reklama

Pojazdy poświęcone

drukuj
przeczytano: 817 razy
Maria Palica, 29.07.2019

25 lipca to dzień, kiedy Kościół wspomina św. Krzysztofa, patrona podróżujących i w wielu parafiach święci się pojazdy.

W parafii pw. św. Jerzego błogosławieństwo podróżnych oraz poświęcenie pojazdów to już utrwalona tradycja. Tak też było w czwartek, 25 lipca. Przed kościołem stanęło kilkadziesiąt pojazdów (samochody, motocykle, rowery), które po Mszy św. ks. proboszcz Wacław Nowak poświęcił. Ich użytkownikom życzył bezpieczeństwa w podróży, kierowcom rozwagi i odpowiedzialności w czasie jazdy, a wszystkim opieki św. Krzysztofa.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Hokus pokus mambo dzambo...dajcie juz spokoj, to nie jest powazny temat. Kto chce, niech sobie swiecuje, ale zeby o tym naglasniac, po co?

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 30.07.2019, 13:58:38

@KC_Designer

A dlaczego nie nagłaśniać? W GG czytamy święceniu pojazdów, a przed chwilą ganiliśmy pijaka na drodze. Niektórzy twierdzą, że "albo Bóg, albo wódka", jeszcze inni nawet się tym chwalą: "wódki i różańca nie odmawiam". Jak dla mnie informacja jest ok. Można jedynie zarzucić, że nie było informacji przed wydarzeniem. Informacja nieco neutralizuje obraz Polaka co to lubi sobie pośmigać swoim wypasionym furakiem (albo i złomem) po spożyciu i pod wpływem. Jest ich niestety sporo tak w wydaniu lokalnym, jak i ogólnopolskim.

Może warto tu przypomnieć o promowanej przez katolików idei trzeźwości (sierpień miesiącem abstynencji) i o postaci ks. Blachnickiego, więźniu KL Auschwitz, skazanym na gilotynę przez Niemców, który jednak przeżył, a po wojnie zainicjował Krucjatę Wstrzemięźliwości. Nieźle tym nastraszył komunistów, bo sprawa była coraz popularniejsza i władze komunistyczne go aresztowały. Siedział więc za nazistów i za komunistów. Sporo rzeczy przewidział, w tym na początku lat 70-tych XX w duże trudności Kościoła i katolików w społeczeństwie konsumpcyjnym, większe niż w rządzonej przez komunistów Polsce. Naprawdę ciekawa postać. Można zacząć od: https://m.niedziela.pl/artykul/136859/nd/DAR-o-ks-Blachnickim

Szkoda, że filmowcy zamiast robić filmy o takich duchownych wolą wybierać jakiś esbeckich homo-kapusiów w koloratkach, którzy swoim zachowaniem przeczą naukom z katechizmu katolickiego. Podejrzewam, że sprawcy wypadków o nich słyszeli, nie słyszeli natomiast o ks. Blachnickim, ani o Krucjacie Wstrzemięźliwości. Może jakby usłyszeli, a dodatkowo swoje pojazdy poświęcili, byłoby na naszych drogach bezpieczniej?

dodany przez Michał Niklas, dnia 31.07.2019, 07:45:43

Panie Michale, epistolografia...krotko powiedziawszy, przesadne obnoszenie sie z wiara, jaka by nie byla, jest jak obnoszenie sie z wlasnym przyrodzeniem...jakie by nie bylo...

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 31.07.2019, 13:15:37

@KC_Designer

Co do przesadnego obnoszenia się z czymkolwiek to przyznaję rację.

Dla mnie święcenie pojazdów to normalne pokazywanie wiary, podobnie jak krzyżyk na szyi, pójście na niedzielną mszę, przyjęcie księdza po kolędzie ze święceniem domu, święcenie pokarmów na Wielkanoc, codzienne życie wg przykazań. Wolę też, by ludzie święcili swoje samochody i jeździli "jak Pan Bóg nakazał", niż śmigali w ramach "hulaj dusza, piekła nie ma".

Lubię takie wiadomości, bo niosą dla mnie pozytywny przekaz. Podobnie jak informacja o tym, że prawosławny pop święci rakietę kosmiczną Sojuz:
https://www.gosc.pl/doc/2254534.Poswiecenie-statku-kosmicznego

Mam nadzieję, że kierujący poświęconymi pojazdami będą jeździli "po bożemu", a nie "jak szatan" :-)

dodany przez Michał Niklas, dnia 31.07.2019, 14:17:38

reklama

GALERIA ZDJĘĆ

Festyn Walczymy o Emilka

Paweł Palica - 20.10.2019

21
Czwartek
Listopad 2019
Janusza
Marii
Reginy
Listopad, 2019
PnWtŚrCzPtSN
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Inwestycje rekreacyjne dla mieszkańców nie muszą się zwrócić. Basen, lodowiska, bieżnie, stadiony, itp., to nasz dobrostan, zdrowie - rzeczy zwracające się inaczej. Nie piszcie o tym jak o inwestycji ..." - Co w budżecie na 2020 rok?

"Dla Państwa, którzy nie dostrzegli, że wyrażenia typu „doszły mnie słuchy”, „podobno” , „wydaje się” napisane są w cudzysłowach. Pozostaje wierzyć, że stare porzekadło „Uderz w stół a nożyce same..." - Co w budżecie na 2020 rok?

"Szanowni @ - tak śledzę dyskusję, podoba mi się że ludziska jednak interesują się sprawami naszej Gminy. Jednakże ta dyskusja toczy się pod hasłem do czego i jak się przy--piąć. Najbardziej rozśmieszy..." - Co w budżecie na 2020 rok?

"... tak wpadl mi w oko punkt 27. Pytam "madrzejszych" w tej materii od siebie ... czy koncepcja centrum kultury moze kosztowac 50 000zl?!" - Co w budżecie na 2020 rok?

"@ KC Pytanie odnośnie cm jak najbardziej zasadne. W szczególności odnosząc się do godzin jakie pojawiają się pod jego wpisami. Czy my płacący podatki w tej gminie mamy płacić za te komentarze??..." - Co w budżecie na 2020 rok?

"Brawo panowie patrzec na rece ile sie da! Jak wlodarze madrzy, wyciagna z tego wnioski, ze narod nie ciemny i nie wszystko kupi! A od powiedzmy "podinspektora" do spraw, powiedzmy "komunikacji", poza..." - Co w budżecie na 2020 rok?

"Mnie `doszły słuchy" , że teren szumnie nazywany "Targowiskiem Miejskim" usytuowany w samym centrum miasta również ma nowego właściciela? "Podobno" to tylko kwestia czasu ( nierentowność tego miejsc..." - Co w budżecie na 2020 rok?

"Behemot obudz sie! cm to cm, nie wietrz spisku, bi go nie ma. cm, tak tylko zapytalem, bo jak mowie, doszly mnie sluchy. A pytanie uwazam za stosowne, a nie mącące. Na domiar, jaknajbardziej wymaga..." - Co w budżecie na 2020 rok?

"Jedno zasadnicze pytanie? Czy ktoś wie, czy osoba wypowiadająca na tym forum jakom "cm" to niejaki Cezary Martyniuk - osoba zawodowo zajmująca się" komunikacją" ze społecznością w imieniu BRK? Cz..." - Co w budżecie na 2020 rok?

"@cm Polecam artykuł - https://wyborcza.pl/7,155287,25375588,przewoznicy-nie-chca-placic-za-dworce-bilety-juz-drozeja.html Druga spraw to czy przewoźnicy kolejowi będą korzystać z dworca? A co np. z..." - Co w budżecie na 2020 rok?

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator