reklama

Kto zbuduje tunel?

drukuj
przeczytano: 1143 razy
Leszek Ozimek, 06.05.2019

Gmina Goleniów oraz facebookowy profil burmistrza Krupowicza ogłosiły, że tunel pod torami na dworcu kolejowym w Goleniowie zbuduje PKP PLK SA.

Na dowód tych sukcesem zakończonych rzekomych starań burmistrza, oba media cytują pismo z tejże PKP PLK, w którym czytamy zupełnie co innego. PKP PLK owszem ma w planie, ale nie budowę tunelu pod torami, a jedynie "przejścia podziemnego służącego jako dojście do peronów 2 i 3".  Może się to stać dopiero w latach 2023-27 pod warunkiem wszakże, że PKP PLK uzyska na te inwestycje dofinansowanie.

Przypomnijmy, że już na początku kwietnia pisaliśmy o tym, że PKP PLK od dawna ma w planach kompleksową modernizację stacji w Goleniowie i budowę tych przejść na perony w ramach modernizacji linii Koszalin - Goleniów. Tymczasem projekt tunelu dla pieszych i rowerów pod torami, łączącego dwie części miasta, był jedym z głównych elementów projektu austriackiej firmy, jak i Studia AG. Takie też było założenie zleceniodawcy, czyli gminy Goleniów, która chciała, żeby po drugiej stronie torów powstał duży parking dla samochodów, a tunel pod torami miał łączyć dworzec z tym parkingiem, a szerzej przedzielone torami dwie części miasta.

Wbrew zatem zapowiedziom gminnych mediów takiego tunelu PKP PLK nie zbuduje, a sama gmina zrezygnowała ze względów finansowych z jego budowy w ramach projektu nowego dworca PKP i jego otoczenia.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Sprawa likwidacji przejazdu kolejowego w ciągu Szkolnej i Maszewskiej oraz zastąpienia go tunelem lub wiaduktem była analizowana pod kątem możliwości technicznych. No i wyszło, że nie da się tego zrobić z powodu braku miejsca. Nie byłoby połączenia z ul. Pułaskiego i I Brygady Legionów, a takie rozwiązanie jest nie do przyjęcia.

A co do rozważań nt. tunelu i przejścia... Tunelem jest korytarz komunikacyjny pod powierzchnią ziemi i w takim znaczeniu użyłem tego określenia. Przejście będzie podziemne, a więc w tunelu.

dodany przez cm, dnia 06.05.2019, 11:20:09

Dziekujemy panie inzynierze konstrukcji podziemnych, iz raczyles oswiecic szacowne forum i rozszyfrowac jakze enigmatyczne slowo `tunel`. Chwala ci ...

dodany przez saturator, dnia 06.05.2019, 16:45:33

Co się nie da CM rondo nad torami zrobić można jak budować to z rozmachem.

dodany przez Biustonosz, dnia 06.05.2019, 21:51:54

Jeszcze jednym delikatnie pisząc nieporozumieniem, na równi z brakiem przejścia na perony oraz na drugą stronę torowiska/miasta jest fakt, że po drugiej stronie torów niezmiennie ma powstać parking, z którego - w związku z brakiem tunelu – bezpośredniej komunikacji na dworzec NIE BĘDZIE. Trzeba będzie dreptać dookoła, przez tory. Do kompletu brakuje już tylko informacji (oby nie) o zmniejszeniu dotacji unijnej (obiecanych ponad 20 mln pln) i tym samym zwiększeniu udziału wkładu własnego gminy w tej inwestycji....

dodany przez The Voice, dnia 07.05.2019, 15:46:14

Radnemu wypada wiedzieć, że wysokość dofinansowania zagwarantowana jest na papierze.

dodany przez cm, dnia 07.05.2019, 17:03:09

Radny ? Anonimowo piszący tutaj komentarze? Hahahahah... dobre. Cóż za odwaga cywilna.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 08.05.2019, 14:50:53

Radny czy inny czy to ważne chciał anonimowo to trzeba uszanować. Dopóki nikogo nie wyzywa nie pomawia to ma prawo do bycia anonimowym.

dodany przez Biustonosz, dnia 08.05.2019, 15:31:39

Chyba wygląda na to, że @cm posiada dostęp do danych osobowych osób rejestrujących konto. RODO jest @cm jak byś zapomniał cwaniaku. Żart na poziomie dworca, a nawet niżej tunelu pod dworcem. Śmierdzi...

dodany przez zmartwych.wstaly, dnia 08.05.2019, 18:05:17

Uwielbiam cwaniaczków powołujących się na przepisy których nawet nie przeczytali. :D

dodany przez mm, dnia 09.05.2019, 13:45:59

GALERIA ZDJĘĆ

Piknik Rodzinny - Goleniów 2019

Paweł Palica - 24.06.2019

26
Środa
Czerwiec 2019
Jana
Pauliny
Rudolfiny
Czerwiec, 2019
PnWtŚrCzPtSN
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"No tak... Bo rower poniemiecki, a kot z miasta Łodzi pochodzi! Kto wierzy że pójdzie do nieba niechaj dobro czyni! Szkoda że w tym niebie, tak mało hierarchów kościelnych zasiada a tak wielu w ogniu p..." - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"Ja domagam się festiwalu LGBT w Goleniowie! Zrobimy ogromną paradę ulicami miasta i potem wielki melanż nad Iną, a na deser zaprosimy Rafalalę! Uważam, że taka forma integracji byłaby o wiele lepsza, ..." - Ułatwić asymilację

"Drogi kolego, proponuje niezwlocznie wykonac telefon do redaktora Sekielskiego! Z takim przegladem tematu jaki posiadasz, jest duza szansa na role doradcza, a moze nawet `filmowa` w drugiej, badz juz ..." - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"Złe uczynki kk przeważają i się piętrzą. Złe i potworne. Nie można wciąż powoływać się na historię, dla uzasadniania obecnego żerowania na Polakach. Kościół jest teraz zwykłą instytucją finansową i ws..." - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"Tym bardziej, ze ci ludzie tutaj ciężko pracuja, płacą podatki, tak jak my na zachodzie." - Ułatwić asymilację

"To jest fajne, choć młodzi pewnie woleli by dyskotekę :-) Natomiast ja bym w jakiejś perspektywie czasowej, w zależności od możliwości starał się iść w kierunku stworzenia czegoś w rodzaju informac..." - Ułatwić asymilację

"Forumowi antykoscielni/antypisowch nie zawiedli. A to przeszkadza krzyz w UMiG, a to religia w szkole w oko kole, a to afera, bo polski skoczek przezegnal sie przed skokiem, teraz kaplica przy lokalny..." - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"Taki gosc to ja rozumiem! Skutecznie wywietrzy niesmak po antypolaku Bodnarze .." - O kulinariach i nie tylko

"kaplica powinna Być a nie do likwidacji" - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"@Michał Niklas, szanuję wiarę, którą każdy ma prawo czcić na swój sposób i niech każdy szanuje moją wiarę choćby to miało tylko krzesło, w które będę wierzyć. Nie narzucajmy innym, co nam nie miłe. Sł..." - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator