reklama

Będzie przejście i nowy peron?

drukuj
przeczytano: 1724 razy
Paweł Palica, 04.11.2019

Jest spora szansa na to, że za kilka lat spore inwestycje w Goleniowie zrealizuje spółka PKP PLK.

Z jej przedstawicielami spotkał się w ubiegłym tygodniu w Poznaniu wiceburmistrz Tomasz Banach. Usłyszeć tam miał, jak informuje na Facebooku burmistrz Robert Krupowicz, że PLK, być może z finansowym udziałem gminy, wybuduje przejście podziemne o szerokości 5 metrów, które połączy dworzec ze wszystkimi peronami i ulicą I Brygady Legionów. Planowana jest także zmiana układu torów, modernizacja i wydłużenie już istniejących peronów, a także  budowa peronu nr 3. Terminu wykonania tych prac niestety nie znamy, szacunków dotyczących wkładu finansowego gminy - też nie.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

W całym tym przekazie pojawia się słowo klucz " .... może z finansowym udziałem gminy ... ". Nie może tylko na pewno. W temacie dworca i tunelu było już tyle wersji. Miało być centrum kultury, nie wyszło. Miał być tunel, nie wyszło, ... BRK ogrzewa ten sam kotlet wyborczy w różnych wersjach. Temat tunelu można podsumować słowami Premiera Morawieckiego -"Trzeba słuchać ludu, obiecać im, czego oczekują, a potem wygaszać ich oczekiwania. Mają zap…ać za miskę ryżu".

dodany przez JMD, dnia 04.11.2019, 15:58:34

@JMD. Podziwiam ludzi, którzy tak bezrefleksyjnie cytują słowa, które są typowym, bardzo niskich lotów, fejkiem, ośmieszając się przy tym. W sieci bez problemu można znaleźć co rzeczywiście powiedział w 2013 roku Mateusz Morawiecki. Są to całkiem inne słowa i inny zarazem mają wydźwięk. Niestety osoby uprzedzone, zawsze wszystko interpretują tak, aby potwierdzić swoją tezę.

dodany przez Jaro, dnia 04.11.2019, 18:00:44

@jaro
Jedni twierdzą, że powiedział inni, że nie. Komu wierzyć? Nie mam zamiaru tego dochodzić. Może te słowa nie było to wystąpienie oralne, ale przez pryzmat jego działalności politycznej takie stwierdzenie można mu przypisać. W jego przypadku nie chodzi o uprzedzenia, ten człowiek taki jest i tyle. Ma to wpisane w rysy twarzy. PSL pochyliło się nad nim i na dzień 23 września doliczyli się 87 wypowiedzianych kłamstw .... uprzedzenia?

https://polskatimes.pl/psl-uruchomilo-licznik-klamstw-mateusza-morawieckiego-od-poczatku-kampanii-premier-sklamal-87-razy/ar/13515715

dodany przez JMD, dnia 04.11.2019, 21:17:37

@JMD A zweryfikowałeś te rzekome kłamstwa? Czy może tak twierdzisz, bo ktoś tak napisał, "chlapnął.

dodany przez Jaro, dnia 04.11.2019, 22:11:34

JARO, z bezmózgimi nie ma co dyskutować... zaraz pewnie się pojawi kolejny - rowerzysta [część komentarza usunięta ze względu na obraźliwą zawartość - admin]

dodany przez epithafium, dnia 04.11.2019, 23:56:06

I tu epithafium przegiales co winny rowerzysta, ze stary był klawiszem??? Obrażaj go, jego poglądy, a od rodziców się odwal.

dodany przez Biustonosz, dnia 05.11.2019, 06:15:42

epitafiut, Marian zmarl. [część komentarza usunięta ze względu na obraźliwą zawartość - admin]

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 05.11.2019, 14:54:49

i jeszcze jedno...za chwile mija 15 i pol roku jak czytam ten portal, 15 i pol roku codziennie, ale [część komentarza usunięta ze względu na obraźliwą zawartość - admin] i modl sie zebys mnie na ulicy nie spotkal...

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 05.11.2019, 19:05:43

a o swoich skazanych w tamtych czasach dbal jak mogl. bo widzial w kazdym czlowieka. wywiezli go w kajdanach do ilawy za to ze herbate i szlugi im przynosil...a potem komunisci wyrzucili go z Polski...nigdy sobie miejsca potem nie znalazl i nikt go nie szanowal. byl jedna noga tu i tam...moze rodziny sam nie szanowal tak jak powinien, za to po smierci zadbal o Siostre i o mnie...

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 05.11.2019, 19:40:17

Panowie, ja proszę o powściągnięcie emocji, bo nie lubię nożyczek używać.

dodany przez pp, dnia 05.11.2019, 20:26:48

@epithafium to co `zaprezentowales/as` to dno dna.

dodany przez saturator, dnia 05.11.2019, 21:00:04

legalnie wybrana władza traci nasze pieniądze nie zawsze dobrze a raczej przeważnie źle, takim skrajnym przypadkiem źle jest RAMPA a skrajnie dobrze DROGI z dworcem to moim zdaniem jest tak dworzec kolejowo -autobusowy służy obsługi pasażerów i bezdomnych w okresie zimowym. korzyści z tytułu korzystania z dworca uzyskują firmy transportowe i nie tylko polskie a goleniowscy podatnicy planują wydać ok 30 milionów aby zapewnić pobierającym opłaty przewozowe (podwójnie pasażer + dotacja) lepsze warunki zarabiania.

dodany przez mercedes555, dnia 06.11.2019, 07:33:42

Widzę powyższą dyskusję nie na temat i jestem zniesmaczony.
W temacie, bardzo dobrze, że władze Goleniowa spotkały się z przedstawicielami PKPPLK. PKP planuje modernizację szlaków do Gdańska ze Szczecina w wariantach A) przez Stragrad i B) przez Goleniów i Kołobrzeg/Koszalin. Oprócz tego szlak do Świnoujścia.
Stąd zainteresowanie lokalny władz jak najbardziej uzasadnione. Może takie spotkania wpłyną na to, że pierwszy pójdzie pod "nóż" szlak przez Goleniów. Stąd nie waliłbym w "czambuł", że wszystko co robią obecni włodarze jest a priori "be". Wciągnięcie na teren kolei goleniowskich inwestycji PKP/PLK pozwala na ich synergię z lokalnymi inwestycjami.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 06.11.2019, 14:16:59

@ Michał Wentruba:

Nie ma potrzeby "walenia w czambuł", to oczywiste.

Jednak, parafrazując Stefana Kisielewskiego, w sprawie goleniowskiego dworca,
to wychodzi na to, że obecny burmistrz bohatersko walczy z problemami, które sam stworzył.

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 06.11.2019, 23:34:03

@ Michał Grzybowski (jerzu007)
Jesteś pewien? Myślę że systuacja nie była / nie jest / nie będzie taka prosta.
PS. Spróbuj coś pozałatwiać z jakąkolwiek instytucją publiczną (w tym rózne agencje, spółki skarbu państwa) w sprawie inwestycji w cokolwiek. Przełóż to na proporcje i dopiero wtedy zastosuj uśrednioną miarę do Goleniowa. Sam wiesz, że postawienie nowego dworca i parkingów od strony centrum to tylko połowiczne rozwiązanie. Powiązanie tej inwestycji z przejściem podziemnym, rozbudowa torowisk, parkingów po stronie przemysłowej wymaga właśnie współpracy z tymiże instytucjami publicznymi. Jak mówia Niemcy "langsam, langsam, aber sicher".

dodany przez Michal Wentruba, dnia 08.11.2019, 11:33:57

@ Michał Wentruba:

Jeśli ktoś nie zauważył, to nadmienię:
Jeśli nie jestem czegoś pewien - to tego nie piszę/ nie komentuję.

Dworzec PKP/komunikacyjny i w zasadzie duża część miasta, to była i jest BARDZO TRUDNA inwestycja.
Tylko, że Pan burmistrz od początku nie zdawał sobie z tego sprawy.

Problem, który stworzył Pan burmistrz to "Ja wiem wszystko najlepiej i nie potrzebuję słuchać innych".

Przykład ostatniego idiotyzmu wdrożonego w Goleniowie
(Nie wiem, kto ustawiał nowe drogowskazy powiat czy gmina ale w większości są postawione przy drogach gminnych):
- Nowe oznakowanie jest niezgodne z prawem
- Nowe oznakowanie jest niezgodne z rzeczywistością:
a) przy Rondzie Hanzeatyckim znaki na Stepnicę i Świętą kierują na Nowogard
b) dużo oznaczeń, nawet w centrum, w jakim kierunku można dojechać do metropolii "Święta"
c) brak! - ani jednego (sic!) oznaczenia, którędy można jechać w kierunku na Nowogard

W 2011 roku burmistrz Robert Krupowicz otrzymał od jednego mieszkańca (ma to na piśmie) gotowy projekt
oznakowania w Goleniowie. Wystarczyło go zastosować aby wszystkim żyło się łatwiej.

Jak chcesz oczekiwać od człowieka, który przez 8 lat, nie potrafił zrobić "kopiuj-wklej" z gotowca
aby oznakowanie drogowe było prawidłowe - tego aby poprawnie przeprowadził najtrudniejszą inwestycję z Goleniowie???

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 10.11.2019, 14:43:45

szanowny @Michał Grzybowski (jerzu007) - skaczesz od sasa do lasa z tematami ;-) . Przedstawiasz złe decyzje i złe rozwiązania Burmistrza lub rozwiązania nie po Twojej myśli. Czy przykładasz wagę z drugiej strony? Kładziesz na szali rozwiązania dobre i dobre decyzje?
PS. Moc sprawczą w Goleniowie jako władza publiczna ma Burmistrz i RM. Wpływ na obie te Instytucje niewątpliwie mają ZORGANIOWANE grupy wyborców (lokalne lobbies). Być może obrałeś niewłaściwą metodę przeforsowania swoich pomysłów np. zw. z oznakowaniem dróg? Lokalne oznakowanie zdaje się powinno korelować z oznakowaniem GDDKiA? Nie jest tak?
PS. Co do dworca to poznamy po wynikach. Jedno jest pewne, że ta część miasta wymaga gruntownej ZMIANY. Ten obszar ma być ŁĄCZNIKIEM tak wewnątrz miasta jak i na zewnątrz miasta.
Pozdrawiam

dodany przez Michal Wentruba, dnia 13.11.2019, 09:24:26

Panie Michale, zgoda, ale...nie ma sie co dziwic jerzowi, bo problemow jest sporo, a olewanie dobrowolnych sugestii fachowca to tak troche slabe jest. Zobaczymy, czy Burmistrz podejmnie problem, na ktory zwrocilem uwage przy kwestii osiadajacego budynku przy Kosciuszki 3. Oprocz bloku jest tam drugi, moim zdaniem rownie niebezpieczny problem degradujacej infrastruktury, mianowicie pekajacy mur oporowy wzdluz Strugi goleniowskiej od wodospadu do mostu nad Ina. Problem jak najbardziej podlegajacy gminie. Powiem krotko, jak pierdzielnie, to cala Kosciuszki razem z blokiem zjedzie struga do iny. Poki co radze unikac parkowania w tamtym miejscu. Zobaczymy, co z tym kwasnym jablkiem zostanie zrobione...

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 13.11.2019, 12:03:22

reklama

GALERIA ZDJĘĆ

Festyn Walczymy o Emilka

Paweł Palica - 20.10.2019

15
Piątek
Listopad 2019
Amielii
Idalii
Leopolda
Listopad, 2019
PnWtŚrCzPtSN
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Oj Boziuniu , trochę większy od dyni , nie wytrzymam ..." - Makłowicz w podróży

"Panie B pisz pan może po polsku, będzie łatwiej zrozumieć. O którą ścieżkę chodzi?" - Kontrakt zerwany

"Wilki? Z niego taki wilk...kaczka co najwyzej...a jaka szopke urzadzil wokol mnie o rzekomy hejt. Hahaha...gownoburze, ktora wygasla po 3 sekundach. W tym to jest dobry. A tak na marginesie to w sumie..." - To niegrzeczne i niedopuszczalne

"Ogląda się go przyjemnie. Rozśmieszyła mnie kiedyś do łez parodia jego gadki: https://www.youtube.com/watch?v=SdTYGcUUuew oraz https://www.youtube.com/watch?v=LVVFtKliuGU . Swoją droga szkoda, że ten ..." - Makłowicz w podróży

"taa, celebryta jak z koziego zadu klarnet. Ale kuchcik z niego dobry, lubie go...co do tych koszulek Saturator, to juz wolalbym jp100% chyba. Polityczne obnoszenie sie to tak jaky rozpiac rozporwk i c..." - Makłowicz w podróży

"W tym roku niestety nie mogłem pobiec, ale gratuluję wszystkim którzy pobiegli, a szczególnie Gabrielowi." - Biegli dla Niepodległej

"Boeing ma ostatnio sporo kłopotów z jakością i zrobili zmiany w zarządzie: https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=29101" - Łatwiej do Kopenhagi

"Mamy przesionek 2020 roku. Wystarczy wprowadzic karty id i na podstawie zarejestrowanych obecnosci rozliczac radnych. Pan Sypien umiejetnie wykorzystujac sytuacje ‘uderza’ ad persona. Takie postepowan..." - To niegrzeczne i niedopuszczalne

"... kolejny ‘celebryta’ odpiety od tv ramowki, ktory latal w koszulce ‘konstytucja’ ..." - Makłowicz w podróży

"Zwycięzcą MILI OPEN został zawodnik RAZ Szczecin Daniel Adamski, który na mecie uzyskał wynik 0:04:44. Łukasz Cach z KL ISKRY Białogard, zajął pierwsze miejsce w Mili - biegi rocznikowe, w kategori..." - Biegli dla Niepodległej

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator