reklama

Z lubczykiem w Lubczynie

drukuj
przeczytano: 763 razy
mp, 18.08.2009

Pod hasłem "Szałowo, ziołowo, kwiatowo - z lubczykiem w Lubczynie" w sobotę 15 sierpnia odbył się już po raz czwarty festyn związany z katolickim świętem maryjnym.

Wzdłuż głównej ulicy tej niewielkiej miejscowości stanęło ponad 20 różnego rodzaju stoisk, na których prezentowano i promowano wyroby z ziół i z ziołami oraz zdrową żywność - sery kozie i owcze, miody, sałatki i surówki, a także prace powstałe w ramach projektu "Ręką dzieło tworzone" realizowanego przez Stowarzyszenie Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego. Punktem programu przyciągającym największą uwagę publiczności były wybory Panny Zielnej. W tym roku o ten sympatyczny tytuł ubiegało się 11 kandydatek, w tym 7 w grupie do lat 10. Jury pracujące pod kierunkiem wiceburmistrza Krzysztofa Zajko oceniało ubiór pretendentek i prezentację związaną z tematem festynu (piosenka, wierszyk itp). W grupie młodszej pierwsze miejsce przyznano Idze Maniszewskiej z Lubczyny, drugie - Malinie Kłosek a trzecie - Alicji Kopaczewskiej (obie z Goleniowa). W grupie starszej bezkonkurencyjna była Urszula Brzozowska z Goleniowa. Drugie miejsce zajęła Panna Podszeptucha (babka zielarka) wspierana przez Dzielną Grupę Zielną (Anna Łunkiewicz i kabaret "Szafa"), a trzecie - Dominika Jakubowska z Tczewa. Organizatorami festynu były: Sołectwo Lubczyna, Szkoła Podstawowa w Lubczynie oraz Goleniowski Dom Kultury.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

GALERIA ZDJĘĆ

Piknik Rodzinny - Goleniów 2019

Paweł Palica - 24.06.2019

26
Środa
Czerwiec 2019
Jana
Pauliny
Rudolfiny
Czerwiec, 2019
PnWtŚrCzPtSN
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"No tak... Bo rower poniemiecki, a kot z miasta Łodzi pochodzi! Kto wierzy że pójdzie do nieba niechaj dobro czyni! Szkoda że w tym niebie, tak mało hierarchów kościelnych zasiada a tak wielu w ogniu p..." - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"Ja domagam się festiwalu LGBT w Goleniowie! Zrobimy ogromną paradę ulicami miasta i potem wielki melanż nad Iną, a na deser zaprosimy Rafalalę! Uważam, że taka forma integracji byłaby o wiele lepsza, ..." - Ułatwić asymilację

"Drogi kolego, proponuje niezwlocznie wykonac telefon do redaktora Sekielskiego! Z takim przegladem tematu jaki posiadasz, jest duza szansa na role doradcza, a moze nawet `filmowa` w drugiej, badz juz ..." - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"Złe uczynki kk przeważają i się piętrzą. Złe i potworne. Nie można wciąż powoływać się na historię, dla uzasadniania obecnego żerowania na Polakach. Kościół jest teraz zwykłą instytucją finansową i ws..." - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"Tym bardziej, ze ci ludzie tutaj ciężko pracuja, płacą podatki, tak jak my na zachodzie." - Ułatwić asymilację

"To jest fajne, choć młodzi pewnie woleli by dyskotekę :-) Natomiast ja bym w jakiejś perspektywie czasowej, w zależności od możliwości starał się iść w kierunku stworzenia czegoś w rodzaju informac..." - Ułatwić asymilację

"Forumowi antykoscielni/antypisowch nie zawiedli. A to przeszkadza krzyz w UMiG, a to religia w szkole w oko kole, a to afera, bo polski skoczek przezegnal sie przed skokiem, teraz kaplica przy lokalny..." - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"Taki gosc to ja rozumiem! Skutecznie wywietrzy niesmak po antypolaku Bodnarze .." - O kulinariach i nie tylko

"kaplica powinna Być a nie do likwidacji" - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"@Michał Niklas, szanuję wiarę, którą każdy ma prawo czcić na swój sposób i niech każdy szanuje moją wiarę choćby to miało tylko krzesło, w które będę wierzyć. Nie narzucajmy innym, co nam nie miłe. Sł..." - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator