reklama

Odznaczenia dla pracowników kultury

drukuj
przeczytano: 1441 razy
Maria Palica, 18.06.2019

W ubiegły piątek w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się skromna uroczystość, podczas której wicewojewoda Marek Subocz wręczył kilkudziesięciu osobom odznaczenia. W gronie tym było 7 pracowników Goleniowskiego Domu Kultury.

Nadawane przez Prezydenta RP medale "Za długoletnią służbę" otrzymali instruktorzy GDK: Dominika Cembała, Danuta Dąbrowska, Dorota Gołębiowska, Wioleta Pokucińska i Zbigniew Sokołowski. Dyrektor GDK Aleksandra Holz oraz szef Teatru Brama Daniel Jacewicz odznaczeni zostali medalem "Zasłużony działacz kultury", który nadaje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uhonorowanie pracowników goleniowskiej kultury prestiżowymi medalami związane było z 60-leciem GDK.  

 

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Gratuluje! Martwi mnie tylko nieobecność wybitnego znawcy spraw kultury i wszelkich zagdnień społecznych doktora od żuwienia zwierząt Zbigniewa

A gdzie Pan doktor od żywienia zwierząt Zbigniew Łukaszewski ? Czyżby w Ministerstwie Rolnictwa rozwija karierę ?

dodany przez behemot, dnia 18.06.2019, 22:49:49

reklama

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

W Nowogardzie pod względem politycznym dzieje się najwięcej w naszym powiecie. Najświeższym dowodem na to jest nagła i niespodziewana zmiana na stanowisku przewodniczącego tamtejszej rady miejskiej. Tym samym krucha, jednoosobowa większość popierająca burmistrza Czaplę zamieniła się w równie kruchą i też jednoosobową większość opozycyjną. W ten sposób, po raz pierwszy chyba w historii, eksponowaną funkcję samorządową w powiecie goleniowskim objął działacz PiS, na dodatek w aliansie z działaczami PO. I wszystko to zgodnie z prawem, z wykorzystaniem normalnej procedury, poprzedzonej politycznymi uzgodnieniami. Więcej, w pewnym sensie poprawia to niedoreprezentowanie w powiecie i jego gminach elektoratu, który w ostatnich wyborach parlamentarnych we wszystkich gminach powiatu, z wyjątkiem goleniowskiej, w większości poparł PiS.
W goleniowskiej radzie miejskiej ugrupowanie burmistrza zdobyło po wyborach jednoosobową większość, dokoptowując potem do siebie jednego z radnych spoza swego grona i dzięki temu burmistrz ma w radzie komfortową wydawałoby się i stabilną przewagę nad opozycją. Przebieg wypadków w sąsiednim Nowogardzie pokazuje jak to bywa z jednym głosem przewagi, który szybko może się przekształcić w... ten sam głos przewagi opozycji. Skoro było to możliwe w Nowogardzie, jest możliwe i w Goleniowie. Tym bardziej, że mimo wielu zasadniczych różnic między obiema gminami, są też spore podobieństwa. Oprócz wyżej opisanego, widoczne dla każdego, kto chce to dostrzec jest działanie gminnej propagandy. Za pieniądze podatników i tu, i tam gminni urzędnicy nie tyle informują, co wychwalają swoich pracodawców. Owszem, goleniowscy robią to sprawniej technicznie i merytorycznie, jednak co do zasady różnicy nie ma. Obie propagandy równie efektywne, tyle że nowogardzka ma tę zaletę, że jest znacznie tańsza...

Leszek Ozimek - 08.11.2019

GALERIA ZDJĘĆ

Festyn Walczymy o Emilka

Paweł Palica - 20.10.2019

12
Wtorek
Listopad 2019
Konrada
Renaty
Witolda
Listopad, 2019
PnWtŚrCzPtSN
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator