reklama

Czołówka z cysterną

drukuj
przeczytano: 2560 razy
Paweł Palica, 01.08.2019

PRZYBIERNÓW. Do wypadku z udziałem samochodu osobowego i cysterny doszło dzisiaj przed południem na drodze krajowej numer 3 w okolicy Przybiernowa.

Ranne w wyniku czołowego zderzenia zostały cztery osoby, w tym dwie ciężko. Przetransportowano je do szpitala śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policja wytyczyła objazdy przez Stepnicę, utrudnienia potrwać mogą do godz. 14.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Standard na tej drodze, wystarczy się przejechać i zobaczyć jak Janusze jeżdżą... Gdzie jest wideorejestrator Policji?. Insignia zamiast stać w garażu to nie powinna stygnąć, rejon jest duży a i do 22 miałaby co robić... Za starych czasów jak wszedł do służby wideorejestratory, błękitny Opel Vectra B to nie miał możliwości ostygnięcia... I z tego co mi wiadomo to miał On wymienioną trzy krotnie skrzynię biegów.

dodany przez Tadeusz, dnia 01.08.2019, 14:30:27

Absolutna racja Tadeuszu, standard okrutny, na tej trasie i na calej trasie do Trojmiasta. Wyprzedzanie na 3go i wyjazdy na czolowke sa tam notoryczne. Co do Vectry B, to moge Ci nieco opowiedziec o skrzyniach...najprawdopodobniej to byla skrzynia F23 i niektore partie bodajze do SN 064300 mialy akcje serwisowa wymiany oleju z nadlewaniem, ktory niestety trzeba bylo wymieniac interwalowo, bo bardzo wrazliwe synchronizatory byly. Ot takie zboczenie z czasow mlodosci ;o) 5 Vectr mialem...

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 01.08.2019, 15:12:06

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

Nowelizacja ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach stawia przed władzami samorządowymi gmin same problemy do rozwiązania. Referujemy jej najważniejsze punkty w materiale obok. Warto się z nimi zapoznać, żeby wiedzieć, co nas czeka najpóźniej za rok. A trzeba przyznać, że ustawodawca chce mocno skomplikować życie nam, mieszkańcom, komplikując je najpierw wspomnianym władzom. No bo teraz te władze będą musiały jakoś dostosować gminne uchwały i regulaminy  śmieciowe do wymogów znowelizowanej ustawy i to, co uchwalą, jeszcze od nas wyegzekwować. A to bynajmniej proste nie będzie. Z kilku powodów zresztą.

 


Przede wszystkim wymuszone segregowanie - jak każdy przymus - spotka  się co najmniej z biernym oporem. Nie dlatego, że wszyscyśmy tacy nieekologiczni, ale po prostu większość z nas podchodzi do segregacji pragmatycznie, a nie religijnie. Rozsądna, ograniczona i nie wymuszona segregacja nikomu nie przeszkadza, ale teraz będzie inaczej. Oprócz konieczności przestawienia całego systemu odbioru odpadów w gminach naszego powiatu na odpowiednie do śmieciowych frakcji pojemniki w każdym domu i na każdym osiedlu, to jeszcze konieczny będzie skuteczny system kontroli - co, kto i gdzie wrzuca. A jak już uda się przyłapać delikwenta niesegregującego śmieci, to jeszcze trzeba mu ten fakt udowodnić. Jak? No właśnie. Nawet gdy już gminne organy zbiorą ów materiał dowodowy, to z kolei będą miały dowyboru: ukarać delikwenta grzywną, albo zastosować odpowiednio wyższą opłatę. Oczywiście na drodze administracyjnej, z uwzględnieniem korowodu odwołań, instancji itp. Procedura to czasochłonna i kosztowna, a przy tym wysoce niepewna co do finalnych rozstrzygnięć.  Dlatego może najrozsądniej będzie... przymknąć oko na brak segregacji. Co wydaje się wyjściem w tej sytuacji najbardziej pożądanym.

Leszek Ozimek - 19.08.2019

GALERIA ZDJĘĆ

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Goleniowie

Wiesław Krause - 06.08.2019

21
Środa
Sierpień 2019
Franciszka
Kazimiery
Ruty
Sierpień, 2019
PnWtŚrCzPtSN
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator