reklama

Dworzec za 60 milionów?

drukuj
przeczytano: 3436 razy
Paweł Palica, 07.12.2018

Na blisko 60 milionów złotych opiewa najniższa oferta złożona w przetargu na wybudowanie nowego dworca kolejowo-autobusowego w Goleniowie.

Oferty wpłynęły dwie, ta w teorii bardziej korzystna, przedstawiona przez szczecińską firmę Prime Construction, oszacowana została na kwotę 59 648 850 zł, druga jest o ponad 20 milionów złotych wyższa. Kłopot w tym, że gmina gotowa była przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 40 mln zł, postępowanie zostanie więc prawdopodobnie unieważnione.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Przepraszam bardzo, a spodziewano sie innego scenariusza? Osoby z branzy, poczawszy na murazach a skonczywszy na inwestorach wiedza o tym, ze dzisiejsza koniunktura wymusza taka wlasnie sytuacje, kosztorysy przekraczane o 50 i wiecej procent. Pieniadz jest tani, wiec buduje sie bardzo duzo. Co sprawia, ze popyt na sile robocza i materialy jest bardzo duzy. Co zkolei wplywa na rosnace ceny. I nie zanosi sie na jakiekolwiek zmiany trendow przynajmniej w ciagu nastepnych 5 lat. Mielismy przyklad w Zalomiu, ja osobiscie stykam sie z racji wykonywanego zawodu z tym na codzien, i sila rzeczy wiem o tym. A Pan Burmistrz nie wie? No przeciez sa doradcy. Pan Banach np. sprawia wrazenie niezle oblatanego w materii...Pointujac odpowiadam: Tak, za 60 baniek...i oby starczylo!

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 07.12.2018, 12:59:32

Komu potrzebny taki dworzec??? Chyba tylko megalomanom jakimś. Pomysłodawca tego projektu niech się w łeb puknie dobrze to zrobi budżetowi miasta. Remont placu wymiana okien i odmalowanie starczy, resztę przeznaczcie na budowanie bloków. Bloki kosztują dużo taniej a potrzebne są dużo bardziej, szczególnie teraz jak takiego speca do rady nadzorczej Gtbs wcisnęli wszystko poszło by jak z płatka.

dodany przez Biustonosz, dnia 07.12.2018, 16:34:43

A dlaczego gmina buduje za swoje? Są przecież różne fundusze na takie cele, do roboty urzędasy. Inna rzecz to czy PKP nie powinno wziąć na siebie część kosztów?

dodany przez Jaro, dnia 07.12.2018, 17:30:55

Burmistrz uważa że cztery bloki mieszkalne nie są aż tak potrzebne mieszkańcom jak dworzec. Oprócz satysfakcji ktoś ma jakieś profity z tej inwestycji? Ciekawe kto, i jakie.

dodany przez Mariusz, dnia 07.12.2018, 18:44:31

Może i dobrze bo mi sie nie podoba. Stary był ladniejszy, tylko go zmodernizować, dać nowe szyby na całośc elewacji kolorowe odpowiednie oswietlenie i bedzie piękny, dobudować przejście podziemne.

dodany przez Szymon Robak, dnia 07.12.2018, 19:42:01

dworce, przystanki, lotniska, porty są potrzebne podmiotom które je wykorzystują do swojej działalności i biorą za to opłaty . pytanie dlaczego miasto buduje dworzec dla kolei jest aktualne?. mało tego jakie dochody i pożytki będzie czerpać z 60 milionowej inwestycji?. tak naprawdę nikt nie zna funkcji ,powierzchni ,i innych szczegółów planowanej inwestycji to bardzo trudno dyskutować. pomysły komentatorów aby stary zmodernizować są trafione. a że projekt jest bardzo brzydki i mocno rozbudowany dla kilku bezdomnych to o tym wcześniej była dyskusja .

dodany przez mercedes555, dnia 07.12.2018, 20:27:17

Pamięć ludzka jest ulotna. Zacierają się daty, umykają fakty i zdarzenia. Proponuję, aby GG stworzyła i opublikowała kalendarium dotyczące dworca kolejowo-autobusowego w Goleniowie. Chodzi o decyzje i podjęte działania, jak również środki budżetowe wydane dotychczas na to zadanie. Warto chyba przypomnieć, jak wygląda realizacja jednego z priorytetowych elementów projektu życia burmistrza Krupowicza.

dodany przez Stan, dnia 08.12.2018, 12:22:05

A to się ukry ucieszą ! Opyla się!

dodany przez Pawlak, dnia 08.12.2018, 12:50:43

a tam ukry...ukry... Rozmawialem ostatnio z pewna osoba, lokalnym przedsiebiorca od wielu lat i opowiedziala mi to i owo o ukrach. Jak sa z branzy, to jeszcze sie umieja i czasami chca dostosowac. Ale w duzej czesci sa nie do zatrudnienia.

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 08.12.2018, 22:16:33

Ale wy wieśniaki i tępe PRLowskie dziady! Ja tutaj 21 wiek mam i uważam, że obecny dworzec nadaje się tylko do zburzenia! Ja tutaj sobie Złotych Tarasów życzę! Co to jest 60 milionów? Jak za taki piękny dworzec to jak za darmo!

dodany przez Dziunia, dnia 09.12.2018, 10:20:41

Ukry do 3 miesięcy próbują pracować , a potem zaczynają chodzić na dwóch łapach i dziękuję tak obrazowo można wytłumaczyć,

dodany przez Pawlak, dnia 09.12.2018, 18:05:02

Czytam te wszystkie powyższe wpisy "Ukry" i "ukry"....

Jeśli my Polacy chcemy być szanowani - szanujmy się nawzajem.
Jeśli chcemy być szanowani za granicą - szanujmy tych, którzy przyjeżdżają do nas zza niej.
Szczególnie tych, którzy przyjeżdżają do nas pracować, odprowadzają podatki i kupują produkty w Goleniowie, korzystają z usług.

Przypominam, że artykuł dotyczy Dworca. Smutnej telenoweli ciąg dalszy. Takie goleniowskie "Trudne Sprawy",
które funduje nam nieudolny burmistrz, Polak, nie Ukrainiec.

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 10.12.2018, 13:25:25

Korzystają w minimalnym stopniu minimum, minimum @Jerzu.

dodany przez Pawlak, dnia 10.12.2018, 21:59:09

@ Pawlak:

Każdy korzysta z tego, co potrzebuje, czy to coś złego?
Polacy pracujący za granicą również płacą podatki tam, gdzie pracują i korzystają na miejscu z usług tyle ile potrzebują.
Nie widzę związku.

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 11.12.2018, 13:38:43

@ dodany przez Pawlak, dnia 08.12.2018, 12:50:43
A to się ukry ucieszą ! Opyla się!

Szanowny Pawlak, ostanio w dyskusji na jakimś forum, z trollem dla jasności, usłyszałem, że jestem "pszek". Stąd moim zdaniem nie warto zniżać do tego poziomu. O co uprzejmie proszę .
PS. Kiedy trzeba to należy mówić prawdę, swoje zdanie (Np. o Wołyń) etc. W myśl przysłowia : Mowa jest srebrem, a milczenie złotem. Pozdrawiam

dodany przez Michal Wentruba, dnia 13.12.2018, 14:12:00

W tej chwili obecnej najważniejszą sprawą jest zbudowanie na dworcu kolejowym przejścia podziemnego z peronu 1 na peron 2 skąd jeżdzimy do Szczecina a także remont dworca kolejowego i przebudowa dworca autobusowego i przystanku dla busów ,na ten cel wystarczy chyba kasy !!!

dodany przez ja tu mieszkam -GOLENIÓW, dnia 30.12.2018, 18:12:33

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

Najbliższa niedziela 26 maja będzie wyjątkowo świąteczna. Oto w tym samym dniu mamy ważne dla wielu z nas święta - Dzień Matki, a na dodatek wybory do parlamentu europejskiego, które - jak każde wybory - słusznie nazywane są świętem demokracji. W tym ostatnim święcie możemy uczestniczyć niezależnie do naszej wiary i stosunku do rodzicielki, bo to po prostu prawo każdego polskiego obywatela i świadectwo stanu naszej demokracji. Prawo, z którego możemy, ale nie musimy skorzystać, bo wolność gwarantuje nam swobodę wyboru - możemy głosować lub nie, a jak zdecydujemy się głosować, to oddamy głos na  kogo zechcemy. I oczywiście ten ostatni wariant wszystkim rekomenduję. Zamiast tylko gardłować, że jest źle, lepiej oddać głos za tymi, którzy naszym zdaniem będą rządzić dobrze. A jak pasuje nam aktualny rząd, to koniecznie trzeba poprzeć tworzącą go partię w głosowaniu. To nic, że w niedzielnych wyborach mamy de facto wybierać tych, którzy  będą Polskę reprezentować w Unii Europejskiej (nawiasem warto tu koniecznie przypomnieć, że te wybory posłów do europarlamentu to jedyne w strukturach Unii Europejskiej wybory, dające demokratyczny  mandat zależny od woli obywateli - reszta to mało demokratyczne i niejawne ustalenia, poza demokratyczną kontrolą), bo i tak wszyscy wiemy, że w aktualnych realiach politycznych to plebiscyt "za" lub "przeciw" PiS. Ten plebiscyt na naszym terenie jest o tyle inny niż gdzie indziej, że zachodniopomorskie jest uznawane za platformerskie województwo, choć PiS od kilku lat szybko odrabia tu straty. Weźmy w nim aktywny udział głosując, a za kilka dni zobaczymy jak nam wyszło - uczestnikom, a nie tylko kibicom. Wprawdzie termin ukazania się tego komentarza pozwala jeszcze na agitacje wyborczą, ale z tej możliwości nie skorzystam i nie będę nikogo przekonywał do głosowania na PiS lub antypis. Raz jeszcze namawiam za to wszystkich mocno do świątecznego głosowania i wybierania według własnego uznania. Oczywiście sam też  będę głosował, a nie tylko namawiał do głosowania. Na kogo głosował? - na PiS naturalnie...

 

Leszek Ozimek - 24.05.2019

GALERIA ZDJĘĆ

Budowa drogi S6 - maj 2019

Paweł Palica - 24.05.2019

26
Niedziela
Maj 2019
Eweliny
Jana
Pawła
Maj, 2019
PnWtŚrCzPtSN
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Widzę że uwaga pomogła i redaktor Ozimek edytował komentarz aktualny, jednocześnie wybięgnę w przyszłość i przypomnę że Zielone Świątki w 2020r.są 31 maja" - Wyłącz smartfona i żyj

"Tutaj napiszę zadając pytanie do red.Ozimka .Kto Islamiści,prawosławni ,grekokatolicy,muzułmanie ,judaizm a może jehowi obchodzą święto zesłania Ducha Świętego 26 maja, bo my katolicy mamy te święto 9..." - Wyłącz smartfona i żyj

"A w jakimś internetowym portalu no name który nawet nie podał autora niusa można było przeczytać, że PiS zamknie goleniowskie lotnisko. Widziałem gościa z pękiem kluczy ale nigdy bym nie przypuszczał ..." - Rozmowy o lotnisku

"Mieszkamy przy lotnisku, z którego może latać wojsko na bliski wschód. Nie możemy jednak polecieć w kierunkach wakacyjnych, no może z wyjątkiem Grecji. Życie jest po to, żeby wypocząć, a nie latać do ..." - Rozmowy o lotnisku

"Osobiście uważam, że większym problemem jest to, że piesi nie znają - lub nie chcą znać - przepisów i uważają, że przejście dla pieszych to część chodnika a nie jezdni." - Wyłącz smartfona i żyj

"Jasne! , do Niewiadowa też zróbta , toż to perełka Powiatu , cisza , ostoja zieleni i spokoju." - Sfrezowali asfalt

"100 tyś zł za krzesło... 1000 zł/m2 drogi osiedlowej...(Kalinowa street) Słuszne podejście ma nasza WŁADZA :/ na bogato" - Rusza remont "Rampy"

"Zespoly np. Led Zeppelin, Deep Purple, AC-DC i jakas Metallica" - Rusza remont "Rampy"

"Ależ domów napchali na tym torfowisku..." - Piorun strzelił w dom

"Przezorny zawsze ubezpieczony !!! Ale nie w tym przypadku." - Piorun strzelił w dom

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator