reklama

Pożegnanie Archidiecezjalnych Dni Młodych  

drukuj
przeczytano: 637 razy
Maria Palica, 04.05.2019

Wczoraj (3 maja) uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi zakończyły się Archidiecezjalne Dni Młodych (ADM). Goleniów był ich gospodarzem trzykrotnie – w 2017, 2018 i 2019 roku. Kolejne odbędą się w Chojnie.

W tym roku udział w ADM wzięło około tysiąca młodych ludzi z Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz grupa młodych Niemców z Bambergu. Bogaty program tego dużego wydarzenia religijnego obejmował zarówno spotkania modlitewne (Msze święte, jutrznie, adoracja Najświętszego Sakramentu, wieczory uwielbienia), jak i radosnego świętowania oraz wspólnej zabawy (koncerty, warsztaty tematyczne, konkurs wiedzy religijnej, przegląd kultury chrześcijańskiej itp.). Trzy dni religijnej "majówki" były wypełnione od rana do późnego wieczoru, w wielu wydarzeniach uczestniczyli goleniowianie. Wszystko było starannie przygotowane i przebiegało zgodnie z założeniami, no może poza pogodą, na co niestety organizatorzy wpływu nie mieli.

Dni Młodych rozpoczęły się 1 maja w południe inauguracyjną Mszą Świętą w kościele św. Katarzyny; przewodniczył jej ks. biskup Henryk Wejman. Kończyła je 3 maja plenerowa Msza Święta pod  przewodnictwem Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. JE Arcybiskup zamykając Archidiecezjalne Dni Młodych, podziękował władzom Goleniowa oraz księżom goleniowskich parafii za życzliwość i wielką troskę o to, aby stały się one dobrze przeżytym przez młodzież czasem, organizatorom - tak ze strony kościelnej jak i gminy – za sprawność organizacyjną, a młodzieży za jej liczny udział w tym wydarzeniu.

Archidiecezjalne Dni Młodych odbyły się w Goleniowie po raz ostatni. Gospodarzami następnych będzie Chojna, której młodzi reprezentanci z radością przyjęli tę informację i chwilę później przejęli od Goleniowa symbole ADM – krzyż i ikonę Matki Bożej.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

GALERIA ZDJĘĆ

Gminne Dożynki 2019 - Miękowo

Wiesław Krause - 02.09.2019

16
Poniedziałek
Wrzesień 2019
Jagienki
Kamili
Korneliusza
Wrzesień, 2019
PnWtŚrCzPtSN
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Dla kandydatow KO ... kU Pamieci ;) https://www.youtube.com/watch?v=DvKBGnrB3Jo" - Goleniowianie w parlamencie?

"Uuuu... w tej sytuacji należałoby powiadomić trzyliterowe służby. Ciekawe tylko, czy wystarczyłoby odwagi do podpisania takiego kwitu?" - ZAZ z Lodołamaczem

"Masakra....Skąd te dane o zatrudnieniu? W życiu nie pracuje tam ani 101 niepełnosprawnych, ani 39 pełnosprawnych. Jest 7 działów w Zaz-ie, czyli 7 kierowników, dodajmy 3 księgowe, 3 kierowców, 3 dyrek..." - ZAZ z Lodołamaczem

"Z własnego doświadczenia wiem, że znaleźć miejsce parkingowe dla 40 ton jest bardzo trudne,moze zamiast zakazywać ,zacząć ułatwiać zycie kierowcą, ktorzy zaopatrują miedzy innymi nasze sklepy...." - Zakaz ciągle jest łamany

"co na to rada społeczna przy Burmistrzu istnieje jeszcze?" - Debatowali o nowym centrum kultury

"Panie rowerzysto, zrób se pan badanie kału i moczu (albo na odwrót), coś żeś pan w tej Szwajcarii podłapał chyba....." - Goleniowianie w parlamencie?

"Konfederacja?!!! - Jacek Wilk i jego powiazania z Księżna Angelika Jarosławska-Sapieha - Bosak ktorego zrodlo utrzymania wciaz jest niejasne, a ktorego brat zarabia na chleb w Vivusie u rosyjskiego ..." - Goleniowianie w parlamencie?

"@cm Bardzo proszę, dopełnij formy i nie "Czarusiujmy" sobie publicznie, gdyż jest to nieprofesjonalne, nie na miejscu, poza tym zwyczajnie nie mam na to ochoty. Mam nadzieję, że przyjmiesz to (w k..." - Debatowali o nowym centrum kultury

"Z tą Konfederacją to ciekawie jest w Tarnowie: https://www.wykop.pl/wpis/43801107/konfederacja-zdecydowanie-nie-chce-wejsc-do-sejmu-/ Ale i kandydacie ze Szczecina robi się głośno: https://www.po..." - Goleniowianie w parlamencie?

"WSZYSTKO DAMY WSZYSTKIM to najbardziej adekwatne hasło na nadchodzące wybory, przerażające jest, że "ciemny lud" to kupuje." - Goleniowianie w parlamencie?

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator