Drogi czytelniku

Od 20 grudnia awarii uległ portal goleniowska.com, w związku z tym nie możemy dodawać nowych tekstów. Do czasu uruchomienia jego nowej odsłony, ta strona jest tylko archiwalna.
Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość oraz cierpliwość.

Pod pociąg

drukuj
przeczytano: 2411 razy
Paweł Palica, 30.11.2019

W czwartek rano pociąg osobowy wjechał na niestrzeżonym przejeździe w samochód osobowy, a w piątek rano doszło do niegroźnej kolizji na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i Andersa.

Oba zdarzenia miały miejsce w Goleniowie. Pierwsze na przejeździe na drodze łączącej Goleniów z osiedlem Zielone Wzgórze. Mimo że pociąg przesunął samochód marki Mazda kilkadziesiąt metrów po torach, pasaże nie odniósł obrażeń. Po usunięciu wraku samochodu z torów, ruch pociągów został przywrócony.

Kolizja na skrzyżowaniu obok Straży Pożarnej wynikała z nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu między dwoma samochodami osobowymi. Winnego ustalała na miejscu policja.

Red.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

I tutaj się pojawia pomysł, by zamiast rozbudowanych pomysłów dworców jak w Berlinie czy hal widowiskowych rodem z Wiednia postawić światła w takim miejscu. Teraz nic się nie stało ale czerwona lampka powinna się zapalic.

dodany przez Biustonosz, dnia 01.12.2019, 14:02:21

Jedna lampka tak. Ale jak zapali się ich kilkaset, na nikim nie robi większego wrażenia. Jedna w tą czy w tą ;)

dodany przez Mariusz, dnia 01.12.2019, 16:41:49

Tam jest znak STOP, jakby ktoś nie wiedział. I na takich przejazdach należy zachować SZCZEGÓLNĄ ostrożność.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 02.12.2019, 11:02:11

Panowie, z czystej ciekawosci w sobote rano pojechalem tam zobaczyc cala sytuacje. Coprawda swiatel ani zapor nie ma, ale tak jak piszecie, wszystko jest widoczne, jest znak stopu, krzyz Sw.Andrzeja, znaki odpowiednio wczesniej...tutaj zawinila czysta nonszalancja w polaczeniu z ignorancja. W koncowym rozrachunku poprostu glupota! Pointujac, szczescie, ze nikt nie zginal...

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 02.12.2019, 11:23:22

Tam jest piękna górka od strony marszews młodzież na rowerach bije rekordy prędkości migające lampki widać z daleka, a nie wierze, ze istnieje osoba która chociażby raz nie olała tego stopu

dodany przez Biustonosz, dnia 02.12.2019, 11:38:57

Jest po lewej lekki wzgorek i nieco chaszczy...ale pociag widac...

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 02.12.2019, 12:01:46

Widać wszystko, nawet wtedy gdy pociągu nie widać bo go tak nie ma. Widać znaki, tory, a gdy pociąg jedzie to także widać go bardzo dobrze a nawet słychać bo dojeżdżając do przejazdu pociąg chyba dodatkowo musi użyć bardzo głośnego sygnału. W życiu różnie bywa, bo rożnie, czasem człowiek sam zastanawia się jakim cudem zrobił jakąś głupotę, ale... Żeby na przejeździe kolejowym wjechać w pociąg wtedy gdy jak wyżej to... nie podejmuję się oceny. Pewnie sam sprawca zastanawia się jak tego dokonał ;)

dodany przez Mariusz, dnia 02.12.2019, 19:35:33

"Jak Mazda pociąg zatrzymała..."

dodany przez Pawlak, dnia 12.12.2019, 11:14:43

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

Po głosowaniach na ostatniej sesji rady miejskiej widać wyraźnie, że burmistrz Krupowicz odzyskał kontrolę nad swoim klubem radych, który wraz z radnym Kuszyńskim tworzy wciąż jednoosobową większość w radzie. I ta większość przegłosowała propozycje budżetowe burmistrza na rok 2020 – w tym podwyżkę podatku od nieruchomości oraz zdjęcie z przyszłorocznych wydatków inwestycyjnych budowy przedłużenia ul. Metalowej. Obie te decyzje generują niezadowolenie dotkniętych nimi mieszkańców. Przedsiębiorcy miejscowi będą musieli bowiem znacznie więcej zapłacić podatku od nieruchomości, a mieszkańcy ul. Grenadierów dalej znosić uciążliwości związane z ruchem ciężkich pojazdów pod oknami. Jedni i drudzy pewnie zaprotestują – przedsiębiorcy raczej mrucząc pod nosem, ale protestujący już wcześniej mieszkańcy ul. Grenadierów  mogą to zrobić mniej kameralnie. Całość tej operacji to porażka wizerunkowa burmistrza i jego klubu. Gdyby bowiem choćby symbolicznie zrezygnowali z niektórych wydatków w przyszłym roku, to już było by coś. Na przykład z finansowania przez  podatników, urzędników pracujących na potrzeby propagandowej strony burmistrza na FB, z pieniędzy wydatkowanych na ten łatwy lans poprzez zatrudnianie operatora propagandowych filmików i drogi sprzęt dla niego. Wtedy burmistrz i jego radni mieli by moralne prawo sięgać do kieszeni przedsiębiorców oraz po raz kolejny namawiać mieszkańców ul. Grenadierów by poczekali. A tak swoje prywatne potrzeby propagandowe burmistrz Krupowicz de facto realizuje teraz  bezpośrednio ich kosztem. Wisienką na torcie jest w tej sytuacji całkowite milczenie burmistrza i jego propagandzistów na rzeczonym profilu na FB "Robert Krupowicz twój burmistrz Goleniowa". Oczywiście milczenie na temat podwyżki podatków i rezygnacji z budowy przedłużenia ul. Metalowej. Nie ma tam żadnego tłumaczenia, żadnego wyjaśnienia,  żadnej informacji. Nic, tylko jak zawsze łatwy lansik...

W tej sytuacji warto obejrzeć i zapamiętać to, co prezentujemy na filmiku dołączonym do materiału z sesji budżetowej.

Leszek Ozimek - 20.12.2019

GALERIA ZDJĘĆ

Koncert Stowarzyszenia Niepokonani

Maria Palica - 20.12.2019

23
Czwartek
Styczeń 2020
Fernandy
Jana
Rajmundy
Styczeń, 2020
PnWtŚrCzPtSN
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Z tego co mi wiadomo Pan redaktor naczelny dalej żyje i pewnie ma się nieźle. Przez zwykły szacunek dla swoich, niejednokrotnie wieloletnich czytelników, powinien poinformować co się dzieje." - I tak trzymać!

"Czyli cytujac klasyka ... The reports of my death are greatly exaggerated." - I tak trzymać!

"W temacie Gazety Goleniowskiej: Jest trochę informacji na profilu fejsbukowym: https://www.facebook.com/Gazeta-Goleniowska-472249546289387/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARD3zqhoKlAhGfjVvuaGbPx11Wh9hvRk4M..." - I tak trzymać!

"Witam panowie. Czasy sie zmieniaja, zwykla telewizje zastepuje powoli Netflix i temu podobne platformy streaminowe, a papier wypieraja wersje cyfrowe. Pozycja naszej lokalnej gazety wydawala sie jed..." - I tak trzymać!

"Co do upadku Gazety Goleniowskiej, to moim zdaniem nie ma co sie doszukiwac spektakularnych przyczyn, Ufo, szarakow, Krupowicza...po prostu koniunktura jaka jest to jest, a LO skonczyla sie kasa, ludz..." - I tak trzymać!

"https://www.facebook.com/Superportal24-Powiat-Goleniowski-112234183585246/" - I tak trzymać!

"Chodziło mi o to, że Gazeta mijała sie z faktami, zasadami dziennikarstwa, języka polskiego. Zwłaszcza pan Palica - jeszcze przed Krupowiczem. Za to za Krupowicza, nagle zmieniła front, gdy zakończyło..." - I tak trzymać!

"@seroy Masz rację. Jak widzę to superportal24 obejmuje powiat gryficki. Blisko i pewnie sporo przydatnych informacji jak się jedzie wypocząć w Pobierowie, czy Trzęsaczu, ale to nie to... @.. Pewn..." - I tak trzymać!

"Za nic w świecie nie mogę nic znaleźć o naszym rejonie na superportal. Nie ma nic?" - I tak trzymać!

"Superportal24 Powiat Goleniowski Panie Michale." - I tak trzymać!

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator