Drogi czytelniku

Od 20 grudnia awarii uległ portal goleniowska.com, w związku z tym nie możemy dodawać nowych tekstów. Do czasu uruchomienia jego nowej odsłony, ta strona jest tylko archiwalna.
Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość oraz cierpliwość.

Znacznie drożej za śmieci?

drukuj
przeczytano: 4211 razy
Paweł Palica, 15.11.2019

Gotowy jest już projekt uchwały dotyczącej opłat za odbiór śmieci na terenie gminy Goleniów. Szykują się znaczne podwyżki.

Dokument ten przewiduje, że od 1 stycznia trzeba będzie zapłacić 24 zł odo osoby miesięcznie za odpady sortowane, jeśli ktoś tego nie będzie robił, obciążony zostanie dwukrotnie wyższym rachunkiem (48 zł).
Projektem uchwały radni zajmą się na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 27 listopada. Jeśli zaproponowane przez burmsitrza Roberta Krupowicza regulacje wejdą w zycie, nowe stawki będą obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Nikt mi nie powie ,że cena śmieci musi być taka wysoka. !!!To już jest zwyczajne terroryzowanie gmin przez wysypiska śmieci i miejsca segregacji odpadów. Mafia śmieciowa!!! Tak samo było we Włoszech na Sycylii gdzie składowiska odpadów należą do mafii. Wystarczyło trochę czasu aby nie odbierać śmieci od ludzi i rząd poszedł na ustępstwa co do podniesienia stawek za śmieci,bo śmieci walały się po chodnikach dosłownie wszędzie. Tak samo robią teraz w Polsce.

dodany przez IT, dnia 15.11.2019, 12:22:43

Lepiej opłata za pojemnik

dodany przez Pawlak, dnia 15.11.2019, 12:51:51

NIe wiem jak to uzasadniają władze Goleniów i nie wiem jaki jest punkt odniesienia (w obu prezentowanych przypadkach) ale władze warszawskie napisały zdaje się w uzasadnieniu:
40 proc - wzrost kosztów paliwa (to moim zdaniem nieprawda)
21,6 proc - wzrost płacy minimalnej (Prawda)
68 proc - wzrost kosztów energii (Raczej nie, ale jak każdy moge się mylić, jak wzrosła, to na pewno z tytułu EKO opłat)
1000 proc - wzrost opłat środowiskowych. (Po 1000 kroć prawda) ,to rezultat kosztów regulacji UE i szalejącego ekoterroryzmu.
PS. a jak mawiał śp. Stefan Kisielewski "W socjalizmie ofiarnie pokonujemy trudności, których nie ma w innym ustroju." a niestety to co nam się funduje na szczeblu UE/rządy krajowe w zakresie choćby gospodarki śmieciowej to czysty socjalizm.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 15.11.2019, 13:18:56

Bogdan wynajmuje robotnikom z za wschodniej granicy dom i stodołę (16 osób) ,,, pytanie ile płaci za śmieci za 1 czy za 2 osoby ... .Kto to sprawdza....

dodany przez USS, dnia 15.11.2019, 17:53:04

Kto to Bogdan???

dodany przez Biustonosz, dnia 15.11.2019, 20:01:06

@ Pawlak .Tak już było płaciło się za dzierżawę pojemnika i śmieci ale dziś jak będzie za kosz , to jeden będzie do zapłaty a drugi i następny może się znaleźć w lesie.

dodany przez crazy, dnia 15.11.2019, 20:22:31

Szanowni @ oraz czytający te komentarze Radni Gminy - jeśli od osoby to kto będzie sprawdzał stan ilości osób zamieszkujących dany lokal ?? Jeśli to ma byc deklaratywne, to ja nie widzę przyszłości dla firmy odbierającej śmiecie. Pozdrawiam

dodany przez jzw, dnia 15.11.2019, 20:38:50

@jzw ale zes optymista, radnym na sesje nie chce sie chodzic, a co dopiero czytac komentarze na forum GG. Klasyczny syndrom polityka. Przed wyborami kawa, paczki i zlote cielce, a po to juz tylko sprawdzanie na koncie regularnosci wplywania diet.

dodany przez saturator, dnia 15.11.2019, 22:01:43

Dla pomysłodawców są przewidziane jakieś wysokie premie czy dodatkowe etaty ew. podwyżki?

dodany przez Mariusz, dnia 17.11.2019, 00:16:17

Przepraszam ale jeżeli nie będzie możliwości sprawdzić ludzi zamieszkujących bez zameldowania, to nie widzę możliwości "spęcia" budżetu.
Stąd oparcie stawki za śmieci powinno być o obiektywny czynnik jakim są liczniki wody. Innej możliwości obietywizacji parametrów jakoś mniej mnie przemawiają.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 17.11.2019, 12:49:11

@ Michał Wentruba:
- Popieram pomysł połączenia zużycia wody z ilością śmieci.
Oczywiście pod warunkiem, że "limity" ustalone na osobę będą odzwierciedlały rzeczywistość.

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 17.11.2019, 19:38:36

Szanowny Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 17.11.2019, to dokładnie tak samo jak z projektowanym podatkiem katastralnym. Promile zamiast procentów. Właściwa skala pozowoli spiąć budżet "śmieciowy" i elastycznie reagowac na zmiany zachodzące w skali volumenu produkcji śmieci w zależności od ilości mieszkańców miasta. I nie pozowli wylać dziecka z kąpielą.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 18.11.2019, 11:45:44

Każdy sposób naliczania opłat za odbiór śmieci nie uwzględniający ich rzeczywistej wagi i/lub objętości jest nieuczciwy. Proponowana metoda obliczania opłat proporcjonalnie do ilości zużycia wody nawet przy zawyżonych normach zużycia na osobę jest uczciwsza niż dalszy nakaz płacenia przez goleniowian za odbiór śmieci generowanych przez pomieszkujących u nas masowo obcokrajowców. Niesegregowane śmieci generowane miesięcznie przez moją 4 osobową rodzinę mieszczą się w jednym 120 litrowym pojemniku. Proponowana od stycznia opłata za ich odbiór w wysokości 96zł.- (i to posegregowanych żeby odbiorca przynajmniej część z nich łatwiej mógł sprzedać) będzie zwyczajnym wyłudzeniem.

dodany przez Thomas, dnia 19.11.2019, 16:58:38

Powinno nastąpić OBNIŻENIE opłat za wywóz śmieci - jesli połączy się to ze zużyciem wody !!! Powoduje to uszczelnienie systemu, każdy Saszka z Ukrainy zużywa (niektórzy bardzo mało...) co nieco wody, na pewno trudniej będzie ukryć 10 takich w mieszkaniu, jak to teraz ma miejsce.
Ale rządzi tu PeOwska władza, więc o uczciwości można zapomnieć. Ale jacyś idioci wybrali takiego pseudo Burmistrza, to teraz płacz i płać,... tak jak idioci w Warszawie (byle nie PiS, może być nieudacznik, wszystko teraz drożeje, ale nie damy się PiSowi).

dodany przez Ramed, dnia 19.11.2019, 20:10:00

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

Po głosowaniach na ostatniej sesji rady miejskiej widać wyraźnie, że burmistrz Krupowicz odzyskał kontrolę nad swoim klubem radych, który wraz z radnym Kuszyńskim tworzy wciąż jednoosobową większość w radzie. I ta większość przegłosowała propozycje budżetowe burmistrza na rok 2020 – w tym podwyżkę podatku od nieruchomości oraz zdjęcie z przyszłorocznych wydatków inwestycyjnych budowy przedłużenia ul. Metalowej. Obie te decyzje generują niezadowolenie dotkniętych nimi mieszkańców. Przedsiębiorcy miejscowi będą musieli bowiem znacznie więcej zapłacić podatku od nieruchomości, a mieszkańcy ul. Grenadierów dalej znosić uciążliwości związane z ruchem ciężkich pojazdów pod oknami. Jedni i drudzy pewnie zaprotestują – przedsiębiorcy raczej mrucząc pod nosem, ale protestujący już wcześniej mieszkańcy ul. Grenadierów  mogą to zrobić mniej kameralnie. Całość tej operacji to porażka wizerunkowa burmistrza i jego klubu. Gdyby bowiem choćby symbolicznie zrezygnowali z niektórych wydatków w przyszłym roku, to już było by coś. Na przykład z finansowania przez  podatników, urzędników pracujących na potrzeby propagandowej strony burmistrza na FB, z pieniędzy wydatkowanych na ten łatwy lans poprzez zatrudnianie operatora propagandowych filmików i drogi sprzęt dla niego. Wtedy burmistrz i jego radni mieli by moralne prawo sięgać do kieszeni przedsiębiorców oraz po raz kolejny namawiać mieszkańców ul. Grenadierów by poczekali. A tak swoje prywatne potrzeby propagandowe burmistrz Krupowicz de facto realizuje teraz  bezpośrednio ich kosztem. Wisienką na torcie jest w tej sytuacji całkowite milczenie burmistrza i jego propagandzistów na rzeczonym profilu na FB "Robert Krupowicz twój burmistrz Goleniowa". Oczywiście milczenie na temat podwyżki podatków i rezygnacji z budowy przedłużenia ul. Metalowej. Nie ma tam żadnego tłumaczenia, żadnego wyjaśnienia,  żadnej informacji. Nic, tylko jak zawsze łatwy lansik...

W tej sytuacji warto obejrzeć i zapamiętać to, co prezentujemy na filmiku dołączonym do materiału z sesji budżetowej.

Leszek Ozimek - 20.12.2019

GALERIA ZDJĘĆ

Koncert Stowarzyszenia Niepokonani

Maria Palica - 20.12.2019

23
Czwartek
Styczeń 2020
Fernandy
Jana
Rajmundy
Styczeń, 2020
PnWtŚrCzPtSN
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Z tego co mi wiadomo Pan redaktor naczelny dalej żyje i pewnie ma się nieźle. Przez zwykły szacunek dla swoich, niejednokrotnie wieloletnich czytelników, powinien poinformować co się dzieje." - I tak trzymać!

"Czyli cytujac klasyka ... The reports of my death are greatly exaggerated." - I tak trzymać!

"W temacie Gazety Goleniowskiej: Jest trochę informacji na profilu fejsbukowym: https://www.facebook.com/Gazeta-Goleniowska-472249546289387/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARD3zqhoKlAhGfjVvuaGbPx11Wh9hvRk4M..." - I tak trzymać!

"Witam panowie. Czasy sie zmieniaja, zwykla telewizje zastepuje powoli Netflix i temu podobne platformy streaminowe, a papier wypieraja wersje cyfrowe. Pozycja naszej lokalnej gazety wydawala sie jed..." - I tak trzymać!

"Co do upadku Gazety Goleniowskiej, to moim zdaniem nie ma co sie doszukiwac spektakularnych przyczyn, Ufo, szarakow, Krupowicza...po prostu koniunktura jaka jest to jest, a LO skonczyla sie kasa, ludz..." - I tak trzymać!

"https://www.facebook.com/Superportal24-Powiat-Goleniowski-112234183585246/" - I tak trzymać!

"Chodziło mi o to, że Gazeta mijała sie z faktami, zasadami dziennikarstwa, języka polskiego. Zwłaszcza pan Palica - jeszcze przed Krupowiczem. Za to za Krupowicza, nagle zmieniła front, gdy zakończyło..." - I tak trzymać!

"@seroy Masz rację. Jak widzę to superportal24 obejmuje powiat gryficki. Blisko i pewnie sporo przydatnych informacji jak się jedzie wypocząć w Pobierowie, czy Trzęsaczu, ale to nie to... @.. Pewn..." - I tak trzymać!

"Za nic w świecie nie mogę nic znaleźć o naszym rejonie na superportal. Nie ma nic?" - I tak trzymać!

"Superportal24 Powiat Goleniowski Panie Michale." - I tak trzymać!

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator