Diety radnych w górę

drukuj
przeczytano: 2043 razy
Paweł Palica, 28.12.2018

Na ostatniej w tym roku sesji Rady Miejskiej w Goleniowie przyjęta została uchwała podnosząca diety sporej części radnych.

Od 1 stycznia diety przewodniczących komisji stałych wzrosną z 1343 do 1671 złotych, na wyższe wynagrodzenie liczyć mogą także szeregowi radni będący członkami dwóch komisji - ci zarobią 1027 zł miesięcznie, czyli około 80 zł więcej niż do tej pory. Na osobne potraktowanie w oczach wnioskodawców, czyli klubu KWW Roberta Krupowicza, zasłużyli radni wchodzący w skład Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, którzy otrzymać mają dodatkowe 101 zł, a także radni zamieszkali na terenach wiejskich, których uciążliwości związane z dojazdem do miasta wycenione zostały na 81 zł. Uchwała w tej sprawie została przyjęta bez większej dyskusji, chociaż nie jednogłośnie.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Co za kurjoralna w swej oczywistości sytuacja. Ktoś jeszcze nie rozpoczął pracy a już domaga się ( i co gorsza dostaje podwyżkę!) Ludzie opamiętajcie się , to są ludzie, na których oddaliście swój głos. Z ulotek wyborczych wynikało jedynie , że pragną pracować na rzecz naszej społeczności a nie, że oczekują za to dodatkowej rekompensady ( poza ustalonymi "dietami" dla jasności). Polecam wnikliwą analizę procedowanianw tej sprawie i wyciągnięcie wniosków.

dodany przez behemot, dnia 29.12.2018, 14:23:16

Bardzo silny mandat uzyskany w wyborach burmistrza przez p. Roberta Krupowicza, jak również zdecydowane zwycięstwo jego KWW w wyborach do Rady Miejskiej, stanowią podstawę do realizacji osobistej wizji rozwoju miasta i gminy ( patrz budżet ), oraz podejmowania zdecydowanych działań.
Ten tort, będący wynikiem demokratycznych wyborów, burmistrz Krupowicz dzieli i po kawałeczku rozdaje radnym, zapewniając sobie spokój i spolegliwość. My wyborcy, będziemy potrzebni za niespełna pięć lat. Kto wtedy będzie jeszcze pamiętał o podwyżkach diet?

dodany przez Stan, dnia 29.12.2018, 19:11:11

Pozostaje jedynie zacytować klasyka/klasyczkę " Bo te pieniądze im się po prostu należą".

dodany przez behemot, dnia 29.12.2018, 19:25:22

Czy w podatkach lokalnych pozostało bez zmian?

dodany przez Michal Wentruba, dnia 02.01.2019, 22:19:53

Skoro ich nie zmieniono, to zostały bez zmian.

dodany przez cm, dnia 02.01.2019, 22:33:38

Zupełnie nie zgadzam się z komentarzem aktualnym w kwestii wielkości wynagrodzeń radnych. To bzdura i demagogia, żeby ustalać wysokość diet w zależności od wyników, skoro nikt nie określił miary dla tych wyników i metod pomiaru. "O, ten do dobrze pracuje, wg mnie, to mu się należy"? De-ma-go-gia. Widać również, że pan redaktor nie ma pojęcia o praktyce ważenia wyników pracy. Bzdurą jest też teza, że podwyżką zapewnia się spolegliwość, - skoro dostali je również radni opozycyjni.
Inflacja powoduje wzrost cen, więc i płace wzrastają - radni również mogą dostać więcej, a ich podwyższone diety nie zubożą budżetu, bo wzrastają również przychody gminy (w sumie wzrost dochodów gminy można poczytać jako wskaźnik wzrostu ich skuteczności - dochody bieżące za kolejne 4 ostatnie lata w mln: 118/125/147/161). Kolejna rzecz. Wolę mieć dobrze opłacanego uczciwego radnego, niż złodzieja, który pracował będzie za darmo, ale na lewo "drukował" lobbystom poszczególne projekty uchwał.

dodany przez .., dnia 02.01.2019, 23:30:33

Nie bardzo rozumiem tylko co obecna rada ma wspólnego z budżetem gminy na przestrzeni kilku ostatnich lat? Radny to nie jest „zawód” tylko funkcja publiczna. Jeśli iść tym tokiem myślenia, to może podwyżki diet powinni dostać radni, którzy po raz kolejny sprawują mandat ( coś na wzór dodatku za długoletnią pracę). Z zasady dieta ma stanowić rekompensatę za utraconą możliwość zarobkowania w czasie wypełniania obowiązków związanych z wypełnianiem mandatu a nie jest wynagrodzeniem! Może ktoś z tym w końcu zrobi porządek! Argument, że radni opozycyjni również dostali podwyżkę o już się w ogóle nie nadaje do komentowania. Po prostu łaska i wspaniałomyślność króliczka, wszak to nie są jego krewni ani znajomi!

dodany przez behemot, dnia 03.01.2019, 00:53:03

Behemot, poczytaj co sam piszesz i próbuj to ogarnąć. Spolecznie, to dzisiaj niemal nikt nie pracuje - może wolontariat. Takie pierdolenie zostało - o funkcji społecznej, jeżeli chodzi o wybieranych w różnych wyborach. To wręcz zawód, w którym decyduje się o losach i finansach wyborców. Nie bądź naiwnym dzieckiem.
Sam piszesz, że to rekompensata, a nie widzisz, że musi być wyższa, skoro inne, utracone, płace rosną i mamy inflację.

dodany przez .., dnia 03.01.2019, 07:51:19

Nie zamierzam wdawać się w dalszą polemikę. Zastanawia mnie jedynie czy to cynizm, indolencja a może brak wiedzy po prostu.

dodany przez behemot, dnia 03.01.2019, 12:28:44

To, że ludzie nie znają różnicy między dietą w wypłatą czy czy tam zarobkiem to niestety jestem zmuszony przeżyć. Ale jeśli radni nie kleją co to dieta, albo ci co chcą się zaangażować w dyskusję nie kleją co to dieta to szok.

Jeśli dieta ma stanowić rekompensatę za utraconą możliwość zarobkowania a ktoś zarabia wiele bo w Gminie Goleniów nie zarabia się mało to o co krzyk. Może matematyka będzie pomocna...

dodany przez tasia, dnia 04.01.2019, 23:07:42

To nie wiem, Tasia, jesteś za czy przeciw. Gdyby podliczyć sumę, pewnie i tak byłyby to drobne w skali gminy. To jednak dobry temat dla Gazety, którą kole w oczy, zwłaszcza, że nie mogą przeboleć druzgocącej wygranej burmistrza, mimo, że wysyłali go na emeryturę, co okazało się głosem kota .... na puszczy.

dodany przez .., dnia 07.01.2019, 07:38:34

Pieniądze na diety dla radnych się znalazły, na to zawsze się znajdą a co dostaje mieszkaniec?

Od 1 stycznia 2019 r. z mocą ustawy zniknęło prawo użytkowania wieczystego.
Co ma do wyboru mieszkaniec Goleniowa w takiej sytuacji i jaką pomoc oferuje Gmina Goleniów?
O tym poniżej na moim przykładzie (małe mieszkanie w bloku - sytuacja analogiczna do tysięcy w Goleniowie):

- Płatne przez 20 lat opłata przekształceniowa: 10 zł/rok (czyli przez 20 lat = około 200 zł łącznie).
- W III dziale Księgi Wieczystej pojawia się wpis o roszczenie (aby obywatel nie uciekł z opłatą)

Zadzwoniłem więc do UG i zapytałem czy jest możliwość wniesienia tej opłaty jednorazowo oraz czy gmina z tego tytułu przewiduje jakąś bonifikatę?
- Otrzymałem odpowiedź, że:
1. Gmina Goleniów nie przewiduje ŻADNEJ bonifikaty z tytułu jednorazowej opłaty.
2. Aby dokonać jednorazowej opłaty należy wcześniej ZŁOŻYĆ PODANIE aby pracownik wyliczył odpowiednią kwotę (opłata x 20 lat :)
i dopiero wtedy będzie można zapłacić [obywatel, traktowany jest jako idiota, który nie będzie poprawnie potrafił wykonać prostego działania]

Ponieważ w dziale III KW zaraz znajdzie się stosowna wzmianka o roszczeniu to po uiszczeniu pełnych opłat będzie można w sądzie złożyć stosowny wniosek o usunięcie wpisu roszczenia.
1. Jeśli będę dokonywał opłat przez 20 lat (10 zł x 20 lat) to za 20 lat za taki wniosek zapłatę 75 zł.
2. Jeśli jednak będę chciał dokonać opłaty za całość - jednorazowo to, w nagrodę:
- Nie dostanę żadnej bonifikaty od gminy
- Wniosek za wykreślenie roszczenia z Księgi Wieczystej będzie mnie kosztował aż 250 zł

Goleniów - dobre miejsce do życia :)

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 09.01.2019, 14:30:53

reklama

GALERIA ZDJĘĆ

Wręczenie sztandaru hufcowi ZHP Goleniów

Wiesław Krause - 11.03.2019

25
Poniedziałek
Marzec 2019
Bolka
Cezaryny
Marioli
Marzec, 2019
PnWtŚrCzPtSN
25262728123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"wywiad z Panem Skarbnikiem jest obszerny i sprawia wrażenie iż każdy wie , że z Goleniowskim Szpitalem jest źle tylko cholera nie wiadomo komu przypisać winę.Ponadto Pan Skarbnik sugeruje że " gdyby p..." - Pomiędzy likwidacją a oszczędnościami

"You`ll float too! You`ll float too! Tyy nie udawaj mi Pennywise`a, bo zaraz zobaczysz prawdziwego! Co ty sobie myślisz, że kogoś nabierzesz podróbo jedna?! Zaraz ci tutaj ze studni wyskoczy i dopiero ..." - Kraków ma wzięcie

"Do kowjan. Nie doszukuj się tu teori spiskowych. Nikt Ryanair do Warszawy się nie pozbył.!! Był to lot łączony z GB. Widocznie nie opłacało się tak latać przewoźnikowi, i się wcale nie dziwię skoro bi..." - Kraków ma wzięcie

"Dlaczego ,,ktoś’’ po świńsku pozbył się konkurencji, w postaci rentownych lotów Ryanair do Warszawy. To była klasyczna zmowa handlowa, sprawa dla UOKiK. Został jeden (dyktujący ceny), słusznie polityc..." - Kraków ma wzięcie

"Najlepsze rozwiązanie to w przyszłości nastawić się tylko na połączenia z Centralnym Portem Lotniczym. Nie ładować pieniędzy na żadne rozbudowy tylko na bieżące modernizacje. Tu nie potrzeba dużego lo..." - Kraków ma wzięcie

"Może i te kamienie dobrze nie wyglądają ale swoją rolę spełniają bardzo dobrze. Nikt teraz samochodem nie będzie się pchał. A było to częste zjawisko szczególnie wśród wędkarzy. Jak ktoś jest na tyle ..." - Idiotyzm czy kretynizm?

"To super. A ja się pytam co z drogą przez Białuń w kierunku Miękowa?? Jest szkoła a nie ma nawet chodnika dla dzieci. Droga poryta w poprzek przez kanalizację i gaz a naprawić nie ma komu?" - Będzie remont w Żółwiej Błoci?

"wyczerpujaca odpowiedz dwukrop. Nie nie, absolutnie zaden znajomy, tak tylko pytalem, a jestem w 100% tego samego zdania, gruby kaliber i ucieczka, to i prawko musi leciec. Dla przykladu naglasniamy!" - Znów potrącenie pieszej

"Może, zamiast takich "odkrywczych" artykulów, mógłby ukazać się taki o wynikach referendum strajkowego, czyli o dużo istotniejszej sprawie." - Mamy wiosnę!

"Troche uproscilem te zasady, bo sąd może przedłużać zatrzymanie bez kierowania na egzamin. W artykule masz ten przykład z potrąceniem pieszego. Jest to taki kaliber, że prawdopodobne jest zatrzymanie ..." - Znów potrącenie pieszej

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator