reklama

Chwała Bohaterom

drukuj
przeczytano: 1116 razy
Wiesław Krause, 02.08.2019

1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstania Warszawskie. Od tamtych wydarzeń minęło 75 lat, jednak pamięć o nich trwa do dnia dzisiejszego.

W 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w całym kraju odbyły się uroczyste apele i spotkania. Taka uroczystość odbyła się także w Goleniowie. Wszystko zostało należycie przygotowane, na głównej ulicy miasta oraz pod pomnikiem pojawiły się biało-czerwone flagi, Plac Rotmistrza Witolda Pileckiego został uprzątnięty, a pomnik umyty. Już przed godziną 17 na plac przybyli harcerze, przedstawiciele organizacji kombatanckich i politycznych oraz wielu mieszkańców naszego miasta. Punktualnie o godz. 17:00 zawyły syreny i wszyscy w milczeniu uczcili pamięć tych, którzy walcząc w powstaniu oddali to co mieli najcenniejszego - swoje własne życie. Gdy zamilkły syreny, odśpiewany został hymn polski, a po nim delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów oraz znicze pamięci. Wartę przy pomniku pełnili harcerze z Hufca ZHP Goleniów oraz rekonstruktorzy ubrani w powstańcze mundury. Po zakończeniu uroczystości szefowa goleniowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości Aleksandra Muszyńska zaprosiła chętnych do wysłuchania wykładu na temat powstania.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

bohaterowicze

dodany przez Pawlak, dnia 03.08.2019, 14:25:18

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

Nowelizacja ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach stawia przed władzami samorządowymi gmin same problemy do rozwiązania. Referujemy jej najważniejsze punkty w materiale obok. Warto się z nimi zapoznać, żeby wiedzieć, co nas czeka najpóźniej za rok. A trzeba przyznać, że ustawodawca chce mocno skomplikować życie nam, mieszkańcom, komplikując je najpierw wspomnianym władzom. No bo teraz te władze będą musiały jakoś dostosować gminne uchwały i regulaminy  śmieciowe do wymogów znowelizowanej ustawy i to, co uchwalą, jeszcze od nas wyegzekwować. A to bynajmniej proste nie będzie. Z kilku powodów zresztą.

 


Przede wszystkim wymuszone segregowanie - jak każdy przymus - spotka  się co najmniej z biernym oporem. Nie dlatego, że wszyscyśmy tacy nieekologiczni, ale po prostu większość z nas podchodzi do segregacji pragmatycznie, a nie religijnie. Rozsądna, ograniczona i nie wymuszona segregacja nikomu nie przeszkadza, ale teraz będzie inaczej. Oprócz konieczności przestawienia całego systemu odbioru odpadów w gminach naszego powiatu na odpowiednie do śmieciowych frakcji pojemniki w każdym domu i na każdym osiedlu, to jeszcze konieczny będzie skuteczny system kontroli - co, kto i gdzie wrzuca. A jak już uda się przyłapać delikwenta niesegregującego śmieci, to jeszcze trzeba mu ten fakt udowodnić. Jak? No właśnie. Nawet gdy już gminne organy zbiorą ów materiał dowodowy, to z kolei będą miały dowyboru: ukarać delikwenta grzywną, albo zastosować odpowiednio wyższą opłatę. Oczywiście na drodze administracyjnej, z uwzględnieniem korowodu odwołań, instancji itp. Procedura to czasochłonna i kosztowna, a przy tym wysoce niepewna co do finalnych rozstrzygnięć.  Dlatego może najrozsądniej będzie... przymknąć oko na brak segregacji. Co wydaje się wyjściem w tej sytuacji najbardziej pożądanym.

Leszek Ozimek - 19.08.2019

GALERIA ZDJĘĆ

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Goleniowie

Wiesław Krause - 06.08.2019

21
Środa
Sierpień 2019
Franciszka
Kazimiery
Ruty
Sierpień, 2019
PnWtŚrCzPtSN
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator