Drogi czytelniku

Od 20 grudnia awarii uległ portal goleniowska.com, w związku z tym nie możemy dodawać nowych tekstów. Do czasu uruchomienia jego nowej odsłony, ta strona jest tylko archiwalna.
Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość oraz cierpliwość.

Będzie bolało

drukuj
przeczytano: 2787 razy
Paweł Palica, 23.10.2019

W miliony złotych szły będą koszty prac związanych ze wzmocnieniem konstrukcji bloku przy Kościuszki 3.

Jak już informowaliśmy, budynek zaczyna nieco osiadać w torfowych pokładach gruntu, na których został kilkadziesiąt lat temu wybudowany. Trzeba będzie więc wzmocnić zarówno jego żelbetowe filary, jak i fundamenty.

16 października z lokatorami budynku rozmawiała w tej sprawie prezes Goleniowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Magdalena Miklaszewska i niestety nie miała zbyt dobrych wieści do przekazania, bo koszt niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa prac szacuje się obecnie na minimum... 2 mln zł.

Więcej informacji na ten temat w jutrzejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Ile kosztuje postawienie takiego/podobnego bloku?

dodany przez Michal Wentruba, dnia 23.10.2019, 14:09:30

A może tak od razu postawić trzy? Jedynka też już kiedyś osiadała, dlatego wzmocniono ją dodatkowymi słupami. Skoro budynek 3 cyt. "zaczyna nieco osiadać w torfowych pokładach gruntu" to samo w przyszłości czeka budynek 1 i 2.

dodany przez Nabi, dnia 23.10.2019, 17:06:30

A czy w 4,5,6,7 mieszkańcy mogą spać spokojnie?

dodany przez crazy, dnia 23.10.2019, 21:38:22

@michalwentruba
Specem nie jestem, ale wysoce prawdopodobne, ze przy dzisiejszych technologiach, lepiej by to bylo zburzyc i postawic na nowo niz teraz robic lifting jak na plakacie wyborczym.

dodany przez saturator, dnia 23.10.2019, 23:05:46

gwarancja że włożenie w ziemię 2-3 miliony zapobiegnie katastrofie budowlanej w najbliższych latach jest zerowa i mamy mega problem , zburzenie i postawienie nowego to ok 5 tyś /m2 po kosztach . czekanie na zawalenie i ewentualne odszkodowanie też bezsensu, co robić?

dodany przez mercedes555, dnia 24.10.2019, 07:35:23

A kto powiedział że muszą powstać nowe w tym samym miejscu? Może lepiej w innym (jest dużo terenów w Goleniowie) a to miejsce przeznaczyć ...... pomysły?

dodany przez Michal Wentruba, dnia 24.10.2019, 09:51:54

Budynki te jak i parterowa zabudowa tzw pawilonu , miała trwać tylko trochę , a przetrwało 60 lat , prowizorki najtrwalsze , wiadomo . Taki super teren centrum miasta i parterówki ! Brawo ! Na świecie oprócz budów prowadzone są też wyburzenia... moi Taplarscy.

dodany przez Pawlak, dnia 24.10.2019, 12:23:36

Tragedia dla właścicieli bo nikt im mieszkania w tym bloku nie kupi.Tragedia i patologia. Jak ludzie dadzą się namówić na jakieś roboty naprawcze to koszt zadłużenia za te prace będą musieli pokrywać w większym dużo czynszu. Co będzie prowadziło do tego ,że na żadne remonty bieżące kasy już nie będzie.

dodany przez IT, dnia 24.10.2019, 21:19:05

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

Po głosowaniach na ostatniej sesji rady miejskiej widać wyraźnie, że burmistrz Krupowicz odzyskał kontrolę nad swoim klubem radych, który wraz z radnym Kuszyńskim tworzy wciąż jednoosobową większość w radzie. I ta większość przegłosowała propozycje budżetowe burmistrza na rok 2020 – w tym podwyżkę podatku od nieruchomości oraz zdjęcie z przyszłorocznych wydatków inwestycyjnych budowy przedłużenia ul. Metalowej. Obie te decyzje generują niezadowolenie dotkniętych nimi mieszkańców. Przedsiębiorcy miejscowi będą musieli bowiem znacznie więcej zapłacić podatku od nieruchomości, a mieszkańcy ul. Grenadierów dalej znosić uciążliwości związane z ruchem ciężkich pojazdów pod oknami. Jedni i drudzy pewnie zaprotestują – przedsiębiorcy raczej mrucząc pod nosem, ale protestujący już wcześniej mieszkańcy ul. Grenadierów  mogą to zrobić mniej kameralnie. Całość tej operacji to porażka wizerunkowa burmistrza i jego klubu. Gdyby bowiem choćby symbolicznie zrezygnowali z niektórych wydatków w przyszłym roku, to już było by coś. Na przykład z finansowania przez  podatników, urzędników pracujących na potrzeby propagandowej strony burmistrza na FB, z pieniędzy wydatkowanych na ten łatwy lans poprzez zatrudnianie operatora propagandowych filmików i drogi sprzęt dla niego. Wtedy burmistrz i jego radni mieli by moralne prawo sięgać do kieszeni przedsiębiorców oraz po raz kolejny namawiać mieszkańców ul. Grenadierów by poczekali. A tak swoje prywatne potrzeby propagandowe burmistrz Krupowicz de facto realizuje teraz  bezpośrednio ich kosztem. Wisienką na torcie jest w tej sytuacji całkowite milczenie burmistrza i jego propagandzistów na rzeczonym profilu na FB "Robert Krupowicz twój burmistrz Goleniowa". Oczywiście milczenie na temat podwyżki podatków i rezygnacji z budowy przedłużenia ul. Metalowej. Nie ma tam żadnego tłumaczenia, żadnego wyjaśnienia,  żadnej informacji. Nic, tylko jak zawsze łatwy lansik...

W tej sytuacji warto obejrzeć i zapamiętać to, co prezentujemy na filmiku dołączonym do materiału z sesji budżetowej.

Leszek Ozimek - 20.12.2019

GALERIA ZDJĘĆ

Koncert Stowarzyszenia Niepokonani

Maria Palica - 20.12.2019

23
Czwartek
Styczeń 2020
Fernandy
Jana
Rajmundy
Styczeń, 2020
PnWtŚrCzPtSN
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Z tego co mi wiadomo Pan redaktor naczelny dalej żyje i pewnie ma się nieźle. Przez zwykły szacunek dla swoich, niejednokrotnie wieloletnich czytelników, powinien poinformować co się dzieje." - I tak trzymać!

"Czyli cytujac klasyka ... The reports of my death are greatly exaggerated." - I tak trzymać!

"W temacie Gazety Goleniowskiej: Jest trochę informacji na profilu fejsbukowym: https://www.facebook.com/Gazeta-Goleniowska-472249546289387/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARD3zqhoKlAhGfjVvuaGbPx11Wh9hvRk4M..." - I tak trzymać!

"Witam panowie. Czasy sie zmieniaja, zwykla telewizje zastepuje powoli Netflix i temu podobne platformy streaminowe, a papier wypieraja wersje cyfrowe. Pozycja naszej lokalnej gazety wydawala sie jed..." - I tak trzymać!

"Co do upadku Gazety Goleniowskiej, to moim zdaniem nie ma co sie doszukiwac spektakularnych przyczyn, Ufo, szarakow, Krupowicza...po prostu koniunktura jaka jest to jest, a LO skonczyla sie kasa, ludz..." - I tak trzymać!

"https://www.facebook.com/Superportal24-Powiat-Goleniowski-112234183585246/" - I tak trzymać!

"Chodziło mi o to, że Gazeta mijała sie z faktami, zasadami dziennikarstwa, języka polskiego. Zwłaszcza pan Palica - jeszcze przed Krupowiczem. Za to za Krupowicza, nagle zmieniła front, gdy zakończyło..." - I tak trzymać!

"@seroy Masz rację. Jak widzę to superportal24 obejmuje powiat gryficki. Blisko i pewnie sporo przydatnych informacji jak się jedzie wypocząć w Pobierowie, czy Trzęsaczu, ale to nie to... @.. Pewn..." - I tak trzymać!

"Za nic w świecie nie mogę nic znaleźć o naszym rejonie na superportal. Nie ma nic?" - I tak trzymać!

"Superportal24 Powiat Goleniowski Panie Michale." - I tak trzymać!

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator