reklama

Młodzież chce mieć głos

drukuj
przeczytano: 1094 razy
Paweł Palica, 31.10.2019

Z początkiem przyszłego roku działalność rozpocząć powinna Młodzieżowa Rada Gminy Goleniów.

Z inicjatywą jej utworzenia wystąpił młody goleniowianin, Radosław Miadiełko (na zdjęciu w środku), szerzej znany do tej pory przede wszystkim jako uzdolniony i już utytułowany karateka. Podjął też już konkretne działania, a pierwszym krokiem, jak sam wyjaśnia, było złożenie stosownego wniosku do przewodniczącej "dorosłej" Rady Miejskiej Krystyny Jaworskiej.

Na odpowiedź długo nie czekał, z K. Jaworską się już spotkał i rozmawiał, a dzięki pomocy przyjaciół udało mu się zebrać 112 podpisów, potwierdzających poparcie dla inicjatywy. Okres wakacyjny był czasem powstawania statutu, a w październiku ustalono, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już na początku następnego roku młodzieżowa rada będzie mogła zacząć działać. Uchwała w tej sprawie prawdopodobnie zostanie przyjęta w listopadzie.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na Facebooku pod hasłem "Młodzieżowa Rada Gminy Goleniów".

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Bardzo cenna inicjatywa! Niestety równie bardzo ciekawa, wszak pani przewodnicząca "dorosłej"rady chyba nie dorosła do takich tematów. Zwłaszcza, że ...., no cóż kobieta już się zatrzymała na pewnym ( dawno minionym etapie).

dodany przez ~`behemot, dnia 31.10.2019, 20:29:20

Młodzież i dzieci nosy do książek i do biblioteki , by , nie za duże to przyspieszenie ?!

dodany przez Pawlak, dnia 01.11.2019, 11:02:14

Moim zdaniem polityka coraz bardziej staje się grą o zdobycie władzy a później, jak to się uda – na utrzymanie jej. I to samo w sobie nie jest moim zdaniem jeszcze niczym szkodliwym. Jeżeli ktoś ma ochotę sobie porywalizować, to nic mi do tego. Proszę bardzo.
Natomiast moim zdaniem ogromnie szkodliwe jest to, że zdobywanie władzy i utrzymywanie jej staje się celem nadrzędnym. Jest to szkodliwe z mojego punktu widzenia – bo ja jestem skłonny wybrać kogoś do parlamentu, czy rady miasta pod warunkiem, że ten ktoś ma taką wiedzę, kompetencje i osobowość, że daje największe szanse na to, że będzie sensownie zarządzał państwem, miastem czy czymkolwiek. Tak jak bym był akcjonariuszem jakiejś firmy – jestem zainteresowany, żeby firmą tą zarządzał ktoś kto ma największe szanse poprowadzić tę firmę tak, żeby ona się rozwijała. Bo dzięki temu mi się żyje lepiej.
Natomiast nie jestem zainteresowany tym, żeby iluś ludzi się w nieskończoność tłukło na różne wymyślne sposoby tylko po to, żeby zdobyć władzę i tłuc się dalej.
To co od jakiegoś czasu obserwuję, to jakaś taka taktyka na to, żeby wybrać do dyskusji tematy wywołujące skrajne emocje – strach, nienawiść, niechęć. No i takie podsycanie tego, żeby ludiz na siebie napuścić. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że wtedy duża grupa społeczna nie może przejść koło tego obojętnie, musi się za czymś opowiedzieć – i wtedy jedni wybierają jedną stronę sporu, drudzy drugą i głosują (pod wpływem emocji, po to by głosować „przeciwko komuś” a nie po to by wybrać wykwalifikowanych ludzi do roboty. Tak jak kibole jednej drużyny tłuką się z kibolami innej, bez jakiegoś głębszego celu i korzyści.
No i dobra, to jeszcze może można by było jakoś przeboleć ale niestety z tym jest tak jak z kinem. Ludzie się znieczulają, coraz bardziej drastyczne sceny przestają robić wrażenie i sięga się po coraz mocniejsze środki. Kiedyś te konflikty wyskalowano tak, że doszło do faszyzmu, komunizmu, wojen religijnych Wołynia i różnych tego rodzaju kwiatków. W tej chwili jesteśmy moim zdaniem daleko o tego rodzaju ryzyk ale konflikt jaki toczy się w mediach, życiu towarzyskim, rodzinnym czy na scenie międzynarodowej staje się coraz bardziej dotkliwy. I my tego konfliktu nie wywołujemy, po prostu podążamy za tym konfliktem na ślepo i się tłuczemy nie wiadomo w imię czego. Zasilamy swoją energią dwa bieguny sporu politycznego. Konflikt, który kiedyś nie istniał, w ogóle nas nie dotyczył nagle staję się z jakichś niezrozumiałych powodów częścią naszego życia i go my podsycamy wspierając tłukących się baranów. Jeżeli to się będzie dalej tak eskalowało, to może się zdarzyć, że kiedyś historia zatoczy koło i napuszczeni na siebie ludzie faktycznie zaczną się zwalczać.
Te wszystkie hasła o tym, że idzie się do władzy po to, żeby ludzi reprezentować i żeby się żyło lepiej nie będą miały znaczenia bo nie rozliczamy tych ludzi (nagradzając bądź usuwając ze stanowisk) w zależności od wyników, tylko albo wspieramy albo nienawidzimy w zależności od tego, w której są opcji (bez względu na ich osiągnięcia).

No i teraz, przechodząc do sedna sprawy. Moim zdaniem ważne jest to, czego taki młody człowiek będzie się uczył w takiej radzie. Czy będzie to strategia zdobywania władzy jej utrzymywania, czy będzie to budowa jakiś kompetencji. Ja bym chciał, żeby do rad miasta kiedyś trafiali ludzie światli, obiektywni, którzy potrafią przedłożyć interes miasta nad partyjne rozgrywki. Żeby raczej uczyli się mądrości, współdziałania, zarządzania niż partyjnych pierdół.

dodany przez wb, dnia 01.11.2019, 13:54:28

Po prostu strasznie zależy mi na tym, żeby to kolejne pokolenie polityków (i każde następne) jakoś było w stanie przerwać ten krąg historii, który wydaje się znowu zaczyna powracać. Żeby do tych rad wchodziło coraz więcej ludzi silnych, niezależnych, wolnych, mądrych. Po to by mieć zawsze radę stanowiącą elitę. Ja nie znam większości radnych z Goleniowa. Wydaje mi się że jest u nas nienajgorzej (bo jako miasto stoimy bardzo wysoko we wszystkich rankingach ). Natomiast strasznie zależy mi na tym, żeby nie poddac się tendencji jaka panuje obecnie wszędzie i tam gdzie można pójść raczej w stronę współpracy zamiast w stronę konfliktu.

dodany przez wb, dnia 01.11.2019, 14:05:57

Ot i @wb dobrzesz napisał ; dzieci i ryby głosu nie mają ! Kałamarze!

dodany przez Pawlak, dnia 01.11.2019, 16:32:47

Ot mosci WB, bardzo trafny komentarz i zgrabna pointa. Ale nie blokujmy mlodym, niech sie ucza i probuja! Jestem bardzo za, w koncu ktos musi ten kraj podniesc z kolan, bo narazie to mamy w rzadzie bande neobolszewickich debili-nieukow. Kaczynski to juz dzisiaj sam siebie przeszedl - oskarzyl Tuska za, cytuje: BRETIKS. No baran do potegi!

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 04.11.2019, 14:58:20

reklama

GALERIA ZDJĘĆ

Festyn Walczymy o Emilka

Paweł Palica - 20.10.2019

15
Piątek
Listopad 2019
Amielii
Idalii
Leopolda
Listopad, 2019
PnWtŚrCzPtSN
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Oj Boziuniu , trochę większy od dyni , nie wytrzymam ..." - Makłowicz w podróży

"Panie B pisz pan może po polsku, będzie łatwiej zrozumieć. O którą ścieżkę chodzi?" - Kontrakt zerwany

"Wilki? Z niego taki wilk...kaczka co najwyzej...a jaka szopke urzadzil wokol mnie o rzekomy hejt. Hahaha...gownoburze, ktora wygasla po 3 sekundach. W tym to jest dobry. A tak na marginesie to w sumie..." - To niegrzeczne i niedopuszczalne

"Ogląda się go przyjemnie. Rozśmieszyła mnie kiedyś do łez parodia jego gadki: https://www.youtube.com/watch?v=SdTYGcUUuew oraz https://www.youtube.com/watch?v=LVVFtKliuGU . Swoją droga szkoda, że ten ..." - Makłowicz w podróży

"taa, celebryta jak z koziego zadu klarnet. Ale kuchcik z niego dobry, lubie go...co do tych koszulek Saturator, to juz wolalbym jp100% chyba. Polityczne obnoszenie sie to tak jaky rozpiac rozporwk i c..." - Makłowicz w podróży

"W tym roku niestety nie mogłem pobiec, ale gratuluję wszystkim którzy pobiegli, a szczególnie Gabrielowi." - Biegli dla Niepodległej

"Boeing ma ostatnio sporo kłopotów z jakością i zrobili zmiany w zarządzie: https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=29101" - Łatwiej do Kopenhagi

"Mamy przesionek 2020 roku. Wystarczy wprowadzic karty id i na podstawie zarejestrowanych obecnosci rozliczac radnych. Pan Sypien umiejetnie wykorzystujac sytuacje ‘uderza’ ad persona. Takie postepowan..." - To niegrzeczne i niedopuszczalne

"... kolejny ‘celebryta’ odpiety od tv ramowki, ktory latal w koszulce ‘konstytucja’ ..." - Makłowicz w podróży

"Zwycięzcą MILI OPEN został zawodnik RAZ Szczecin Daniel Adamski, który na mecie uzyskał wynik 0:04:44. Łukasz Cach z KL ISKRY Białogard, zajął pierwsze miejsce w Mili - biegi rocznikowe, w kategori..." - Biegli dla Niepodległej

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator