Lewacka strona "Ludzkiej Mozaiki"

drukuj
przeczytano: 6268 razy
Leszek Ozimek, 07.08.2018

Od 23 sierpnia przez tydzień mieszkańcy Goleniowa będą mogli uczestniczyć w wielkim festiwalu "Teatru Brama" - "Ludzka Mozaika". Wśród dziesiątków wydarzeń znajdziemy również te wyraźnie sprofilowane ideologicznie - w tym warsztaty "Makijaż Drag Queen" - oraz dowiemy się, jak zadbać o osoby LGBT w miejscu pracy.

Wszystko to w tzw. strefie kontaktu, która ma zaistnieć jako pomysł "Bramy" na interakcje ze społecznością. To 8 dni i 8 tematów - komunikacja, rodzina, środkowisko naturalne, zdrowy tryb życia, IT i nowe technologie, LGBT, migracja na świecie i patriotyzm. Mają to być spotkania, dyskusje i otwarte warsztaty na terenie amifiteatru o poźnym poranku. Jak czytamy w oficjalnej informacji o festiwalu, celem strefy kontaktu ma być wymiana poglądów.

Problem w tym, że moderatorzy i wykladowcy w tej strefie maja poglądy wyraźnie lewicowe, albo lewackie. Nie znajdziemy tam - choćby dla elementarnej równowagi - ani jednego nazwiska z szeroko pojętej prawej strony dyskursu. Wprawdzie "Brama" nigdzie nie podaje biogramów zaproszonych moderatorów i dyskutantów, ani treści ich działań, ale ci, których dossier można odnaleźć w sieci, to ludzie o wyraźnie lewicowych poglądach jak Sebastian Gojdź, Czesław Mozil, czy niejaki Łukasz Rembas znany jako Drag Queen Adelon.

Najbardziej jednostronny jest dzień poświęcony LGBT, w którym przed i po południu dowiemy się po co paradować (pewnie chodzi o tzw. Parady Równosci"?), poznamy historię Leny opowiedzianą przez ludzi ze szczecińskiej Lambdy (działacze LGBT), ktoś z fundacji Pro Diversity (działacze LGBT) pouczy nas jak dbać o osoby LGBT w pracy, wreszcie niejaki Adelon najpierw pokaże nam jak ucharakteryzować się na Drag Queen, a wieczorem w performance "Drag Queen Lip-Sync Drama" ujrzymy (chyba?) jak Drag Queen śpiewa z playbacku.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Niech głupszych od siebie znajdą! f.u.

dodany przez Pawlak, dnia 07.08.2018, 16:33:07

@Leszek Ozimek

Zawsze wychodzę z założenia, że nie na każdą imprezę muszę zaszczycić moją osobą. Jeżeli mi nie odpowiada to nie idę. Jeżeli Pańskiej osobie nie odpowiada "lewicowy" program tej imprezy to sugeruję udać się na pielgrzymkę do Częstochowy. Upsssss.... ale radzę się pospieszyć, bo już w drodze. A tak na marginesie będąc przy temacie pielgrzymi to można jej zarzucić zbyt "prawicowy" program. Panie Redaktorze Naczelny, czy w Pańskim słowniku istniej słowo tolerancja?

dodany przez JMD, dnia 07.08.2018, 16:50:41

@JMD, Pan Redaktor z pewnością nie zna również treści Konstytucji RP. Art. 32 się kłania, przy okazji polecam Art.25.

dodany przez MM, dnia 07.08.2018, 17:57:33

Jeżeli ktoś używa pojęcia lewactwo, to już się stawia poniżej granicy zera. Z pewnością nie ma prawa nazywać się chrześcijaninem, na którego redaktorsię kreuje, ale jednocześnie nie potrafi okazać tolerancji dla pokojowo nastawionych ludzi, którzy innym nie wadzą. Redaktor z pewnością woli pełnokrwistych łysych, prawicowych patriotów z racami, pałkami i żądzą krwi w oczach i często czyjąś krwią na rękach. Pogratulować.

dodany przez Tem, dnia 07.08.2018, 18:04:47

Zaczęło nurtować mnie jedno pytanie. Którego burmistrza chcieli by mieszkańcy gminy Goleniów. Biedronia człowieka reprezentującego środowisko LGBT, czy Krupowicza leżącego krzyżem przed ołtarzem? Ja stawiam na tego pierwszego i nie chodzi o poglądy, ale podejście do zarządzania miastem. Obserwując go ma się wrażenie szczerości w tym co robi, w Krupowiczu widzę plastikowego człowieka, zadufanego w sobie, .....

dodany przez JMD, dnia 08.08.2018, 00:23:51

Szacunek dla Leszka Ozimka, za to ze sygnalizuje to plugastwo i zepsucie po cichu przemycane w programie `imprezy`. Oczywiscie @tem nie zawiodl w swoich `wywodach`.... Tak zaprowadz tam swoje pociechy, niech sie doedukuja w temacie migracji na swiecie, niech rozszyfruja skrot lgbt, a drag queen na zakonczenie niech im zrobi makijaz. Czekam na opinie @behemota. Podpytajcie tez o inicjatywe `teczowych piatkow` w szkolach, a moze zaproscie na prelekcje slynna `jej perfekcyjnosc` rezydujacego w Warszawie, miejsce urodzenia Goleniow. Wiele madrego o tym `srodowisku` zapewne sie dowiecie.
Teatr brama moze pomysli nad zainscenizowaniem slynnej `Klatwy` na lokalnym gruncie?!
W takich okolicznosciach przypominam sobie zart opowiadany przez Korwin-Mikkego:
Przychodzi syn do ojca:
-Tato jestem gejem.
-A garnitur Armaniego masz?
-Nie
-A Porsche masz?
-Nie
-To ty jestes p***l a nie zaden gej.

dodany przez saturator, dnia 08.08.2018, 00:41:06

Obserwując rzeczywistość wokół mnie, a także komentarze Pana Ozimka i reszty użytkowników nachodzi mnie pewne przemyślenie... Polacy, to bardzo agresywnie wyrażający swoje poglądy naród. Chyba tylko przedstawiciele ekspansywnego, fanatycznego islamu głośniej krzyczą o tym, co komu wolno, a co nie wolno. Wydaje mi się, że nasza agresja wobec osób o innych poglądach na życie, w dużym stopniu bierze się z braku wolności słowa i demokracji, w poprzednim stuleciu. Do tego dochodzą nauki "tolerancyjnego" polskiego katolicyzmu, mówiące, że "dobry, prawdziwy" Polak ma ciągle na klęczkach wznosić modły do Boga o uratowanie Ojczyzny, nie dopuszczając do siebie, że można inaczej żyć.
Jako osoba nie wierząca w jakiekolwiek religie, ale o konserwatywnych poglądach (tak, można tak), patrząc z dystansu na kłótnie o podłożu wyznaniowym, stwierdzam, że główny cel stworzenia przez ludzi wszelkiej maści wyznań, to łatwiejsze zarządzanie masami, ślepo wierzącymi w narzucone im dogmaty. Krzyki Pana Redaktora nie są potrzebne. Wystarczy tam nie iść i nie oglądać. Wtedy nie naruszona pozostanie wrażliwość redaktorska. A wykrzykiwanie spowoduje jedynie zaostrzenie postaw po obu stronach. I po lewej i po prawej nie brakuje otumanionych radykałów, którzy tylko czekają, aż ktoś rzuci im hasło do rozróby. I swoim komentarzem Pan Redaktor właśnie to robi.

dodany przez Adam Zy., dnia 08.08.2018, 10:14:54

Ja tam wybrałem - warsztaty kuchni ajurwedyjskiej i rytuał pieczenia chleba pięciu przemian.

dodany przez krew i jatka, dnia 08.08.2018, 10:54:38

@adamzy
Widac, ze to rzeczywistosc wokol siebie obserwujesz z bezpiecznego miejsca, jakim
jest parapet w twoim oknie. Nie nadinterpretowuj tu wypowiedz redaktora o jakiejs agresji. Jak ci jest obojetne, czy facet przebrany za babe pokazuje jak zakladac tipsy, albo przedstawiciele lgbt moca mlodym ludziom w glowach, to zamknij okno i wlacz tv.

dodany przez saturator, dnia 08.08.2018, 10:56:50

@JMD

Ależ w poszukiwaniu skrajnie jednostronnego ideologicznie wydarzenia nie musimy gnać aż do Częstochowy, przecież zaledwie trzy miesiące temu odbyły się Archidiecezjalne Dni Młodych. W ich programie ciężko było doszukać się prezentacji głosów antykościelnych, ale to już wyraźnie redaktorowi nie przeszkadzało. Bo polaryzacja poglądów jest zła tylko wtedy kiedy możemy zrobić z tego zarzut i próbować komuś zamknąć usta. :) Wszystko oczywiście podlane pogardą, tak właściwą dla człowieka z ogromną potrzebą pokazywania na prawo i lewo swojej wiary opierającej się na umiłowaniu bliźniego.

dodany przez mm, dnia 08.08.2018, 12:06:42

@ saturator- w pełni się zgadzam . teraz wystarczyłoby aby opublikowano finansowanie tej agitacyjnej imprezki i wszystko będzie jasne. Nie ma się co emocjonować , bo to jedynie służy rozreklamowaniu czegoś co można ująć jako " idiotropas ".

dodany przez jzw, dnia 08.08.2018, 12:08:10

@staurator: No widzisz, nie masz racji. Jestem policjantem, który służy na ulicach Goleniowa i na każdej służbie mam styczność z przeróżnymi obywatelami tego miasta. Jeżdżę od interwencji do interwencji, rozmawiam z ludźmi, pilnuję porządku i przestrzegania prawa. I wiesz co zauważyłem? Zauważyłem, że największy problem z przestrzeganiem przepisów mają młodzi mężczyźni w koszulkach eksponujących ich "bezgraniczną" miłość do Ojczyzny, Żołnierzy Wyklętych itp... Ktoś im wmówił, że patriotyzm polega na wywrzaskiwaniu haseł przeciw komunistom, islamowi, osobom o odmiennej orientacji seksualnej i innych tego typu rzeczy, a ponad wszystko, na kontestowaniu obowiązujących przepisów i próbujących je egzekwować policjantów. Jakoś zapominają oni, że łamanie prawa ustanowionego w ich własnym kraju, to postawa najbardziej niepatriotyczna z możliwych. Nie będę ukrywał, że to właśnie takie osoby najczęściej mają u nas kontakt z narkotykami, dopalaczami, przemocą, a społeczeństwo udaje, że nie widzi takich patologii. Dlaczego w swoim dążeniu do polepszania zastanej rzeczywistości nie skupimy się na rozwiązaniu takiego problemu? Jasne, że łatwiej pokrzyczeć na umalowanego chłopaczka, który się zastanawia nad swoją tożsamością. On przecież w zęby nie huknie i nie zwyzywa od wrogów narodu...

dodany przez Adam Zy., dnia 08.08.2018, 12:55:53

@ saturator:
Trochę tak nawiązując do historii świata, czy ktoś zakończył swój żywot, dochodziło do jakiś zniszczeń w infrastrukturze miejskiej za sprawą działalności środowiska LGBT? Ja sobie nie przypominam. A przypominam sobie, działalność inkwizycji instytucji kościelnej, która mordowała ludność która chciała kultywować swoją tradycję, a nie narzuconą przez innych. Pamiętam również, zadymy narodowców-kiboli. Pytanie dlaczego takim hejtem obrzucane są osoby, które nikomu nie zrobiły krzywdy. Kościół w swojej historii przyniósł więcej krzywdy ludzkość - ludziom, niż środowisko LGBT. Ile istnień zostało straconych na stosach za inne poglądy niż prezentuje kościół? I jedno pytanie czy ktoś zna przypadek wyzbycia się dóbr kościelnych przez parafie z przeznaczeniem na pomoc mieszkańcom? Czy jakaś parafia sprzedała jakiś składnik swojego majątku z przeznaczeniem np. na leczenie chorego dziecka? Bardzo chętnie przekazują pieniądze, ale nie swoje.

dodany przez JMD, dnia 08.08.2018, 13:29:39

Wypadało by się bardziej zainteresować tym tematem w teatrze. Jeżeli jest to finansowane ze środków publicznych czyli miasta, władza powinna zareagować. Jak to się ma do sytuacji kiedy prowadzone są zajęcia z dziećmi, a takowe są i to bardzo "reklamowane". Czy czasem prowadzący zajęcia nie mają ukrytych dewiacji? Śmierdzi to bardzo i warto żeby się tym zainteresowały odpowiednie organy. Mało tego, niczego nie świadome dzieci mają śpiewać, że nie potrzebują edukacji (widowisko przygotowywane prze SP1). Czas przetrzeć oczy i spojrzeć też wstecz.

dodany przez zmartwych.wstaly, dnia 08.08.2018, 16:31:16

@zmartwych.wstaly
A może problem wysyłania dzieci na wydarzenia pozostawić rodzicom, a nie interesować władzy co będzie tam prezentowane? Wypadało by się bardziej zainteresować się tematem nauczania religii w szkołach. Na to idzie z budżetu prawie 1,5 mld zł, a rodzice nie mają wpływy na przekazywane tam treści tylko kościół.

dodany przez JMD, dnia 08.08.2018, 16:43:20

JMD na zajęcia, a nie wydarzenia. Proponuję czytać ze zrozumieniem. A zajęcia są finansowane z budżetu gminy.

dodany przez zmartwych.wstaly, dnia 08.08.2018, 16:56:10

Forum, na którym internauci mogą dokonywać wpisów, z założenia miało dawać możliwość wymiany myśli i poglądów, stanowić miejsce sporów i kształtowania opinii w wielu istotnych sprawach. Jeżeli ktoś pod wiadomością zamieści komentarz, zawierający jasny, precyzyjny, ale nieobojętny pogląd, może spodziewać się natychmiastowej odpowiedzi. Niestety, o merytorycznym sporze należy zapomnieć, najczęściej będą wytykane w negatywnym świetle przynależność lub sympatie polityczne, pochodzenie narodowe, orientacja seksualna lub wyznawana religia. "Przeciwnik" na forum otrzyma najgorsze możliwe ludzkie przymioty, zostanie brutalnie zaatakowany i obrzucony błotem. Mnie swego czasu wysyłano na sabat, bo zabrakło sensownych argumentów. W ten sposób nie uda się zbudować społeczeństwa obywatelskiego, w którym każdy znajdzie swoje miejsce do życia. Postępująca polaryzacja i radykalizacja poszczególnych grup społecznych nie wróży nic dobrego.

dodany przez Stan, dnia 08.08.2018, 17:40:15

Niby taki przeciwnik LGBT ale bródkę od nich popatrzył ????
ok można nie lubić i nie popierać (jak ja) ale brak tolerancji świadczy o byciu katolikiem tylko we własnym mniemaniu

dodany przez Tonasz, dnia 08.08.2018, 18:22:55

@zmartwych.wstaly
Proponuję czytać ze zrozumieniem. To że Burmistrz tej gminy leżał krzyżem przed ołtarzem, wyrażając tym samym "swoje" poddaństwo względem kościoła nie oznacza, że gmina ta to zaścianek i panuje średniowieczne zacofanie. W tej gminie mieszkają również podatnicy, którzy chcieliby wychować swoje dzieci w duchu tolerancji i otwartością na inne wartości nie tylko te głoszone przez kościół.
Jeżeli nie podoba Ci się to, czy ktoś Ciebie zmusza do uczestnictwa w nim?

dodany przez JMD, dnia 08.08.2018, 18:27:12

@JMD: ten fragment o poddaństwie pana burmistrza po prostu świetny :)))

dodany przez Adam Zy., dnia 08.08.2018, 18:31:46

@adamzy
Jezeli faktycznie jestes policjantem, to wykonujac swe obowiazki sluzbowe, zgodnie z obowiazujacym prawem, nie powinno miec dla ciebie znaczenia jakie "portfolio" ma lamiacy prawo. Nie rozumiem co to ma do rzeczy, w odniesieniu do tematu o ktorym dyskutujemy? I jeszcze jedno, tu nikt na nikogo nie krzyczy i nie nawoluje do jakichkolwiek przejawow agresji wobec festiwalowych "celebrytow". I nadmienie ci jszcze, ze nie sa to do konca takie bezbronne postaci. Rafalala potrafi przylozyc ...
@jmb
Twoj historyczny wywod w ogole mnie zaskoczyl. Staram sie wyartykulowac niemylenie tolerancji z moralnoscia, a ty rozpetujesz religijna historyczna III wojne swiatowa. W planie festiwalu widzialem spotkanie z Normanem Davisem. Jesli sie nie myle i jest takowe, to rekomenduje ci "zderzenie intelektualne" z ta postacia.
Problem jest tego typu, czy te srodowiska musza az tak intensywnie przypominac wciaz o sobie. Czy faktycznie sa az tak pietnowane i doswiadczaja agresji na kazdym kroku? Czy po prostu sa to ludzie pogubieni zyciowo , a ich moralnosc pozostawia wiele do zyczenia? Czy te sekwencje zachowan ktore prezentuja sa po prostu normalne?
Popatrzmy na Adelon, chlopieca/mezczyzne ktory bedzie mial swoje "stoisko" na festiwalu:
https://www.youtube.com/watch?v=CCZUl6j1vJc
Druga rzecz, czy jest o czym dyskuowac na temat dbania o osoby lgbt w pracy? Ktos zostaje zatrudniony, wykonuje swoja prace, po pracy idzie do domu. Jakie ma znaczenia jego wyznanie czy orientacja seksualna. O czym tu piane bic?
Po trzecie, czy jak szukajac fryzjera w wyszukiwarce google na ul. wiosennej w galerii gryf, musze w informacji o salonie, na dole w stopce widziec dopisek: salon przyjazny osobom lgbt?
Nie dajmy sie zwariowac. My moze potrafimy trzezwo spojrzec na temat, ale nasze dzieci juz nie i za to jestesmy odpowiedzialni.

dodany przez saturator, dnia 08.08.2018, 23:23:01

@saturator
Całą nagonkę na środowisko LGBT rozgrzewają osoby z kręgów kościelnych, stąd moje nawiązania do religii i kościoła.
Przyczepiłeś się do tego/tej Drag Queen, że będzie miał swoje stoisko i co z tego. Jednych zainteresuje innych oburzy. Jeżeli burzy to Twój ład moralny obejdź to szerokim łuki. Wytykasz, że czy to środowiska musi się aż tak intensywnie przypominać wciąż o sobie. A czy kościół musi wciąż tak intensywnie przypominać o sobie? Procesje na ulicach miasta, radio telewizja, ...... . A czy słyszałeś, żeby środowiska LGBT, ateiści czy wyznawcy innych religii zarzucali, że kościół tak intensywnie przypomina o sobie? To nazywa się tolerancja, ale tego w kościele i wśród jego zwolenników nie znajdziesz. Jesteś tego dobrym przykładem.

dodany przez JMD, dnia 08.08.2018, 23:58:39

@jmd czytajac, z trudem, brednie jakie wypisujesz, trace ochote do jakiejkolwiek polemiki z toba. Proponuje zamienic obywatelstwo polskie na obywatelstwo Luksemburga. Premier Xavier Bettel i jego pierwsza `dama`/maz Gauthier Destenay na pewno zarzadzaja panstwem w spodob ktory bedzie ci odpowiadal. Albo moze polsrodek i przemelduj sie do Slupska. Co do chlopca do ktorego sie przyczepilem ... dzieki Adelinowi przynajmniej wiem, ze teraz modne sa tipsy migdalkowe.

dodany przez saturator, dnia 09.08.2018, 09:34:52

Multi culti to niewypał na całej linii i w każdym państwie, Oriana Fallaci pisała o zniewieścieniu Europy i skundleniu.Zanik ducha walki oraz czujności doprowadził do islamizacji wiadomych Państw , a wygrają tę ekspansję nie czołgami i samolotami , lecz islamskimi macicami , które rodzą po kilkoro dzieci , a gdzie leniwym europejczykom zachciewa się uciech Starożytnego Rzymu , który wiadomo jak skończył .Dlatego drodzy Taplarscy musimy być czujni zwarci i tego typu "nowości" , nie zapuszczać do naszej dierewni.

dodany przez Pawlak, dnia 09.08.2018, 10:33:10

Madrego przyjemnie posluchac! Ordo caritatis bracie!

dodany przez saturator, dnia 09.08.2018, 10:43:05

@JMD kościół nie musi przypominać osobie - Kosciół JEST od 2000 lat. A co do meritum to przytoczę cytat jednej z dziennikarek ( A.P.) " gdy rozum śpi - budzą się odloty, głupoty i śmieszności. A wiele osób idzie za nimi jak po sznurku. "

dodany przez jzw, dnia 09.08.2018, 10:43:15

@ saturator: No widzisz, właśnie zaprezentowałeś cechę, o której wcześniej już w tym miejscu pisano. Otóż, kiedy tylko ktoś ma inne poglądy niż ty, to nagle tracisz chęć do dyskusji, za to pojawia się tendencja do obrażania rozmówcy i umniejszania jego światopoglądowi. Dlaczego brednie? Dlaczego do Słupska? To w Goleniowie można już tylko myśleć jak wszechwiedzący saturator?
Piszesz, że różnicuję swoje służbowe podejście do ludzi, w zależności od ich upodobań politycznych. Na jakiej podstawie wysnułeś taki wniosek? Ja tylko stwierdziłem, że pewna grupa społeczna, która bardzo mocno afiszuje się ze swoją „polskością”, ma znacznie większe problemy ze zrozumieniem, że jest to państwo prawa, niż inna grupa społeczna, która afiszuje się ze swoją „tęczowością”.
Idąc twoim tokiem rozumowania i przyjmując twoje standardy, powinienem stwierdzić, że jesteś prawackim agitatorem, a przeprowadzić się powinieneś co najmniej do Białegostoku, bo tam na marszach ONRu odnalazłbyś swoich ziomków. Tylko, że takie stwierdzenie byłoby równie nieuprawnione jak twoje...
A wracając do samej imprezy, to skoro nikt nie próbował ingerować w program Archidjecezjalnych Dni Młodzieży, nikt nie sprawdzał źródeł ich finansowania, to dlaczego nagle należałoby to robić w przypadku Ludzkiej Mozaiki?
Na koniec chciałbym zauważyć, że sam Pan Redaktor wpadł w pułapkę nadmiernego szafowania „lewackością”. Wychodzi na to, że lewackość to taki straszak na niegrzeczne dzieci. Jak broją, to należy im powiedzieć, że przyjdą straszni lewacy i zjedzą… Tylko co będzie, jak osoby o innych niż redaktor poglądach zaczną swoje dzieci straszyć przed snem „prawackim Ozimkiem”?

dodany przez Adam Zy., dnia 09.08.2018, 10:47:08

@adamzy Zastanawiam sie, w jakim stopniu twoje wypowiedzi sa determinowane, przez sytuacje w jakiej znalazla sie twoja profesja? Nad czym, zaznaczam, rowniez i ja boleje, bo tak nie powinno byc.

dodany przez saturator, dnia 09.08.2018, 11:02:49

@ saturator: A co ma piernik do wiatraka? Ja piszę o poszanowaniu rozmówcy posiadającego inne niż twoje poglądy, a ty wplatasz w rozmowę policyjny protest… Nie widzę żadnej korelacji. W temacie protestu nie mam zamiaru się wypowiadać. Wystarczy sobie przeczytać oficjalne stanowiska związków zawodowych i ministerstwa i wykształcić sobie własny ogląd sytuacji. Albo pociągnąć za języki panów Komendantów. Ja jestem szeregowym policjantem i moim zadaniem jest pilnowanie porządku na ulicach Goleniowa. Nie zauważyłem, by w związku z protestem poziom bezpieczeństwa w naszym mieście zmalał. Ne widzę więc potrzeby, by wątek protestu w ogóle był poruszany pod tym artykułem.

dodany przez Adam Zy., dnia 09.08.2018, 11:58:11

@saturator
Nie dziwię się, że masz problem ze zrozumieniem. Badania naukowe to już dawno potwierdziły ..
http://www.national-geographic.pl/nauka/ludzie-inteligentni-czesciej-sa-ateistami-naukowcy-potwierdzaja

@jzw
Kościół jest tu od 2000 lat, bo skutecznie ludźmi manipuluje. Sugeruję zapoznać się z artykułem w NG (link powyżej).

dodany przez JMD, dnia 09.08.2018, 12:11:48

A może tak szanowny pan redaktor Leszek O. opisze jeszcze jak nieuczciwie postępuje z pewnym panem który niechcąco przelał mu ogromną kwotę pieniędzy myląc nr konta, a Pan redaktor zamiast oddać te pieniądze to mało tego że nie chce oddać, to jeszcze chciał wyprowadzić je z konta które powtarzam zostały omyłkowo przesłane (pmylony nr konta) no i jeszcze będzie miał zarzuty prokuratorskie?

dodany przez hradec, dnia 09.08.2018, 13:16:33

Biada ziemi i biada morzu - bo zstąpił do was diabeł,
pałając wielkim gniewem, świadom, że mało ma czasu" (Ap 12:12)

dodany przez krew i jatka, dnia 09.08.2018, 15:24:11

Szanowny Panie Dziennikarzu, proponuję, by polepszanie naszego świata zaczął Pan od poprawnej interpunkcji w swych tekstach oraz od większego namysłu nad wyborem słownictwa, jakiego Pan używa. O chwilę refleksji intelektualnej nie śmiem prosić.

dodany przez Elżbieta, dnia 09.08.2018, 15:39:02

@Saturator , jedną z sokiem wiśniowym proszę , na tę okoliczność! Bo gorąc okrutny ! , a nie wiedzą co czynią...spragnieni odmiany. :(

dodany przez Pawlak, dnia 09.08.2018, 19:23:12

@adamzy
Poruszanie kwestii trudnej sytuacji w jakiej znalazla sie polska policja, jest tak samo zasadne, jak twoje argumentowanie, ze statystycznie czesciej masz `przyjemnosc` z osobami w koszulkach `red is bad` niz z osobami w koszulkach o barwie teczowej. Nie zgodze sie rowniez, ze w jakikolwiek sposob deprecjonuje osoby o innym zdaniu, toku myslenia niz moje. Staram sie dyskutowac i argumentowac w miare merytorycznie, moze nie zawsze wychodzi. I na koniec srodze sie mylisz twierdzac, ze jak cos jest nie tak, to nie ide, nie zwracam na to uwagi. Ja stoje po przeciwnej stronie barykady, uwazam, ze trzeba naglasniac, pietnowac, choc mam swiadomosc ryzyka, ze takim postepowaniem, rozreklamowuje, nazwijmy to `obiekt`
@jmd widze, ze panujace temperatury, nie pozostaja bez wplywu na prace twojego mozgu.

dodany przez saturator, dnia 09.08.2018, 21:37:09

@saturator
Z przykrością, ale nie dysponuję "saturatorem" bym mógł tę głowę skutecznie schłodzić. Jednak w Twoim przypadku sodowa skutecznie uderzyła Ci do głowę wypełniając ją po brzegi. Zastanawiam się czy była z sokiem czy bez?

dodany przez JMD, dnia 09.08.2018, 22:53:40

@jmd
Pewnie bylby spodob zebys mogl sprawdzic czy `z sokiem czy bez`, ale ja nie z tych teczowych :)

dodany przez saturator, dnia 09.08.2018, 23:07:31

@saturator
Nie jestem z tęczowych, ani żółto-białych. I zdecydowanie obie grupy omijam szerokim łukiem. Jak wszystkich osobników przyklejających sobie różne etykietki.

dodany przez JMD, dnia 09.08.2018, 23:48:20

Nie wiem, może ja jestem ślepy i czytać nie potrafię, ale nadal nie wychwyciłem jak związek ma sytuacja w Policji, z programem Festiwalu Ludzka Mozaika. Dlatego proszę, drogi saturatorze, wskaż mi ten związek palcem i łopatologicznie wyłóż argumenty, żebym w końcu zrozumiał do czego pijesz… Co do statystycznej częstotliwości spotkań z różnymi grupami ludzkimi, to stwierdzam tylko moje obserwacje ze służby. Policja nie prowadzi zestawienia w co chodzą ubrani osobnicy, mający konflikt z prawem, a w co się ubierają pozostali. I mam nadzieję, że nigdy takich danych gromadzić nie będzie.
Co do twojego stylu prowadzenia dyskusji, to według mnie, wysyłanie interlokutorów za granicę, lub do innego miasta, tylko dlatego, że się z nimi nie zgadzasz, tylko udowadnia, że nie masz zamiaru rzeczowo bronić swoich argumentów. Zgodzę się z tobą, co do faktu, że ci „nie wychodzi”. Tutaj masz rację.
Wytłumacz mi jeszcze, co masz zamiar „piętnować i nagłaśniać”? Jakieś pojedyncze punkty z programu bardzo rozbudowanego i różnorodnego festiwalu, które jeszcze nie miały miejsca i się nie wydarzyły? Skoro się nie wydarzyły i nie wiesz, co się w trakcie ich realizacji będzie dokładnie działo, to co tu piętnować? A jeśli na przykład, nikt nie przyjdzie na spotkanie z jakimś tam przebierańcem i chłopaczek nie będzie miał możliwości urągania czyjemukolwiek „dobremu smakowi” i po prostu posiedzi godzinę w samotności, to przeciw czemu będziesz tam protestował? Pan Redaktor, w jakże „clickbaitowym” tytule powyższego artykułu stwierdził, że istnieje, o zgrozo!, „lewacka” strona Festiwalu Ludzka Mozaika. No i co w tym złego? Skoro istnieje lewacka strona, to istnieje też strona, która taka nie jest i pewnie z tysiąc innych stron też... Chyba właśnie o to chodzi, prawda? Sama nazwa Ludzka Mozaika, sugeruje, że będzie tam można spotkać przeróżne osoby, z różnych środowisk, a nie jednakowe robociki zjeżdżająca z fabrycznej taśmy. Nie widzę nic złego w normalnie pojmowanej różnorodności.

dodany przez Adam Zy., dnia 10.08.2018, 07:51:19

A co na to BRK bo tak niedawno https://wpolityce.pl/polityka/171824-burmistrz-goleniowa-zawierzyl-swoja-gmine-chrystusowi-sld-grozi-prokuratura Czyżby zmiana z prawa na lewo.

dodany przez USS, dnia 10.08.2018, 09:14:26

@USS
BRK to kameleon i zmienia strony w zależności od tego, gdzie może wygodnie tyłek posadzić. Równie dobrze czuje się w PIS`m fotelu wojewody, jaki i burmistrza z namaszczeniem PO. Nieobce są mu również posadzki w kościele. Cóż zawszę cenie w ludziach stałość poglądów.

dodany przez JMD, dnia 10.08.2018, 11:03:22

Widze, ze meritum sprawy i racjonalne myslenie, brutalnie przegrywaja z narracja `ad personam`. Na razie teczowa flaga przy urzedzie miejskim nie zawisla ... na razie ..

dodany przez saturator, dnia 10.08.2018, 11:33:16

Tak myślałem, że się żadnej sensownej odpowiedzi nie doczekam.

dodany przez Adam Zy., dnia 10.08.2018, 11:42:00

@adamzy Zeby byla sensowna odpowiedz musi odnosic sie do `w miare sensownej` tresci. A ty piszesz poematy, przetkane personalnymi przytykami, a konkretow w tym zadnych. Takie Walesowe zmutowane `za a nawet przeciw`.
Ale spokojnie, niech ten zacofany i skatolicyzowany Goleniow w koncu zacznie sie unowoczesniac i rozwijac! Bierzmy przyklad z wiekszych metropoli!
http://dzienniknarodowy.pl/ulice-poznania-wyjechalo-180-tramwajow-teczowymi-flagami/
Idac rozumowaniem paru komentujacych powyzej ... A co mi to przeszkadza, nie wsiadam do takiego tramwaju, przejde sie ...

dodany przez saturator, dnia 10.08.2018, 12:03:50

No tak. Wszystko jasne. Poematy, personalne przytyki, no i oczywiście Wałęsa... Dodaj tylko, że Balcerowicz musi odejść i będzie komplet. Drogi saturatorze, widzę, że dalsze brnięcie w polemikę z tobą nijak mnie nie oświeci. Co ja mówię! Do polemiki potrzeba co najmniej dwóch stron z różnymi stanowiskami, jednak chętnych do wymiany zdań i poglądów. Z twojej strony chęci do wymiany poglądów nie widzę. Zamknąłeś się w swoim ograniczonym postrzeganiu rzeczywistości i ewidentnie nie masz zamiaru się na zdanie innych otwierać. Trudno. Nie pogadamy sobie. Tak na koniec, żebyś mógł wszem i wobec rozpowiadać, że złośliwy jestem i czepialski, mam prośbę: Skoro już wypisujesz tutaj różne rzeczy, to zacznij w końcu używać polskich znaków. Ja rozumiem, że polski język jest trudny i skomplikowany w swojej budowie, ale to co ty robisz, to po pierwsze brak szacunku dla ojczystej mowy, a po drugie dla pozostałych użytkowników, którzy z różnym skutkiem, ale starają się poprawnej polszczyzny używać na tym forum. Stąd też, nie wiem czy zauważyłeś, ale pisząc do ciebie nie stosowałem formy grzecznościowej zaimków, mimo, że tego wymagałby dobry obyczaj językowy. To taki mój mały odwet, za kaleczenie pisowni naszego języka ;). Pozdrawiam i życzę dobrego samopoczucia podczas piętnowania i nagłaśniania lewackich wydarzeń!

dodany przez Adam Zy., dnia 10.08.2018, 12:43:59

@saturator
Co to masz do tej tęczy!!! Jako zagorzały katolik powinieneś wiedzieć, że Tęcza - w chrześcijaństwie i judaizmie symbol przymierza, które zawarł z Bogiem Noe (Rdz 9, 1). Zdecyduj się czy jesteś katolikiem czy nie.

@ Adam Zy.
Muszę przyznać Ci rację, polemika z fanatykami religijnymi nie ma najmniejszego sensu. To nie jest poziom intelektualny, którym można prowadzić dyskusję.

dodany przez JMD, dnia 10.08.2018, 13:13:46

@adamzy Wydaje mi sie, ze za bardzo to wszystko przezywasz i bierzesz do siebie. Co do pierwiastka moralizatorskiego, jaki podlaczyles do swojego `literackiego` peorowania, proponuje skierowac moze baczniejsza uwage na poprawnosc polszczyzny w wypelnianych formularzach sluzbowych czy mandatach.
Mniemam, ze przy takich temperaturach nawet narodowcy/chuliganie nie maja `weny` do dzialania i daje ci to czas na gramatyczne i stylistyczne dopieszczanie swoich wypowiedzi :)
Reasumujac, ja oczywiscie rowniez dolaczam serdeczne pozdrowienia.

dodany przez saturator, dnia 10.08.2018, 13:20:39

@jmd Na sile twojego argumentu jestem bezsilny :)
P. S. To nie ty ostatnio upychales `Straznice i `Przebudzcie sie`` do skrzynki pocztowej u mnie na klatce?

dodany przez saturator, dnia 10.08.2018, 13:25:38

@JMD: Jak widać, saturator się zepsuł :) Trzeba go do naprawy oddać.

dodany przez Adam Zy., dnia 10.08.2018, 13:36:21

@Adam Zy.
Przy takim poziomie CO2 jaki uderzył mu do głowy, obawiam się, że w serwisie mogą odmówić naprawy.
Miałem okazję kilkukrotnie przeprowadzić rozmowę z fanatykami religijnymi. Te osoby są niereformowalne i zaślepione indoktrynacją kościelną.

dodany przez JMD, dnia 10.08.2018, 13:53:51

Nie ma się co przejmować. W dzisiejszych czasach żaden saturator nie spełniłby wymagań Sanepidu. To sprzęty z dawno minionej epoki :)

dodany przez Adam Zy., dnia 10.08.2018, 14:10:14

Widze, ze mamy pierwsza forumowa pare :) Skoczcie na piwo chlopaki, tylko nie trzymajcie sie za rece ... przynajmniej nie publicznie)

dodany przez saturator, dnia 10.08.2018, 14:11:36

@Adam Zy.

Ba, ten konkretny egzemplarz może nosić na sobie ślady tysiącletniej historii okupacji Naszych ziem przez Państwo Watykańskie. Historyce pewnie by doszukali się na nim rys zrobionych przez dwa nagie miecze spod Grunwaldu, albo i Szczerbca Bolesława Chrobrego ;)

@saturator

Widzę, że nie masz nic do zaoferowania (w temacie merytoryczną dyskusji), skoro odsyłasz do konkurencji.

dodany przez JMD, dnia 10.08.2018, 14:46:56

Szczerze mówiąc elokwencja saturatora i potęga jego argumentów, spowodowały u mnie niechęć do dalszej dyskusji w tym wątku. Takie stare powiedzenie jest: Nie rozmawiaj z dupą, bo cię osra... Wyciągnąłem z niego morał i pozostawiam saturatorowi pole do popisu. Niech sobie leczy kompleksy do woli. Ja mam ciekawsze rzeczy do roboty.

dodany przez Adam Zy., dnia 10.08.2018, 14:55:12

@adamzy Widze, ze w twoja retoryke zaczyna sie wkradac, niczym nie uzasadniona nerwowosc. Wiec, ja tez nie bede sie juz kierowal w twoim kierunku zadnych wypowiedzi, majac na uwadze stresujacy zawod jaki wykonujesz. Zycze, aby krwiozercze zastepy katoONRowcow i fanatycy religijni, jak mnie tu ochrzczono, omijaly szerokim lukiem twoje godziny dzielnej sluzby spolecznej :) Zeby bylo spokojnie z usmiechem, rozowo, teczowo ...

dodany przez saturator, dnia 10.08.2018, 16:00:15

Z tą religią i argumentem że kościół trwa już 2000 lat i jest "wieczny" bym nie przesadzał. Egipt wyznawał religię politeistyczną, czyli uznawał istnienie wielu bogów. Trwało to od 3500 r.p.n.e do VII wieku. Co jak by nie liczyć trochę ponad 4000 lat. I co? Wszystko przemija:)

dodany przez Cezarka, dnia 10.08.2018, 18:09:44

@Leszek Ozimek
Jeśli ktoś ma problem z jednostronnymi poglądami to Pan Ozimek i ta gazeta. Stała się skrajnie prawicową ulotką reklamową.

dodany przez wiking, dnia 10.08.2018, 19:58:58

Skrajna prawica czyli co red.Ozimek to ONR hahhah koń by się uśmiał z takimi wywodami i porównaniami to tak jakby napisać że Mituła jest ministrantem.... no chyba że u Świadków Jehowy bo wszędzie się pcha ,,, jakby miał pewność że zostanie burmistrzem to by z ulotkami świadków stał pod dużym kościołem i nawet urlop wziął tak jak kasę w starostwie za "projekt lidera"

dodany przez USS, dnia 10.08.2018, 22:39:57

@Cezarka
Tylko, że przez wieki kościół wypracował takie metody, że będzie się długo trzymał. Pytanie ile osób w Polsce świadomie przystąpiło do niego?
Za większość z nas taką decyzję podjęli inni (nasi rodzice), w większości decyzję tą podjęli po presją tłumu - bo co ludzie powiedzą. Podstawowy przykład psychomanipulacji ludźmi celem przywiązania ich go kościoła. I tak średnio co 8 lat, owieczka pojawia się w świątyni celem osiągnięcia, kolejnego poziomu "religijnej" (nie)świadomości. A najlepsze, spróbuj się z tej sekty skutecznie wypisać, tak żeby nie pozostawić w niej swojego śladu, powodzenia.

dodany przez JMD, dnia 10.08.2018, 23:46:06

http://dzienniknarodowy.pl/poznanlgbt/
Poznan na stolice Polski!!

dodany przez saturator, dnia 11.08.2018, 14:38:54

@saturator
Ależ cię to boli, co? Nie jesteś w stanie znieść myśli że dwóch dorosłych mężczyzn może się kochać i, o zgrozo, nie chcieć ryzykować odniesienia obrażeń przez niechęć jakiegoś Seby wyklętego za coś tak niewinnego jak trzymanie się publicznie za rękę?

dodany przez mm, dnia 11.08.2018, 21:51:26

Bardzo się cieszę, że redaktor ostrzegł rodziców.

Sporo się tu przewija informacji o nietolerancyjnych katolikach i narodowcach w patriotycznych koszulkach, a brakuje mi odpowiedzi na pytanie: po co promowanie środowiska LGBT? Czy naprawdę interesujące dla kogokolwiek jest, że mężczyźni śpią ze sobą, że przebierają się w stroje kobiece i robią makijaż? Czy dodatkowo trzeba się tym chwalić przed całym światem i oznajmiać "dumę z bycia"? Toż to głupsze niż duma z urodzenia się Polakiem. No, urodziłem się w Polsce, super, bo to ładny i miły kraj, oraz fajni ludzie. Urodziłem się gejem, super, bo mam fajnych kolegów i kolorowy świat. Ale czy to powód do dumy, jeśli niczego to nie wymagało?

Poza tym, że strefa intymna człowieka powinna zostać właśnie intymna, bez chwalenia się wszystkim dookoła "hej, jestem gejem, szanuj to albo jesteś nietolerancyjnym śmieciem który powinien zniknąć z powierzchni tej planety", interesujące jest coś jeszcze. Właśnie z okazji "dni dumy" jedna z uczestniczek przedstawiła plan: chodzi nam o to, by w Polsce, do roku 2025 zalegalizować homo-małżeństwa, oczywiście z adopcją dzieci.

Nie wiem jak innym, ale mi, przy "adopcja dzieci przez homomałżeństwa" robi się słabo. Taki już ze mnie homofob. Rozumiem, że są ludzie z różnymi skłonnościami. Polska, jako tolerancyjny kraj, jako bodajże pierwsza na świecie, zaraz po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku ustanowiła, że zachowania homoseksualne nie będą karane. Ale co innego nie karać, a co innego oddawać dzieci do wychowania. W kilku krajach takie adopcje są możliwe. Sir Elton John z "mężem" z tego skorzystali i mają dziecko urodzone przez surogatkę (moim zdaniem patologia). Jakoś nikt nie widział problemu, a warto o tym muzyku poczytać na wikipedii, szczególnie podrozdział "Uzależnienia i zdrowie", z fragmentem "jego ówczesny partner Hue, który podobnie jak Elton był alkoholikiem, narkomanem i bulimikiem...".Czy ktoś z dyskutantów chciałby spędzić w takim towarzystwie dzieciństwo?

Badania jakie znam wykazują, że w krajach uważanych za bardzo tolerancyjne i otwarte na środowisko LGBT, dzieci z tradycyjnych rodzin: mama, tata, rodzeństwo, rozwijają się lepiej niż dzieci wychowywane przez pary homoseksualne, samotnych rodziców i tzw. rodziny patchworkowe. Dzieci z tradycyjnych rodzin lepiej się uczą, sprawiają mniej problemów wychowawczych, rzadziej sięgaja po używki, rzadziej podejmują próby samobójcze. Wg mnie to wszystko sprawia, że władze i zwykli ludzie powinni się zastanowić korzystając z doświadczeń innych krajów. Idziemy "tęczową" drogą skazująć te dzieci na gorszy start, czy też staramy się wspierać i wzmacniać tradycyjne rodziny, gdzie przecież też bywają problemy? Dla mnie odpowiedź jest jasna. Żądania LGBT dotyczące adopcji dzieci uważam za bardzo egoistyczne i nie podoba mi się pomoc w promowaniu zachcianek tego środowiska.

Wg mnie to, co pronują twórcy tych spotkań to tzw. gotowanie żaby. Przedstawimy jacy to jesteśmy fajni, kolorowi, weseli i otwarci. Oczywiście początkowo woda jest chłodna i przyjemna, bo nie wspominamy o małżeństwach (chyba, że o cierpieniu, że nie mogą brać ślubów w kościele), ani o adopcji. Jak się ludzie oswoją, to podkręcamy temperaturę: najpierw małżeństwa, potem adopcje. Żaba ugotowana.

dodany przez Michał Niklas, dnia 11.08.2018, 22:24:05

@mm Juz po 22 to krotko i dosadnie ci to wyjasnie. Oko jest do patrzenia, ucho do sluchania, glowa do myslenia a d**a do s....

dodany przez saturator, dnia 11.08.2018, 22:45:10

Gdy w wypowiedziach Saturatora widzę powątpiewanie w moralność osób przynależących do LGBT, to śmiech mnie ogarnia, bo widzę wyzwiska i nienawiść, widzę moralność ale Kalego. KTO ma być wzorem moralności? Ty, nasz kk? Moralne jest przenoszenie księży pedofili do innej parafii (zamiast natychmiastowej ekskomuniki), odmawianie odszkodowań ofiarom, poniewieranie kleryków, utrzymywanie kochanek – w tym, jako gospodyń i tolerowanie tego przez całe środowisko- przy sztucznym bezżeństwie, żeby nie dzielić dóbr kościoła, odmawianie spadku dzieciom księży, rozpasanie i obżarstwo biskupów? Jacy oni szczuplutcy – wzór samodyscypliny, następcy apostołów – wypisz wymaluj.
W LGBT widzę chęć wyzwolenia się od etykiet– wyrażaną m.in. ostentacyjnością (po latach ukrywania się), która, jak rozumiem, ma zachęcić tych nieśmiałych do ujawniania się i bycia sobą. Widzę krzyk sprzeciwu, wobec wciskania w reguły „społeczeństwa” - ciosane przez amoralny kościół. Tylko kościół, bo wiele starszych i dłużej istniejących cywilizacji i religii nawet nie potępiało ówczesnych zachowań tego typu. Ba, nie potępiało homoseksualizmu i pedofilii – w praktyce podobnie jak kościół????. Kościół oficjalnie nie popiera homoseksualizmu i nastawia przeciw LGBT, a przecież jest siedliskiem homoseksualizmu (i nie ekskomunikuje swoich homoseksualistów). Nie pieprzcie mi więc Saturatorze o moralności, bo nie wiecie, cóż to jest, jak tego bronić i kogo za jej brak potępiać – będąc wybiórczo ślepym. Dla osób nietolerancyjnych, odrzekanie LGBT od czci i wiary miałoby jakikolwiek sens, gdyby był jakikolwiek wzorzec, a jak wykazałem, takowego w nie ma, wręcz odwrotnie – domniemamy wzór stał się z czasem anywzorem, o braku zalet. Oprócz integrowania Polaków podczas rozbiorów i trochę podczas komunizmu , nie widzę w historii polskiego kk, żadnych śladów moralności i dobrych wzorów. To ciągłe antagonizowanie ludzi i tępienie przeciwników – w imię jednego – BOGACENIA SIĘ (co gorsza, kosztem innych), co Chrystus potępiał, bo kazał się dzielić. Jeżeli kościół czymś się dzieli, to nienawiścią. Pogromy Żydów skąd się niby wzięły? Z nienawiści Polaków do Żydów – Polaków wyuczonych nienawiści przez księży. Piszę o ogólnych tendencjach – nie o pojedynczych wyskokach. Pokazywanie w dyskusji, że LGBT jest agresywne, bo jakiś ich przedstawiciel kogoś uderzył, uważam za argument z d. wzięty, bo zupełnie niereprezentatywny. Ogólnie rzecz biorąc nie zaglądam nikomu do łóżka, więc nie obchodzi mnie kto z kim sypia (o ile reguła w ogóle tego nie zabrania i nikt nie jest do niczego zmuszany – jak dzieci przez księży). Wolałbym na ulicy kilku zniewieściałych, kolorowo ubranych mężczyzn, niż niedouczonych, przepakowanych kiboli-narodowców, w koszulce z kotwicą, z bejsbolem i kebabem w ręku. Tych drugich po prostu się obawiam, bo nie geje, a tacy kibole wjadą mi na chatę, ukradną samochód, wymuszą haracz, zgwałcą córkę, sprzedadzą dzieciom narkotyki, a potem z patriotycznymi okrzykami i racami pójdą na 11.11, niszcząc po drodze prywatny i wspólny majątek. Takich „patriotów” stworzyła obecna władza. Tacy „patrioci” (a w moim słowniku : przestępcy) zagłuszają prawdziwych patriotów każdego wyznania i przynależności płciowej - także uczestniczących w marszach 11.11 (ale chyba coraz rzadziej – bojąc się o własne bezpieczeństwo). Gorsza moneta wypiera lepszą. Dziwi mnie, że GG z naciskiem pogardza się LGBT, zamiast przestępcami i kościołem o podwójnej moralności. W imię czego? Pan Redaktor chce pójść do nieba? Nie ma szansy. Wszyscy już Pana znamy, Wszechmogący zna jeszcze lepiej. Akt tolerancji, czy chociaż powstrzymania się od takich komentarzy, jak ten "artykuł", wręcz zwiększyłby szanse ????
Jeżeli GG chciała zwiększyć ilość czytelników i reklamodawców, to takimi artykułami raczej kopie sobie dołek. Ja żegnam. Nie toleruję takiego poziomu i takiego "dziennikarstwa".

dodany przez Tem, dnia 11.08.2018, 23:45:38

Drogi @tem, `prace doktorska` jaka nas tutaj uraczyles, i kruzganek oswiaty jaki niesie jego tresc, przywodzi na mysl nowatorskie przemyslenia, jakie prezentuja najznamienitsze umysly w naszym pieknym kraju:
Czesty gosc tvn-owskich rozpraw, Prof. Monika Płatek: - W związkach jednopłciowych rodzi się tyle samo dzieci, a często więcej, niż w związkach różnopłciowych.
Czy KOD-owski prelegent prof. Jan Hartman: - Być może piękna miłość brata i siostry jest czymś wyższym niż najwznioślejszy romans niespokrewnionych ze sobą ludzi?
Plasujac cie w tak `elitarnym`` gronie, apeluje, zebys jeszcze raz przemyslal swoja decyzje. Twoja absencja bedzie na pewno niepowetowana strata dla naszego forum.

dodany przez saturator, dnia 12.08.2018, 07:47:03

Z tego co napisał szanowny Tem, a było ciężko przebrnąć przez ten strumień świadomości, wynika jedna smutna dla środowiska LGBT sprawa: osobom takim jak Tem tak naprawdę wcale nie zależy na szczęściu homoseksualistów. Oni traktują środowisko LGBT instrumentalnie, do walki z Kościołem Katolickim. Nic innego się tak naprawdę nie liczy: ani równość, ani tolerancja, ani zdrowe, szczęśliwe życie homoseksualistów, ani prawidłowy rozwój dzieci. Liczy się tylko przywalenie w Kościół Katolicki. Wcześniej do przywalenia używani byli różni heretycy, rewolucjoniści, naziści, czy komuniści. Teraz wypadło na środowisko LGBT.

Skoro już tak dużo przelano tu komentarzy o Kościele i tolerancji, to dodam taki ładny cytat:

Kościół z zasady jest nietolerancyjny ponieważ wierzy, natomiast jest tolerancyjny w praktyce ponieważ miłuje.

Wrogowie Kościoła są z zasady tolerancyjni, ponieważ nie wierzą, są nietolerancyjni w praktyce ponieważ nie miłują.

Fr. Reginald Garrigou-Lagrange

dodany przez Michał Niklas, dnia 12.08.2018, 20:34:14

@saturator
Liczyłem że mile mnie zaskoczysz ale jednak poszedłeś najprostszą drogą. Jesteś w ogóle w stanie nie sprowadzać miłości wyłącznie do seksu i to przy użyciu prymitywnego języka? Spuszczę zasłonę milczenia na żałosną erystykę jaką próbujesz uprawiać w kolejnym komentarzu, widocznie nie potrafisz dyskutować i wolisz atakować chochoła zamiast odnieść się do słów współdyskutanta.

dodany przez mm, dnia 13.08.2018, 02:34:50

@mm Co miales na mysli piszac, ze `liczysz na mile zaskoczenie`? .. Wieczorny spacer goleniowskimi bulwarami, wizyte u fryzjera, woskowanie klaty czy romantyczna przejazdzke teczowym tramwajem?

dodany przez saturator, dnia 13.08.2018, 10:43:11

Tak tytułem podsumowania:
Rozdział XVI Wykroczenia przeciwko obyczajności publicznej
Art. 140. Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany.
Art. 141. Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych,podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany.
Art. 142. Kto natarczywie, narzucając się lub w inny naruszający porządek publiczny sposób, proponuje innej osobie dokonanie z nią czynu nierządnego, mając na celu uzyskanie korzyści materialnej,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

PS. Moim skromnym zdaniem, z opisu i komentarzy szanownych interlokutorów wynika, że planowana "impreza" częściowo spełnia powyższe paragrafy. Stąd stosowna reakcja odpowiednich służb byłaby niewątpliwie oczekiwana.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 13.08.2018, 11:46:14

do Michał Niklas Bardzo smutną rzeczywistość pan opisujesz. Z pana wywodu wychodzi , że 30% naszego społeczeństwa to potencjalni debile bo tyle rodzin jest "patchworkowych". A oczywiście tzw "normalne" rodziny NIGDY nie mają kłopotów wychowawczych ze swoimi dziećmi i innych.( patrz super normalna - katolicka rodzina byłego prezydenta - pijaństwo, kradzieże itp. ). Zapomniał pan w swoim wywodzie popartym "oczywistymi i naukowymi" argumentami dodać powszechnie znany i udowodniony fakt że masturbacja jest główną przyczyną ślepoty. Byłaby to "wisienka na torcie" tej całej paplaniny.

dodany przez Cezarka, dnia 13.08.2018, 20:21:16

Jaki ten Goleniow jest zacofany!!
http://www.gs24.pl/wiadomosci/szczecin/a/i-marsz-rownosci-w-szczecinie-chcemy-pokazywac-jak-wielka-i-cenna-wartoscia-jest-roznorodnosc,13358619/

dodany przez saturator, dnia 13.08.2018, 22:07:24

@cezarka

Prosiłbym szanownego pana (tak wnioskuję z awatara) o czytanie ze zrozumieniem. Pierwsze słyszę by debilizm, dziś nazywany lekkim upośledzeniem umysłowym, zależał od wychowania. Pisałem o problemach wychowawczych, nałogach, próbach samobójczych. Ehhh.

Zobaczmy, co na temat dzieci i "rodzin jednopłciowych" mówi Dorota Zawadzka znana z TVN: Natomiast w kwestii wychowywania dzieci w rodzinie homoseksualnej mam pewną wątpliwość. Istnieją wyniki badań, które mówią, że rodzina heteroseksualna rozpada się średnio po 17 latach, a związek homoseksualny po 17 miesiącach. [...] Tak krótka średnia trwania związku jest dla dziecka dramatem.

Każdy ma swój rozum, ma też oczy do patrzenia i uszy do słuchania. Współczesne rodziny nie są zbyt trwałe, bo ludzie dorośli są coraz bardziej egoistyczni, coraz mniej odpowiedzialni, a ich obietnice miłości i wierności są coraz mniej warte. I zgodzić się z panem muszę, że jest to smutna rzeczywistość. Czy uda się ją zatuszować machając tęczową chorągiewką na paradzie, jeśli zgodnie z badaniami o których wspomina superniania związki homo są dużo mniej trwałe od i tak niezbyt trwałych związków hetero?

Jeśli szanowny pan nie zauważył, to napisałem także o tym, że tradycyjne rodziny potrzebują wsparcia, a nie że NIGDY nie mają kłopotów. To, że są rodziny "patchworkowe", że są samotni rodzice, najlepiej o tych kłopotach świadczy, bo jak rozumiem najczęściej "patchworkowość" takiej rodziny zaczyna się gdy któryś z małżonków oszuka, "skoczy w bok" i świat dziecka się rozpada. Mama lub tata już z nimi nie mieszka na stałe, ale za to dzieci mają nowe ciocie i nowych wujków. Czy poprawimy sytuację dziecka robiąc mu warsztaty z makijażu dla drag queen?

Na mój przykład "rodziny" muzyka Eltona Johna, dał szanowny pan kontrprzykład rodziny byłego prezydenta, o ile orientuję się w obecnych układach jednej z ikon ruchów antypisowskich (czy to pańskim zdaniem patologia?). No to ja podam kolejny przykład. Lubiący literaturę fantastyczną słyszeli pewnie o pisarce Marion Zimmer Bradley, autorce "Mgły Avalonu", feministce i działaczce lesbijskiej. Zacytuję tu wikipedię:

W 2014 roku jej córka Moira Greyland publicznie wyznała, że jako dziecko była wykorzystywana seksualnie przez matkę. Temat ten rozwinęła w wydanej w 2017 roku książce The Last Closet: The Dark Side of Avalon, gdzie opisała m.in. inne przypadki wykorzystywania seksualnego chłopców i dziewczynek, których dopuściła się Marion Zimmer Bradley wraz z mężem Walterem Breenem, a także jej zaangażowanie w ruch na rzecz promocji pedofilii.

Takimi przykładami możemy się wymieniać bez końca, ale proponuję, by każdy spróbował użyć wyobraźni i swoją mamę zastąpił jakimś wujkiem, albo swojego tatę jakąś ciocią. Sprawdzamy, czy o takim dzieciństwie marzymy i działajmy odpowiednio do odpowiedzi na to pytanie.

Sporo było tu o odzieży patriotycznej i osiłkach-narodowcach. Chciałbym w tym klimacie przypomnieć ważną postać w niemieckim ruchu narodowosocjalistycznym, Ernsta Röhma, założyciela bojówek SA, bliskiego współpracownika Adolfa Hitlera. I znowu zacytuję wikipedię: Był osobą o brutalnym usposobieniu, nie ukrywającą swojego homoseksualizmu.

Miłe, że samo środowisko queer o nim pamięta: https://queer.pl/artykul/193362/ernst-rohm-spartanski-pederasta

Pamiętali o nim nawet na paradzie w Poznaniu: http://x0.wykop.pl/cdn/c0834752/11xSznI_kYcnkt5Xd1uFsv9wuKsKhpkH0YOubNag,wat.jpg?author=S.....r&auth=1b7cbd13a1427fe600f7493ba9a99a11

Co ciekawe, wg autorów z queer.pl, orientacja Röhma była wszechstronnie wykorzystywana przez niemiecką lewicę do atakowania faszystów. Czyli wtedy lewicy homoseksualizm w jakiś sposób przeszkadzał, a teraz psiejsko-czarodziejsko jest ok, a nawet bardzo, bardzo ok. To potwierdza instrumentalne traktowanie tego środowiska, w zależności od aktualnych wrogów.

dodany przez Michał Niklas, dnia 14.08.2018, 09:33:21

@michalniklas Podziwiam twoj konstruktywizm w podejsciu do sprawy. Tym bardziej, ze to co ostatnimi czasy dzieje sie w Polsce, raczej sklania do machniecia reka na to wszystko i zajecia sie wlasnymi sprawami.
15 wrzesnia przez Szczecin ruszy pierwszy historyczny marsz rownosci. Ci ciemiezeni, opluwani, wystawieni poza nawias spoleczny, pozbawieni wszelkich praw, `orientacyjnie jedyni sluszni`, beda mieli swoj moment ... i niech tylko jakis redaktor napisze, ze to mu sie nie podoba i ze sie z tym nie zgadza .. biada
Oczyma wyobrazni widze Slawomira Nitrasa jak na ukwieconej platformie `blogoslawi` tlumy teczowa choragiewka ...

dodany przez saturator, dnia 14.08.2018, 10:52:41

@michalniklas wrzuca pan wszystkich do jednego worka. Moglibyśmy się faktycznie licytować przykładami. Rozumiem pana przekaz doskonale. Lepsza "normalna" rodzina z ojcem alkoholikiem bijącym swoją żonę, gwałcącym córki byleby tylko nadal tkwili w świętym związku małżeńskim. "Wujek" , "ciocia" są ludźmi niezdolnymi do zapewnienia szczęścia i harmonii w nowym związku. Przypomina mi to powiedzenie pewnego "ważnego" polityka. "Nie ważne jaka będzie Polska. Najważniejsze żeby była katolicka"

dodany przez Cezarka, dnia 14.08.2018, 17:12:56

@cezarka Mi twoj tok myslenia przypomina pewnego medrca i filozofa Dariusza Michalczewskiego w wywiadzie ktorego udzielił "Polsce The Times". Były bokser oświadczył w nim, że "nic nie ma do homoseksualistów". – Z dwojga złego, jeśli miałbym wybrać adopcję przez parę homoseksualną lub wychowanie dziecka w rodzinie patologicznej, gdzie dzieci się bije, głodzi, a czasem wykorzystuje, wybieram adopcję przez parę homoseksualną – powiedział.
I takie tezy stawia autorytet moralny, ktory uciekajac z burdelu po pijanemu spowodowal wypadek, rozwodnik lubiacy czasem przypomniec sobie swoje bokserskie umiejetnosci na wlasnej zonie, na reszte spuscmy zaslone milczenia ..

dodany przez saturator, dnia 14.08.2018, 23:34:18

@saturator
To piękne jak z każdym komentarzem potwierdzasz że jesteś kompletnie niezdolny do merytorycznej dyskusji. :) I tego właśnie miało dotyczyć "miłe zaskoczenie" ale i tak wolałeś odlecieć w stronę swoich fantazji o tęczowym tramwaju. Liczyłem na to że będziesz w jakikolwiek sposób bronić swoich poglądów, ale chyba bardziej ci odpowiadają hasła typu "dupa jest od srania". Sam sobie przylepiasz łątkę prymitywa, nie dziw się więc że jesteś tu tak traktowany.

@Michał Wentruba
Panu chyba trzeba wytłumaczyć znaczenie słowa "publicznie".

dodany przez mm, dnia 15.08.2018, 16:14:43

Jak mnogo głosów o pedalstwie w `Królowym moście", a niektóre jakie spragnione , patrzaj ! Saturator! , odłączaj wodę , bo ci szlauch przetną maskonury jedne , naracha!

dodany przez Pawlak, dnia 15.08.2018, 16:23:18

Zgodnie z zasada z jaka postepuja `teczowe` srodowiska, czyli daj palca a wezme cala reke, po wyrazeniu zgody na I marsz rownosci 15 wrzesnia w Szczecinie, zlozyli oni pismo w UM domagajac sie oflagowania autobusow i tramawajow w teczowe choragiewki tego dnia.
http://www.gs24.pl/wiadomosci/szczecin/a/teczowe-flagi-zawisna-w-szczecinie-jest-taki-pomysl,13411570/.
Niestety, chec do publicznego onanizowania sie swoja `odmiennoscia`, dotarla i w nasze zachodniopomorskie progi.

dodany przez saturator, dnia 15.08.2018, 19:10:43

szanowny(a) mm wytłumacz mi, proszę :-).

dodany przez Michal Wentruba, dnia 15.08.2018, 20:29:35

Za Fundacja Pro - Prawo do życia:

Szanowni Państwo,
przeciwstawiliśmy się deprawatorom seksualnym w Poznaniu!
W sobotę odbył się tam tzw. „marsz równości”, w trakcie którego promowano homoseksualizm oraz domagano się legalizacji w Polsce homoseksualnych „małżeństw”. Organizacja tego typu marszu to również pierwszy krok w strategii oswajania Polaków z pedofilią.
Pochód demoralizatorów wsparł prezydent Jacek Jaśkowiak, który powiedział:
„Obraliśmy w Poznaniu kierunek miasta europejskiego i będziemy konsekwentni, nawet gdy pojawiają się trudności.”
Co to w praktyce oznacza? Że władze miasta i podlegające im służby nie będą miały żadnej litości i tolerancji dla tych, którzy ośmielą się mieć inne zdanie na temat deprawacji dzieci oraz homoseksualizmu i jego związków z pedofilią.

Doświadczyli tego nasi wolontariusze, którzy dzięki pomocy Darczyńców stanowczo zareagowali na skandaliczne plany deprawatorów.
Na trasie przemarszu homoseksualnych aktywistów ustawili specjalnie przygotowane na tę okazję samochody, oklejone antypedofilskimi plakatami. Jednym z nich kierował mój kolega Dawid, który został siłą zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze przez godzinę przetrzymywali go w radiowozie, po czym przewieźli go na komisariat i próbowali skłonić do złożenia obciążających go zeznań.
W tym samym czasie służby miejskie odholowały nasze samochody a nasi pozostali wolontariusze pokazywali związki homoseksualizmu z pedofilią za pomocą dużych transparentów.
Prawdę o pedofilii pokazywał również nasz billboard, który tuż przed „paradą” został zdjęty z kamienicy blisko centrum Poznania. Naciskał na to osobiście prezydent Jaśkowiak, który straszył inspekcją nadzoru budowlanego!
W tym samym czasie, w imię „równości” poglądów, na wszystkich tramwajach w Poznaniu wywieszono tęczowe flagi. Szybko je jednak zdjęto, gdyż zaprotestowali oburzeni mieszkańcy oraz tramwajarze, którzy nie chcieli prowadzić pojazdów z symboliką deprawatorów. Jak donoszą media, jeden z nich odmówił nawet przyjścia do pracy, mówiąc:
„treści, które reprezentują organizacje skupione wokół symbolu tęczowej flagi, dążą do zalegalizowania pedofilii jako orientacji seksualnej. Jako ojciec siedmiolatka nie mogę się zgodzić, aby reklamować swoją pracą w/w treści.”
I właśnie o to nam chodziło! Aby informacja o powiązaniach homoseksualizmu, lobbystów LGBT i „edukatorów” seksualnych z pedofilią i molestowaniem dzieci dotarła do jak największej liczby Polaków. Cieszę się, gdy widzę to na konkretnych przykładach. Po Poznaniu przyszedł jednak czas na kolejne miasta.
Już niedługo odbędzie się szumnie zapowiadana „parada równości” w Szczecinie. Homoseksualni aktywiści organizują swój pochód po raz pierwszy w tym miejscu. Jeden z nich zapowiedział:
„Nie możemy czekać aż “społeczeństwo będzie gotowe”. Wy, zaczynając wasze związki, nie zastanawialiście się czy ktoś jest na nie gotowy – my też nie chcemy. Każdy z nas ma tylko jedno życie. My chcemy nasze przeżyć godnie. Już teraz, od dziś”.
Szanowny Panie, aby zmanipulować i omamić cały naród potrzeba kilku lat propagandy i bierności normalnych ludzi. Deprawatorzy dzieci i pedofile nie chcą tyle czekać. Chcą aby ich postulaty zostały zrealizowane już teraz. Wie Pan na co tak naprawdę społeczeństwo ma być gotowe? Dobrze pokazuje to przypadek Szkocji.
James Rennie był jednym z najbardziej znanych lobbystów homoseksualnych w tym kraju. Kierował organizacją LGBT Youth Scotland, której celem była promocja homoseksualizmu wśród młodzieży i utrwalanie zaburzeń seksualnych u nastolatków.
Forsował również wprowadzenie do szkockich szkół „edukacji seksualnej” oraz legalizację adopcji dzieci przez homoseksualistów. Jego stowarzyszenie było finansowane przez państwo a on otrzymywał od rządu wynagrodzenie w wysokości 40 tys. funtów rocznie. Do czasu…
W 2009 roku szkocka policja rozbiła jedną z największych grup pedofilskich jaka działała na terytorium Wielkiej Brytanii. W trakcie akcji skonfiskowano m.in. 125 tysięcy zdjęć przedstawiających gwałty na małych dzieciach. Okazało się, że na czele tej ohydnej bandy stał James Rennie.
Skazano go na dożywocie za wielokrotne molestowanie synka znajomych, którzy zostawiali maluszka pod jego opieką. W trakcie wykorzystywania dziecka robił zdjęcia i nagrywał filmy, którymi dzielił się później z innymi pedofilami. Zwyrodnialec pozwalał im również słuchać przez telefon, jak gwałci niemowlę…
W trakcie procesu matka chłopczyka musiała obejrzeć materiały nakręcone przez pedofila. Przedstawiały one najbrutalniejsze praktyki seksualne. Rennie dopuścił również do dziecka Neila Strachana - innego pedofila, który w dodatku był zarażony HIV.
„To, co zobaczyliśmy, jest odrażające. Zszokowałoby każdego normalnego człowieka”
powiedział szkocki sędzia, który prowadził sprawę. Proces Jamesa Rennie wywołał w Szkocji i całej Wielkiej Brytanii debatę na temat związków homoseksualizmu z pedofilią, ale temat szybko został zamieciony pod dywan a wszyscy podejmujący go zostali oskarżeni o „homofobię” i nienawiść wobec homoseksualistów.
„Kilka lat temu, gdy jeszcze nie był to temat tabu, policja udostępniła statystki dotyczące molestowania dzieci. W zależności od regionu od 23 do 43 procent tych przestępstw było sprawką gejów.”
powiedziała zajmująca się sprawą brytyjska dziennikarka Lynette Burrows. Te liczby pokrywają się z wieloletnimi badaniami prowadzonymi w USA przez dr Paula Camerona, z których wynika, że:
„2% dorosłych regularnie stosuje praktyki homoseksualne. Jednak stanowi to między 20% a 40% wszystkich przypadków molestowania nieletnich.”
Te informacje są szokujące. Na próżno ich jednak szukać chociażby w mediach głównego nurtu, które czynnie wspierają pedofilskich aktywistów.
„Homoseksualne lobby nie dopuszcza, by takie dane wychodziły na jaw. Gdy wypowiadam się w BBC, zabraniają mi mówić o tym niewygodnym fakcie.”
mówiła Lynette Burrows. Dokładnie to samo już teraz spotyka nas w Polsce. Jakakolwiek krytyka lub odmienne zdanie na temat homoseksualizmu oznacza „homofobię” i „mowę nienawiści”. Widzieliśmy to też wyraźnie podczas ostatnich wydarzeń w Poznaniu. Zatrzymania naszych wolontariuszy, zastraszanie firm billboardowych, procesy sądowe – wszystko aby prawda o związku homoseksualizmu i pedofilii nie wyszła na jaw.
A jednocześnie forsuje się następne „marsze równości”, do oglądania których zostaną zmuszeni mieszkańcy kolejnych miast. W najbliższym czasie takie wydarzenia odbędą się w Katowicach i Szczecinie.

Szanowny Panie, dzięki wsparciu naszych Darczyńców udało się nam dotrzeć z prawdą o pedofilii do mieszkańców Poznania, którzy zareagowali na działania deprawatorów. Teraz musimy zrobić to samo w pozostałych miastach. Na przeprowadzenie antypedofilskich akcji w Katowicach i Szczecinie potrzebujemy ok. 11 000 zł a czasu na przygotowania mamy niewiele - „parady równości” odbędą się już na początku września.
Dlatego zwracam się do Pana z prośbą o przekazanie 30 zł, 60 zł, 120 zł, lub dowolnej innej kwoty, aby zorganizować antypedofilskie akcje w Katowicach i Szczecinie i dotrzeć z prawdą o związkach między homoseksualizmem a pedofilią do mieszkańców tych miast.
Numer konta: 79 1050 1025 1000 0022 9191 4667

dodany przez Michal Wentruba, dnia 15.08.2018, 21:22:36

@cezarka

Ponownie proszę o czytanie ze zrozumieniem. Kogo niby wrzucam do jednego worka? Dlaczego porównuje szanowny pan jakiś patologicznych alkoholików (jak już tak koszulkowo się zrobiło, to być może w koszulkach "wódki i różańca nie odmawiam") z homoseksualistami? To jest jakoś porównywalne?

Jeszcze raz napiszę, bo przykład jaki szanowny pan podał pokazuje, że nie dotarło: najlepsza dla dziecka jest kochająca rodzina z mamą, tatą i rodzeństwem. Jeśli ktoś promuje inny model rodziny, niż ten najlepszy, to jest to z krzywdą dla dzieci i wynika z czyjegoś egoizmu i zachcianek. Czy jakaś kultura wymyśliła lepsze środowisko dla prawidłowego rozwoju dzieci?

dodany przez Michał Niklas, dnia 16.08.2018, 00:06:51

@Michał Wentruba
Jak przytoczone przepisy mają się do festiwalu który dzieje się w ściśle określonych miejscach?
I jakie w sumie treści przekazywane na festiwalu miałyby być nieobyczajne lub nieprzyzwoite?
A najbardziej mnie interesuje co miał oznaczać ten obszerny cytat wrzucony bez słowa komentarza?

dodany przez mm, dnia 16.08.2018, 01:31:22

szanowny(a) mm ... cyt`"Makijaż Drag Queen" - oraz dowiemy się, jak zadbać o osoby LGBT w miejscu pracy" - mnie to wystarczy na obecnym etapie do kwalifikacji tej "imprezy".
PS. Jakie są źródła finansowania tej imprezy? Właśnie spojrzy szanowny(a) mm na fundacyjny wpis pod tym kątem. A szczególnie na ten wycinek:

"James Rennie był jednym z najbardziej znanych lobbystów homoseksualnych w tym kraju. Kierował organizacją LGBT Youth Scotland, której celem była promocja homoseksualizmu wśród młodzieży i utrwalanie zaburzeń seksualnych u nastolatków.
Forsował również wprowadzenie do szkockich szkół „edukacji seksualnej” oraz legalizację adopcji dzieci przez homoseksualistów. Jego stowarzyszenie było finansowane przez państwo a on otrzymywał od rządu wynagrodzenie w wysokości 40 tys. funtów rocznie. Do czasu…
W 2009 roku szkocka policja rozbiła jedną z największych grup pedofilskich jaka działała na terytorium Wielkiej Brytanii. W trakcie akcji skonfiskowano m.in. 125 tysięcy zdjęć przedstawiających gwałty na małych dzieciach. Okazało się, że na czele tej ohydnej bandy stał James Rennie."

dodany przez Michal Wentruba, dnia 16.08.2018, 10:33:01

Aha, czyli to jest przestępstwo bo się panu W. nie podoba? :) Urocze!

Dalej nie wiem co przytoczony fragment o szkockim pedofilu ma wspólnego z goleniowskim festiwalem. Widzę za to wielkie zainteresowanie pedofilami, ale tylko wtedy kiedy można to wykorzystać przeciwko tym których Michał Wentruba nienawidzi. Ciekawe czy pod najbliższą notką nt. jakiegoś wydarzenia religijnego ujrzymy równie zawziętą krucjatę przeciwko pedofilii w Kościele? Dopiero co wypłynęła gruba afera w USA...

dodany przez mm, dnia 16.08.2018, 15:29:01

Jak juz z nas zrobiliscie katoli, pisowcow, faszystow, fanatykow to posluchajcie chociaz `swojego`, Piroga, bo zaskakujaco konstruktywnie podszedl do spraw marszow:
https://youtu.be/5kIdeRCpmBE

dodany przez saturator, dnia 16.08.2018, 20:51:17

szanowny(a) anonimowy(a) mm uroczo ;-) wysuwasz daleko idące wnioski w kwestii nienawiści. Chorzy nie wzbudzają nienawiści, tylko współczucie*. Jest takie słowo - promocja, to słowo łącznik. Stąd jedno z drugim ma tyle właśnie wspólnego. Na tym etapie. A z opisu GG wygląda, że będzie to po części promocja określonych środowisk i zachowań. Moim zdaniem niewłaściwych. Paragrafy przytoczyłem bo takie jest prawo. Jeżeli ta "impreza" pod nie będzie podpadać, to oczekiwałbym po prostu stosowania tegoż prawa.
PS. co do Kościoła (kościołów), tworzą je ludzie z wolną wolą. Przypomnę, że kościoły chrześcijańskie bodajże jako jedyne rozliczają się z tym złem. O innych wyznaniach (buddyzm, judaizm, islam), jakoś w tej kwestii nie słychać.
* Chyba, że z premedytacją wykorzystują swoje ułomności wrodzone lub urojone do oszukiwania innych ludzi.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 17.08.2018, 07:09:56

http://www.gs24.pl/wiadomosci/szczecin/a/marsz-rownosci-w-szczecinie-moze-siac-zgorszenie-zadaja-jego-zakazania,13418492/

dodany przez saturator, dnia 17.08.2018, 10:50:27

Jestem mile poruszony iloscia, jakoscia i kultura zdroworozsadkowych odpowiedzi na ten publicystyczny wyczyn szanownego red. Ozimka. Co do meritum - zaskakuje mnie jego troska o brak symetrii w reprezentacji swiatopogladowej na festiwalu. Zaskakuje, bo mimo szczerych checi nie widze podobnej troski na lamach jego gazety, ktora swoja spolaryzowana optyka rowna raczej do standardow glebokiego Podkarpacia.

dodany przez Kpt. Torpeda, dnia 23.08.2018, 19:31:55

@ktptorpeda To zes nam tu oratorski popis wytloczyl. Twoja wrazliwosc, delikatnosc i subtelnosc w postrzeganiu pewnych spraw, na pewno zostanie dostrzezona na festiwalowych stoiskach ... tych najbardziej kolorowych.

dodany przez saturator, dnia 23.08.2018, 21:55:27

Sprowanowano juz flage Polski, miasta, ulice, autobusy, tramwaje, filharmonia ... co jeszcze?!
https://dorzeczy.pl/kraj/75700/Szczecin-Transport-miejski-bez-teczowych-flag-Chcieli-tego-dzialacze-LGBT.html
Na szczescie Szczecin w przeciwienstwie do Poznania jest ... normalny.

dodany przez saturator, dnia 02.09.2018, 00:22:24

reklama

reklama

GALERIA ZDJĘĆ

Festyn Walczymy o Emilka

Paweł Palica - 20.10.2019

21
Poniedziałek
Październik 2019
Celiny
Hilarego
Janusza
Październik, 2019
PnWtŚrCzPtSN
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Nikt Lisowi nie broni zarabiania kasy na frajerach. Chcialem podkreslic jego reakcje, jak zostal odspawany od koryta. Az dziw bierze, ze sa w tym kraju ludzie stajacy w obronie takich przypadkow jak p..." - Powiat i gminy - wybory 2011 - 2019

"@ .. Zwolnień?? Czyżby dno zostało przebite i dostrzegli to mieszkańcy?" - Powiat i gminy - wybory 2011 - 2019

"Sorry Jerzu, ale nie będę napędzał czytelników nieobiektywnemu, padającemu portalowi/gazecie - jak wnioskujecie ze zwolnień. Ponadto to już zeszłoroczny śnieg." - Powiat i gminy - wybory 2011 - 2019

"I sam zamieścił link ... do brukowca, który wówczas atakował TVP, co potwierdził sąd, nie widząc winy Lisa, jednocześnie sąd nakazał, w tym samym wyroku, przeprosić Lisów za wielokrotne nękanie. Sko..." - Powiat i gminy - wybory 2011 - 2019

"Może ten prezes w końcu poradzi sobie z aktualizacją strony i planu cmentarza komunalnego zarządzanego przez PGK... Uda się?" - Nowy prezes PGK

"mercedes555 Przecież już za nich płacimy... :(" - Śmieci jednak od osoby?

"@jmd Trzymaj prosze jakis poziom dyskusji i nie racz nas linkami do portalu Tomasza Lisa. Systemowego pseudodziennikarzyny, ktorego coraz mniej ludzi bierze powaznie. Gosc ktory dostal obledu po wyb..." - Powiat i gminy - wybory 2011 - 2019

"@Michał Grzybowski (jerzu007) https://natemat.pl/287657,dlaczego-wygral-pis-jak-poradzic-sobie-z-powyborczym-spadkiem-energii" - Powiat i gminy - wybory 2011 - 2019

"Szanowny Michale (jerzu007) procenty przeszłe to już zamknięty rozdział. Teraz .... po czynach poznamy :-). Jak na razie "ulgowy ZUS" dla 1-osobowej działalności ma być ponoć na 3 lata. Nie darmo o o..." - Powiat i gminy - wybory 2011 - 2019

"Alez drogi @gandalfbialy, przeciez redaktor naczelny nie poskapi chyba uszczknac pare groszy z kosztow reprezentacyjnych, dla swoich wiernych, zacieklych felietonistow :)" - Powiat i gminy - wybory 2011 - 2019

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator