reklama

Stepnica trzecia w kraju

drukuj
przeczytano: 786 razy
mp, 18.08.2009

W sierpniowym numerze Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" opublikowany został ranking najzamożniejszych samorządów. Na trzecim miejscu wśród gmin wiejskich sklasyfikowana została gmina Stepnica.

To ogromny skok w górę tej gminy, jeszcze w 2007 roku zajmowała dalekie 663 miejsce. O pozycji gmin w rankingu Wspólnoty decydowały dochody na jednego mieszkańca. W gminie Stepnica w 2008 roku była to kwota 7.059,34 zł. W sklasyfikowanej na pierwszym miejscu gminie Kleszczów w woj. łódzkim wskaźnik ten wyniósł 31.659,07 zł, a w drugiej w rankingu gminie Rewal - 10.729,05 zł. Warto przypomnieć, że jeszcze kilka lat temu gmina Stepnica pojawiała się na wysokich pozycjach w rankingach najbardziej zadłużonych gmin (w najgorszym okresie jej łączne zadłużenie było dwukrotnie wyższe od rocznego budżetu). Dzisiaj, dzięki działaniom władz samorządowych, przede wszystkim drastycznego programu oszczędnościowego, gmina wyszła z finansowych tarapatów, zaś w efekcie wygranego z Urzędem Morskim sporu o zaległy podatek, do budżetu wpłynęło w 2008 roku 18 mln zł. W latach następnych budżet gminny będzie zasilany kwotami po około 21 mln zł. Wśród miast powiatowych na 11 miejscu, z dochodem 2.972,45 zł sklasyfikowany został Goleniów.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

GALERIA ZDJĘĆ

Piknik Rodzinny - Goleniów 2019

Paweł Palica - 24.06.2019

26
Środa
Czerwiec 2019
Jana
Pauliny
Rudolfiny
Czerwiec, 2019
PnWtŚrCzPtSN
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"No tak... Bo rower poniemiecki, a kot z miasta Łodzi pochodzi! Kto wierzy że pójdzie do nieba niechaj dobro czyni! Szkoda że w tym niebie, tak mało hierarchów kościelnych zasiada a tak wielu w ogniu p..." - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"Ja domagam się festiwalu LGBT w Goleniowie! Zrobimy ogromną paradę ulicami miasta i potem wielki melanż nad Iną, a na deser zaprosimy Rafalalę! Uważam, że taka forma integracji byłaby o wiele lepsza, ..." - Ułatwić asymilację

"Drogi kolego, proponuje niezwlocznie wykonac telefon do redaktora Sekielskiego! Z takim przegladem tematu jaki posiadasz, jest duza szansa na role doradcza, a moze nawet `filmowa` w drugiej, badz juz ..." - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"Złe uczynki kk przeważają i się piętrzą. Złe i potworne. Nie można wciąż powoływać się na historię, dla uzasadniania obecnego żerowania na Polakach. Kościół jest teraz zwykłą instytucją finansową i ws..." - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"Tym bardziej, ze ci ludzie tutaj ciężko pracuja, płacą podatki, tak jak my na zachodzie." - Ułatwić asymilację

"To jest fajne, choć młodzi pewnie woleli by dyskotekę :-) Natomiast ja bym w jakiejś perspektywie czasowej, w zależności od możliwości starał się iść w kierunku stworzenia czegoś w rodzaju informac..." - Ułatwić asymilację

"Forumowi antykoscielni/antypisowch nie zawiedli. A to przeszkadza krzyz w UMiG, a to religia w szkole w oko kole, a to afera, bo polski skoczek przezegnal sie przed skokiem, teraz kaplica przy lokalny..." - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"Taki gosc to ja rozumiem! Skutecznie wywietrzy niesmak po antypolaku Bodnarze .." - O kulinariach i nie tylko

"kaplica powinna Być a nie do likwidacji" - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"@Michał Niklas, szanuję wiarę, którą każdy ma prawo czcić na swój sposób i niech każdy szanuje moją wiarę choćby to miało tylko krzesło, w które będę wierzyć. Nie narzucajmy innym, co nam nie miłe. Sł..." - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator