Drogi czytelniku

Od 20 grudnia awarii uległ portal goleniowska.com, w związku z tym nie możemy dodawać nowych tekstów. Do czasu uruchomienia jego nowej odsłony, ta strona jest tylko archiwalna.
Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość oraz cierpliwość.

Burmistrz stracił większość?

drukuj
przeczytano: 180 razy
Leszek Ozimek, 29.11.2019

Wycofanie  z  porządku  obrad  ostatniej  sesji Rady Miejskiej w Goleniowie pakietu projektów uchwał "śmieciowych" przygotowanych przez  burmistrza, oraz odrzucenie projektu uchwały podwyższającej  podatek od nieruchomości     - o czym piszemy na stronie obok - jest chyba raczej  chwilową  utratą  jego kontroli nad własną większością w radzie. Inna sprawa, że ta większość jest oparta tylko na jednym głosie,  więc  takie  nieprzewidziane  wydarzenia jak zdjęcie na wniosek  "opozycyjnego"  radnego projektów bardzo ważnych uchwał wniesionych  przez  burmistrza,  mogą  się  powtarzać  częściej. Jednak  to,  co  się stało w minioną środę, pokazało obu stronom możliwości,  jakie daje taka minimalna, jednoosobowa większość w radzie.  Przypominam tu niedawno komentowany casus Nowogardu,   gdzie   burmistrz   Czapla   stracił  właśnie  taką
jednoosobową  większość  w  radzie,  a  w  konsekwencji tamtejsza opozycja  wybrała  swojego przewodniczącego rady. Teraz, idąc za ciosem,  ta  właśnie większościowa już opozycja, zgłosiła własny projekt  znacznego  obniżenia  podatku  od  środków transportu. O  tym  jak  będzie w Goleniowie, dopiero się przekonamy. Jednak środowe  głosowania oraz to, co się działo na  komisjach  rady  wskazuje,  że  nawet  radni  z  ugrupowania burmistrza  coraz  częściej kontestują jego pomysły. Nie musi to od  razu skutkować radykalną zmianą barw części radnych, ale już różnymi,  doraźnymi  sojuszami  w  konkretnych  głosowaniach jak najbardziej.  Gdyby  to jeszcze były sojusze zawierane z powodów merytorycznych,  zmusiłyby  burmistrza do większego liczenia się ze  zdaniem  radnych - co i jemu, i radnym, i generalnie jakości debaty  publicznej  w  gminie  Goleniów wyszłoby tylko na dobre. Pomysły  burmistrza Krupowicza wymagają bowiem krytycznej oceny, a nie tylko automatycznego przegłosowywania "swoją" większością. A, że on sam takiej krytyki nie lubi, to już jego problem. Na razie oficjalnie udaje, że sprawy nie ma. Na jego utrzymywanym przez podatników  profilu na FB "Twój burmistrz Goleniowa` o żad­nych problemach nie ma ani słowa - ani słowa o podwyżkach ceny za śmieci, nic o podwyżkach po­datku od nieruchomości, nic o przegranych głosowaniach. Podobnie na gminnej stronie interneto­wej...

 

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

Po głosowaniach na ostatniej sesji rady miejskiej widać wyraźnie, że burmistrz Krupowicz odzyskał kontrolę nad swoim klubem radych, który wraz z radnym Kuszyńskim tworzy wciąż jednoosobową większość w radzie. I ta większość przegłosowała propozycje budżetowe burmistrza na rok 2020 – w tym podwyżkę podatku od nieruchomości oraz zdjęcie z przyszłorocznych wydatków inwestycyjnych budowy przedłużenia ul. Metalowej. Obie te decyzje generują niezadowolenie dotkniętych nimi mieszkańców. Przedsiębiorcy miejscowi będą musieli bowiem znacznie więcej zapłacić podatku od nieruchomości, a mieszkańcy ul. Grenadierów dalej znosić uciążliwości związane z ruchem ciężkich pojazdów pod oknami. Jedni i drudzy pewnie zaprotestują – przedsiębiorcy raczej mrucząc pod nosem, ale protestujący już wcześniej mieszkańcy ul. Grenadierów  mogą to zrobić mniej kameralnie. Całość tej operacji to porażka wizerunkowa burmistrza i jego klubu. Gdyby bowiem choćby symbolicznie zrezygnowali z niektórych wydatków w przyszłym roku, to już było by coś. Na przykład z finansowania przez  podatników, urzędników pracujących na potrzeby propagandowej strony burmistrza na FB, z pieniędzy wydatkowanych na ten łatwy lans poprzez zatrudnianie operatora propagandowych filmików i drogi sprzęt dla niego. Wtedy burmistrz i jego radni mieli by moralne prawo sięgać do kieszeni przedsiębiorców oraz po raz kolejny namawiać mieszkańców ul. Grenadierów by poczekali. A tak swoje prywatne potrzeby propagandowe burmistrz Krupowicz de facto realizuje teraz  bezpośrednio ich kosztem. Wisienką na torcie jest w tej sytuacji całkowite milczenie burmistrza i jego propagandzistów na rzeczonym profilu na FB "Robert Krupowicz twój burmistrz Goleniowa". Oczywiście milczenie na temat podwyżki podatków i rezygnacji z budowy przedłużenia ul. Metalowej. Nie ma tam żadnego tłumaczenia, żadnego wyjaśnienia,  żadnej informacji. Nic, tylko jak zawsze łatwy lansik...

W tej sytuacji warto obejrzeć i zapamiętać to, co prezentujemy na filmiku dołączonym do materiału z sesji budżetowej.

Leszek Ozimek - 20.12.2019

GALERIA ZDJĘĆ

Koncert Stowarzyszenia Niepokonani

Maria Palica - 20.12.2019

23
Czwartek
Styczeń 2020
Fernandy
Jana
Rajmundy
Styczeń, 2020
PnWtŚrCzPtSN
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Z tego co mi wiadomo Pan redaktor naczelny dalej żyje i pewnie ma się nieźle. Przez zwykły szacunek dla swoich, niejednokrotnie wieloletnich czytelników, powinien poinformować co się dzieje." - I tak trzymać!

"Czyli cytujac klasyka ... The reports of my death are greatly exaggerated." - I tak trzymać!

"W temacie Gazety Goleniowskiej: Jest trochę informacji na profilu fejsbukowym: https://www.facebook.com/Gazeta-Goleniowska-472249546289387/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARD3zqhoKlAhGfjVvuaGbPx11Wh9hvRk4M..." - I tak trzymać!

"Witam panowie. Czasy sie zmieniaja, zwykla telewizje zastepuje powoli Netflix i temu podobne platformy streaminowe, a papier wypieraja wersje cyfrowe. Pozycja naszej lokalnej gazety wydawala sie jed..." - I tak trzymać!

"Co do upadku Gazety Goleniowskiej, to moim zdaniem nie ma co sie doszukiwac spektakularnych przyczyn, Ufo, szarakow, Krupowicza...po prostu koniunktura jaka jest to jest, a LO skonczyla sie kasa, ludz..." - I tak trzymać!

"https://www.facebook.com/Superportal24-Powiat-Goleniowski-112234183585246/" - I tak trzymać!

"Chodziło mi o to, że Gazeta mijała sie z faktami, zasadami dziennikarstwa, języka polskiego. Zwłaszcza pan Palica - jeszcze przed Krupowiczem. Za to za Krupowicza, nagle zmieniła front, gdy zakończyło..." - I tak trzymać!

"@seroy Masz rację. Jak widzę to superportal24 obejmuje powiat gryficki. Blisko i pewnie sporo przydatnych informacji jak się jedzie wypocząć w Pobierowie, czy Trzęsaczu, ale to nie to... @.. Pewn..." - I tak trzymać!

"Za nic w świecie nie mogę nic znaleźć o naszym rejonie na superportal. Nie ma nic?" - I tak trzymać!

"Superportal24 Powiat Goleniowski Panie Michale." - I tak trzymać!

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator