Drogi czytelniku

Od 20 grudnia awarii uległ portal goleniowska.com, w związku z tym nie możemy dodawać nowych tekstów. Do czasu uruchomienia jego nowej odsłony, ta strona jest tylko archiwalna.
Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość oraz cierpliwość.

Kontrakt zerwany

drukuj
przeczytano: 2797 razy
Paweł Palica, 05.11.2019

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od umowy z firmą Energopol Szczecin S.A. na przebudowę drogi A6 pomiędzy Szczecinem Dąbie a węzłem Rzęśnica. Inwestycja znacznie się wydłuży.

Jak poinformowała GDDKiA, przyczyny zerwania kontraktu leżą po stronie wykonawcy, który wstrzymał roboty pomimo tego, że niewiele brakło do zakończenia inwestycji. Jeszcze w grudniu tego roku zostanie ogłoszony przetarg na wybór nowego wykonawcy, który dokończy zaplanowane prace. Do wykonania pozostała zaledwie warstwa ścieralna na jezdni w kierunku Szczecina i dokończenie przejścia dla zwierząt.

Co ważne, GDDKiA uruchomiła płatności bezpośrednie dla podwykonawców, potrącając te kwoty z należności przewidzianych dla Energopolu. Łącznie do tej pory wypłacono 12,2 mln złotych, kolejne wnioski na 0,6 mln złotych są rozpatrywane.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Obwodnica Wałcza, węzeł Kijewo, odcinek A6 z przejściem dla zwierząt, te inwestycje miał zrealizować Energopol S.A. i te kontrakty zostały przez GDDKiA z winy wykonawcy zerwane. W konsorcjum firm, które wygrały przetarg na budowę tunelu pod Świną w Świnoujściu jest z 20% udziałem Energopol Szczecin S.A. Udział niby niewielki ale.... obym był złym prorokiem.

dodany przez Stan, dnia 06.11.2019, 19:02:01

Przyznam się, że nie znam wszystkich szczegółów procedur związanych z ogłaszaniem przetargów drogowych ale jedno jest zastanawiające.

Jak to możliwe, że firma regularnie zawalająca większość inwestycji mogła wygrywać kolejne przetargi???
W tym być częścią konsorcjum wybranego do budowy tunelu w Świnoujściu?
Gdzie jest ABW, CBA?

Inną możliwością (wg mnie bardziej prawdopodobną) są procedury,
które po prostu nie pozwalają odmówić urzędnikom GDDKiA, podpisania umowy na budowę z taką firmą, dopóki fizycznie istnieje.

Jeśli ta druga opcja jest bliższa prawdy to pytanie dlaczego rząd to akceptuje i nie zmienił tego stanu rzeczy przez 4 lata.
Gdzie tu Prawo, gdzie Sprawiedliwość?

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 09.11.2019, 11:39:04

Przed następnymi wyborami rząd przyspieszy z robotami. Zawsze tak jest. :)

dodany przez traper, dnia 13.11.2019, 20:37:02

A co ze ścieżka rowerową co Ci geniusze budowali skończą czy temat zaniechany???

dodany przez Biustonosz, dnia 13.11.2019, 20:44:23

Panie B pisz pan może po polsku, będzie łatwiej zrozumieć.

O którą ścieżkę chodzi?

dodany przez cm, dnia 14.11.2019, 13:17:49

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

Po głosowaniach na ostatniej sesji rady miejskiej widać wyraźnie, że burmistrz Krupowicz odzyskał kontrolę nad swoim klubem radych, który wraz z radnym Kuszyńskim tworzy wciąż jednoosobową większość w radzie. I ta większość przegłosowała propozycje budżetowe burmistrza na rok 2020 – w tym podwyżkę podatku od nieruchomości oraz zdjęcie z przyszłorocznych wydatków inwestycyjnych budowy przedłużenia ul. Metalowej. Obie te decyzje generują niezadowolenie dotkniętych nimi mieszkańców. Przedsiębiorcy miejscowi będą musieli bowiem znacznie więcej zapłacić podatku od nieruchomości, a mieszkańcy ul. Grenadierów dalej znosić uciążliwości związane z ruchem ciężkich pojazdów pod oknami. Jedni i drudzy pewnie zaprotestują – przedsiębiorcy raczej mrucząc pod nosem, ale protestujący już wcześniej mieszkańcy ul. Grenadierów  mogą to zrobić mniej kameralnie. Całość tej operacji to porażka wizerunkowa burmistrza i jego klubu. Gdyby bowiem choćby symbolicznie zrezygnowali z niektórych wydatków w przyszłym roku, to już było by coś. Na przykład z finansowania przez  podatników, urzędników pracujących na potrzeby propagandowej strony burmistrza na FB, z pieniędzy wydatkowanych na ten łatwy lans poprzez zatrudnianie operatora propagandowych filmików i drogi sprzęt dla niego. Wtedy burmistrz i jego radni mieli by moralne prawo sięgać do kieszeni przedsiębiorców oraz po raz kolejny namawiać mieszkańców ul. Grenadierów by poczekali. A tak swoje prywatne potrzeby propagandowe burmistrz Krupowicz de facto realizuje teraz  bezpośrednio ich kosztem. Wisienką na torcie jest w tej sytuacji całkowite milczenie burmistrza i jego propagandzistów na rzeczonym profilu na FB "Robert Krupowicz twój burmistrz Goleniowa". Oczywiście milczenie na temat podwyżki podatków i rezygnacji z budowy przedłużenia ul. Metalowej. Nie ma tam żadnego tłumaczenia, żadnego wyjaśnienia,  żadnej informacji. Nic, tylko jak zawsze łatwy lansik...

W tej sytuacji warto obejrzeć i zapamiętać to, co prezentujemy na filmiku dołączonym do materiału z sesji budżetowej.

Leszek Ozimek - 20.12.2019

GALERIA ZDJĘĆ

Koncert Stowarzyszenia Niepokonani

Maria Palica - 20.12.2019

23
Czwartek
Styczeń 2020
Fernandy
Jana
Rajmundy
Styczeń, 2020
PnWtŚrCzPtSN
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Z tego co mi wiadomo Pan redaktor naczelny dalej żyje i pewnie ma się nieźle. Przez zwykły szacunek dla swoich, niejednokrotnie wieloletnich czytelników, powinien poinformować co się dzieje." - I tak trzymać!

"Czyli cytujac klasyka ... The reports of my death are greatly exaggerated." - I tak trzymać!

"W temacie Gazety Goleniowskiej: Jest trochę informacji na profilu fejsbukowym: https://www.facebook.com/Gazeta-Goleniowska-472249546289387/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARD3zqhoKlAhGfjVvuaGbPx11Wh9hvRk4M..." - I tak trzymać!

"Witam panowie. Czasy sie zmieniaja, zwykla telewizje zastepuje powoli Netflix i temu podobne platformy streaminowe, a papier wypieraja wersje cyfrowe. Pozycja naszej lokalnej gazety wydawala sie jed..." - I tak trzymać!

"Co do upadku Gazety Goleniowskiej, to moim zdaniem nie ma co sie doszukiwac spektakularnych przyczyn, Ufo, szarakow, Krupowicza...po prostu koniunktura jaka jest to jest, a LO skonczyla sie kasa, ludz..." - I tak trzymać!

"https://www.facebook.com/Superportal24-Powiat-Goleniowski-112234183585246/" - I tak trzymać!

"Chodziło mi o to, że Gazeta mijała sie z faktami, zasadami dziennikarstwa, języka polskiego. Zwłaszcza pan Palica - jeszcze przed Krupowiczem. Za to za Krupowicza, nagle zmieniła front, gdy zakończyło..." - I tak trzymać!

"@seroy Masz rację. Jak widzę to superportal24 obejmuje powiat gryficki. Blisko i pewnie sporo przydatnych informacji jak się jedzie wypocząć w Pobierowie, czy Trzęsaczu, ale to nie to... @.. Pewn..." - I tak trzymać!

"Za nic w świecie nie mogę nic znaleźć o naszym rejonie na superportal. Nie ma nic?" - I tak trzymać!

"Superportal24 Powiat Goleniowski Panie Michale." - I tak trzymać!

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator