Drogi czytelniku

Od 20 grudnia awarii uległ portal goleniowska.com, w związku z tym nie możemy dodawać nowych tekstów. Do czasu uruchomienia jego nowej odsłony, ta strona jest tylko archiwalna.
Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość oraz cierpliwość.

Kamery można wyłączyć

drukuj
przeczytano: 2023 razy
Paweł Palica, 11.12.2018

Samorządy, które nie zastosują się do obowiązku transmitowania obrad rad miejskich czy powiatowych mogą... gwizdać na wprowadzone niedawno regulacje. Żadnych konsewkwencji z tego tytułu nie odczują.

Zdecydowana większość samorządów dostosowała się już do nowych przepisów, problem z tym jest jednak, jak już informowaliśmy, chociażby w Nowogardzie. Uwagi na ten temat zgłaszali opozycyjni wobec burmistrza Roberta Czapli, ten jednak, jak się okazuje... nie musi się tym przejmować. Tak przynajmniej wynika z odpowiedzi na pytania w tej sprawie, które skierowaliśmy do wojewody zachodniopomorskiego.

Prawodawca nie odniósł się w nowych przepisach do konsekwencji wadliwej realizacji obowiązku transmisji, nagrywania i udostępniania nagrań obrad organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego. Nie przewidział też sankcji za nienależyte wykonanie, czy też brak jego realizacji, napisał Piotr Pieleszek z centrum prasowego Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

Nowogardzcy radni po raz kolejny spotkają się na sesji jutro. Na razie nie wiadomo, czy obrady będą transmitowane.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

W tej unijno-krajowej sraczce legislacyjnej niestety prawo już nie jest prawem a lewem.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 11.12.2018, 17:43:07

A co by było jakby większośc radnych przez okres 2-3 miesięcy swoje diety przeznaczyli na zakup urządzenia do transmisji sesji a niekoniecznie urządzeń do głosowania.Czy burmistrz by zabronił transmisji?

dodany przez crazy, dnia 11.12.2018, 19:21:16

Prawo?! Jakie prawo?! Tylko dla `wybranych`! Hanna Gronkiewicz-Waltz szykuje sie na fotel senatora, a skompromitowany Bronislaw Komorowski bedzie nr1 na liscie do Parlamentu Europejskiego. Swoja gotowosc zglosil takze Wlodzimierz Cimoszewicz czlonek PZPR, tajny wspolpracownik SB o kryptonimie carex, ktorego ojciec Marian Cimoszewicz likwidowal w okrutny spodob podziemie AK. Takie jest w Polsce przestrzeganie prawa i rozliczanie za jego lamanie! W Polsce, kraju wiecznej `grubej kreski` ...

dodany przez saturator, dnia 11.12.2018, 19:48:40

Brawo ,,Saturator``Tak dalej nie każdy o tym wie .

dodany przez crazy, dnia 12.12.2018, 00:29:25

Saturator, nudne i ścierwem zalatuje kolejne obwinianie za ojca, pisanie o kompromitacji Komorowskiego, gdy Adrian jest popychadłem, pisanie o PZPR, gdy komunistyczny prokurator, skazujący opozycjonistów, jest we władzach pis. Miej wstyd.

dodany przez .., dnia 12.12.2018, 07:59:25

@przecinek nie odczytuj mojej narracji jako propisiwskiej propagandy. Nudna to jest twoja lewacka retoryka krora przebija z kazdego wpisu. Polska z prezydentem Duda-Kornhauzerem i podajac przyklad `na czasie` aferzystami z KNF to wciaz panstwo teoretyczne.
https://wiadomosci.wp.pl/padl-rekord-w-aferze-skok-bezrobotny-menel-mial-na-koncie-10-mln-zl-6326475298289793a
Nie moge zrozumiec jak takie osoby jak Komorowski czy Cimoszewicz maja w ogole czelnosc pchac sie przed brukselskie koryto i prowadzic moralizatorskie dysputy w tvn czy polsacie. Chyba ze wynik glosowania do PE juz dawno jest znany ...

dodany przez saturator, dnia 12.12.2018, 08:12:05

Tacy ludzie jak HGW Komorowski Tusk Cimoszewicz to sa ludzie bez zadnego wstydu.Oni dla pieniadzy zrobia wszystko.

dodany przez zochaa, dnia 12.12.2018, 08:31:03

Szkoda naszego czasu na debatowanie o takich ludziach czy politycznych klaunach jak Petru Szczerba czy inne Misillo.
Cytuje: 19 grudnia niemiecki parlament ma głosować nad przepisami, które otworzą rynek pracy dla pracowników spoza Unii Europejskiej. Nowe zasady miałyby wejść życie na początku przyszłego roku.Zgodnie z nimi, imigranci będą mogli przez pół roku legalnie szukać zajęcia, a potem legalnie pracowac.
Niemieckie agencje pracy juz intensywnie szykuja sie na przyjmowanie Ukraincow, ktorych ponad 60% deklaruje opuszczenie Polski. Mozna byc za albo przeciw, ale ta decyzja bedzie na pewno miala istotny wplyw na rynek pracy w Polsce, tak w skali makro jak i mikro.
Niestety w zadnych mediach nie ma na ten temat informacji. Wszystko przykryte glupkowatymi reklamami swiatecznych pozyczek konsumpcyjnych, kolejnych abonamentow telefonicznych i tv cyfrowych.
Dzisiaj rolnicy zablokowali A2. Niedlugo premier Morawiecki bedzie czarowal niczym Kaszpirowski ...
Czy te oczy semickiego bankiera moga klamac ...?

dodany przez saturator, dnia 12.12.2018, 09:49:45

Szanowni @- przecież w UE potrzebni są odpowiedni ludzie na których może liczyć taki buc jak F. Timermans, który szykuje się na socjalistycznego szefa Komisji EU.

dodany przez jzw, dnia 12.12.2018, 10:31:55

Na całym świecie wyborcy żądają więcej i więcej, bo w większości nie rozumieją, że sami na to łożą, bo rośnie przewaga słabo wykształconych i mniej inteligentnych (do la t 70-tych IQ rosło o 3 punkty na dekadę, a później tak samo zaczelo ... spadać, bo 7 na pokolenie ). Obawiam się, że teraz wszechobecna sztuczna inteligencja wyręcza człowieka coraz bardziej, pozwala wyłączać kolejne partie mózgu, więc będzie drastycznie gorzej. Przy durnym wyborcy, populiści i socjaliści dostosowują się do .... klyenta, więc pretensje do polityków, że spełniają potrzeby wyborców i podążają w kierunku gospodarki socjalnej, są nie na miejscu. Sam jestem bardziej liberałem, który odebrałby socjal leniom, więc mnie też to wkurza, ale na masę durnych wyborców nie ma rady.

dodany przez .., dnia 14.12.2018, 09:27:37

... a jeżeli komuś zależy, to pójdzie na sesję, bo są otwarte i do transparentności nie jest konieczna kamera. Tak tez zapewne myślał prawodawca, nie wskazując sankcji. Skoro radnym nie zależy na ich inwigilacji, a sankcji nie ma, to o co te pretensje? Przecież wybierali ich wyborcy i dali mandat. To również sprawdzian inicjatywy wyborców, ich postaw obywatelskich, bo mogą aktywnie przekonywać swoich radnych, żeby zagłosowali za odpowiednią uchwałą.

dodany przez .., dnia 14.12.2018, 09:34:21

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

Po głosowaniach na ostatniej sesji rady miejskiej widać wyraźnie, że burmistrz Krupowicz odzyskał kontrolę nad swoim klubem radych, który wraz z radnym Kuszyńskim tworzy wciąż jednoosobową większość w radzie. I ta większość przegłosowała propozycje budżetowe burmistrza na rok 2020 – w tym podwyżkę podatku od nieruchomości oraz zdjęcie z przyszłorocznych wydatków inwestycyjnych budowy przedłużenia ul. Metalowej. Obie te decyzje generują niezadowolenie dotkniętych nimi mieszkańców. Przedsiębiorcy miejscowi będą musieli bowiem znacznie więcej zapłacić podatku od nieruchomości, a mieszkańcy ul. Grenadierów dalej znosić uciążliwości związane z ruchem ciężkich pojazdów pod oknami. Jedni i drudzy pewnie zaprotestują – przedsiębiorcy raczej mrucząc pod nosem, ale protestujący już wcześniej mieszkańcy ul. Grenadierów  mogą to zrobić mniej kameralnie. Całość tej operacji to porażka wizerunkowa burmistrza i jego klubu. Gdyby bowiem choćby symbolicznie zrezygnowali z niektórych wydatków w przyszłym roku, to już było by coś. Na przykład z finansowania przez  podatników, urzędników pracujących na potrzeby propagandowej strony burmistrza na FB, z pieniędzy wydatkowanych na ten łatwy lans poprzez zatrudnianie operatora propagandowych filmików i drogi sprzęt dla niego. Wtedy burmistrz i jego radni mieli by moralne prawo sięgać do kieszeni przedsiębiorców oraz po raz kolejny namawiać mieszkańców ul. Grenadierów by poczekali. A tak swoje prywatne potrzeby propagandowe burmistrz Krupowicz de facto realizuje teraz  bezpośrednio ich kosztem. Wisienką na torcie jest w tej sytuacji całkowite milczenie burmistrza i jego propagandzistów na rzeczonym profilu na FB "Robert Krupowicz twój burmistrz Goleniowa". Oczywiście milczenie na temat podwyżki podatków i rezygnacji z budowy przedłużenia ul. Metalowej. Nie ma tam żadnego tłumaczenia, żadnego wyjaśnienia,  żadnej informacji. Nic, tylko jak zawsze łatwy lansik...

W tej sytuacji warto obejrzeć i zapamiętać to, co prezentujemy na filmiku dołączonym do materiału z sesji budżetowej.

Leszek Ozimek - 20.12.2019

GALERIA ZDJĘĆ

Koncert Stowarzyszenia Niepokonani

Maria Palica - 20.12.2019

23
Czwartek
Styczeń 2020
Fernandy
Jana
Rajmundy
Styczeń, 2020
PnWtŚrCzPtSN
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Z tego co mi wiadomo Pan redaktor naczelny dalej żyje i pewnie ma się nieźle. Przez zwykły szacunek dla swoich, niejednokrotnie wieloletnich czytelników, powinien poinformować co się dzieje." - I tak trzymać!

"Czyli cytujac klasyka ... The reports of my death are greatly exaggerated." - I tak trzymać!

"W temacie Gazety Goleniowskiej: Jest trochę informacji na profilu fejsbukowym: https://www.facebook.com/Gazeta-Goleniowska-472249546289387/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARD3zqhoKlAhGfjVvuaGbPx11Wh9hvRk4M..." - I tak trzymać!

"Witam panowie. Czasy sie zmieniaja, zwykla telewizje zastepuje powoli Netflix i temu podobne platformy streaminowe, a papier wypieraja wersje cyfrowe. Pozycja naszej lokalnej gazety wydawala sie jed..." - I tak trzymać!

"Co do upadku Gazety Goleniowskiej, to moim zdaniem nie ma co sie doszukiwac spektakularnych przyczyn, Ufo, szarakow, Krupowicza...po prostu koniunktura jaka jest to jest, a LO skonczyla sie kasa, ludz..." - I tak trzymać!

"https://www.facebook.com/Superportal24-Powiat-Goleniowski-112234183585246/" - I tak trzymać!

"Chodziło mi o to, że Gazeta mijała sie z faktami, zasadami dziennikarstwa, języka polskiego. Zwłaszcza pan Palica - jeszcze przed Krupowiczem. Za to za Krupowicza, nagle zmieniła front, gdy zakończyło..." - I tak trzymać!

"@seroy Masz rację. Jak widzę to superportal24 obejmuje powiat gryficki. Blisko i pewnie sporo przydatnych informacji jak się jedzie wypocząć w Pobierowie, czy Trzęsaczu, ale to nie to... @.. Pewn..." - I tak trzymać!

"Za nic w świecie nie mogę nic znaleźć o naszym rejonie na superportal. Nie ma nic?" - I tak trzymać!

"Superportal24 Powiat Goleniowski Panie Michale." - I tak trzymać!

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator