reklama

Pożegnanie Archidiecezjalnych Dni Młodych  

drukuj
przeczytano: 513 razy
Maria Palica, 04.05.2019

Wczoraj (3 maja) uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi zakończyły się Archidiecezjalne Dni Młodych (ADM). Goleniów był ich gospodarzem trzykrotnie – w 2017, 2018 i 2019 roku. Kolejne odbędą się w Chojnie.

W tym roku udział w ADM wzięło około tysiąca młodych ludzi z Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz grupa młodych Niemców z Bambergu. Bogaty program tego dużego wydarzenia religijnego obejmował zarówno spotkania modlitewne (Msze święte, jutrznie, adoracja Najświętszego Sakramentu, wieczory uwielbienia), jak i radosnego świętowania oraz wspólnej zabawy (koncerty, warsztaty tematyczne, konkurs wiedzy religijnej, przegląd kultury chrześcijańskiej itp.). Trzy dni religijnej "majówki" były wypełnione od rana do późnego wieczoru, w wielu wydarzeniach uczestniczyli goleniowianie. Wszystko było starannie przygotowane i przebiegało zgodnie z założeniami, no może poza pogodą, na co niestety organizatorzy wpływu nie mieli.

Dni Młodych rozpoczęły się 1 maja w południe inauguracyjną Mszą Świętą w kościele św. Katarzyny; przewodniczył jej ks. biskup Henryk Wejman. Kończyła je 3 maja plenerowa Msza Święta pod  przewodnictwem Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. JE Arcybiskup zamykając Archidiecezjalne Dni Młodych, podziękował władzom Goleniowa oraz księżom goleniowskich parafii za życzliwość i wielką troskę o to, aby stały się one dobrze przeżytym przez młodzież czasem, organizatorom - tak ze strony kościelnej jak i gminy – za sprawność organizacyjną, a młodzieży za jej liczny udział w tym wydarzeniu.

Archidiecezjalne Dni Młodych odbyły się w Goleniowie po raz ostatni. Gospodarzami następnych będzie Chojna, której młodzi reprezentanci z radością przyjęli tę informację i chwilę później przejęli od Goleniowa symbole ADM – krzyż i ikonę Matki Bożej.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

GALERIA ZDJĘĆ

Piknik Rodzinny - Goleniów 2019

Paweł Palica - 24.06.2019

26
Środa
Czerwiec 2019
Jana
Pauliny
Rudolfiny
Czerwiec, 2019
PnWtŚrCzPtSN
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"No tak... Bo rower poniemiecki, a kot z miasta Łodzi pochodzi! Kto wierzy że pójdzie do nieba niechaj dobro czyni! Szkoda że w tym niebie, tak mało hierarchów kościelnych zasiada a tak wielu w ogniu p..." - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"Ja domagam się festiwalu LGBT w Goleniowie! Zrobimy ogromną paradę ulicami miasta i potem wielki melanż nad Iną, a na deser zaprosimy Rafalalę! Uważam, że taka forma integracji byłaby o wiele lepsza, ..." - Ułatwić asymilację

"Drogi kolego, proponuje niezwlocznie wykonac telefon do redaktora Sekielskiego! Z takim przegladem tematu jaki posiadasz, jest duza szansa na role doradcza, a moze nawet `filmowa` w drugiej, badz juz ..." - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"Złe uczynki kk przeważają i się piętrzą. Złe i potworne. Nie można wciąż powoływać się na historię, dla uzasadniania obecnego żerowania na Polakach. Kościół jest teraz zwykłą instytucją finansową i ws..." - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"Tym bardziej, ze ci ludzie tutaj ciężko pracuja, płacą podatki, tak jak my na zachodzie." - Ułatwić asymilację

"To jest fajne, choć młodzi pewnie woleli by dyskotekę :-) Natomiast ja bym w jakiejś perspektywie czasowej, w zależności od możliwości starał się iść w kierunku stworzenia czegoś w rodzaju informac..." - Ułatwić asymilację

"Forumowi antykoscielni/antypisowch nie zawiedli. A to przeszkadza krzyz w UMiG, a to religia w szkole w oko kole, a to afera, bo polski skoczek przezegnal sie przed skokiem, teraz kaplica przy lokalny..." - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"Taki gosc to ja rozumiem! Skutecznie wywietrzy niesmak po antypolaku Bodnarze .." - O kulinariach i nie tylko

"kaplica powinna Być a nie do likwidacji" - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"@Michał Niklas, szanuję wiarę, którą każdy ma prawo czcić na swój sposób i niech każdy szanuje moją wiarę choćby to miało tylko krzesło, w które będę wierzyć. Nie narzucajmy innym, co nam nie miłe. Sł..." - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator