki pobić i zabijania obywateli, ukrywania tego. Skala jest wielokrotnie większa nić była. Powoływanie się na spalone budki to jakiś żart. Taka atmosfera ma wpływ na to czy będą chętni do pracy w tych szeregach. Liczby (wakaty) są wymowne i nawet, jeżeli trend zaczął się przed PIS, to teraz jest więcej powodów, żeby do policji nie iść. Nie zmienię zdania, że oprócz płacy, brakuje etosu - zdechł.

dodany przez Test mikrofonu, dnia 16.01.2018, 09:26:32

Czy jest administrator?

Najpierw AH w awatarze teraz bluzgi w komentarzach które w ogóle nie powinny tutaj się znaleźć...

dodany przez jerzu007, dnia 16.01.2018, 13:44:35

@jerzu007
Popieram. A wystarczylo 60zl za abonament rocznie, zeby zapobiegawczo utylizowac takie patologie. Taka jest cena wolnosci ..

dodany przez j_janusz, dnia 16.01.2018, 15:11:59

60 w te czy wewte...poprostu poziom kapusty z tymi bluzgami...proponuje za bluzgi natychmiastowego bana po ip i po sprawie...Admin Przemek albo PP...szybka reakcja potrzebna...

dodany przez KC_Designer, dnia 16.01.2018, 16:52:44

Oj , nie ma to jak nasza kompanija była...wszystko na psy schodzi , jak by nie patrzeć.

dodany przez Pawlak, dnia 16.01.2018, 17:17:48

No i mamy śmietnik. Udostepniliscie portal za darmo to teraz w komentarzach pojawią się takie kwiatki jak od @KARMA, a to początek stycznia dopiero jest.

dodany przez Piotr P., dnia 17.01.2018, 09:15:44

Gdzie jest admin ?

dodany przez jean, dnia 17.01.2018, 11:21:03

Hm no żeby nie 40 na karku chyba bym skorzystał :)

dodany przez franz, dnia 17.01.2018, 21:49:53

dokładnie kolego Pawlak - dokładnie

dodany przez franz, dnia 17.01.2018, 21:50:36

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

To, że w Goleniowie jest chaos reklamowy nie tyle wie, co widzi każdy poruszający się jego ulicami. Ponieważ niewiele jest ograniczeń prawnych regulujących tę materię, a te które są, albo nie są egzekwowane, albo wykorzystywane, ludzie korzystają z tej swobody jak chcą i potrafią. Gminna władza - nie tylko zresztą w Goleniowie - ma prawne narzędzia, by ten proceder uporządkować z pożytkiem dla gminnej kasy i miejskiego krajobrazu. Ale świadomie nie porządkuje i to z kilku powodów. Pierwszy jest chyba najważniejszy - trudna materia. Przygotowanie odpowiedniej, spójnej i egzekwowalnej uchwały rady miejskiej to nie jest prosta sprawa. Sami radni raczej jej nie uniosą bez inicjatywy burmistrza. A on i jego aparat wykonawczy trudnych spraw unikają, bo to i kłopotliwe, i pracochłonne, i  nie gwarantuje... jednoznacznego sukcesu. Drugim jest wyraźna sprzeczność interesów - władzy i mieszkańców. Władza poprzez płoty OSiR i inne będące w jej zarządzie czerpie spore korzyści finansowe z wywieszania na nich banerów reklamowych. Mieszkańcy mają w efekcie zaśmiecony krajobraz miejski, a chętni do kopiowania gminy w banerowaniu miasta  - wolną rękę i przykład. Trzecim wreszcie powodem jest... "Gazeta Goleniowska". Kilka lat temu już wiceburmistrz Banach wyraźnie oświadczył na jej łamach, że uregulowanie sprawy reklam zewnętrznych w gminie byłoby w interesie naszej gazety. No tak, ten ostatni powód definitywnie zamyka sprawę...

Leszek Ozimek - 14.02.2019

GALERIA ZDJĘĆ

Biała Niedziela - Goleniów 2019

Wiesław Krause - 11.02.2019

16
Sobota
Luty 2019
Danuty
Daniela
Juliany
Luty, 2019
PnWtŚrCzPtSN
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"... i pet w szklance." - Polityka informacyjna burmistrza

"I tera Saturator ,, węże z wodą masz poprzecinane , a sok wylał się na blat , rój os ." - Polityka informacyjna burmistrza

"Dziś w nocy podobnie tuż za lotniskiem ok 5 km.Taksiarz z Nowogardu jechał zamkniętym odcinkiem szóstki w kirunku Nowogardu i przestawił betonowe zapory hamując na nich" - Koszmarny wypadek pod Żółwią Błocią

"@ Cedek: Stan przejściowy oznacza, że nie jest to docelowa organizacja ruchu. Uwagi odnośnie "dziadostwa" powinieneś kierować w zupełnie inne miejsce." - Z lotniska na okrętkę

"Dziadostwo !!! Stan przejściowy??!!! Jak ktoś ma dojechać do pracy z Glewic i wrócić transportem publicznym jak nie ma przejazdu. W pracy też ludzie mają powiedzieć że nie przyjdę bo jest" stan przejś..." - Z lotniska na okrętkę

"Tak patrze na te `Stanczykowe` pozy podinspektora i wnioskowalbym do burmistrza Krupowicza, zeby stworzyc drugie stanowisko dla p. Cezarego ... powiatowo-gminnego mysliciela." - Polityka informacyjna burmistrza

"Kierowca zasnal? Tydzien temu lecialem po szose dla klienta idokladnie o tej samej porze, okolo 1 w nocy na A9 mialem kryzys. Natychmiast pierwszy parking zjazd i bite dwie godziny spalem. Tu nie ma z..." - Koszmarny wypadek pod Żółwią Błocią

"jak się mają sprawy na dzień dzisiejszy ?" - Będzie nowa droga

"Nie powinno być raczej takich sytuacji. Teren zamieszkały nie nadaje się do wykonania jakichkolwiek akrobacji lotniczych, wystarczy chwila i katastrofa gotowa. Ja do namierzenia samolotów używam str..." - Akrobacje nad Goleniowem

"Nie może to być ! , ale fakt napił bym się wody z sokiem wiśniowym , przy Dworcu PKP, eh..." - Polityka informacyjna burmistrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator