reklama

Czesi w potrzebie - goleniowianie pomogli

drukuj
przeczytano: 2538 razy
Paweł Palica, 19.07.2019

Nie została pozostawiona bez pomocy rodzina z Czech, która awaryjnie spędziła kilka dni w okolicach Goleniowa.

Wracający autem do domu znad Bałtyku Czesi z Nachodu zauważeni zostali w środę na jednym z nieczynnych parkingów przy drodze S3, gdzie, jak się okazało, stali od dwóch dni, nie mogąc skorzystać nawet z rozładowanych telefonów. Informacja o ich kłopotach dotarła do Straży Miejskiej, ta skontaktowała się z ambasadą czeską, która o problemie powiadomiła rodzinę turystów, dyrektor OPS załatwił im bezpłatny nocleg w hotelu Duet, człowiek, który o sytuacji strażników powiadomił własną lawetą przewiózł samochód do warsztatu, ktoą zapłacił też za wymianę części i naprawę.

Czesi w dalszą drogę ruszyli dzisiaj rano. Co ciekawe, właścicielka hotelu Duet Ludwika Harbacewicz zaprosiła ich na wakacje w przyszłym roku.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Kumulacja szczęścia z kumulacją bezmyślności. Bez ubezpieczenia, bez ładowarki do samochodu, bez powerbanku, bez pieniędzy - zagranicą, z dzieckiem. "Jesteśmy durni ale szczęsliwi".

dodany przez .., dnia 19.07.2019, 18:15:52

Z trójka dzieci! Tak tylko dla jasności.

dodany przez behemot, dnia 19.07.2019, 18:46:41

Sytuacja sie wydarzyla, ludzie szczerze i bezinteresownie pomogli. I super!! Dla niektorych sutuacja nie do pomyslenia, bez powerbanka, bez instagrama, bez konta na facebooku, bez elektrycznej hulajnogi! Podejscie iscie cimoszewiczowskie ... mogli sie ubezpieczyc! Takie sytuacje pokazuja, ze na drugiego czlowieka w dzisiejszych czasach po prostu mozna liczyc. Serce roscie!

dodany przez saturator, dnia 19.07.2019, 19:05:38

Jasne , pomożemy , ale jak można ! ? bez kasy z trójką dzieci , czysta desperacja !

dodany przez Pawlak, dnia 19.07.2019, 22:11:24

No i piękne zachowanie z naszej strony. O sytuacji tej usłyszałem w informacjach w Radiozet. Co mnie tylko zdziwiło i cały czas się nad tym zastanawiam- co przez 2 dni robiła głowa rodziny? Grzebał pod maską czy się modlił o pomoc?

dodany przez Pandemonium, dnia 20.07.2019, 00:28:23

Na początku tego wpisu, chciałbym tak po ludzku pogratulować postawy Panu Mariuszowi, który zachował się tak jak należy, co w dzisiejszym świecie nie jest aż takie oczywiste, jak się okazuje. Państwo Harbacewiczowie , zdążyli już nas przyzwyczaić, że nikomu nie odmawiają pomocy i wsparcia a urzędnicy, no cóż urzędnicy zrobili to, za co pobierają wynagrodzenie. Całe szczęście, że ta „czeska sytuacja” skończyła się tak jak się skoczyła . Nie podlega dyskusji, że należało pomóc.
A teraz ......, a teraz pan burmistrz wróci z „planowanego” urlopu i będzie kwieciście pod okiem urzędowych - niezależnych mediów dziękował, gratulował jak tylko on potrafi, tak „od serca”. Relacja pójdzie w świat, bo jak zauważył reporter Tvn24 „ Goleniów to przyjazne miasto albo przynajmniej tak się chce przedstawić w całej tej historii” . Nic dodać nic ująć. Bo tak naprawdę to, że czeskiej rodzinie „porouchalo” samochód - przepraszam, nie mogłem się powstrzymać ( „zepsuł się” ) jest Burmistrzowi Gminy Goleniów bardzo na rękę. Tak na przykrycia afery, niezręczności, wpadki wizerunkowej a może „kałoburzy”, jak to niektórzy określają wokół zdjęć, które ukazały się ostatnio na fanpage`u Burmistrza Gminy.
Pozdrawiam wszystkich przyjaciół Goleniowa jak i pozostałych mieszkańców Gminy Goleniów.

dodany przez behemot, dnia 20.07.2019, 15:03:30

No nareszcie nasz szanowny CM potrafił się normalnie wypowiedzieć. Bez cynizmu i złośliwości. Można? Można wypowiadać się z kulturą? Można!

dodany przez Akim, dnia 20.07.2019, 15:07:32

A tak dodając niejakiemu CM, to czubkami nazywa z reguły ten, który sam jest czubkiem

dodany przez Akim, dnia 20.07.2019, 15:14:30

Żałosne niedorajdy z tych Januszy Turystyki. To nie Afryka by dwa dni czekać na kogoś wokół. Nie mieli mapy, ładowarki, nie mogli zaczepić nikogo wokół... Miejmy nadzieję, ze dzieci nie będą takimi ułomami jak rodzice.
Piękna reklama Duetu :)

dodany przez Ramed, dnia 21.07.2019, 10:14:44

No Duet zachował się wzorowo pokazali pepikczkom jak się zachować w Czechach raczej Polak by tego nie dostał bezinteresownie. Brawo.

dodany przez Biustonosz, dnia 22.07.2019, 14:54:19

@ramed duet nie potrzebuje teklamy
@biustonosz troche wiary w ludzi, bys sie zdziwil jak potrafia byc pomocni, nie tylko w Polsce ..

dodany przez saturator, dnia 22.07.2019, 16:14:23

Kazda reklama jest dobra. Chociażby że względów marketingowych. Ale nie zmienia to faktu, że Janusze turystyki przejdą do historii Goleniowa :)

dodany przez Ramed, dnia 28.07.2019, 16:45:01

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

Nowelizacja ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach stawia przed władzami samorządowymi gmin same problemy do rozwiązania. Referujemy jej najważniejsze punkty w materiale obok. Warto się z nimi zapoznać, żeby wiedzieć, co nas czeka najpóźniej za rok. A trzeba przyznać, że ustawodawca chce mocno skomplikować życie nam, mieszkańcom, komplikując je najpierw wspomnianym władzom. No bo teraz te władze będą musiały jakoś dostosować gminne uchwały i regulaminy  śmieciowe do wymogów znowelizowanej ustawy i to, co uchwalą, jeszcze od nas wyegzekwować. A to bynajmniej proste nie będzie. Z kilku powodów zresztą.

 


Przede wszystkim wymuszone segregowanie - jak każdy przymus - spotka  się co najmniej z biernym oporem. Nie dlatego, że wszyscyśmy tacy nieekologiczni, ale po prostu większość z nas podchodzi do segregacji pragmatycznie, a nie religijnie. Rozsądna, ograniczona i nie wymuszona segregacja nikomu nie przeszkadza, ale teraz będzie inaczej. Oprócz konieczności przestawienia całego systemu odbioru odpadów w gminach naszego powiatu na odpowiednie do śmieciowych frakcji pojemniki w każdym domu i na każdym osiedlu, to jeszcze konieczny będzie skuteczny system kontroli - co, kto i gdzie wrzuca. A jak już uda się przyłapać delikwenta niesegregującego śmieci, to jeszcze trzeba mu ten fakt udowodnić. Jak? No właśnie. Nawet gdy już gminne organy zbiorą ów materiał dowodowy, to z kolei będą miały dowyboru: ukarać delikwenta grzywną, albo zastosować odpowiednio wyższą opłatę. Oczywiście na drodze administracyjnej, z uwzględnieniem korowodu odwołań, instancji itp. Procedura to czasochłonna i kosztowna, a przy tym wysoce niepewna co do finalnych rozstrzygnięć.  Dlatego może najrozsądniej będzie... przymknąć oko na brak segregacji. Co wydaje się wyjściem w tej sytuacji najbardziej pożądanym.

Leszek Ozimek - 19.08.2019

GALERIA ZDJĘĆ

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Goleniowie

Wiesław Krause - 06.08.2019

21
Środa
Sierpień 2019
Franciszka
Kazimiery
Ruty
Sierpień, 2019
PnWtŚrCzPtSN
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator