reklama

Struga oczyszczona

drukuj
przeczytano: 509 razy
Maria Palica, 06.08.2019

W ubiegłym tygodniu w papierowym wydaniu "GG" pokazywaliśmy mocno zarośniętą zielskiem Strugę Goleniowską.

Trochę się spóźniliśmy, bo nim gazeta się ukazała, Struga została oczyszczona. Roślin w niej już nie ma, ale po ich usunięciu okazało się, jak niski jest poziom wody w tej rzeczce. Bezśnieżna zima, sucha wiosna i upalne lato zbierają swoje żniwo.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Stan wody jest niski i przy takim stanie powinna być oczyszczana z osadów i śmieci , roślinność to schronienie dla drobnej fauny wodnej , ta rzeczka żyje . Prace związane z pogłębianiem zostały zaniechane wiele lat temu , to jeden z powodów nagłych podtopień , przy większych opadach deszczu. Woda nie mieści się w spłyconym korycie.

dodany przez Pawlak, dnia 08.08.2019, 11:50:17

Bo tak to jest gdy w dzisiejszych czasach każde coś ma innego właściciela lub zarządzającego. Ta strużka akurat nie należy do miasta a do firmy o szumnej nazwie "Wody Polskie"

dodany przez jzw, dnia 08.08.2019, 20:03:22

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

Nowelizacja ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach stawia przed władzami samorządowymi gmin same problemy do rozwiązania. Referujemy jej najważniejsze punkty w materiale obok. Warto się z nimi zapoznać, żeby wiedzieć, co nas czeka najpóźniej za rok. A trzeba przyznać, że ustawodawca chce mocno skomplikować życie nam, mieszkańcom, komplikując je najpierw wspomnianym władzom. No bo teraz te władze będą musiały jakoś dostosować gminne uchwały i regulaminy  śmieciowe do wymogów znowelizowanej ustawy i to, co uchwalą, jeszcze od nas wyegzekwować. A to bynajmniej proste nie będzie. Z kilku powodów zresztą.

 


Przede wszystkim wymuszone segregowanie - jak każdy przymus - spotka  się co najmniej z biernym oporem. Nie dlatego, że wszyscyśmy tacy nieekologiczni, ale po prostu większość z nas podchodzi do segregacji pragmatycznie, a nie religijnie. Rozsądna, ograniczona i nie wymuszona segregacja nikomu nie przeszkadza, ale teraz będzie inaczej. Oprócz konieczności przestawienia całego systemu odbioru odpadów w gminach naszego powiatu na odpowiednie do śmieciowych frakcji pojemniki w każdym domu i na każdym osiedlu, to jeszcze konieczny będzie skuteczny system kontroli - co, kto i gdzie wrzuca. A jak już uda się przyłapać delikwenta niesegregującego śmieci, to jeszcze trzeba mu ten fakt udowodnić. Jak? No właśnie. Nawet gdy już gminne organy zbiorą ów materiał dowodowy, to z kolei będą miały dowyboru: ukarać delikwenta grzywną, albo zastosować odpowiednio wyższą opłatę. Oczywiście na drodze administracyjnej, z uwzględnieniem korowodu odwołań, instancji itp. Procedura to czasochłonna i kosztowna, a przy tym wysoce niepewna co do finalnych rozstrzygnięć.  Dlatego może najrozsądniej będzie... przymknąć oko na brak segregacji. Co wydaje się wyjściem w tej sytuacji najbardziej pożądanym.

Leszek Ozimek - 19.08.2019

GALERIA ZDJĘĆ

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Goleniowie

Wiesław Krause - 06.08.2019

21
Środa
Sierpień 2019
Franciszka
Kazimiery
Ruty
Sierpień, 2019
PnWtŚrCzPtSN
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator