reklama

Rozwiążą Straż Graniczną

drukuj
przeczytano: 261 razy
cm, 03.04.2013

Oczywiście, nie całą służbę, ale Placówkę Straży Granicznej mającą siedzibę na goleniowskim lotnisku. Stanie się to prawdopodobnie 30 września br.

Komendatn placówki, ppłk Jerzy Grzymski poinformował o tym planie władze powiatu. "Komendant Główny Straży Granicznej podjął decyzję o rozformowaniu PSG w Szczecinie-Goleniowie. Zgodnie z aktualnymi na dzień dzisiejszy założeniami, które być może zostaną jeszcze poddane modyfikacji, podległa mi jednostka zostanie rozwiązana z dniem 30.09.2013. Z dniem 01.10.2013 zostanie utworzona PSG w Szczecinie, właściwa do realizacji ustawowych zadań Straży Granicznej na terenie powiatu goleniowskiego" - pisze ppłk Grzymski.

Decyzja o rozwiązaniu goleniowskiej jednostki SG wynika m.in. z nowelizacji Prawa lotniczego, na mocy której strażnicy nie prowadzą od 28 lutego br. kontroli bezpieczeństwa w międzyanrodowej komunikacji lotniczej. Teraz jest to zadanie Służby Ochrony Lotniska. Pozostałe zadania SG nie wymagają jej obecności na lotnisku.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

w wypadku Niemiec gro Grenzschutzu wcielono do policji chyba z pożytkiem. W naszym wypadku zasilą grono40 letnich emerytów / bez pożytku/,

dodany przez jzw, dnia 04.04.2013, 11:01:00

szanowny(a) ..jzw zgadza się. Pamiętajmy, że tak uprzywilejowanych grup społecznych jest o wiele, wiele więcej. Bismarck ponad 100 lat temu po to wymyślił ten idiotyczny system "zabezpieczenia społecznego", gdyż potrzebował pieniędzy na wojny. A i wtedy kryterium otrzymania takiej "państwowej emerytury" było ukończenie 75 roku życia. I na jednego emeryta wartość dodaną (przez co płaciło podatki) wytwarzało bodajże 11 pracujących. Cóż Polska "bogaty kraj", przy 13% bezrobociu ..bo praca jest wysoko opodatkowana.

PS. ZUS już jest bankrutem. OFE to pic na wodę.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 04.04.2013, 11:20:00

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

Nowelizacja ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach stawia przed władzami samorządowymi gmin same problemy do rozwiązania. Referujemy jej najważniejsze punkty w materiale obok. Warto się z nimi zapoznać, żeby wiedzieć, co nas czeka najpóźniej za rok. A trzeba przyznać, że ustawodawca chce mocno skomplikować życie nam, mieszkańcom, komplikując je najpierw wspomnianym władzom. No bo teraz te władze będą musiały jakoś dostosować gminne uchwały i regulaminy  śmieciowe do wymogów znowelizowanej ustawy i to, co uchwalą, jeszcze od nas wyegzekwować. A to bynajmniej proste nie będzie. Z kilku powodów zresztą.

 


Przede wszystkim wymuszone segregowanie - jak każdy przymus - spotka  się co najmniej z biernym oporem. Nie dlatego, że wszyscyśmy tacy nieekologiczni, ale po prostu większość z nas podchodzi do segregacji pragmatycznie, a nie religijnie. Rozsądna, ograniczona i nie wymuszona segregacja nikomu nie przeszkadza, ale teraz będzie inaczej. Oprócz konieczności przestawienia całego systemu odbioru odpadów w gminach naszego powiatu na odpowiednie do śmieciowych frakcji pojemniki w każdym domu i na każdym osiedlu, to jeszcze konieczny będzie skuteczny system kontroli - co, kto i gdzie wrzuca. A jak już uda się przyłapać delikwenta niesegregującego śmieci, to jeszcze trzeba mu ten fakt udowodnić. Jak? No właśnie. Nawet gdy już gminne organy zbiorą ów materiał dowodowy, to z kolei będą miały dowyboru: ukarać delikwenta grzywną, albo zastosować odpowiednio wyższą opłatę. Oczywiście na drodze administracyjnej, z uwzględnieniem korowodu odwołań, instancji itp. Procedura to czasochłonna i kosztowna, a przy tym wysoce niepewna co do finalnych rozstrzygnięć.  Dlatego może najrozsądniej będzie... przymknąć oko na brak segregacji. Co wydaje się wyjściem w tej sytuacji najbardziej pożądanym.

Leszek Ozimek - 19.08.2019

GALERIA ZDJĘĆ

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Goleniowie

Wiesław Krause - 06.08.2019

21
Środa
Sierpień 2019
Franciszka
Kazimiery
Ruty
Sierpień, 2019
PnWtŚrCzPtSN
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator