Pręty na wysokości szyi

drukuj
przeczytano: 2030 razy
redakcja, 21.11.2018

List od Czytelnika.

Tak zakończony płot jest zastosowany na placach zabaw w remontowanym parku. Pręty wystają na wysokości szyi dziecka - idealnie, żeby rozerwać tętnicę, gdy czyjeś rozbawione dziecko na wpadnie na płot. Może jeszcze żyletkowy drut kolczasty założą?

Druga sprawa to brak, w projekcie, ścieżki w kierunku parku przemysłowego. Już jest wydeptana przez setki pracowników tam podążających. Zawsze była tam ścieżka ale projektant parku i tutaj wykazał się zerową wyobraźnią.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Trafna uwaga. Prawo budowlane i warunk techniczne okreslaja dokladnie jakie musi byc ogrodzenie. Jesli ma ostre i niebezpieczne zwienczenie (np. drut kolczasty, ostre szpilki itd.) to powinno byc min. 2.2m wysokie i zarazem podlega pozwoleniu na budowe. Nizsze ogrodzenia nie moga byc zwienczone w sposob jak na zdjeciach. Sytuacja jest bardzo prosta, w razie wypadku odpowiada zarzadca terenu lub jesli to plac budowy, to jej kierownik.

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 21.11.2018, 10:44:09

Doprecyzuje, bo wyzej podane przeze mnie 2.2m sa niewlasciwe.
Warunki techniczne zostaly okreslone w rozporzadzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunkow technicznych, jakim powinny odpowiadac budynki i ich usytuowanie (DzU Nr 75, poz. 690 zm.) – Dział II „Zabudowa i zagospodarowanie dzialki budowlanej”, Rozdział 9 „Ogrodzenia”, § 41-43.
W mysl § 41 ust. 1 ww. rozporzadzenia, ogrodzenie nie moze stwarzac zagrozenia dla bezpieczenstwa ludzi i zwierzat.
Ponadto w § 41 ust. 2 ww. rozporzadzenia zabronione jest umieszczanie na ogrodzeniach, na wysokosci mniejszej niż 1,8 m ostro zakonczonych elementow, drutu kolczastego, tluczonego szkla oraz innych podobnych wyrobow i materiałow.

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 21.11.2018, 10:57:13

Pręty na wysokości szyi, światła na wysokości oczu. Co jeszcze?

dodany przez Mariusz, dnia 21.11.2018, 14:34:56

@Mariusz

ścieżki na poziomie stopy!

dodany przez cm, dnia 21.11.2018, 20:56:05

Uwielbiam takie listy:)

Boisko lekkoatletyczne i piłkarskie Stadionu Miejskiego w Goleniowie, okolone jest dokładnie takim samym płotkiem co na załączonym zdjęciu i żeby było jeszcze ciekawiej, ma dokładnie tą samą wysokość jednego metra. Kilka razy w roku, przy okazji Mistrzostw Gminy w Grach i Zabawach Ruchowych kl I-IV, Mistrzostw Powiatu jak rownież Mistrzostw Województwa w LA, a codziennie w miesiącach jesiennych i wiosennych, kilkaset dzieci w wieku 6 -16 lat ćwiczy, rozgrzewa się, ściga bądż dopinguje wewnątrz i na zewnatrz ,, bardzo niebezpiecznego płotka", na którego zamontowanie trzeba było mieć wszystkie wymagane zgody, przed jego montażem. Co ciekawe płotek ów, jednym dzieciom sięga do kroku, innym pod pachy, jeszcze innym do tętnic, krtani, brody, nosa, oczu albo grzywki. Jeszcze ciekawszym jest, że od momentu jego montazu, żadne dziecko nie nadziało się na płotek, nawet spośród tych, które odwiedzają stadion po szkole. Wiem, ale może się nadziać. Oczywiście. Tak jak może wypaść z okna bloku w którym mieszka - zażądajmy od burmistrza aby w nowo stawianych blokach w oknach montowano kraty, pociąc się nożem - zero noży w domu - jedzenie tylko z cateringu i tylko pałeczkami- wróć, można sobie je wbić w oko itd itp. Paranoja.

Na początku roku, w szkole z panem Darkiem wieszaliśmy wieszaki w szatniach do przebierania się na w-f. Na jaką wysokość? Wzięłem trzech najmniejszych ze szkoły, kazałem ręce podnieść do góry. Tam gdzie sięgnęli przymocowaliśmy wieszaki. Ci wyżsi od nich, mają je na wysokości tętnic, krtani, jeszcze wyżsi brody oka grzywki itd.
Jeśli czyjeś rozbawione dziecko wpadnie na haczyk, może zawisnąc na nim jak Janosik- za poślednie ziobro. Wygląda jednak na to że dzieci sa madrzejsze od niektórych dorosłych i nie chcą wpadać na haki.

Firma która montowała plac zabaw w parku, robiła to zgodnie z potrzebnymi atestami i certyfikatami bezpieczeństwa. Skąd wiem? W dzisiejszych czasach brak takowych, przy pierwszym wypadku mógłby skutkować ogromnymi odszkodowaniami. Proste?

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 21.11.2018, 23:59:37

Demagogia Panie Piotrze. "Zawsze i wszedzie może dojść do wypadku", to nie argument, żeby nie stosować zwykłych środków ostrożności. W tym przypadku, na małym terenie są ruchliwe dzieci, a odstępu do tego ogrodzenia nie ma. Na stadionie jest inny teren, inna odległość oraz starsze dzieci. Ryzyko na tym placu zabaw jest realne i projektant tego nie uwzględnił. Lepiej zapobiec, niż kusić los. Każde dziecko jest dla rodzica "całym światem", każde okaleczenie niebezpieczne dla dziecka, także kieszeni gminy. Place zabaw są zaś miejscem szczególnym, pod względem wymogów i oczekiwań w zakresie bezpieczeństwa.

dodany przez .., dnia 22.11.2018, 08:20:25

wszyscy o płocie, a nikt o przerwanym Jakubowym Szlaku...

dodany przez krew i jatka, dnia 22.11.2018, 10:57:48

Piotrze, przeciez nie mamy tutaj nad czym deliberowac. Wszelkie atesty i dopuszczenia o ktorych piszesz sa funta klakow warte, skoro przepisy budowlane stanowia inaczej. I to bardzo dokladnie. Plot jest niezgodny z przepisami i nalezy go zmienic, koniec kropka. W momencie, kiedy stanie sie kzywda, to zarzadc bedzie zmuszony pokrywac koszty. W tym wypadku chyba gmina, nieprawda?

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 22.11.2018, 10:58:55

Wzięłem, wzięłem, kazałem, kazałem...ja najczęściej mimo wszystko proszę...

dodany przez epithafium, dnia 22.11.2018, 20:36:39

@cm
Nie można by się odnieść jakoś pełniej . Nie można by mniej jadu! Przecież Panu za to płacą? Czy nie płacą bo niby po godzinach pracy??

@ epitafium
Przepisy to przepisy, policja nie prosi, skarbówka nie prosi, wojsko...
Dla przykładu jak kończy się podobne:
II SA/Sz 845/12 - Wyrok WSA w Szczecinie z 2012-10-17

@ Piotrek Walkowiak
Rzeczywiście, jeżeli jest tam takowe to jest ono również niezgodne z obowiązującymi przepisami. Zanim zgłoszę sprawę do odpowiednich organów, pozostawię parę dni by o sprawie dowiedział się burmistrz (liczę na niezawodnego _CM_) by powyższe poprawić.

Problem pojawi się gdy jakieś dziecko na takowe ogrodzenie wpadnie etc. Będą lecieć głowy i gminne pieniądze ;)

dodany przez ss13, dnia 06.12.2018, 20:13:46

A gdzie ja tam pisałem o "służbach"?

dodany przez epithafium, dnia 06.12.2018, 21:28:33

Bylem tam w sobote. Plot jak stal tak stoi i ostrymi kolcami. Jest dosyc niski i jak ktos sie o niego rekoma oprze to moze sobie zrobic krzywde. Jak juz powiedzialem, deliberowac nad czym nie ma, trzeba poprawic.

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 07.12.2018, 12:34:45

GALERIA ZDJĘĆ

Marsz dla Jezusa

Wiesław Krause - 15.04.2019

26
Piątek
Kwiecień 2019
Marii
Marzeny
Ryszarda
Kwiecień, 2019
PnWtŚrCzPtSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Faktycznie mina nietega, Panie Piotrze. Jak wsciekly rzymski legionista ;o)" - Strajk nauczycieli zawieszony

"@mieszkaniecgminy Jak to "klechy coś dostały od państwa"? Z nazwaniem alejki wiążą się jakieś wpłaty? @Mariusz Wydaje mi się, że lepiej patrzeć na współczesność, a wyznawców Światowida jakoś za d..." - Święty Jerzy ma aleję

"Ciekawe czy ten pan na zdjeciu na dole po prawej stronie by pozowal do tego zdjecia jakby to byl strajk przeciwko Pustym Obietnicom." - Strajk nauczycieli zawieszony

"Spokojnie, nic wielkiego się nie stało. Tylko widoczna jest pewna zależność. Kościoła nie ma tam gdzie trzeba materialnie dać coś od siebie, tylko brać, podwyższając jednocześnie rangę wydarzenia swoj..." - Święty Jerzy ma aleję

"IT, a czy TY jesteś normalny, równając słowo "bachory" z "poziomem ja(k) z rynsztoka"? Czerpiesz z najgorszych pisowskich wzorów pełnymi garściami (a oni z komunistycznych). Wybrać JEDNO słowo i się ..." - Strajk rozszerzony

"Wzięli, więc będą sprzątać i odśnieżać? Czy wolno chodzić agnostykom?" - Święty Jerzy ma aleję

"a jak trwoga to do Boga! twardziele hm" - Święty Jerzy ma aleję

"Nadanie nazwy alejce pewnie nie generuje dużych kosztów, ale proponuję zapoznać sie z uchwałami z ostatniej sesji Rady Miejskiej, trochę poszło kasy na kościoły w okolicy." - Święty Jerzy ma aleję

"@michal E.T. :D ET swoje zrobil `ET go home` heheh Nauczycielom przynajmniej przypomnialy sie piekne czasy: las, szum drzew, plonace ognisko ... wtedy tez byli golodupcami, ale szczesliwymi .. i ..." - Strajk nauczycieli zawieszony

"Drogi @ IT: Wiele razy przedstawiałem nie tylko pomysły ale i gotowe projekty (część z nich zostało realnie wdrożonych w Goleniowie). Jeśli chcesz merytorycznie dyskutować, nie tylko na tym forum,..." - Komisja pomoże?

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator