reklama

Muzyka i taniec

drukuj
przeczytano: 367 razy
Maria Palica, 08.04.2019

Dni Kultury Ukraińskiej w Goleniowie na trwałe wpisały się już w kalendarz wiosennych wydarzeń kulturalnych. W tym roku zorganizowane zostały po raz szesnasty i jak zwykle dostarczyły ich uczestnikom wielu wrażeń artystycznych.

Podobnie jak w latach ubiegłych Dni zainaugurowała czwartkowa Msza św. w obrządku greckokatolickim w kościele św. Katarzyny. Głównym punktem spotkania z ukraińską kulturą był jednak sobotni koncert w Goleniowskim Domu Kultury, który zgromadził liczną publiczność, w tym - jak zauważyliśmy - sporą grupę ukraińskich mieszkańców Goleniowa.

W klimaty ukraińskie wprowadziła publiczność lwowianka z urodzenia, a goleniowianka z wyboru - Lesja Szulc, która rozpoczęła koncert. Po niej wystąpiła bandurzystka Zoriana Grzybowska -  "trochę z Drohobycza, trochę z Krakowa", a pierwszą część koncertu zamknął znakomity męski kwartet wokalny AKORD ze Lwowa. W repertuarze miał ludowe pieśni ukraińskie oraz utwory klasyczne i rozrywkowe, a występ zakończył polonezem "Pożegnanie Ojczyzny" Ogińskiego.

W drugiej części koncertu scenę opanował kilkudziesięcioosobowy zespół wokalno-taneczny "Kalinowe korale" działający przy cerkwi NMP we Lwowie.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

GALERIA ZDJĘĆ

Festiwal Baniek Mydlanych

Wiesław Krause - 15.07.2019

17
Środa
Lipiec 2019
Aleksego
Bogdana
Martyny
Lipiec, 2019
PnWtŚrCzPtSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"A jaaak ! musowo ! o siekierce uświadomić..." - Ruszyły lekcje dla Ukraińców

"Oj tak , to super miejsce pod apartamentowiec z widokiem na Planty i zieleń wokół Strugi Goleniowskiej , czyli super deal sprzed 25 lat , bingo !" - Goleniów odzyska spichlerz?

"Szanowny Hubercie, działka w centrum miasta koło muru raczej symboliczna nie jest :-)" - Goleniów odzyska spichlerz?

"Alkohol alkohol wszyscy wiemy jak działa.To są skutki.Pewnie kierowca po odparowaniu zrozumiał.Szkoda że tak póżno :-(" - Śmierć na drodze 111

"Hugo to taka osoba która lubi używac stwierdzeń typu " należałoby pozawać do sądu..." Niestety tacy ludzie też są na tej planecie. Pozywajcie sobie, Jak tylko tyle macie do powiedzenia." - Śmierć na drodze 111

"Heh Polska, robota zrobiona zapłaty brak!!! Brak również słów..." - Łatwiej do Szczecina

"Hugo, musiałbyś pozwać policję, prasę. "Hyundai z dużą prędkością uderzył w drzewo. Prawa część auta została zmiażdżona. Mimo reanimacji pasażer zmarł. To mieszkaniec powiatu goleniowskiego. - Zgłosz..." - Śmierć na drodze 111

"No jasne Jerzu! To jest obiekt wysokiego ryzyka, objety scisla ochrona konserwatorska. Jakakolwiek zmiana sposobu uzytkowania powiazana z przebudowa i renowacja bedzie kosztowala ogromna ilosc pienied..." - Goleniów odzyska spichlerz?

"3 000 000 PLN to nie jest rynkowa cena za tę nieruchomość." - Goleniów odzyska spichlerz?

"Wielce szanowny IT. I ponownie nadinterpretujesz rzeczywistość. Podobnie jak w artykule nie ma nic na temat przyczyn wypadku, także w moim tekście nie ma nic na temat kto zabił, co wyrosło itd. Ja na..." - Śmierć na drodze 111

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator