reklama

Oświetlenie świadomie zaplanowane

drukuj
przeczytano: 3595 razy
Leszek Ozimek, 30.11.2018

Z Tomaszem Banachem, zastępcą burmistrza Gminy Goleniów, rozmawiamy o planowaniu gminnych inwestycji na przykładzie nowego oświetlenia parku miejskiego.

- Z punktu widzenia założeń jakie postawiliśmy projektantom, oświetlenie jest bardzo dobre - i w parku, i w alei. Daje bezpieczeństwo użytkownikom i możliwość monitorowania parku. Oczywiście, gdy się tylko spaceruje, to tak intensywne, białe światło nie jest potrzebne. Ale na parkowym placu zabaw jest za to jasno i bezpiecznie. Tak jasny park, w dodatku monitorowany, pozwala na wieczorne i nocne korzystanie z niego. Wcześniej tak nie było. Zawsze można oświetlenie wyłączyć, albo zapalać tylko jego część - mówi T. Banach.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej". Rozmowa została nagrana przez TV Goleniów i od najbliższego poniedziałku będzie ją można obejrzeć na portalu.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Takie wypowiedzi wspaniale wpisuja sie w definicje tzw. bareizmow. Nie wiem czy zastepca burmistrza probuje zrobic idiotow z nas czy ...

dodany przez saturator, dnia 30.11.2018, 16:38:47

Absolutnie nic z tego nie wynika, dobra mina do złej gry czyli za wszelką cenę bronimy czegoś czego obronić się nie da. Szare nie jest barwne, można próbować ludziom wmówić złe postrzeganie kolorów, ale nie tych które dokładnie widać. A w parku niewiele widać, lampy święcą prosto w oczy zimnym światłem zamiast oświetlać teren światłem neutralnym lub ciepłym z góry w dół, jak to jest na plantach czy przy murach miejskich obok szkoły. Zresztą co ja mówię. Po prostu tak jak jest w innych parkach w Polsce czy na świecie.

dodany przez Mariusz, dnia 30.11.2018, 16:53:05

Teraz mozemy sobie komentowac, ale coz, sensownej alternatywy w wyborach nie bylo ...

dodany przez saturator, dnia 30.11.2018, 18:36:32

Lepsze dziwactwo niż nic. Poczekać cierpliwie trzeba, może następny burmistrz to poprawi.

dodany przez Szymon Robak, dnia 30.11.2018, 19:08:30

Rozumiem że burmistrz, wybrany w pierwszej turze z 53% wynikiem oddanych na niego glosów, miażdzący decyzją wyborcow o 40% kolejnego na listach kontrkandydata, nie pasuje Robakowi i jeszcze 2-3 osobom udzielającym się na tym portalu. Ich prawo.
Rozumiem, że oświetlenie parku, też się tej grupce nie podoba, jak i wszystko cokolwiek by R. K. dla gminy zrobił, robi lub robił będzie. Rzecz gustu, a z gustami się nie dyskutuje. Jednemu podoba się córka, innemu teściowa.
Zastanawia mnie tylko poczucie nieomylności kilku udzielających się na portalu osób, którzy na wszystkich dziedzinach zycia się znaja i ,, wiedzą lepiej" od ludzi i firm, zawodowo zajmujących się min. wdrażaniem pomyslów R.K., którego większość wyborców Gminy Goleniów, po raz trzeci wybrało burmistrzem. Czyżby w ich mniemaniu, znowu nie ten kandydat ,,co trzeba" został burmistrzem?

Wracajac do tematu.
Jako że ,, chcacych trwać przy swoim zdaniu"" nie sposób do czegokolwiek przekonać, nie będę się silił na argumenty dlaczego w parku przy ulicy Szczecinskiej, jest obecnie pięknie, funkcjonalnie i bezpiecznie. Ale polecam wszystkim goleniowianom, aby najpierw zapoznali się z całością wywiadu prezentowanego przez G.G. przeprowadzonego z wice burmistrzem Tomaszem Banachem - naprawdę warto, a póżniej w wolnym czasie, może pierwszy raz udali się do parku i obejrzeli nie tylko jego wycinek ale imponującą całość. Lektura w/w wywiadu w połaczeniu z osobistym odbiorem ,, na żywo" jego walorów, na pewno przysporzy państwu wielu pozytywnych wrażeń.

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 30.11.2018, 22:05:16

Czy od przeczytania całości oświetlenie się zmieni na normalne, padające z góry? Jeśli mnie pan zapewni że tak, daję słowo - przeczytam.

dodany przez Mariusz, dnia 30.11.2018, 22:38:38

Widzisz Mariusz, nawet nie chce Ci się zapoznać z bardzo merytorycznymi argumentami, takim samym uzasadnieniem, popartym wielką znajomoscią tematu przedstawionym przez Tomasza Banacha w G.G, dlaczego na takie oświetlenie i w takiej ilości lamp zdecydowano się, przy składaniu zamówienia na ich instalację w parku określonej firmie.
Być może nie dysponujesz gotówką w wysokości 4PLN na zakup G.G., dlatego pozwolę sobie przytoczyć tylko fragment Komentarza Aktualnego, autorstwa nie należącego raczej do fanów obecnej władzy i osoby urzędującego burmistrza, redaktora Leszka Ozimka, który z Tomaszem Banachem przeprowadził wywiad:
(...) Każdy kto widział jak wygląda teraz po zmroku ten park z bliska i z daleka, był pewnie mocno zaskoczony. Tyle że jedni są zaskoczeni pozytywnie, inni wręcz przeciwnie. Jedni i drudzy nie znają chyba powodów, jakimi kierowała się gmina, decydując się na takie a nie inne rozwiązanie.Po przeczytaniu rekomendowanej rozmowy, dowiedzą się tego z pierwszej ręki. W skrocie rzecz ujmując, nic nie stało tu się przypadkowo. Inwestor czyli gmina postanowił po prostu świadomie zmienić funkcję tego parku ze spacerowej na rekreacyjną, a dokladnie przygotować go do aktywnej rekreacji także wieczorem A ta- wraz z monitoringiem w parku- wymaga odpowiednio intensywnego oświetlenia (...) Chociaż nikt nie pytał mieszkańców czy takiego oświetlenia właśnie chcą, to racje przedstawione w rozmowie przez Pana Banacha generalnie rozsądnie bronią wyboru dokonanego przez gminę"

Nie wiem czy zauwazyłeś, ale świat ciągle idzie do przodu. Dla jednych oświetlenie jak za Króla Ćwieka musi być zawsze z góry, dla innych przyjmujacych standardy XXI wieku już niekoniecznie.
A poza tym dobrze jest wiedzieć, że ,, jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził".
Mimo wszystko, zapraszam do lektury wywiadu z udziałem Tomasza Banacha pt. ,,Oświetlenie świadomie zaplanowane" zamieszczonego w ostatnim numerze Gazety Goleniowskiej.

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 30.11.2018, 23:47:56

Coraz częściej odnoszę wrażenie, że Panowie burmistrzowie świetnie bawią się naszym kosztem.
Kto to zaprojektował?!
Każdy pisze że dużo świata, że razi po oczach - tak to prawda i to jest po prostu źle zrobione.
Ale to nic... Idąc w dzień po parku odnoszę wrażenie że idę wśród słupów, a nie drzew. Co dwa kroki słup... Skandal!
Panie Piotrze Walkowiak Ci się z Panem stało? Czy Pan naprawdę wierzy w te zapewnienia. Burmistrzowie popełnili błąd i nie potrafią się do niego przyznać. Zresztą Oni nigdy się nie mylą. Tylko Panowie... My Goleniowianie nie popieramy waszych szczecińskich fanaberii. Jeszcze tłumaczenie, że monitoring.... Czy wy Panowie wiecie który mamy rok i jakie możliwości technologiczne? Dajcie sobie na luz z tymi głupim tłumaczeniami. Popsuliscie klimat parku i nie tylko parku.

PS. Podjazd na wózku przy koplu to również popis projektanta, wizjonera, czy kogo tam. Warto to chociaż dobrze oswietlic!

dodany przez zmartwych.wstaly, dnia 01.12.2018, 10:59:28

Odnosząc się do części komentarza Pana Piotra Walkowiaka cyt. "Zastanawia mnie tylko poczucie nieomylności kilku udzielających się na portalu osób, którzy na wszystkich dziedzinach zycia się znaja i ,, wiedzą lepiej" od ludzi i firm, zawodowo zajmujących się min. wdrażaniem pomyslów R.K." - zadam pytanie - skąd u Pana takie przekonanie, że to Pan Burmistrz i urzędnicy są nieomylni? Tak jak się nie urodził taki co by wszystkim dogodził, tak samo nie urodził się taki który wszystko zrobił idealnie i nie popełnił błędu. W całej sprawie nie irytuje mnie to, że park został zagospodarowany w taki a nie inny sposób. Irytuje mnie to, że pomimo sygnalizowania przez grupę osób pewnych uwagi co do wykonania, wmawia się im że są malkontentami, nie doceniają pracy i zaangażowania, a w efekcie finalnego dzieła i w domyśle...guzik się znają i mają błędne odczucia.

dodany przez Northrad, dnia 01.12.2018, 12:16:58

@piotrekwalkowiak
Prosze oszczedzic czas sobie i innym i skonczyc te forumowe autodeklamacje. Co ma piernik do wiatraka? Grupa ludzi pointuje niedociagniecia i bledy i powinniscie byc wdzieczni, bo robimy majac na wzgledzie DOBRO naszego miasta, a nie retoryke ANTYKRUPOWICZ ... wszystko zle. Park ewidentnie jest do poprawki, wiec prosze przestac marnowac swoj i nasz czas, `uderzyc sie w piers` i podejsc do sprawy po mesku.
@zmartwychwstaly, @northrad brawo za `zdrowe` i konkretne podejscie do tematu.

dodany przez saturator, dnia 01.12.2018, 13:05:50

Ja nie napisałem że burmistrz mi sie nie podoba, skoro na niego oddałem głos. Ale to nie znaczy że będę bezkrytyczny wobec wszystkiego co zrobi.

dodany przez Szymon Robak, dnia 01.12.2018, 13:15:45

Lepiej całości bym nie podsumował. Ma się też wrażenie że wywiad dotyczy zupełnie innego miejsca.

dodany przez Mariusz, dnia 01.12.2018, 13:29:18

Zanieczyszczenie światłem atmosfery,

dodany przez Pawlak, dnia 01.12.2018, 16:18:53

Dwie refleksje na temat naszego parku. Kilka razy miałem okazję widzieć nasz park w całym „blasku”. Zazwyczaj było to w sytuacji wjazdu do Goleniowa ( choć żeby nie było udałem się również osobiście aby mieć pełen obraz). Długo nie mogłem znaleźć określenia, na to jaki ten widok budzi we mnie skojarzenia. Kicz, obciach, żenada, groteska? Ostatecznie stanęło na kuriozum. Druga refleksja a właściwie pytanie dotyczy kwestii, kto zadecydował o zmianie charakteru parku i na jakiej podstawie?

dodany przez behemot, dnia 01.12.2018, 19:20:22

Należę do tej mniejszości, która w niedawnych wyborach nie głosowała na p. Roberta Krupowicza. Kilka razy publiczne burmistrz Krupowicz powiedział: "Goleniów - projekt mojego życia". Po ośmiu latach sprawowania władzy w mieście i gminie, wydaje się, że na początku trzeciej, tym razem pięcioletniej kadencji, winien ten swój projekt w końcu publicznie przedstawić. Być może jest on dramatycznie rozbieżny z oczekiwaniami lokalnej społeczności. I nie chodzi tu o nazwy kolejnych ulic przeznaczonych do budowy lub modernizacji. a styl i sposób sprawowania otrzymanej w demokratycznych wyborach władzy. " Po owocach mnie poznacie" - to drugie powiedzenie używane przez burmistrza Krupowicza. To prawda, tym owocem jest również park.

dodany przez Stan, dnia 01.12.2018, 23:42:14

@zmartwych.wstały

Trochę więcej wiary... Za jakiś czas, będziesz zachwycony parkiem.
,,Wydaje się że to jest las światel. Za rok, dwa zobaczymy je inaczej, kiedy na drzewach pojawią się liście, kiedy urosną nasadzone tam krzewy,,
A poza tym jedno pytanie do części Twojego komentarza: ,, My Goleniowianie nie popieramy..." Wyjawisz kto Cię upoważnił do pisania w liczbie mnogiej? Znasz wynik wyborów i liczbę głosów goleniowian oddanych na R.K?

@Northrad
Nie ma ludzi nieomylnych. Jest natomiast bardzo wielu ludzi, świadomie bądż nie, błędnie interpretujących czyjeś komentarze.

@saturator
Mógłbyś nie podpowiadać mi co mam robić ze swoim wolnym czasem? Jeśli tak bardzo szanujesz swój, nie musisz czytać moich tekstów.

@behemot

,, Ludzie wybierajac tego a nie innego burmistrza, obdarzają go pewnym zaufaniem.Wiąże to sie z programem, który prezentuje, ale chyba tez z cechami jego osobowości.- wrażliwością, poczuciem estetyki itp. Wyborcy wiedzą ze burmistrz Krupowicz przywiązuje wagę do kultury i estetyki, więc głosujac na niego, wiedza czego się spodziewać. I w momentach krytycznych, kiedy zdania lub gusta moga się róznic, rozstrzyga zdanie burmistrza. To kwestia odpowiedzialności za podjęcie decyzji, która pożniej będzie oceniana, ostatecznie podczas wyborow. Oczywiscie tam gdzie to możliwe pokazujemy koncepcje w formie wizualizacji i ona może podlegać konsultacjom wlączajacym mieszkańcow. Kazdy też kto chce, swoje zdanie co do kazdego aspektu funkcjonowania gminy może wyrazić osobiście lub poprzez radnych. Jednak moje doświadczenie jest takie, że gdy chcemy coś skonsultować lub choćby zapoznać mieszkańców z naszymi planami, to często nikt nie jest tym zainteresowany. Parkiem też nikt się nie interesował, do momentu zapalenia nowego określenia,,

Pierwszy i ostatni cytat z wywiadu udzielonego GG ,, Oświetlenie świadomie zaplanowane,, przez wiceburmistrza Tomasza Banacha

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 02.12.2018, 01:29:34

Przepraszam, w przedostatnim zdaniu oczywiscie miało być(...) do momentu zapalenia nowego oświetlenia(...)

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 02.12.2018, 01:42:45

Panie Piotrze. Proszę również czytać i wyciągać wnioski. Park jako całość nie jest zły, jest o niebo lepszy i bardziej funkcjonalny niż był. Ale oświetlenie psuje wszystkie jego walory, oświetlenie które świeci ludziom w oczy nie zdaje egzaminu praktycznego i tu dochodzimy do tego, skąd lawina krytyki. Uzasadnionej krytyki.

dodany przez Mariusz, dnia 02.12.2018, 07:58:44

Chciałbym odnieść się do ostatniego komentarza Pana Piotra Walkowiaka " Jest natomiast bardzo wielu ludzi, świadomie bądż nie, błędnie interpretujących czyjeś komentarze". Zgodnie z definicją Słownika języka polskiego interpretacja to " objaśnienie, sposób wytłumaczenia czegoś". Zatem jeżeli Pan Burmistrz i urzędnicy tłumaczą jakieś zagadnienie, to mieszkańcy mają obowiązek się z nim zgodzić. Jeżeli zaś mieszkańcy tłumaczą swój punkt widzenia, można to zlekceważyć. Chciałbym aby mój Burmistrz, pomimo swojej wizji rozwoju (życiowego projektu) zapoznawał się z opiniami mieszkańców i poddawał je analizie, a nie tylko naciskał na prawidłowe zinterpretowanie jego działań. Moim zdaniem jeżeli strony nie będą się wzajemnie słuchać, to nigdy nie spotkają się w połowie drogi. A wbrew pozorom gramy w jednej drużynie. Panie Piotrze proszę zauważyć, że większość osób nie krytykuje inwestycji jako całości, ilości ławek, placów zabaw (które osobiście uważam za rewelacyjne), układu aleje, a tylko odnosi się do oświetlenia. Mam wrażenie, że robi to aby uczynić powstałe miejsce bardziej przyjazne użytkownikom...czyli nam wszystkim, również Panu Burmistrzowi. Przypisywanie im "antykrupowiczowych" intencji uważam za niesprawiedliwe.

dodany przez Northrad, dnia 02.12.2018, 09:25:31

@piotrekwalkowiak Tego typu odpowiedz moze tylko wywolac usmiech politowania.
Moze nie musze czytac, ale mam wrazenie, ze pan `musi` pisac i to pisac zgodnie z linia ... partii. Ale taki rocznik, takze moge domyslac sie skad czerpie pan wzorce, w swojej propagandowej i jedynie slusznej `partyjnej` retoryce.
Moze stanie `pan z boku`, przeczyta jeszcze raz nasze uwagi, przejdzie sie w godzinach wieczornych do parku i zrewiduje swoj poglad. Bo na razie panska slepa narracja i argumentacja, jest tak samo archaiczna jak np. jakos zdjec prezentowanych tu na portalu goleniowska.com, a przypominam mamy rok 2019 i nie wiem czy pan sie orientuje, ale po Sztokholmie jezdzi bezzalogowy tramwaj, za pomoca telefonu mozemy zaplacic w sklepie, a nawet zaparkowac samochod! Takie cuda!

dodany przez saturator, dnia 02.12.2018, 09:25:59

Panie Walkowiak, biorąc pod uwagę to czym zajmuję się zawodowo doprawdy rozczula mnie Pan swoimi uwagami. Nie będę sie z Panem wdawał w dyskusje na czym polega sprawowanie władzy, zwłaszcza kiedy otrzymało się legitymizację do jej sprawowania w wyborach bezpośrednich ( oczywiście tylko dlatego, że Pan wie lepiej a raczej swoje) . Mam jednak jedną prośbę, wbij Pan sobie do głowy, że sprawowanie władzy ( w tym również podejmowanie decyzji dla jasności) " w imieni kogoś " to nie to samo co "za niego".

dodany przez behemot, dnia 02.12.2018, 13:37:14

Park, jak sama nazwa wskazuje jest miejscem, od którego oczekujemy odrobiny intymności. W obecnej sytuacji niemożliwym wydaje się "obalenie flaszeczki", nie będąc narażonym na wścibskie spojrzenia, nie mówiąc już o włożeniu ręki pod spódnicę przedstawicielki płci pięknej.

dodany przez Jaro, dnia 02.12.2018, 19:50:27

Szanowni @ - dyskusja o parku już się chyba wszystkim " przejadła " , jest zrobiony i w tym temacie jest posprzątane. Natomiast informuję wszystkich krytykantów wszystkiego , że ukończona została ścieżka / chodnik do Helenowa , więc dalej zabierać się za krytykę, bo będzie nudno. Nowy temat- wdzięczny temat. Pozdrawiam

dodany przez jzw, dnia 02.12.2018, 20:19:13

Wyodrębniony kawałek ścieżki z przeznaczeniem dla rowerów kontrowersji raczej wzbudzał nie będzie, jest zawsze mile widziany. Więc pozwolicie ze powrócę do tematu oświetlenia parku. Obejrzałem cały materiał. Z "bullem" serca, na prawdę (!!!) przekonałem się ze włodarz nie zna pojęcia światło ciepłe ,zimne i jaka jest różnica w ich postrzeganiu. Podobno wzorowano się na którymś ze szczecińskich parków (żaden nie jest oświetlony w ten sposób, do tego zimnym światłem) oraz na którymś z wrocławskich. Czekam na odpowiedź z Wrocławia.

dodany przez Mariusz, dnia 02.12.2018, 21:20:41

@saturator
A ja mam wrażenie, że zbyt dużo bąbelków w lanej ludziom wodzie serwujesz. Zdziwisz się, ale w parku po zmierzchu bywam codziennie, biegając z dziećmi po jego alejkach. Spotykam się i rozmawiam z ludżmi, którzy ćwiczą na zamontowanych przyrządach, jak również z tymi, którzy przyprowadzają dzieci na plac zabaw. Oczywiście czasu starcza na pogawędki z miłośnikami biegania, a tych na 800m pętli spotykam sporo. Zdziwiłbyś się, jak i inne osoby komentujące powyżej temat, słysząc ich opinie o istniejącym oświetleniu, Nie będę ich przytaczał, bo nie ma sensu. W każdym razie są diametralnie różne od tych razem z Tobą piećiu osób, które się wyżej wypowiadają. Być może, jak dotąd trafiałem tylko na zwolenników urzędującego burmistrza. Albo podstawionych przez niego ludzi.

A cytując @jzw (...) informuję wszystkich krytykantów wszystkiego (...) że
w Świnoujściu tak są zafascynowani oświetleniem goleniowskiego parku, że dokładnie takie same oświetlenie zamierzają zainstalować u siebie w Parku Zdrojowym, obejmującym obszar od Nabrzeża Władysława IV do Promenady.

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 03.12.2018, 01:47:45

@piotrekwalkowiak
Widze idziesz w zaparte podajac chwiejne, niesprawdzalne argumenty, okraszone oczywiscie politycznym sznytem. Te piec osob wypowiada sie na wiele tematow, nie tylko na ten i sa to wypowiedzi sensowne i racjonalnie ugruntowane. Oboz rzadzacy powinien byc wdzieczny majac tak konstruktywne krytyke `u boku`.
A z tymi babelkami poczekaj do sylwestra ...

dodany przez saturator, dnia 03.12.2018, 08:09:28

@jaro
Twoja argumentacja najbardziej mnie odpowiada :)

dodany przez saturator, dnia 03.12.2018, 08:10:42

@Piotr Walkowiak
Prosze zacytować fragment jakiejkolwiek analizy, z której wynika, że zastosowanie tych diod led, o tej temperaturze jest uzasadnione. Przekonamy się czy takie światło, to wynik analizy, czy zastosowano je podając uzasadnienie dla robienia z parku sali operacyjnej, czy raczej to wynik ignorancji.

dodany przez .., dnia 03.12.2018, 08:47:41

Ze specjalną dedykacją dla Pana Piotr Walkowiaka :
http://egrudziadz.pl/grudziadz/grudziadz-wiadomosci/ile-kosztuje-oswietlenie-parku-miejskiego-co-z-ekologia.html?fbclid=IwAR2kBbBEym3oDKQ-0ulQAwpU5KRTVKqOZwrM6vpAdibsWEJcnP--mkIhqsk

dodany przez behemot, dnia 03.12.2018, 09:05:09

Szanowny(a) Behemot cyt. z twojego linku: „Docelowo planowane jest wprowadzenie rozwiązań mających na celu sterowanie oświetleniem w zależności od godziny, poprzez montaż w szafie oświetleniowej dodatkowego centralnego reduktora mocy”.
To jest konkret. Stąd pytanie czy taka opcja jest możliwa w goleniowskim parku? Bo prąd będzie drożał z uwagi na "walkę" z globalnym ociepleniem lub globalnymi zmianami. Pogubiłem się już w tych "walkach".
"Walka" polegająca na tym, że pieniądze są "kręcone" z CO2 będącego w powietrzu poprzez "drukowanie" zezwoleń emisyjnych. Czyli dodatkowego opodatkowania. Tak samo jak mamy to z dieselm ON, które jest obecnie droższe od benzyny PB w Polsce. Gdzie proporcje na zachód od Odry są odwrotne. Ot. takie na siłę pchanie nas w wątpliwą elektromobilność (akumulatorowa bomba ekologiczna - jak niektórzy o tym piszą).

dodany przez Michal Wentruba, dnia 03.12.2018, 11:10:51

Szanowni @- no dalej brać się za krytykę . Nowo wybudowana ścieżka p-row. do Helenowa / koło basenu/, czeka na obejrzenie i totalna krytykę. A jest problem - brak oświetlenia. Ogólnie nic się nie stało , park / wg. krytyków/ prześwietlony czy nadświetlony a tu nie ma oświetlenia, Czyli "pero- pero bilans wyszedł na zero" i wszystko gra i koliduje , jak mawiał pewien klasyk.

dodany przez jzw, dnia 03.12.2018, 19:23:17

@jzw badz kreatywny! Wez pare reklamowek, czarnych workow na smieci i skradnij troche lumenow z parku. Ja tak teraz sobie mysle, ze my wsteczni nie pomysleli, ze w parku oswietlenie pelni jednoczesnie funkcje solarium!! Czuje gazele biznesu w dziale kreatywnosc ...

dodany przez saturator, dnia 03.12.2018, 20:55:45

Szanowny @ saturator . Wydaje mi się iż pomyliłeś kreatywność z kradzieżą, która podpada już pod odpowiednie paragrafy.A co do solarium zawsze możesz przycupnąć na ławeczce i czekać na opaleniznę, po co jeździć nad morze. Pozdrawiam

dodany przez jzw, dnia 04.12.2018, 20:47:06

Niepotrzebnie chyba toczymy piane, od poczatku roku prad zdrozal juz o 60%, na razie konsument tego nie odczuwa, na razie ...
https://subiektywnieofinansach.pl/prad-drozeje-na-potege-do-akcji-wlacza-sie-uokik-i-knf-czy-czekaja-nas-podwyzki-i-jak-mozemy-sie-przed-nimi-uchronic/
Zaraz w parku bedzie swiecila co druga lampa, a w koncu tylko te centralnie umiejscowione i problem sam sie rozwiaze.

dodany przez saturator, dnia 04.12.2018, 21:16:34

"Psy poszczekały , karawana idzie dalej"Przykre ale jakże prawdziwe. Taki komentarz to niestety jedyna puenta pod wieloma artykułami. Taka strategia zaczerpnieta z dworu brytyjskiego, która funkcjonuje pod nazwą "nie komentujemy" .Temat i tak w końcu się wypali.

dodany przez behemot, dnia 04.12.2018, 22:13:08

Tak sobie teraz jednak mysle, że może nasz park( jego oświetlenie ) to jednak dobry temat na rozpoczynajcy się właśnie Szczyt klimatyczny? No nie wiem, jakich argumentów musieliby użyć nasi urzędnicy i np. co niektórzy `nauczyciele" aby nadal zaczorowywać rzeczywistość. Obawiam się jednak, ze coś by wymyślili.

dodany przez behemot, dnia 04.12.2018, 22:25:18

A po cóż ktokolwiek miałby ,, zaczorowywać rzeczywistośc"?. Wystarczyłoby delegacje krajów, zapoznać z faktami. Przecież nawet osoby komentujące na tej stronie doskonale wiedzą, że dzięki wykorzystaniu diod LED, lampy te zachowują wysoką energooszczędność. Dodatkowo, gdyby już od kilku tygodni można było zwozić wybranych przedstawicieli delegatów na inspekcję do Goleniowa, mogliby zauważyć, że w niektórych ciągach alejek, nie czekając na horrendalne ceny prądu, świeci co druga lampa. Na ,,rozruchu" inwestycji przez wiele dni świeciły wszystkie, a teraz niekoniecznie. Co ciekawe nawet gdy świecą wszystkie, trudno spotkać w alejkach osobę chroniącą z powodu oświetlenia wzrok, pod ciemnymi szkłami okularów. Prawdopodobnie swego czasu musiał ktoś nieżle nad tymi luksami pracować.
Reasumując. Gdyby delegaci bioracy udział w Szczycie zapoznali się z powyższymi faktami, mogłoby się okazać , że na Goleniów spłynął by deszcz Euro, za proekologiczne działania na rzecz ochrony naszej planety i przemieszczających się po niej ludzi :)

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 05.12.2018, 02:26:27

I znowu same bajeczki o pięknej przyszłości i demagogia, a konkretów brak, Panie Piotrze. To była jakaś analiza dotycząca temperatury barwowej, testy? A ile wat pobiera taka "oszczędna" lampa" Taki blask musi kosztować kilkadziesiąt wat za sztukę (samochodowe lampy led stop mają 20W na lampeczkę), a takie np. 40 W x 300 sztuk, to już 12kW, a razy 16 godzin (zapalają się przed 16, liczę, że gasną ok 8), to prawie 200 kWh - dziennie. Nie tak oszczędnie.

dodany przez .., dnia 05.12.2018, 19:48:27

A gdyby tu było przedszkole w przyszłości? I was synek mały przechodził...

dodany przez Pandemonium, dnia 05.12.2018, 22:18:04

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

Najbliższa niedziela 26 maja będzie wyjątkowo świąteczna. Oto w tym samym dniu mamy ważne dla wielu z nas święta - Dzień Matki, a na dodatek wybory do parlamentu europejskiego, które - jak każde wybory - słusznie nazywane są świętem demokracji. W tym ostatnim święcie możemy uczestniczyć niezależnie do naszej wiary i stosunku do rodzicielki, bo to po prostu prawo każdego polskiego obywatela i świadectwo stanu naszej demokracji. Prawo, z którego możemy, ale nie musimy skorzystać, bo wolność gwarantuje nam swobodę wyboru - możemy głosować lub nie, a jak zdecydujemy się głosować, to oddamy głos na  kogo zechcemy. I oczywiście ten ostatni wariant wszystkim rekomenduję. Zamiast tylko gardłować, że jest źle, lepiej oddać głos za tymi, którzy naszym zdaniem będą rządzić dobrze. A jak pasuje nam aktualny rząd, to koniecznie trzeba poprzeć tworzącą go partię w głosowaniu. To nic, że w niedzielnych wyborach mamy de facto wybierać tych, którzy  będą Polskę reprezentować w Unii Europejskiej (nawiasem warto tu koniecznie przypomnieć, że te wybory posłów do europarlamentu to jedyne w strukturach Unii Europejskiej wybory, dające demokratyczny  mandat zależny od woli obywateli - reszta to mało demokratyczne i niejawne ustalenia, poza demokratyczną kontrolą), bo i tak wszyscy wiemy, że w aktualnych realiach politycznych to plebiscyt "za" lub "przeciw" PiS. Ten plebiscyt na naszym terenie jest o tyle inny niż gdzie indziej, że zachodniopomorskie jest uznawane za platformerskie województwo, choć PiS od kilku lat szybko odrabia tu straty. Weźmy w nim aktywny udział głosując, a za kilka dni zobaczymy jak nam wyszło - uczestnikom, a nie tylko kibicom. Wprawdzie termin ukazania się tego komentarza pozwala jeszcze na agitacje wyborczą, ale z tej możliwości nie skorzystam i nie będę nikogo przekonywał do głosowania na PiS lub antypis. Raz jeszcze namawiam za to wszystkich mocno do świątecznego głosowania i wybierania według własnego uznania. Oczywiście sam też  będę głosował, a nie tylko namawiał do głosowania. Na kogo głosował? - na PiS naturalnie...

 

Leszek Ozimek - 24.05.2019

GALERIA ZDJĘĆ

Budowa drogi S6 - maj 2019

Paweł Palica - 24.05.2019

26
Niedziela
Maj 2019
Eweliny
Jana
Pawła
Maj, 2019
PnWtŚrCzPtSN
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Widzę że uwaga pomogła i redaktor Ozimek edytował komentarz aktualny, jednocześnie wybięgnę w przyszłość i przypomnę że Zielone Świątki w 2020r.są 31 maja" - Wyłącz smartfona i żyj

"Tutaj napiszę zadając pytanie do red.Ozimka .Kto Islamiści,prawosławni ,grekokatolicy,muzułmanie ,judaizm a może jehowi obchodzą święto zesłania Ducha Świętego 26 maja, bo my katolicy mamy te święto 9..." - Wyłącz smartfona i żyj

"A w jakimś internetowym portalu no name który nawet nie podał autora niusa można było przeczytać, że PiS zamknie goleniowskie lotnisko. Widziałem gościa z pękiem kluczy ale nigdy bym nie przypuszczał ..." - Rozmowy o lotnisku

"Mieszkamy przy lotnisku, z którego może latać wojsko na bliski wschód. Nie możemy jednak polecieć w kierunkach wakacyjnych, no może z wyjątkiem Grecji. Życie jest po to, żeby wypocząć, a nie latać do ..." - Rozmowy o lotnisku

"Osobiście uważam, że większym problemem jest to, że piesi nie znają - lub nie chcą znać - przepisów i uważają, że przejście dla pieszych to część chodnika a nie jezdni." - Wyłącz smartfona i żyj

"Jasne! , do Niewiadowa też zróbta , toż to perełka Powiatu , cisza , ostoja zieleni i spokoju." - Sfrezowali asfalt

"100 tyś zł za krzesło... 1000 zł/m2 drogi osiedlowej...(Kalinowa street) Słuszne podejście ma nasza WŁADZA :/ na bogato" - Rusza remont "Rampy"

"Zespoly np. Led Zeppelin, Deep Purple, AC-DC i jakas Metallica" - Rusza remont "Rampy"

"Ależ domów napchali na tym torfowisku..." - Piorun strzelił w dom

"Przezorny zawsze ubezpieczony !!! Ale nie w tym przypadku." - Piorun strzelił w dom

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator