Koniec pięknego snu Gryfa

drukuj
przeczytano: 1088 razy
(sw), 02.04.2017

Gryf Goleniów przegrał w sobotę przed własną publicznością z Klubem Koszykówki Warszawa 59:76 i całą rywalizację z ekipą ze stolicy 0:2 kończąc tym samym debiutancki sezon w szesnastce najlepszych drużyn drugoligowych w kraju.

Zespół KK Warszawa, okazał się zdecydowanie lepszy, choć w sobotnie popołudnie goleniowianie w pierwszej części spotkania postawili się faworyzowanym rywalom. W drużynie Gryfa nie wystąpił w tym meczu rozgrywający Tomek Balcerek, który w ostatnich dniach zmagał się z urazem kolana. Zabiegi fizjoterapeutyczne niestety nie przyniosły efektu i popularny „Balcer” na rozgrzewce zgłosił sztabowi szkoleniowemu iż nie jest w stanie zagrać w meczu przeciwko KK Warszawa.
Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 13:12 dla Gryfa, a kibice mogli oglądać zaangażowanie i walkę po stronie gospodarzy. Podobnie było w drugiej kwarcie, która zakończyłaby się remisowo, gdyby nie rzut w ostatniej sekundzie zza obwodu M. Wojtyńskiego, który dał do przerwy prowadzenie zespołowi ze stolicy 28:25. Zresztą jak się później okazało celna trójka zawodnika gości, była prologiem tego co ten zawodnik uczynił w drugiej połowie spotkania. W trzeciej kwarcie niestety dało się zauważyć brak sił w zespole gospodarzy, trudy sezonu dały o sobie znać. Kryzys ten wykorzystali goście, którzy zaczęli stopniowo powiększać przewagę. Wstrzelił się również wspomniany wcześniej M. Wojtyński, który w drugiej połowie jeszcze sześciokrotnie trafił celnie zza obwodu. Gryf nie był w stanie odrobić już strat i musiał pogodzić się z końcem drugoligowej przygody w sezonie 2016/17.
Sobotni mecz obejrzała rekordowa w tym sezonie liczba kibiców. Na trybunach hali przy ul. Niepodległości 1 zasiadło blisko 280 osób, które mimo przegranej nagrodziły gorącymi brawami po meczu zespół Gryfa, doceniając tym samym świetny wynik jakim było dotarcie do drugiej rundy play off beniaminka z Goleniowa.

Gryf Goleniów - KK Warszawa 59:76 (13:12/12:16/21:27/13:21)
GRYF: Zarzeczny (19), Adamkiewicz (10), Kulczyński (8), Żyłczyński (7), Gajdel (4), Musialski (4), Żylak (3), Bury (2), Soczewski (2), Motyl (0).

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Byłem na wielu meczach GOLENIOWSKICH ORŁÓW.. Nigdy na meczach GRYFA nie widziałem żeby chłopaki odpuścili mecz, albo grali na pół gwizdka. Sezon był długi, a w miarę osiąganych wyników, oczekiwania jeszcze większe. Byliśmy beniaminkiem w drugiej lidze, a otarliśmy się o awans do pierwszej ligi. W wielu aspektach zawodowego basketu zapłaciliśmy "frycowe". Brak doświadczenia w walce z zespołami z najwyższej półki, brak kasy, kontuzje zawodników wpłynęły na końcowy wynik rozgrywek. Czy warto inwestować w ten zespół? Pytanie czysto retoryczne. Nigdy w historii Goleniowa nie mieliśmy zespołu w II lidze. Nigdy w grach zespołowych nie walczyliśmy o awans do pierwszej ligi. Nie wiem, czy ktoś to przeczyta z osób mających wpływ na rozwój i wyniki goleniowskiego sportu? Jeżeli komuś zależy aby Goleniów był rozpoznawalny na mapie sportowej Polski i może pomóc temu zespołowi, niech to zrobi, zanim stracimy szansę na posiadanie w mieście zespołu z najwyższej półki. Koszykarze Gryfa pokazali swoją klasę w tegorocznych rozgrywkach. Szkodą dla miasta i regionu by było, aby możni basketu rozkupili nasz zespół.

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 03.04.2017, 03:04:00

Może to tylko krótka przygoda (lepszy sezon) ale faktem jest, że Gryf zaznaczył się na koszykarskiej mapie Polski. Faktycznie warto wspomóc finansowo zespół, w końcu kasa powinna iść za sukcesami. Uczciwe.