reklama

Elektryczne kombinacje

drukuj
przeczytano: 2828 razy
Paweł Palica, 10.07.2019

Ekstrawaganckie oświetlenie parku 750-lecia Goleniowa to temat, który wzbudził w naszym mieście bardzo duże kontrowersje i żywe dyskusje. Okazuje się, że istnieje tam poważniejszy problem, którego na co dzień się nie widzi.

Sprawa wypłynęła na wierzch nie dawno, gdy w parku zorganizowany został Letni Piknik Rodzinny. W jego trakcie po raz bodaj pierwszy wykorzystana została scena betonowego amfiteatru, który został wybudowany w minionym roku, przeprowadzony został na niej między innymi pokaz gotowania, a także odbyły się dwa koncerty. I niby wszystko grało jak należy, gdyby nie jeden drobiazg - ułożone wzdłuż alejek dziesiątki, jeśli nie setki metrów przewodów elektrycznych, które musieli rozwinąć elektrycy, by podłączyć sprzęt nagłośnieniowy oraz stoiska do prądu. 
Jak nam powiedziała jedna z osób zaangażowanych w organizację pikniku, okazało się, że skrzynki energetyczne zamontowane w trakcie przebudowy parku... niespecjalnie się nadają do obsługi takich imprez. Z relacji tej wynika, że "puścić" można przez nie prąd o natężeniu maksymalnie 16 amperów, tymczasem potrzeba było przynajmniej 32 A, więc pozostało skorzystać z jedynej starej skrzynki, ustawionej w centralnej części parku i od niej ciągnąć przedłużacze. Mało tego, próbowano podpiąć się do skrzynek wbudowanych w podłoże tuż przy scenie, ich klapy jednak skonstruowane są w ten sposób, że - jak miał uznać elektryk - zamknięcie mogłoby spowodować przecięcie kabla, tu też zresztą ograniczeniem jest natężenie 16 A. Dlatego zdecydowano się na taką prowizorkę.
Przyjmując, że obsługujący piknik elektrycy mieli rację - a zdjęcie jasno pokazuje, że nie widzieli innej możliwości jak rozwijanie przedłużaczy - kłopot jest rzeczywiście spory. Takie rozwiązania techniczne przyjęto bowiem już na etapie projektowania parkowej instalacji elektrycznej. Tę ostatnią zgodnie z projektem wykonano i wszystko wskazuje na to, że doprowadzenie jej do pełnej funkcjonalności wiązałoby się z wymianą praktycznie wszystkich urządzeń.
Do sprawy będziemy wracać.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Jasna p..a...

dodany przez Mariusz, dnia 10.07.2019, 15:01:20

To żaden problem , tylko jeszcze jedna faktura i po herbacie.

dodany przez Pawlak, dnia 10.07.2019, 15:36:58

16A to standard na mały domek ,raczej zasilanie parku jest prawidłowe , ale trzeba sprawdzić czy wykonawca nie odchudził przewodów ,a to byłby cyrk.

dodany przez mercedes555, dnia 10.07.2019, 20:44:15

Powiem krotko. Nie znasz sie Pan Panie Palica. Absolutnie nie ma problemu w poprowadzeniu dodatkowych zyl zasilajacych. No trzeba tylko kable podziemnie pociagnac. I jak Pawlak pisze, jedna faktura i po herbacie...koszt robot nieco wiekszy niz w trakcie budowy, ale niewiele...to nie instalacje wod-kan, zeby nad nimi plakac!
Pointujac, prosze sie rozejsc i nie robic zagadnienia.

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 11.07.2019, 11:14:53

Przepraszam że w tym miejscu ale ... od lat nawet w GG, która na pierwszej stronie ,, papierowego" wydania ma umieszczoną biało czerwoną flagę, nie można znależć choćby najmniejszej wzmianki dotyczącej rocznicy 11.07.1943, albo ustanowionym na mocy uchwały Sejmu z dnia 22.07.2016 roku - 11 lipca Narodowym Dniu Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach w czasie II wojny światowej.
11 lipca jest rocznicą ,, Krwawej niedzieli" podczas której na Wołyniu w 1943r UPA wspomagane przez okoliczną ludność ukraińską spaliła 99 polskich wsi , wymordowano blisko 10tys mężczyzn, kobiet i dzieci... W latach 1943-1945 liczba polskich ofiar na Wołyniu i w Małopolsce w/g historyków sięga 160-200tysięcy...

,, Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary,,," ( z napisu pomnika ofiar ludobójstwa ukraińskiego na Wołyniu, znajdującego się w Krakowie na Cmentarzu Rakowieckim )

Czy pamiętasz Panie Boże
Nad Wołyniem łunę krwawą
I ten krzyk z płonącej chaty
Mordowanych przez sąsiadów.
Chyba byłeś w tamtej porze
Gdzieś po innej stronie świata,
Bo byś pewnie się zasmucił i przystanął i zapłakał...

Czy słyszałeś modłę Panie,
Oczy ojca czy pamiętasz,
Gdy hańbili córkę jego
Banderowcy jak zwierzęta...
On na drzwiach ukrzyżowany
Błagał "Zmiłuj się nad nami!"
Zlitowali się oprawcy
Skłuli oczy bagnetami...

Czy widziałeś Ojcze Święty
Patrząc z góry przez firmament
Dzieci śliczne jak aniołki
Na sztachety powbijane...
Kto je teraz poprowadzi
Na spotkanie z Tobą Boże,
One przecież takie małe
Zbłądzą same w tych przestworzach...

Czy spamiętasz Panie Świata,
Męczenników tych z Wołynia,
Umierali z myślą o Tej,
która nigdy nie zaginie.
Polska o nich zapomniała,
rozpłynęła się w oddali,
Czasem drżąca ręka starca
świeczkę jeszcze tu zapali.
Porastają chwastem zgliszcza,
groby toną w bujnej trawie,
Jutro już nie będzie komu
świeczki za Nich tu postawić.

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 11.07.2019, 13:44:43

Z nieoficjalnego zrodla...Kabel juz sie ciagnie. I po herbacie. I po krzyku ;o)

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 11.07.2019, 13:48:30

No to powiem krótko. Niech ciągnoł druta...????

dodany przez IT, dnia 11.07.2019, 20:09:36

ja pierdole it...w tym momencie wygladam jak chrystus frasobliwy...

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 11.07.2019, 20:19:02

Szanowni@ i krytyk redaktor - mam takie skojarzenie z wielu imprez. Im większa impreza plenerowa to dało się zauważyć większą ilość porozciąganych wszelkiej maści kabli. A tu jakieś wielkie HALO bo Pan Redaktor usłyszał opinię, że muzykowi nie pasowała wtyczka do gniazdka lub gniazdko do wtyczki. Ja jeszcze dodam opinię /usłyszaną/ iż kto to widział siedzieć na betonie / p. Burmistrz po prostu nie zapewnił poduszeczki pod pupcię/ - oburzające. I tak można sobie opiniować. Podejście do wszelakich opinii celnie ujął Waldemar Łysiak w felietonie " Oszczer 2" - "opinie są jak dziura w dupie , każdy ma inną

dodany przez jzw, dnia 12.07.2019, 11:26:33

Nie chodzi nie o to, czy to można łatwo naprawić. Rzecz w tym, że ironia jest masakryczna. Tyle projektowania, mocy na zbędne lampki, a głośnika podłączyć nie można. Analogicznie ten bezmyślny projektant zaprojektowałby studio tv, w którym oświetlił każdą wszę w spodniach prowadzących, a zapomniał, że będą tam kamery, które trzeba gdzieś podłączyć. Kolejny dowód, że założeniami się nie przejęto.

dodany przez .., dnia 12.07.2019, 19:14:19

reklama

GALERIA ZDJĘĆ

Festyn Walczymy o Emilka

Paweł Palica - 20.10.2019

21
Czwartek
Listopad 2019
Janusza
Marii
Reginy
Listopad, 2019
PnWtŚrCzPtSN
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Inwestycje rekreacyjne dla mieszkańców nie muszą się zwrócić. Basen, lodowiska, bieżnie, stadiony, itp., to nasz dobrostan, zdrowie - rzeczy zwracające się inaczej. Nie piszcie o tym jak o inwestycji ..." - Co w budżecie na 2020 rok?

"Dla Państwa, którzy nie dostrzegli, że wyrażenia typu „doszły mnie słuchy”, „podobno” , „wydaje się” napisane są w cudzysłowach. Pozostaje wierzyć, że stare porzekadło „Uderz w stół a nożyce same..." - Co w budżecie na 2020 rok?

"Szanowni @ - tak śledzę dyskusję, podoba mi się że ludziska jednak interesują się sprawami naszej Gminy. Jednakże ta dyskusja toczy się pod hasłem do czego i jak się przy--piąć. Najbardziej rozśmieszy..." - Co w budżecie na 2020 rok?

"... tak wpadl mi w oko punkt 27. Pytam "madrzejszych" w tej materii od siebie ... czy koncepcja centrum kultury moze kosztowac 50 000zl?!" - Co w budżecie na 2020 rok?

"@ KC Pytanie odnośnie cm jak najbardziej zasadne. W szczególności odnosząc się do godzin jakie pojawiają się pod jego wpisami. Czy my płacący podatki w tej gminie mamy płacić za te komentarze??..." - Co w budżecie na 2020 rok?

"Brawo panowie patrzec na rece ile sie da! Jak wlodarze madrzy, wyciagna z tego wnioski, ze narod nie ciemny i nie wszystko kupi! A od powiedzmy "podinspektora" do spraw, powiedzmy "komunikacji", poza..." - Co w budżecie na 2020 rok?

"Mnie `doszły słuchy" , że teren szumnie nazywany "Targowiskiem Miejskim" usytuowany w samym centrum miasta również ma nowego właściciela? "Podobno" to tylko kwestia czasu ( nierentowność tego miejsc..." - Co w budżecie na 2020 rok?

"Behemot obudz sie! cm to cm, nie wietrz spisku, bi go nie ma. cm, tak tylko zapytalem, bo jak mowie, doszly mnie sluchy. A pytanie uwazam za stosowne, a nie mącące. Na domiar, jaknajbardziej wymaga..." - Co w budżecie na 2020 rok?

"Jedno zasadnicze pytanie? Czy ktoś wie, czy osoba wypowiadająca na tym forum jakom "cm" to niejaki Cezary Martyniuk - osoba zawodowo zajmująca się" komunikacją" ze społecznością w imieniu BRK? Cz..." - Co w budżecie na 2020 rok?

"@cm Polecam artykuł - https://wyborcza.pl/7,155287,25375588,przewoznicy-nie-chca-placic-za-dworce-bilety-juz-drozeja.html Druga spraw to czy przewoźnicy kolejowi będą korzystać z dworca? A co np. z..." - Co w budżecie na 2020 rok?

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator