Rada ma przewodniczącą

drukuj
przeczytano: 2275 razy
Paweł Palica, 19.11.2018

Krystyna Jaworska została dzisiaj, zgodnie z oczekiwaniami, wybrana przewodniczącą Rady Miejskiej w Goleniowie.

Jedyną kontrkandydatką do pełnienia tej funkcji była Danuta Faryniarz. Głosy podzieliły się niemal po równo, o zwycięstwie K. Jaworskiej - formalnie reprezentującej komitet wyborczy Roberta Krupowicza działaczki Platformy Obywatelskiej - zdecydował jeden głos (wynik 11:10).

Ślubowanie złożyli dzisiaj wszyscy radni siódmej kadencji Rady Miejskiej, a także rozpoczynający swoją trzecią kadencję burmistrz Robert Krupowicz.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Gdzie można zobaczyć/sprawdzić jak głosowali poszczególni radni?

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 19.11.2018, 14:11:13

@Michał Grzybowski (jerzu007),

W sumieniach Radnych. Głosowanie było tajne. :)

dodany przez JMD, dnia 19.11.2018, 14:22:01

@jmd czyli nigdzie smutne, ze nie można rozliczyć tych na których oddało się głos.

dodany przez Biustonosz, dnia 19.11.2018, 16:24:51

@Biustonosz, głosowanie na przewodniczącego Rady Miasta zawsze jest tajne. Na szczęście (dla Nas wyborców) następne głosowania będą zgodnie z nową Ustawą już jawne, wszystkie sesje będą nagrywane i dostępne dla ogółu bez problemu. Do tej pory kto był na sesji mógł zobaczyć jak głosowali radni, później w protokołach podawano tylko liczbę głosów Za, Przeciw, Wstrzymujących się. Imiennie dane nie były publikowane. Teraz będziemy wiedzieć jak głosowali nowi radni, czy z wolą włodarzy czy z wolą najbardziej zainteresowanych czyli Nas mieszkańców.

dodany przez MM, dnia 19.11.2018, 18:30:01

NoOOO! Dobra zmiana ;) :)

dodany przez Mariusz, dnia 19.11.2018, 19:35:56

Ciekawe jaki był/jest realny powód brany pod uwagę przez ustawodawcę, że wybór przewodniczącego rad miejskich jest tajny.

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 19.11.2018, 21:37:07

Odniose sie tutaj do Komentarza aktualnego Pawla Palicy, w ktorym mowi on o niekorzystnym dla gminy zepchnieciu opozycji do naroznika, co nie przysluzy sie debacie i wypracowaniu kompiromisow. Pytanie nasuwa sie tylko jedno. Czy opozycja o ktorej mowa, w ogole ma sens? Odpowiedz pozostawiam kazdemu sobie. A rozwiazanie ktore z powodzeniem zastosowal tutaj R.Krupowicz uwazam za trafione i sensowne.

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 19.11.2018, 23:58:17

@ Hubert C. Klebowski (KC_Designer):

Oczywiście, że opozycja ma sens. Choćby po to aby patrzeć władzy na ręce.
Brak realnej debaty będzie miał negatywny skutek dla nas wszystkich - decyzje w gminie będzie podejmowała jedna osoba (Robert Krupowicz) i żaden inny pomysł (choćby lepszy) nie będzie realizowany.

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 20.11.2018, 03:03:21

Wszyscy powinni być koalicją!

dodany przez Mariusz, dnia 20.11.2018, 11:05:48

Jerzu,
ogromnie szanuję Twoje opinie, lubię je czytać (szczególnie te - bardzo rzeczowe, które się odnoszą do infrastruktury). 

Natomiast co do roli opozycji na szczeblu gminy, to mam bardzo mieszane uczucia.Jestem zdecydowanym przeciwnikiem budowania stałego, "sztywnego" schematu władza - opozycja na szczeblu lokalnym.

I już piszę dlaczego. Dlatego, że istotą typowej opozycji jest dojście do władzy. Słowem krytyka, blokowanie, atakowanie, podcinanie jest niejako wpisane w istotę bycia opozycją. Bo to są narzędzia służące do tego, żeby zablokować rywala, nie pozwolić osiągnąć sukcesów, zdyskredytować, napuścić opinię społeczną, wyciąć rywala, zdobyć władzę a później bronić się przed podobnymi działaniami opozycji. I to się robi po to, żeby zdobyć i utrzymać władzę a nie po to, żeby było lepiej. A ja jestem tym potwornie zmęczony ciągłym obserwowaniem tego schematu. Na szczeblu lokalnym chciałbym, żeby gmina się po prostu rozwijała bez sikania komuś po nogawkach. Jeżeli jest ktoś kto potrafi zarządzać, to ja bym chciał, żeby po prostu zarządzał.

Podchodzę do tego trochę tak jak do prowadzenia prywatnej firmy, jeżeli mamy człowieka, który wykonuje dobrze swoją pracę, to nie ma sensu go wycinać, czy blokować bo wtedy firma jako całość na tym cierpi. więc ja jestem za tym, żeby tym ludziom po prostu pozwolić pracować. Dla mnie nie jest żadnym interesem zastępowanie dobrego zarządcy jakąś wielką niewiadomą.

Trochę tak jak w sporcie, nie ma sensu w drużynie sportowej wystawić ludzi, którzy głównie  krzyczą, fauluja, rozpychają się łokciami, dyskredytują partnera, bo taka drużyna ma małe szanse na dobry wynik. Trzeba dobierać ludzi pod kątem ich umiejętności, wiedzy, zdolności do współpracy, umiejętności racjonalnej oceny sytuacji. Bo wtedy jest większa szansa, że coś z tego będzie. Uważam, że obecny burmistrz i jego ekipa ciężko zapracowali na swoją pozycję (tak jak kiedyś naczelnik/burmistrz Andrzej Wojciechowski) i jestem zdecydowanym zwolennikiem tego, żeby im po prostu nie przeszkadzać, bo robią kawałek dobrej, solidnej pracy.

dodany przez wb, dnia 20.11.2018, 11:36:45

wb:

Co do meritum się zgadzamy, co do haseł mniej, dlatego zostawmy je bo bywają spaczone przez chociażby Wikipedię.

Zgadzam się w pełni, że na szczeblu gminnym klasyczna opozycja nie jest najlepszym rozwiązaniem ale ta obecna powstała z niskich kompetencji obecnego burmistrza. Jej powstanie to skutek jego działań i nie mam tu na myśli wyborów.

Mądry burmistrz szukałby szerokiej koalicji, która realizowałaby najlepsze pomysły całej rady. To jest zdecydowanie trudniejsze niż przekupienie, przepraszam - przekonanie - jednego radnego do popierania "jedynie słusznego programu".

Robert Krupowicz jest dobrym (jak na lokalne podwórko) politykiem ale dosyć przeciętnym burmistrzem.
Do tego dochodzą kwestie osobiste, które nie pozwalają mu realizować innych lepszych pomysłów tylko dlatego, że są inne a nie jego.

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 20.11.2018, 15:41:47

Panie Michale, pełna zgoda i tytlko brak jednego elementu "mądry burmistrz" ten jest tylko wyrfinowany" a to wielka różnica.

dodany przez behemot, dnia 20.11.2018, 19:15:07

A co gorsza wydaje mu się, że jest wyrafinowanym politykiem.

dodany przez behemot, dnia 20.11.2018, 19:16:41

Jerzu, czytam to forum od lat i Twoje komentarze (szczególnie te o infrastrukturze) to było zawsze coś co warto było przeczytać. Trzymam kciuki, żeby Ci się w tej polityce jakoś powiodło.

Co do burmistrza, nie znam go osobiście, nie wiem jaki ma charakter ale patrząc na to jak Goleniów się rozwija mam o nim bardzo pozytywne zdanie i cieszę się, że wygrał te wybory.

Co do trudności z dogadaniem się. Być może po prostu obaj macie silne charaktery i odmienne wizje rozwoju miasta i to zgrzyta (dodatkowo obaj macie ochotę coś zrobić i to się jakoś wzajemnie blokuje). Ale z drugiej strony jak popatrzymy jak wygląda współpraca między ludźmi twórczymi, to tam bardzo często są jakieś niesnaski. Wejdźmy na moment na pozornie odległy, muzyczny temat. Taki np zespół U2 parę razy mało się nie rozpadł przy tworzeniu nowych płyt, bo uzgodnienie jakiejś wspólnej wizji i znalezienie kompromisów spowodowało tyle konfliktów, że ciężko to było zagoić :-) Mimo wszystko płyty wyszły znakomite a zespół jakoś przetrwał. Myślę, że często trudniej jest uzgodnić sam kierunek, czy jakąś ogólną wizję niż szczegóły techniczne (gdzie mniej istotne są już indywidualne preferencje a bardziej liczy się czysta logika).

Wracając do tematu U2, może mimo wszystko jakoś się dogadacie :-)

Pozdr
wb

dodany przez wb, dnia 20.11.2018, 20:39:28

@wb niech zespol U2, a szczegolnie jego lider, zajma sie lepiej brzdakaniem w gitary, bo ich `aktywnosc` polityczna to sciek /szkodliwy polski hipernacjonalizm, uchodzcy i oczywiscie nie moze zabraknac wsparcia dla dreczonych homoseksualistow/.
Co do kolegi Jerza, dolaczam sie do opinii przedmowcow. Chlopak powinien realizowac sie w polityce, zaryzykuje nawet stwierdzenie, niekoniecznie lokalnej.

dodany przez saturator, dnia 20.11.2018, 21:43:29

Saturator, wolę Jerza piszącego merytorycznie.
Trzymam kciuki, żeby mu się w tej polityce powiodło ale mimo wszystko wolę czytać jak pisze obiektywnie a w polityce z tym obiektywizmem to jest kurdę niestety tak sobie ...

dodany przez wb, dnia 20.11.2018, 22:14:28

PS.
Co wy się tak uwzięliście na tych homoseksualistów?
Mi oni kompletnie nie przeszkadzają...
Mają swoje życie, są dorośli, nic mi do tego z kim się umawiają ...

dodany przez wb, dnia 20.11.2018, 22:29:54

Powiem więcej, mam kumpla z lat szkolnych, który najprawdopodobniej jest homoseksualistą (tak przynajmniej można wnioskować z fotek jakie wrzucił na facebooku). I co z tego? Co to zmienia? To jest nadal mój kumpel. Mam generalnie gdzieś to, jakiej jest orientacji …

Krzywdy mi nie zrobił żadnej, nie widzę żadnego powodu, żeby go ktoś się na nim wyżywał…

dodany przez wb, dnia 20.11.2018, 22:46:10

@wb Jakos nie daja o sobie zapomniec. Z naszego podworka ... Teczowa flaga na festiwalu mozaika, stoisko drag queen, marsz rownosci w Szczecinie, a teraz jeszcze chca infekowac swoja homopropaganda mlode umysly w sp5 w Goleniowie. Ciekaw jestem czy ten dzien tolerancji w koncu sie odbedzie czy nie. Ogladalem relacje z poprzedniego i tam wreczano uczniom nagrody za najlepsze stylizacje. Boje sie pomyslec jakie charakteryzacje moga byc nagrodzone teraz ...

dodany przez saturator, dnia 20.11.2018, 22:51:00

@ behemot:

Mądry burmistrz szuka najlepszego rozwiązania dla mieszkańców.
Wyrafinowany szuka najlepszego rozwiązania dla siebie i przedstawia je jako najlepsze dla mieszkańców. Taka mała różnica :)

@wb:

Dziękuję za miłe słowa. Aczkolwiek nie jestem politykiem - bo przede wszystkim przedsiębiorcą, działającym na własny rachunek od kilkunastu lat.
Co do aktualnego burmistrza, tak się składa, że znam go osobiście od przynajmniej 2002/2003 roku i wiem jaki ma nie tylko charakter ale i osobowość.

Nie chcę komentować analogii do U2, tym bardziej, że z Robertem Krupowiczem nigdy nie tworzyłem żadnego zespołu. Nie w tym rzecz.

Ponadto, rozumiem aktualnych zwolenników obecnej ekipy rządzącej, również Ciebie - oponenci w ostatnich wyborach nie dali wystarczającego przekonania, że są lepsi, nawet jeśli tacy byli.

Nie zmienia to faktu, że my, obywatele, nie mamy prawa patrzeć władzy na ręce i zgłaszać swoje wątpliwości.

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 21.11.2018, 00:27:57

Jak to jest w końcu z tym prawem patrzenia.....na ręce? Mamy prawo mieć wątpliwości...jako obywatele...jako opozycja? To zwykła literówka czy...gmatwanie się we własnych...poglądach? hmm?

dodany przez epithafium, dnia 22.11.2018, 20:49:37

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

To, że w Goleniowie jest chaos reklamowy nie tyle wie, co widzi każdy poruszający się jego ulicami. Ponieważ niewiele jest ograniczeń prawnych regulujących tę materię, a te które są, albo nie są egzekwowane, albo wykorzystywane, ludzie korzystają z tej swobody jak chcą i potrafią. Gminna władza - nie tylko zresztą w Goleniowie - ma prawne narzędzia, by ten proceder uporządkować z pożytkiem dla gminnej kasy i miejskiego krajobrazu. Ale świadomie nie porządkuje i to z kilku powodów. Pierwszy jest chyba najważniejszy - trudna materia. Przygotowanie odpowiedniej, spójnej i egzekwowalnej uchwały rady miejskiej to nie jest prosta sprawa. Sami radni raczej jej nie uniosą bez inicjatywy burmistrza. A on i jego aparat wykonawczy trudnych spraw unikają, bo to i kłopotliwe, i pracochłonne, i  nie gwarantuje... jednoznacznego sukcesu. Drugim jest wyraźna sprzeczność interesów - władzy i mieszkańców. Władza poprzez płoty OSiR i inne będące w jej zarządzie czerpie spore korzyści finansowe z wywieszania na nich banerów reklamowych. Mieszkańcy mają w efekcie zaśmiecony krajobraz miejski, a chętni do kopiowania gminy w banerowaniu miasta  - wolną rękę i przykład. Trzecim wreszcie powodem jest... "Gazeta Goleniowska". Kilka lat temu już wiceburmistrz Banach wyraźnie oświadczył na jej łamach, że uregulowanie sprawy reklam zewnętrznych w gminie byłoby w interesie naszej gazety. No tak, ten ostatni powód definitywnie zamyka sprawę...

Leszek Ozimek - 14.02.2019

GALERIA ZDJĘĆ

Biała Niedziela - Goleniów 2019

Wiesław Krause - 11.02.2019

17
Niedziela
Luty 2019
Donata
Gizeli
Łukasza
Luty, 2019
PnWtŚrCzPtSN
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Nie musiałem.Policja,straż i pogotowie byli na miejscu..." - Koszmarny wypadek pod Żółwią Błocią

"Podaj nr.rejestracyjny RODO nie obowiązuje Zgłoś na policję bo w tym miejscu jest zakaz ruchu Być może jechał na teren budowy jako dozorca.." - Koszmarny wypadek pod Żółwią Błocią

"średni koszt to 288 tys za mieszkanie. Obecnie na Goleniowie metr to 4,6 tys - Szarych Szeregów, 4,5 tys - metalowa (ogródek w cenie) Wychodzi, że na Helenowie będzie średnio 65m2 a biorąc pod uwag..." - Są pieniądze na nowe osiedle

"@ Cedek: Oczywiście,że tutaj możesz, nawet powinieneś :) Twój komentarz wygląda jakby był bezpośrednio skierowany do mnie. A to nie ja projektowałem tymczasową organizację ruchu, ba - nawet jej n..." - Z lotniska na okrętkę

"A mi się wydaje ,że właśnie tu mogę kierować swoje uwagi. To publiczne miejsce i temat publiczny. Poza tym napisałem 100 procent prawdy. Można oczywiście kierować swoje uwagi do GDDKiA tyle tylko ,że..." - Z lotniska na okrętkę

"... i pet w szklance." - Polityka informacyjna burmistrza

"I tera Saturator ,, węże z wodą masz poprzecinane , a sok wylał się na blat , rój os ." - Polityka informacyjna burmistrza

"Dziś w nocy podobnie tuż za lotniskiem ok 5 km.Taksiarz z Nowogardu jechał zamkniętym odcinkiem szóstki w kirunku Nowogardu i przestawił betonowe zapory hamując na nich" - Koszmarny wypadek pod Żółwią Błocią

"@ Cedek: Stan przejściowy oznacza, że nie jest to docelowa organizacja ruchu. Uwagi odnośnie "dziadostwa" powinieneś kierować w zupełnie inne miejsce." - Z lotniska na okrętkę

"Dziadostwo !!! Stan przejściowy??!!! Jak ktoś ma dojechać do pracy z Glewic i wrócić transportem publicznym jak nie ma przejazdu. W pracy też ludzie mają powiedzieć że nie przyjdę bo jest" stan przejś..." - Z lotniska na okrętkę

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator