Drogi czytelniku

Od 20 grudnia awarii uległ portal goleniowska.com, w związku z tym nie możemy dodawać nowych tekstów. Do czasu uruchomienia jego nowej odsłony, ta strona jest tylko archiwalna.
Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość oraz cierpliwość.

I tak trzymać!

drukuj
przeczytano: 1575 razy
Maria Palica, 20.12.2019

Po raz kolejny koncert przygotowany przez Stowarzyszenie Niepokonani przyciągnął do Domu Kultury tłumy. Bo też jest to koncert niezwykły - z jednej strony pełen nieudawanej radości wykonawców, która błyskawicznie udziela się publiczności, a z drugiej - wzruszający i wzbudzający dobre emocje.

"Jesteśmy wszyscy jak jedna rodzina. I tak jest dobrze, i tak trzymać!" - zaśpiewali wszyscy wykonawcy w finale. A było ich kilkudziesięciu - uczniowie i nauczyciele Szkoły Specjalnej, grupa taneczna SP 1 oraz towarzyszący im goleniowscy wokaliści i instrumentaliści. Piękna, nastrojowa scenografa, odpowiednio dobrany repertuar i żywiołowość wykonawców sprawiły, że była to - jak powiedziała prowadząca koncert Justyna Rychła - podróż na planetę marzeń.

Bo że koncert ten jest spełnieniem marzeń jego wykonawców dotkniętych intelektualną czy fizyczną niepełnosprawnością, nie ma wątpliwości. Nie co dzień mogą stanąć na prawdziwej scenie, w świetle jupiterów, przed mikrofonami i przed wielką publicznością. Koncert "Niepokonani" im to umożliwia i mogli zaśpiewać, a czasem wręcz wykrzyczeć, co im w duszy gra. A że czasem zapomniało się słów, albo śpiewało niekoniecznie w zgodzie z grającym zespołem, jakie to ma znaczenie... Publiczność nagradzała wszystkich jednakowo entuzjastycznie, klaszcząc w rytm śpiewanych piosenek, a nawet tańcząc. I to jest właśnie urok tych koncertów, które niby takie same - co roku są inne.

W tym roku (koncert odbył się w piątek 13 grudnia) w programie znalazły się piosenki, które - najogólniej mówiąc - odnosiły się do relacji między ludźmi, do przyjmowania ich takimi jacy są. Oto kilka tytułów: "Nieidealna", "Twój kompas to serce", "Małe szczęścia", "Światło masz w sobie", "Żyj z całych sił", "Pokaż na co cię stać", czy wreszcie finałowa "Jesteśmy razem".

I to "Jesteśmy razem, wszyscy razem, jak taka jedna wielka rodzina" było głównym przesłaniem trwającego ponad godzinę koncertu. Tuż przed jego zakończeniem na scenę poproszono przyjaciół Niepokonanych, których zdjęcia w towarzystwie uczniów Szkoły Specjalnej znalazły się w kalendarzu stowarzyszenia na 2020 rok. A są to: Janusz Dawidziak, Tomasz Dybus, Olgierd Geblewicz, Michał Jurczak, Janusz Karpowicz, Robert Krupowicz, Jolanta Kulczyńska, Sebastian Łapot, Konrad Pachciarek, Maria Palica, Maciej Przeździecki i Bogumiła Struk.

Koncertowi towarzyszył kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów Szkoły Specjalnej. Organizację koncertu wsparła finansowo Gmina Goleniów.

Tak trzymać! I do zobaczenia za rok!

Maria Palica

Zdjęcia Tomasz Dybus.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

KU PRZESTRODZE
https://szczecin.onet.pl/goleniow-sledzil-dziewczynki-mimo-zakazu-zblizania-sie-do-dzieci-trafil-do-aresztu/r3te3k8

dodany przez saturator, dnia 31.12.2019, 08:34:41

Co to za głupota? Jak mógł ulec awarii skoro można się zalogować i dodawać komentarze?
Mimo wszystko powodzneia w nowym 2020 roku.
"Drogi czytelniku
Od 20 grudnia awarii uległ portal goleniowska.com, w związku z tym nie możemy dodawać nowych tekstów. Do czasu uruchomienia jego nowej odsłony, ta strona jest tylko archiwalna.
Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość oraz cierpliwość."

dodany przez Michal Wentruba, dnia 13.01.2020, 11:40:42

@Michal Wentruba

Taki oto wpis na profilu FB Pawła Palicy. Z treści wynika, że można mówić o byłym dziennikarzu GG. Zbieżność dat przypadkowa??
Wygląda jakby ktoś trzasną drzwiami i kluczyki do portalu wyrzucił do Iny.

"Paweł Palica
20 grudnia 2019 o 15:37 ·
Nigdy nie mów nigdy, ale wygląda na to, że skończyła się moja trwająca od około 20 lat przygoda z Gazetą Goleniowską, z której Czytelnikami żegnam się artykułem o... Chile. Ja broni nie składam, po Nowym Roku widzimy się na nowej odsłonie http://www.superportal24.pl/, bo - jak śpiewał Farrokh Bulsara - show must go on. Czuwaj! "

dodany przez JMD, dnia 13.01.2020, 12:04:36

Kurcze byloby szkoda.
Ja nie zawsze sie zgadzalem z pogladami dziennikarzy GG (i to jest zupelnie normalne oni na pewno tez nie zawsze zgadzali sie z moimi pogladami). Natomiast to jest/byla dobrze readagowana gazeta.
Ja jestem zwolennikiem obecnego burmistrze (podobnie zreszta jak jestem zwolennikiem Andrzeja Wojciechowskiego). I tutaj moje odczucia i opinie byly czesto odmienne niz odczucia dziennikarzy GG (do czego wszyscy mamy prawo).
Natomiast uwazam ze niezalezna gazeta jest potrzebna i spelnia dobra role (owszem ja moge sie martwic jezeli gazeta forsuje na burnistrze kogos kto mi nie odpowiada ale ja nie mam monopolu na racje i mimo ze czuje w takich sytuacjach dyskomfort bo po prostu nie zgadzam sie z pogladem dziennikarza uwazam ze lepiej jest miec niezalezna gazete niz nie miec. Bo jezeli kiedykolwiek dojdzie w Goleniowie do wladzy czlowiek niekompetentny, to ta Gazeta bedzie to punktowala i o tym informowala

dodany przez wb, dnia 14.01.2020, 11:36:43

Ciekawe czy jest na sprzedaż, czy dojdzie do zamknięcia spółki?

dodany przez Michal Wentruba, dnia 14.01.2020, 17:17:46

Raczej to drugie Panie Michale. Szkoda, na portalu jestem codziennie od pierwszego dnia, (2 w kolejnosci od zalozenia konto nie liczac Admina) ale jak juz wczesniej napisalem, zmurszalo...redaktor naczelny zmurszal...

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 15.01.2020, 14:00:54

Wb, jakiej "niezależnej". Dlatego padla ta tuba - czytelnicy sie odwrocili... I po co wymyślać tlumaczenia o awarii? Mi nie szkoda. Dobry przyklad jak nie uprawiać dziennikarstwa.

dodany przez .., dnia 15.01.2020, 16:31:52

Panowie, Panie, powoli opuszczamy lokal. Nieoficjalnie RIP. Bylo milo te 16 lat z wami pisac. Lubilem was wszystkich oprocz dziuni/primadonny i epipatafiana. To do klikniecia...

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 16.01.2020, 11:20:22

A gdzie można sie przenieść w sprawach lokalnych :-)?

dodany przez Michal Wentruba, dnia 16.01.2020, 15:07:14

Superportal24 Powiat Goleniowski Panie Michale.

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 16.01.2020, 15:19:47

Za nic w świecie nie mogę nic znaleźć o naszym rejonie na superportal. Nie ma nic?

dodany przez seroy, dnia 16.01.2020, 18:24:29

@seroy
Masz rację. Jak widzę to superportal24 obejmuje powiat gryficki. Blisko i pewnie sporo przydatnych informacji jak się jedzie wypocząć w Pobierowie, czy Trzęsaczu, ale to nie to...

@..
Pewnie szanownemu wb chodziło o to, że gazeta była niezależna od burmistrza, władz gminy, władz powiatu, struktur partyjnych. Prezentowała wywiady z ludźmi różnych opcji politycznych.

Ja się zgadzam się w wb, że szkoda. W ostatnim numerze redaktor naczelny przedstawił diagnozę i chyba się z nim zgodzę. Właśnie przestały się ukazywać dwa pisma turystyczne które lubiłem i czytałem: npm i rowertour. Odchodzimy od czytania. Nakłady gazet i pism spadają. Wielu ludziom wystarczy "bańka" z fb, albo stracili zainteresowanie różnymi sprawami, w tym sprawami lokalnymi jakimi zajmowała się GG. Czytelnicy i reklamodawcy przenoszą się do internetu. Czy idzie za tym nowa, lepsza jakość?

Szkoda też z tego powodu, że było to całkiem miłe miejsce do dyskusji, o czym wspomniał Hubert. Jeśli były spory, to kulturalne i merytoryczne.

dodany przez Michał Niklas, dnia 17.01.2020, 07:31:23

Chodziło mi o to, że Gazeta mijała sie z faktami, zasadami dziennikarstwa, języka polskiego. Zwłaszcza pan Palica - jeszcze przed Krupowiczem. Za to za Krupowicza, nagle zmieniła front, gdy zakończyło się korzystanie z usług Gazety. Baardzo profesjonalne...

dodany przez .., dnia 17.01.2020, 08:41:31

https://www.facebook.com/Superportal24-Powiat-Goleniowski-112234183585246/

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 17.01.2020, 10:11:43

Co do upadku Gazety Goleniowskiej, to moim zdaniem nie ma co sie doszukiwac spektakularnych przyczyn, Ufo, szarakow, Krupowicza...po prostu koniunktura jaka jest to jest, a LO skonczyla sie kasa, ludzie odeszli, zostaly niezaplacone zobowiazania, ot cala prawda...LO jaki byl - taki byl, ale 30 lat walczyl dzielnie...pointujac, trzeba to widziec jako smierc naturalna, ze starosci powiedzmy...

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 17.01.2020, 10:19:22

Witam panowie. Czasy sie zmieniaja, zwykla telewizje zastepuje powoli Netflix i temu podobne platformy streaminowe, a papier wypieraja wersje cyfrowe. Pozycja naszej lokalnej gazety wydawala sie jednak silna, z uwagi na brak konkurencji. Jednak ... tak jak tu wspomniano, zmiana frontu w stosunku do milosciwie panujacej nam wladzy, nie wyszla panu Ozimkowi na dobre. Podobnie jak `Gazeta Wyborcza` dostala srogo po lapach, kiedy nastal czas nowej opcji politycznej. Stracila na przyklad dodatek z ogloszeniami publicznymi, z ktoremu czerpala ponadnormatywne profity. Dzis ten dzial Agora SA musi zwalaniac dziennikarzy i mocno ograniczac koszty. Te starty z nawiazka odrabia jednak siec kin Helios plus garmazerka wpychana ludziom zmierzajcym na seans.
Widac, ze redaktor Ozimek nie mial, nie ma, za bardzo pomyslu na `odswiezenie` swojego wydawnictwa. A szkoda, bo Goleniowska pelnila wazna funkcje w naszej przestrzeni miejsckiej. Takie wydawnictwo, nie finansowane z jakiegos zrodla, czy to prywatnego, czy publicznego, tylko probujace refinansowywac sie we wlasnej strukturze, przy dzisiejszej koniunkturze, z gory skazane jest na zaglade. Tylko Stevea Jobsa stac bylo na dosypywanie z prywatnej kieszeni 300 000$ kiedy sytuacja apple tego wymagala ...
Jednak dopoki widze ten komunikat, `spokojnie to tylko awaria` ... wciaz wierze, ze pan Leszek posklada jakos te klocki ... i tego mu zycze!!!

dodany przez saturator, dnia 17.01.2020, 11:23:47

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

Po głosowaniach na ostatniej sesji rady miejskiej widać wyraźnie, że burmistrz Krupowicz odzyskał kontrolę nad swoim klubem radych, który wraz z radnym Kuszyńskim tworzy wciąż jednoosobową większość w radzie. I ta większość przegłosowała propozycje budżetowe burmistrza na rok 2020 – w tym podwyżkę podatku od nieruchomości oraz zdjęcie z przyszłorocznych wydatków inwestycyjnych budowy przedłużenia ul. Metalowej. Obie te decyzje generują niezadowolenie dotkniętych nimi mieszkańców. Przedsiębiorcy miejscowi będą musieli bowiem znacznie więcej zapłacić podatku od nieruchomości, a mieszkańcy ul. Grenadierów dalej znosić uciążliwości związane z ruchem ciężkich pojazdów pod oknami. Jedni i drudzy pewnie zaprotestują – przedsiębiorcy raczej mrucząc pod nosem, ale protestujący już wcześniej mieszkańcy ul. Grenadierów  mogą to zrobić mniej kameralnie. Całość tej operacji to porażka wizerunkowa burmistrza i jego klubu. Gdyby bowiem choćby symbolicznie zrezygnowali z niektórych wydatków w przyszłym roku, to już było by coś. Na przykład z finansowania przez  podatników, urzędników pracujących na potrzeby propagandowej strony burmistrza na FB, z pieniędzy wydatkowanych na ten łatwy lans poprzez zatrudnianie operatora propagandowych filmików i drogi sprzęt dla niego. Wtedy burmistrz i jego radni mieli by moralne prawo sięgać do kieszeni przedsiębiorców oraz po raz kolejny namawiać mieszkańców ul. Grenadierów by poczekali. A tak swoje prywatne potrzeby propagandowe burmistrz Krupowicz de facto realizuje teraz  bezpośrednio ich kosztem. Wisienką na torcie jest w tej sytuacji całkowite milczenie burmistrza i jego propagandzistów na rzeczonym profilu na FB "Robert Krupowicz twój burmistrz Goleniowa". Oczywiście milczenie na temat podwyżki podatków i rezygnacji z budowy przedłużenia ul. Metalowej. Nie ma tam żadnego tłumaczenia, żadnego wyjaśnienia,  żadnej informacji. Nic, tylko jak zawsze łatwy lansik...

W tej sytuacji warto obejrzeć i zapamiętać to, co prezentujemy na filmiku dołączonym do materiału z sesji budżetowej.

Leszek Ozimek - 20.12.2019

GALERIA ZDJĘĆ

Koncert Stowarzyszenia Niepokonani

Maria Palica - 20.12.2019

19
Niedziela
Styczeń 2020
Erwiny
Henryka
Mariusza
Styczeń, 2020
PnWtŚrCzPtSN
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Witam panowie. Czasy sie zmieniaja, zwykla telewizje zastepuje powoli Netflix i temu podobne platformy streaminowe, a papier wypieraja wersje cyfrowe. Pozycja naszej lokalnej gazety wydawala sie jed..." - I tak trzymać!

"Co do upadku Gazety Goleniowskiej, to moim zdaniem nie ma co sie doszukiwac spektakularnych przyczyn, Ufo, szarakow, Krupowicza...po prostu koniunktura jaka jest to jest, a LO skonczyla sie kasa, ludz..." - I tak trzymać!

"https://www.facebook.com/Superportal24-Powiat-Goleniowski-112234183585246/" - I tak trzymać!

"Chodziło mi o to, że Gazeta mijała sie z faktami, zasadami dziennikarstwa, języka polskiego. Zwłaszcza pan Palica - jeszcze przed Krupowiczem. Za to za Krupowicza, nagle zmieniła front, gdy zakończyło..." - I tak trzymać!

"@seroy Masz rację. Jak widzę to superportal24 obejmuje powiat gryficki. Blisko i pewnie sporo przydatnych informacji jak się jedzie wypocząć w Pobierowie, czy Trzęsaczu, ale to nie to... @.. Pewn..." - I tak trzymać!

"Za nic w świecie nie mogę nic znaleźć o naszym rejonie na superportal. Nie ma nic?" - I tak trzymać!

"Superportal24 Powiat Goleniowski Panie Michale." - I tak trzymać!

"A gdzie można sie przenieść w sprawach lokalnych :-)?" - I tak trzymać!

"Panowie, Panie, powoli opuszczamy lokal. Nieoficjalnie RIP. Bylo milo te 16 lat z wami pisac. Lubilem was wszystkich oprocz dziuni/primadonny i epipatafiana. To do klikniecia..." - I tak trzymać!

"Wb, jakiej "niezależnej". Dlatego padla ta tuba - czytelnicy sie odwrocili... I po co wymyślać tlumaczenia o awarii? Mi nie szkoda. Dobry przyklad jak nie uprawiać dziennikarstwa." - I tak trzymać!

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator