reklama

Szkoda ławki?

drukuj
przeczytano: 810 razy
Paweł Palica, 31.07.2019

W najbliższym czasie podróżni korzystający z przystanku busów obok dworca kolejowego w Goleniowie nie mają co liczyć na jakiekolwiek udogodnienia.

Przystanek, z którego każdego dnia korzysta pewnie kilkaset osób, wygląda fatalnie. To w praktyce stary, betonowy słup, na którym zawieszono rozkłady jazdy, kosz na śmieci i... tyle. Nie ma nawet ławki, na której można poczekać na transport, o wiacie nie wspominając.

I nic się w tej kwestii w najbliższym czasie nie zmieni, bo takiej potrzeby nie widzą władze gminy. W odpowiedzi na interpelację, którą złożył radny Wojciech Łebiński napisano, że zagospodarowanie przystanku jest zaplanowane w ramach budowy nowego dworca, w związku z czym "z ekonomicznego punktu widzenia" nieuzasadnione jest montowanie jakichkolwiek nowych urządzeń.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Zanim wybudują dworzec pewnie minie jeszcze sporo czasu , a ławeczka to chyba nie taki ogromny koszt , a jak najbardziej potrzebna .

dodany przez robertdominik, dnia 02.08.2019, 00:12:01

Po co ławeczki, szkoda kasy. Lepiej wydać miliony na setki lamp w parku, pseudo-burmistrz i tak nie korzysta z dworca. Ludzie poczekają kilka lat....
Wstyd by w ogóle wspominać o takich rzeczach... POrażka.

dodany przez Ramed, dnia 02.08.2019, 08:25:02

Zaorac, zostawić, ludzie sami sobie zrobią.

dodany przez zmartwych.wstaly, dnia 02.08.2019, 09:04:16

Miałbym pewien pomysł w tej kwestii. Nie oglądając się na gminę zorganizujemy zbiórkę publiczną na Facebooku na jakieś 2 ławeczki. Na tylu set mieszkańców myślę, że jednostkowe koszty nie będą zbyt duże. Pomijam już fakt, dlaczego gmina żałuje na ławeczki, a jak napisał przedmówca, ładuje grubą kasę na nieudane lampy w parku przy Szczecińskiej. ????

dodany przez traper, dnia 05.08.2019, 12:34:34

Szanowni @- można też na sprawę spojrzeć z innej strony. Ten przystanek obsługują prywatni przewoźnicy. Wypadałoby w trosce o klientów aby zadbali chociaż w minimalnym stopniu o swoje przystanki. Sytuacja wygląda tak ja wożę a reszta infrastruktury to " jest komunalki ". Z drugiej strony faktem jest by urzędnicy zainteresowali się problemem, w szczególności Straż Miejska porządkiem , od czasu do czasu można by było plac pozamiatać .

dodany przez jzw, dnia 06.08.2019, 11:40:45

Szanowny/a JZW przepraszam a to na starym placu dworcowym to jakieś państwowe/powiatowe/gminne firmy jeżdżą? Czy one też finansują wiaty, ławeczki etc? To ma być jakieś uprzywilejowanie? Czy dyskryminacja z uwagi na strukturę własności?
Rozwiązanie jest jedno, obecny czy też przyszły właściciel tworzy infrastrukturę i pobiera za korzystanie z niej opłaty. Tak już powoli jest w transporcie kolejowym a na pewno w lotniczym. Pozdrawiam

dodany przez Michal Wentruba, dnia 06.08.2019, 14:35:02

Szanowny Michale - zależy co kto nazywa infrastrukturą, dziury też????

dodany przez jzw, dnia 08.08.2019, 20:06:51

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

Nowelizacja ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach stawia przed władzami samorządowymi gmin same problemy do rozwiązania. Referujemy jej najważniejsze punkty w materiale obok. Warto się z nimi zapoznać, żeby wiedzieć, co nas czeka najpóźniej za rok. A trzeba przyznać, że ustawodawca chce mocno skomplikować życie nam, mieszkańcom, komplikując je najpierw wspomnianym władzom. No bo teraz te władze będą musiały jakoś dostosować gminne uchwały i regulaminy  śmieciowe do wymogów znowelizowanej ustawy i to, co uchwalą, jeszcze od nas wyegzekwować. A to bynajmniej proste nie będzie. Z kilku powodów zresztą.

 


Przede wszystkim wymuszone segregowanie - jak każdy przymus - spotka  się co najmniej z biernym oporem. Nie dlatego, że wszyscyśmy tacy nieekologiczni, ale po prostu większość z nas podchodzi do segregacji pragmatycznie, a nie religijnie. Rozsądna, ograniczona i nie wymuszona segregacja nikomu nie przeszkadza, ale teraz będzie inaczej. Oprócz konieczności przestawienia całego systemu odbioru odpadów w gminach naszego powiatu na odpowiednie do śmieciowych frakcji pojemniki w każdym domu i na każdym osiedlu, to jeszcze konieczny będzie skuteczny system kontroli - co, kto i gdzie wrzuca. A jak już uda się przyłapać delikwenta niesegregującego śmieci, to jeszcze trzeba mu ten fakt udowodnić. Jak? No właśnie. Nawet gdy już gminne organy zbiorą ów materiał dowodowy, to z kolei będą miały dowyboru: ukarać delikwenta grzywną, albo zastosować odpowiednio wyższą opłatę. Oczywiście na drodze administracyjnej, z uwzględnieniem korowodu odwołań, instancji itp. Procedura to czasochłonna i kosztowna, a przy tym wysoce niepewna co do finalnych rozstrzygnięć.  Dlatego może najrozsądniej będzie... przymknąć oko na brak segregacji. Co wydaje się wyjściem w tej sytuacji najbardziej pożądanym.

Leszek Ozimek - 19.08.2019

GALERIA ZDJĘĆ

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Goleniowie

Wiesław Krause - 06.08.2019

21
Środa
Sierpień 2019
Franciszka
Kazimiery
Ruty
Sierpień, 2019
PnWtŚrCzPtSN
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator