reklama

Komisja pomoże?

drukuj
przeczytano: 790 razy
Paweł Palica, 18.04.2019

Od decyzji Komisji Europejskiej zależne może być przywrócenie przez niskokosztową linię Ryanair połączenia lotniczego pomiędzy Goleniowem a Warszawą.

Ostatni samolot na tej trasie przewiózł pasażerów 5 stycznia, potem irlandzka linia wycofała się z trasy. Wyniki co prawda były świetne, jednak przewoźnik skarżył się na obsługę na lotnisku Chopina w Warszawie, bo dostawał stanowiska bardzo odległe od terminala pasażerskiego, co było bardzo uciążliwe dla pasażerów. Domaga się rozpatrzenia sprawy przez instytucje unijne.

- Chcemy, by Komisja Europejska wyjaśniła, dlaczego otrzymywaliśmy tak odległe stanowiska, co zdecydowanie wpływało na niezadowolenie naszych klientów. Uważamy, że to było nierówne nas traktowanie przez zarząd lotniska na rzecz na przykład LOT-u i czekamy teraz na rozstrzygnięcie tej sprawy. Jeśli będzie dla nas korzystne, to będziemy starali się przywrócić wszystkie krajowe trasy - tłumaczy Olga Pawlonka, dyrektor do spraw komunikacji Ryanair w krajach Europy środkowo-wschodniej.

Komisja Europejska na podjęcie decyzji w tej sprawie ma jeszcze około półtora roku. Jej orzeczenie może mieć wpływ także na przywrócenie połączeń z Gdańska i Wrocławia.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

ciekawe, czyli dzięki władzom portu utrzymwanego z pieniędzy publicznych "zdażyło się" nierówno traktować podmioty gospodarcze? Ze szkodą dla klientów.
Jak to się np. ma do prywatnego cukiernika, który nie zechciał wykonać usługi produkcji tortu parze pederastów i został za to skazany?

dodany przez Michal Wentruba, dnia 18.04.2019, 11:03:14

Tylko, ze Ryan na wielu lotniskach ma odległe miejsca. Berlin, Budapeszt, Warszawa.
Może znaczenie ma tu wysokość opłaty... Nie wiem :-)

dodany przez tasia, dnia 18.04.2019, 12:35:50

Może :-)

dodany przez Michal Wentruba, dnia 18.04.2019, 20:33:27

No !!! I gdzie są teraz komentarze specjalistów głoszących tezy ,że nie ma lotów bo zarządzający portem lotniczym źle to robi. No słucham Was pseudo specjaliści !!! Wypowiadać się już ,w tej chwili. Buraki jedne.

dodany przez IT, dnia 19.04.2019, 15:29:08

@MW
Znowy trollowanie albo ignorancja. Sąd przyznał rację ... cukiernikowi, więc przestań kłamać.

dodany przez .., dnia 20.04.2019, 08:37:47

@.. skąd wiesz o którym myślałem pisząc te słowa ;-)?
PS. Wesołego Alleluja.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 21.04.2019, 00:53:45

To brzmi jak: "Na złość mamie - odmrożę sobie uszy!"

Przez długi czas Ryanair z powodzeniem przewoził na trasie Goleniów-Warszawa komplet pasażerów.
"Wyniki co prawda były świetne".
Jak widać pomimo dalszego miejsca na terminalu - klienci nadal byli chętni na usługę.

Ostatnio miesiąc temu miałem potrzebę w sprawie biznesowej udać się do Warszawy.
Z powodu braku sensownego ekonomicznie połączenia lotniczego
- musiałem stracić wiele godzin i pieniędzy na podróż samochodem.

Pewnie Ryanair uważa, że było to dla mnie wygodniejsze niż podróż samolotem do lotniska z dalszym miejscem na terminalu, cóż...
Jeśli zarządzający Portem Lotniczym Goleniów "kupili" taką historię, to świadczy o ich poziomie menadżerskim....

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 21.04.2019, 00:59:14

Michał Grzybowski ,czy port kupił historyjkę czy nie o której to Ty wiesz lepiej to ci chwała za to. Tylko jest jedna jedyna kwestia ... Jeśli ryanair nie chce obsługiwać takiej trasy to poprostu nie chce i tyle w temacie. Jest to prywatne przedsiębiorstwo i nikt nie może nikogo do niczego zmuszać. Więc co ma do tego port lotniczy Goleniów?? Co ma zrobić? Dodatkowo płacić za z własnej i wspólników kasy dla Ryanair aby ci chcieli latać na tej trasie...? Po co takie głupie gadanie...

dodany przez IT, dnia 24.04.2019, 21:06:01

@ IT:

Oczywiście, że Ryanair może latać z kim chce i gdzie chce.

Co ma do tego Port Lotniczy?
Port Lotniczy Szczecin-Goleniów to spółka prawa handlowego (sp. z o.o.),
jednym z nadrzędnych celów tego podmiotu jest osiągnięcie (maksymalnego zysku).

Im więcej pasażerów, tym więcej pieniędzy dla Portu Lotniczego.
Historia, którą przeczytaliśmy w tym artykule po części jest prawdziwa ale nie przedstawia całego złożonego problemu.
Nie otrzymaliśmy informacji jakie wsparcie pozafinansowe otrzymał Ryanair od władz naszego Portu Lotniczego.
Obawiam się, że żadne.

Dobry menadżer kreuje pewne rozwiązania, tym różni się od szeregowego pracownika, który tylko wykonuje powierzone działania.

PS. Uwaga, odnośnie "głupiego gadania" rozumiem, że nie była kierowana w moją stronę.

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 24.04.2019, 22:04:44

Michał Grzybowski oczywiście "głupie gadanie" skierowane było do wszystkich którzy tylko potrafią gdybać i się wymądrzac. Michał zamiast pisać co potrafi dobry menager i krytykować innych oczywiście można jak najbardziej ale miło by było aby samemu krytykując przedstawić tu osobom czytającym komentarze coś bardziej konstruktywnego. Mam na myśli konkretne propozycje rozwiązania problemu. Masz takie rozwiązanie to się nim podziel a jak nie to lepiej nie krytykować innych... To było by sprawiedliwe.

dodany przez IT, dnia 25.04.2019, 13:47:52

Jak zrobić maksymalny zysk z ilości pasażerów jeśli trzeba by było dwa razy tyle oddawać w formie dopłaty przewoźnikowi? Michał wytłumacz mi i innym to proszę. Bądź tym "kreatywnym" menagerem.

dodany przez IT, dnia 25.04.2019, 13:50:29

Drogi @ IT:

Wiele razy przedstawiałem nie tylko pomysły ale i gotowe projekty (część z nich zostało realnie wdrożonych w Goleniowie).
Jeśli chcesz merytorycznie dyskutować, nie tylko na tym forum, to radzę nie atakować nikogo argumentem o "głupim gadaniu".
Słowo proszę potrafi przynieść zdecydowanie lepszy skutek.

Wracając do Portu Lotniczego:
Czy sugerujesz, że Port Lotniczy dopłacał do każdego pasażera na linii Goleniów-Warszawa firmie Ryanair?

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 25.04.2019, 22:23:38

A jak nazwać gadanie o czymś dotyczącym funkcjonowania i zarządzania portem lotniczym nie mając o tym najmniejszego pojęcia...? A na pytanie odpowiadam nie ,nie wiem czy Ryanair jest czy był dotowany. Wiem tylko tyle ,że jak nie chce latać to nie musi!!! Ile razy mam to powtarzać. To wybór lini lotniczej.

dodany przez IT, dnia 26.04.2019, 10:45:28

Nie wszystko musi być nazwane.
Ot, każdy może komentować nawet nie wiedząc czy Ryanair jest czy był dotowany przez Port Lotniczy Goleniów.

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 26.04.2019, 12:21:14

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

Najbliższa niedziela 26 maja będzie wyjątkowo świąteczna. Oto w tym samym dniu mamy ważne dla wielu z nas święta - Dzień Matki, a na dodatek wybory do parlamentu europejskiego, które - jak każde wybory - słusznie nazywane są świętem demokracji. W tym ostatnim święcie możemy uczestniczyć niezależnie do naszej wiary i stosunku do rodzicielki, bo to po prostu prawo każdego polskiego obywatela i świadectwo stanu naszej demokracji. Prawo, z którego możemy, ale nie musimy skorzystać, bo wolność gwarantuje nam swobodę wyboru - możemy głosować lub nie, a jak zdecydujemy się głosować, to oddamy głos na  kogo zechcemy. I oczywiście ten ostatni wariant wszystkim rekomenduję. Zamiast tylko gardłować, że jest źle, lepiej oddać głos za tymi, którzy naszym zdaniem będą rządzić dobrze. A jak pasuje nam aktualny rząd, to koniecznie trzeba poprzeć tworzącą go partię w głosowaniu. To nic, że w niedzielnych wyborach mamy de facto wybierać tych, którzy  będą Polskę reprezentować w Unii Europejskiej (nawiasem warto tu koniecznie przypomnieć, że te wybory posłów do europarlamentu to jedyne w strukturach Unii Europejskiej wybory, dające demokratyczny  mandat zależny od woli obywateli - reszta to mało demokratyczne i niejawne ustalenia, poza demokratyczną kontrolą), bo i tak wszyscy wiemy, że w aktualnych realiach politycznych to plebiscyt "za" lub "przeciw" PiS. Ten plebiscyt na naszym terenie jest o tyle inny niż gdzie indziej, że zachodniopomorskie jest uznawane za platformerskie województwo, choć PiS od kilku lat szybko odrabia tu straty. Weźmy w nim aktywny udział głosując, a za kilka dni zobaczymy jak nam wyszło - uczestnikom, a nie tylko kibicom. Wprawdzie termin ukazania się tego komentarza pozwala jeszcze na agitacje wyborczą, ale z tej możliwości nie skorzystam i nie będę nikogo przekonywał do głosowania na PiS lub antypis. Raz jeszcze namawiam za to wszystkich mocno do świątecznego głosowania i wybierania według własnego uznania. Oczywiście sam też  będę głosował, a nie tylko namawiał do głosowania. Na kogo głosował? - na PiS naturalnie...

 

Leszek Ozimek - 24.05.2019

GALERIA ZDJĘĆ

Budowa drogi S6 - maj 2019

Paweł Palica - 24.05.2019

25
Sobota
Maj 2019
Borysa
Magdy
Marii-Magdaleny
Maj, 2019
PnWtŚrCzPtSN
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Widzę że uwaga pomogła i redaktor Ozimek edytował komentarz aktualny, jednocześnie wybięgnę w przyszłość i przypomnę że Zielone Świątki w 2020r.są 31 maja" - Wyłącz smartfona i żyj

"Tutaj napiszę zadając pytanie do red.Ozimka .Kto Islamiści,prawosławni ,grekokatolicy,muzułmanie ,judaizm a może jehowi obchodzą święto zesłania Ducha Świętego 26 maja, bo my katolicy mamy te święto 9..." - Wyłącz smartfona i żyj

"A w jakimś internetowym portalu no name który nawet nie podał autora niusa można było przeczytać, że PiS zamknie goleniowskie lotnisko. Widziałem gościa z pękiem kluczy ale nigdy bym nie przypuszczał ..." - Rozmowy o lotnisku

"Mieszkamy przy lotnisku, z którego może latać wojsko na bliski wschód. Nie możemy jednak polecieć w kierunkach wakacyjnych, no może z wyjątkiem Grecji. Życie jest po to, żeby wypocząć, a nie latać do ..." - Rozmowy o lotnisku

"Osobiście uważam, że większym problemem jest to, że piesi nie znają - lub nie chcą znać - przepisów i uważają, że przejście dla pieszych to część chodnika a nie jezdni." - Wyłącz smartfona i żyj

"Jasne! , do Niewiadowa też zróbta , toż to perełka Powiatu , cisza , ostoja zieleni i spokoju." - Sfrezowali asfalt

"100 tyś zł za krzesło... 1000 zł/m2 drogi osiedlowej...(Kalinowa street) Słuszne podejście ma nasza WŁADZA :/ na bogato" - Rusza remont "Rampy"

"Zespoly np. Led Zeppelin, Deep Purple, AC-DC i jakas Metallica" - Rusza remont "Rampy"

"Ależ domów napchali na tym torfowisku..." - Piorun strzelił w dom

"Przezorny zawsze ubezpieczony !!! Ale nie w tym przypadku." - Piorun strzelił w dom

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator