reklama

Bez propagandy LGBT+ i seksualizacji dzieci

drukuj
przeczytano: 1321 razy
Paweł Palica, 09.04.2019

Burmistrz jednoznacznie odrzucił możliwość rozwiązań podobnych jak warszawska karta LGBT+ w szkołach i przedszkolach podległych gminie.

- Nie mam takich intencji, ani gotowości, ani takich planów - tak krótko stwierdził burmistrz Krupowicz. Pytany, czy gminne szkoły i przedszkola są monitorowane i zabezpieczone przed możliwością homopropagandy i seksualizacji dzieci poprzez zajęcia odbywające się poza wiedzą i zgoda rodziców, burmistrz stwierdził: ...nie mam sygnałów, by do takich sytuacji dochodziło...

Jego zdaniem za to, co się dzieje w szkole odpowiada przed rodzicami dyrektor szkoły i nie odbywa się to bez wiedzy organu prowadzącego, czyli gminy. Z wiedzy burmistrza wynika, że w podległych gminie szkołach i przedszkolach ani propagandy LGBT+, ani wczesnej seksualizacji dzieci nie ma.

Zapytany o prywatną opinię jako ojca dzieci w wieku szkolnym, co do zagrożeń jakie mogą nieść pozaprogramowe zajęcia w szkołach i przedszkolach, które propagowałyby bez zgody rodziców
idee LGBT+ lub wczesną seksualizację dzieci, burmistrz odwołał się do własnego doświadczenia. Posyłał i posyła swoje dzieci do szkół katolickich i w związku z tym jest spokojny o ich formację pod tym względem.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Oczekiwalem, biorac pod uwage poprzednie dzialania burmistrza w kwestach swiatopogladowych, zdecydowanego i `twardego stanowiska. Otrzymalismy ``salomonowa` odpowiedz i inteligentne przesuniecie `srodka ciezkosci` problemu ..

dodany przez saturator, dnia 09.04.2019, 12:14:45

Pytanie, a czy gminne szkoły i przedszkola są monitorowane i zabezpieczone przed możliwością kościelnej indoktrynacji??

dodany przez JMD, dnia 09.04.2019, 12:20:56

@jmd jak ci nie pasuje koscielna indoktrynacja wyslij latorosle na wyklady do dr. Smiszka, a potem na zajecia dodatkowe na makijaz do dragqueena. Wyjda na ludzi!! niezindoktrynowanych oczywiscie!

dodany przez saturator, dnia 09.04.2019, 16:22:56

Ze skrajności w skrajność? Panowie, da się bezpiecznie izolować od jednej i drugiej indoktrynacji, tyle ze w wielu przypadkach jest ona jednak zbieżna.

dodany przez Mariusz, dnia 10.04.2019, 09:57:50

@Mariusz
W konstytucji mamy zapisane, rozdział od kościoła. Jeżeli opcja kościelna atakuje inne opcje (światopoglądy) w obszarze do którego nie powinni mieć dostępu. Pozostało zadać pytania. Publiczna szkoła jest domeną państwa, więc wszystkie indoktrynacje powinny być tam monitorowane.

dodany przez JMD, dnia 10.04.2019, 12:08:59

@JMD

Ta "kościelna indoktrynacja" brzmi jak z jakiś antykościelnych ulotek komunistów, nazistów, czy innych antykatolicko nastawionych oszołomów. Być może chodzi o nauczanie religii które jest gwarantowane przez wspomnianą przez Pana konstytucję.

Konstytucja daje rodzicom dużą wolność w kwestii nauczania lekcji religii w szkołach. Rodzice mogą na religię zapisać dziecko, ale mogą nie zapisać. Jeśli zapiszą, to deklarują o jaką religię chodzi. Niestety, taką wolność mamy tylko w kwestii religii i etyki. Być może należałoby dać wolny wybór także dla innych przedmiotów, bo przecież nie każdy lubi wf, przyrodę, wychowanie do życia w rodzinie, muzykę, czy j. angielski.

Warto też rozważyć pomysł odczepienia państwa od edukacji. Nie byłoby wtedy problemu z indoktrynacją za pieniądze z podatków od katolików, Żydów, muzułmanów i innych. Katolicy mogliby podobnie jak burmistrz Krupowicz posłać dzieci do szkoły katolickiej, Żydzi by posyłali do chederu, muzułmanie do szkół koranicznych, komuniści do szkoły z dodatkowymi lekcjami marksizmu-leninizmu, a osoby LGBT+ też by dla swoich dzieci coś wymyśliły. Jak każdy będzie opłacał edukację swoich dzieci własnymi pieniędzmi i wybierze odpowiednią dla nich szkołę, to może skończy się publiczne narzekanie, że temu nie podoba się religia, ten nie lubi matmy, a tamten historii.

dodany przez Michał Niklas, dnia 10.04.2019, 13:31:42

@Michał Niklas
Kto atakuje środowiska LGBT? Odpowiedź, środowiska katolickie. Należy się jednych i drugich pozbyć ze szkół i przestrzeni publicznej.
Kościelnych w szczególności, tam ukrytej opcji LGBT jest dość mocna.

@saturator
Wyślij swoje dzieci do biskupa Pelca, kardynała Pell czy księdza Jankowskiego, ....... będą prze szczęśliwe.

I jeszcze ciekawa wypowiedź abp Jędraszewskiego o prześladowaniu chrześcijan. Podał przykład kard. Pella skazanego za pedofilię.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-04-08/abp-jedraszewski-o-przesladowaniu-chrzescijan-podal-przyklad-kard-pella-skazanego-za-pedofilie/

Konkluzja: Im bardziej człowiek jest zakłamany, tym mocniej lgnie do kościoła.

dodany przez JMD, dnia 10.04.2019, 16:28:59

@jmd ogarnij swoim malym rozumkiem i przestan myslec zerojedynkowo. To ze ktos nie chce dewianctwa w przestrzeni publicznej, nie oznacza automatycznie jakiegokolwiek przyzwolenia na problemy z jakimi boryka sie dzis kosciol katolicki. Tak samo brak tolerancji dla wszelkiej masci Tuskow, Broniarzy, kodziarzy, warszawskiego cweltowarzystwa i innych Lubnauerow nie kategoryzuje danej osoby jako `pisowca`. Sa jeszcze w polskiej przestrzeni publicznej ludzie, ktorzy moga spojrzec sobie w twarz w lustrze, jak np. europosel Sosnierz czy redaktor Gadowski.

dodany przez saturator, dnia 10.04.2019, 23:43:37

Proszę nie pouczać mnie w kwestii wiary bo na tej zasadzie opiera się nauka kościoła. Wierzę w to, lub nie a ktoś kto umie czytać i wie co czytać potrafi oddzielić biblijne ziarno od plew. Puszczając kupon totolotka wierzę ze wygram, lub nie ale grzechem jest nie spróbować. Można wierzyć w wiele innych nie zrozumiałych dla człowieka lub poziomu ludzkiego umysłu rzeczy lub nie. Człowiek w całej swojej doskonałości oczami niewielu wybitnych umysłów tego świata próbuje tłumaczyć coś, co zostało wprawione w ruch miliony lat temu a język którym ci ludzie się posługują rozumie promil procenta ludności świata w świecie rzeczywistym. Dajmy spokój kwestii wiary. Kościół jednak traktuje ją jako pewnik.

dodany przez Mariusz, dnia 11.04.2019, 00:56:12

@JMD

Przecież właśnie w swoim komentarzu atakuje Pan środowisko LGBT+ które są w Kościele. Tu oczywiście pełna zgoda. Dla pełniejszego obrazu proszę zaznajomic się z tym, co o homoherezji w Kościele od lat pisze ks. dr Dariusz Oko, albo ks. prof. Paweł Bortkiewicz. Tylko lepiej unikać ks. Charamasy i środowisk które swego czasu go promowały, jak Tygodnik Powszechny, bo to po prostu wilki przebrane za owce.

Pomysł z pozbyciem się katolików ze szkół i przestrzeni publicznej jest niesamowity! Brawo za odwagę! Jaki sposób Pan proponuje: czy dobrze sprawdziło się wrzucanie spętanego księdza z tamy na Wiśle? Może lepiej wybrać pobicia przez "nieznanych sprawców"? Czy też bardziej humanitarnie wywieźć ich za Ural?

Konkluzja do jakiej Pan doszedł nie za bardzo zgadza się z tym, co obserwuję. Bierze Pan pod uwagę jedynie zakłamanie, czy też inne aspekty? Jak Pan zapatruje się na współczesny, oddalony od Kościoła Katolickiego świat, jak przykładowo: akcję "meetoo", życie i działalność takich gwiazd jak Kavin Spacey, M. Jackson w Neverlandzie, Bill Cosby, Jimmi Savile, polityków typu Cohn-Bendit, żona prezydenta Macrona (uwiodła młodocianego ucznia), czy z bliższego nam podwórka R. Polańskiego, Andrzeja S., Piotra Tymochowicza, albo relacje 15 letniej Sary z ponad dwukrotnie starszym Tymonem Tymańskim?

Wg mnie oddalenie się od Kościoła Katolickiego i od chrześcijaństwa w niczym nie pomaga. Nie pomogło w czasie rewolucji we Francji. Nie pomogło Lutrowi. Nie pomogło Henrykowi VIII (ten to dopiero walczył z sodomią i czarami). Nie pomogło Leninowi i następcom. Nie pomogło Hitlerowi. Nie pomogło wspomnianym ludziom z pierwszych stron gazet. Te przykłady można mnożyć, ale żeby je zobaczyć trzeba trochę szerzej spojrzeć na świat i wyjść spoza utartych, antykatolickich schematów.


@Mariusz

Z tym totolotkiem mnie Pan rozbawił. Z jednej strony to zabawa, z drugiej rachunek prawdopodobieństwa. Totalizator musi zarobić i tyle.

Pan widzi doskonałość człowieka i super, bo człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boga. Człowiek dostał też wolną wolę i może wierzyć w Boga i cieszyć się wolnością dzieci Bożych, albo Boga odrzucić, czego przykłady dałem wcześniej.

Z rozumieniem świata i wybitnymi umysłami, to aby nie popaść w pychę warto co jakiś czas przypomnieć fragment Ewangelii wg św. Mateusza:
W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.

dodany przez Michał Niklas, dnia 11.04.2019, 08:51:09

"Z tym totolotkiem mnie Pan rozbawił. Z jednej strony to zabawa, z drugiej rachunek prawdopodobieństwa."
Ten przykład miał być zabawny, ale nie wspomniał Pan o elemencie wiary, który mimo rachunku prawdopodobieństwa i faktu, że totalizator zarobić musi, jest tu czynnikiem decydującym ;)

dodany przez Mariusz, dnia 11.04.2019, 09:20:42

Z trzech cnót Boskich: wiary, nadziei i miłości, w grze w Totolotka chyba bardziej wykorzystywana jest nadzieja, ale wiara w wygraną też pomaga :-)

Z drugiej strony wiedza o rachunku prawdopodobieństwa i o tym, że naprawdę wygrywa Totalizator, kazałaby nam wykorzystać cnotę kardynalną: roztropność. A przy ewentualnej wygranej wskazane byłoby korzystanie także z innych cnót, szczególnie umiarkowania.

dodany przez Michał Niklas, dnia 11.04.2019, 10:38:45

@Michał Niklas
Działalność kleru skutecznie zniechęciło mnie do tej instytucji. Nic poza zakłamaniem tam nie znajdziesz, i nie tylko chodzi tu o wspomniany kler, ale wiernych. Po co utrzymywać tą chorą instytucję, z ambon których dobiega ... daj, daj, daj, .... i ciągle mało. Chamskiego traktowania wiernych przez kler (tak z własnego doświadczenia), angażowanie się w politykę, ataki na osoby o innych poglądach a nie prowadzenie dyskusję z nimi. Może znasz jakieś argumenty, które pozytywnie pozwolą spojrzeć na tą instytucję. Ja byłem blisko ołtarza, nawet miałem okazję kilka dni spędzić w klasztorze.

@saturator
Już wolę mieć mały rozumek, niż żeby sodówa uderzyła do głowy. Dla jasności moje stanowisko względem kościoła, ta instytucja powinna zająć się swoimi sprawami a nie pchać się do polityki. Instytucja powinna zniknąć z przestrzeni politycznej i publicznej. To rozwiąże jej problemy.

dodany przez JMD, dnia 11.04.2019, 11:37:44

@jmd Widac, ze twoje postrzeganie problemu determinowane jest tym, czego doswiadczyles w kontaktach z instytucja o ktorej mowa. Nikt nikogo do niczego nie przymusza, masz wolna wole wyboru i wybowiedzi, ale dewianctwa nie mozna tolerowac w zadnej postaci, a zaczyna to sie wylewac z kazdej praktycznie strony. Nawet na festiwalu w Goleniowie ze stoiskiem ustawil sie facet, udajacy kobiete, ktory aktywnie na youtube udziela porad jak poprawnego zrobic makijaz i dobrac rajstopy .. Takiego chcesz `zastepstwa`?!

dodany przez saturator, dnia 11.04.2019, 12:14:55

@JMD

Przykro mi, że Panu się przytrafili w życiu sami źli, zakłamani księża i wierni (jak rozumiem rodzina, sąsiedzi, koledzy, nauczyciele itp). Ja akurat trafiłem na wielu dobrych katolików i to zarówno duchownych, jak i świeckich, w tym najbliższą rodzinę. Na to nie poradzimy -- po prostu Pan ma znacznie trudniej.

Pozytywnym argumentem (przynajmniej dla mnie) może być to, że Kościół, mimo grzechów ludzi którzy do niego chodzą, przyjmuje każdego grzesznika, że droga nawrócenia nie jest zamknięta i wbrew temu "daj, daj, daj" o którym Pan wspominał, zbawienie jest całkiem za darmo. Kościół nie jest tylko dla świętobliwych, ale jest otwarty także dla ciężkich grzeszników. Ilu świętych było ciężkimi grzesznikami? To daje nam-grzesznikom jakąś nadzieję. Czasem warto sobie uświadomić własną grzeszność i wtedy źdźbła w oczach bliźnich mogą okazać się mniejszym problemem niż nasze własne belki.

Można szukać jakiejś sekty Doskonałych, chyba właśnie w środowisku LGBT+ jest Jej Pefekcyjność, ale osobiście odradzam. Ateiści i wrogowie Kościoła Katolickiego nie są wcale mniej grzeszni, przez to, że odrzucają wiarę w Boga.

dodany przez Michał Niklas, dnia 11.04.2019, 14:56:18

@Michał Niklas

Kościół to instytucja, która działa w oparciu od dwa bieguny "dobro i zło", tak to sobie wymyślili. Kościół, żeby funkcjonować musi zdefiniować tego diabła, którego zajadle zwalcza. Im członkowie tego kościoła są bardziej fanatyczni tym mocniej plują jadem, w osoby, które mają inny pogląd na świat. W czasach PRL kościół walczył z komunizmem, teraz tematem przewodnim jest LGBT. Najgorsze, że w instytucji, która zasłania się fasadą dobra, tego dobra nie widać. Przedstawiciele kościoła pyszczą, że ktoś im sponiewierał "świętą" książkę, a sami nie mają szacunku do innych religii. Ostatni przykład spalenia książek przez kler w Gdańsku. Nie tylko były tam bajki dla dzieci, ale również teksty religijne hindusów.
W moim życiu więcej dobra doznałem od niewierzących, niż od gorliwych katolików.

@saturator

pozwolę zacytować
"Nikt nikogo do niczego nie przymusza, masz wolna wole wyboru i wybowiedzi, ..... "
Czy żyjąc w państwie religijnym, a do takiego zmierza ten kraj, mam wolny wybór?
Dlaczego banda fanatycznych katolików, ma mi narzucać jak mam żyć?
Czy ta banda fanatycznych katolików nie ma własnych problemów, że tak się przejmuje tym, że jakiś facet łazi w kiecce (tym razem nie czepiam się kleru)?
Czy ta banda fanatycznych katolików musi narzucać swoje poglądy reszcie społeczeństwa?
Nie podoba Ci się, że facet się maluje i swoje umiejętności przekazuje innym to naucz swoje dziecko, żeby omijało takie atrakcje. Jest to dla Ciebie zgorszeniem, to nie oglądaj tego. Może inni mają wystarczający dystans do życia, do takich form ekspresji podchodzą z ciekawością i dużym dystansem, przy tym nie utożsamiając się z tą grupą. Jeżeli ktoś chce żyć razem w związku jednopłciowym to ich sprawa ich życie. Zaraz zaczniesz pyszczyć o adopcji, w tej kwestii mój pogląd jest taki, adopcja wyłącznie dla par, które mają zdolność prokreacji, ale ze względów medycznych nie mogą uzyskać własnego potomstwa.

dodany przez JMD, dnia 11.04.2019, 20:43:11

@jmd
... chyba troche z za duzym zaciekawieniem i za malym dystansem podszedles do tych, jak to nazwales, `umiejetnosci`. I teraz miotasz sie, bredzac az milo ...
I pamietaj, wg prof. Platek, kandydatki Wiosny do PE - W związkach jednopłciowych rodzi się tyle samo dzieci, a często więcej, niż w związkach różnopłciowych.
Takze nie zamykaj furtki NIEheteronormatywnym!!

dodany przez saturator, dnia 11.04.2019, 21:03:38

Pozwolę sobie wykorzystać część tekstu:

LGBT+ to środowisko, która działa w oparciu od dwa bieguny "tolerancję i nietolerancję", tak to sobie wymyślili. Działacze LGBT+ żeby funkcjonować muszą zdefiniować wroga, którego zajadle zwalczają. Im członkowie LGBT+ są bardziej fanatyczni tym mocniej plują jadem, w osoby, które mają inny pogląd na świat. W czasach PRL komuna zbierała "haki" na "tęczowych", teraz arcywrogiem LGBT+ jest Kościół Katolicki. Najgorsze, że w środowisku, która zasłania się fasadą tolerancji, tej tolerancji nie widać. Przedstawiciele LGTB+ pyszczą, że ktoś ich obraził, a sami nie mają szacunku do innych ludzi. Ostatni przykład pobicia mężczyzny przez Rafalalę, oblania belgijskiego biskupa przez działaczki Femenu, albo o czym mowa w artykule próba wprowadzenia indoktrynacji LGBT+ do szkół z pogwałceniem prawa rodziców do wychowywania własnych dzieci (prawa tak naturalnego, jak i gwarantowanego przez Konstytucję).

Ciekawe jest jak spalenie książek opisał i Pan, i media. Z jednej strony mamy Nergala drącego Biblię i każącego "żreć to gó..." i jakoś nie oburzało to środowisk, które teraz gardłują, że ludzie publicznie spalili książki, które uważali za złe. To jest dopiero hipokryzja na maksa. Być może sam pan się zreflektował, że coś, co gorszy, można odpowiednio potraktować, co wnioskuję z Pańskiej rady dla szanownego saturatora: "Jest to dla Ciebie zgorszeniem, to nie oglądaj tego". Rada Jezusa w tych sprawach była mocniejsza, tam nie ma "miętkiej gry".

Przykro mi, że w życiu spotkał Pan samych złych i zakłamanych katolików. To rzeczywiście może zniechęcić. Ciężka próba, może podobna do próby Hioba, albo świętych którzy nie spotkali się ze zrozumieniem jak św. ojciec Pio, św. Faustyna, czy bł. ks. Michał Sopoćko. Jednak co do Kościoła Katolickiego, to chciałem zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz, która przewija się akurat także przy dziełach św. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćko. Tam pada stwierdzenie, że jeśli kult Miłosierdzia Bożego jest prawdziwy i pochodzi od Jezusa, to powinien przetrwać próbę czasu. Podobnie sprawa wg mnie wygląda z Kościołem. Ciągle jest atakowany tak od środka (źli wierni, źli księża, czy nawet źli papieże to przecież nie wymysł ostatnich lat) jak i z zewnątrz: różni heretycy, husyci, kalwini, luteranie, anglikanie, francuscy rewolucjoniści, masoni, komuniści, naziści, Nergal i podobni mu sataniści, środowiska LGBT+, ateiści których celem życia jest walka z Kościołem Katolickim, islamscy terroryści z Boko Haram, czy ISIS itd., ale Kościół nadal trwa i to już od 2000 lat. Przeminęły potężne imperia, przeminęła 1000 letnia Rzesza, wiecznie żywy Lenin też jakoś słabuje, a Kościół Katolicki, choć jak zawsze w historii ma trudności, to jednak trwa.

dodany przez Michał Niklas, dnia 12.04.2019, 10:30:39

GALERIA ZDJĘĆ

Festiwal Baniek Mydlanych

Wiesław Krause - 15.07.2019

17
Środa
Lipiec 2019
Aleksego
Bogdana
Martyny
Lipiec, 2019
PnWtŚrCzPtSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"@ Michał Wentruba: Masz rację, działka symboliczna nie jest ale... Przez wiele lat właściciele próbowali sprzedać tę nieruchomość za dużo niższą kwotę - nie było chętnych. Nic więc dziwnego, że..." - Goleniów odzyska spichlerz?

"A jaaak ! musowo ! o siekierce uświadomić..." - Ruszyły lekcje dla Ukraińców

"Oj tak , to super miejsce pod apartamentowiec z widokiem na Planty i zieleń wokół Strugi Goleniowskiej , czyli super deal sprzed 25 lat , bingo !" - Goleniów odzyska spichlerz?

"Szanowny Hubercie, działka w centrum miasta koło muru raczej symboliczna nie jest :-)" - Goleniów odzyska spichlerz?

"Alkohol alkohol wszyscy wiemy jak działa.To są skutki.Pewnie kierowca po odparowaniu zrozumiał.Szkoda że tak póżno :-(" - Śmierć na drodze 111

"Hugo to taka osoba która lubi używac stwierdzeń typu " należałoby pozawać do sądu..." Niestety tacy ludzie też są na tej planecie. Pozywajcie sobie, Jak tylko tyle macie do powiedzenia." - Śmierć na drodze 111

"Heh Polska, robota zrobiona zapłaty brak!!! Brak również słów..." - Łatwiej do Szczecina

"Hugo, musiałbyś pozwać policję, prasę. "Hyundai z dużą prędkością uderzył w drzewo. Prawa część auta została zmiażdżona. Mimo reanimacji pasażer zmarł. To mieszkaniec powiatu goleniowskiego. - Zgłosz..." - Śmierć na drodze 111

"No jasne Jerzu! To jest obiekt wysokiego ryzyka, objety scisla ochrona konserwatorska. Jakakolwiek zmiana sposobu uzytkowania powiazana z przebudowa i renowacja bedzie kosztowala ogromna ilosc pienied..." - Goleniów odzyska spichlerz?

"3 000 000 PLN to nie jest rynkowa cena za tę nieruchomość." - Goleniów odzyska spichlerz?

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator