reklama

"Rampa" do remontu

drukuj
przeczytano: 1549 razy
Paweł Palica, 19.04.2019

W niedalekiej przyszłości znów tętnić życiem ma pokolejowy magazyn przy ul. Dworcowej, w którym do końca 2013 roku działał znany w całym regionie klub muzyczny
"Rampa".

Niedawno ogłoszono przetarg na rewitalizację zarówno tego obiektu, jak i stojącej obok, nieczynnej od lat wieży ciśnień. W minioną środę otwarto oferty i choć wpłynęła tylko jedna, opiewająca na blisko 11,8 mln zł, to wszystko wskazuje na to, że sprawa jest załatwiona. Umowa z firmą Intrax ma być podpisana tak szybko, jak będzie to możliwe.

- No i wchodzimy w budowę, której celem jest stworzenie nowoczesnej sceny teatralnej i muzycznej nie tylko dla Goleniowa, ale i całego województwa - powiedział nam burmistrz Robert Krupowicz.

Zlokalizowana obok "Rampy" wieża ciśnień działać ma w przyszłości pod szyldem "Twierdza Design". Urządzone mają być w niej pomieszczenia między innymi dla goleniowskich start-upów.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Czy to takie świetne wiadomości dla goleniowskiej kultury, osąd zostawiam Państwu. Skoro zadanie własne Gminy - Goleniowski Dom Kultury - niszczeje leżąc odłogiem bez najmniejszej inwestycji w bazę już trzecią kadencję. Burmistrzowie obiecują, a tym czasem przeznaczają potężne pieniądze w inicjatywy bynajmniej nie pierwszej potrzeby oraz te, które równie dobrze mogłyby zostać podjęte bez udziału środków publicznych - na zasadach rynkowych. Rampa kiedyś przecież działała i to prężnie bez pieniędzy z podatków mieszkańców. Tym czasem, tak dla zobrazowania skali pilnych potrzeb, szpital w Goleniowie, którego pacjentami w ponad 70% są mieszkańcy naszej gminy zadłuża się w astronomicznym tempie i grozi mu naprawdę przykry finał. A burmistrzowie dalej twierdzą, że to nie problem Gminy, tylko Powiatu wydając pieniądze na realizację planów, niekoniecznie zmierzonych pod względem istotności, niekoniecznie również należycie skonsultowanych społecznie.
Poniżej jeszcze kilka danych liczbowych o Rampie, które mówią same za siebie.
Zgodnie z zapisem w Lokalnym Programie Rewitalizacji dla Gminy Goleniów (www.bip.goleniow.pl/unzip/16500.dhtml, str. 59-61), Rampa Kultury i Twierdza Design miały kosztować łącznie ok. 10 mln zł, z czego 8.5 mln miało pochodzić z UE, a JEDYNIE 1.5 mln zł z gminnego budżetu. AKTUALNIE KOSZTY WZROSŁY DO OKOŁO 12 mln zł i wzrosną zapewne jeszcze. Z RPO otrzymamy 5.2 mln zł (niecałe 45% zamiast planowanego 85% dofinansowania), więc z gminnego budżetu ubędzie nie 1.5 mln, tylko około 7 mln zł. Później już tylko trzeba będzie dozbierać na koszty zakupu wyposażenia, koszty utrzymania obiektu, etatów itp.

dodany przez The Voice, dnia 19.04.2019, 12:09:32

swoje zdanie powiedziałem wcześniej, powtórzę paranoja ratowanie trupa z którego raczej nie zrobi się lokalu 21 wieku, a sama suma poraża to ca dwa przedszkola na poziomie 21 wieku.

dodany przez mercedes555, dnia 19.04.2019, 12:35:38

Rzeczywiście kwota spora. To 12 domów jednorodzinnych, wyposażonych i umeblowanych z autem, jachtem i motocyklem w garażu na sporej działce i jeszcze zostanie na podróż dookoła świata...

dodany przez Mariusz, dnia 19.04.2019, 15:14:19

Proszę bardzo jak łatwo szastać nie swoimi pieniędzmi. Jak łatwo podjąć decyzję . 11 mln.!! Proszę bardzo , przecież to i tak mała kwota. Szkoda tylko ,że ci co podejmują takie decyzje kłócą się prywatnie o każdą złotówkę. Wstyd mi za Was!!!!

dodany przez IT, dnia 19.04.2019, 15:33:30

Dziwne, że Państwo się jeszcze przez tyle lat, a szczególnie przez ostatnią kadencję ówczesnych władz miasta i gminy nie połapaliście, że prawie wszystkie inwestycje są robione pod lokalnych biznesmenów branży budowlanej. Przecież to widać gołym okiem jak są ustawiane przetargi , jak rosną koszty inwestycji itd .... proszę się przyjrzeć inwestycjom i ich wykonawcom, kto ile i kiedy ..... wtedy będzie bardzo ładny obraz :) tego kto komu chleb daje.

dodany przez mieszkaniecgminy, dnia 20.04.2019, 13:22:52

Te, mieszaniecgminy!
Jak już wyskakujesz z oskarżeniem o korupcję, to podaj konkrety. No się podpisz imieniem i nazwiskiem. Wiem, to wymaga odrobiny odwagi, czyli czegoś więcej niż taki pierd ‚informacyjny’. :)

dodany przez cm, dnia 20.04.2019, 23:54:15

Szanowny The Voice, zawsze tak jest, że za swoją własność odpowiada właściciel. W przypadku szpitala jest to powiat. A ten właściciel tj. publiczna władza zawsze jest w sumie najgorsza. I nie zmeini tego faktu przejęcie przez gminę od powaitu tego "gorącego kartofla". PS. Ciekawe jak są szacowane koszty utrzymania "Rampy i wieży" PO remoncie? Czy jest jakiś biznes plan? Case study dla tej publicznej inwestycji?

dodany przez Michal Wentruba, dnia 21.04.2019, 01:02:55

@ cm:

Popieram podpisywanie postów z imienia i nazwiska, tak jak Pan to robi,
a nie, czekaj...

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 21.04.2019, 01:13:48

Panie cm, Kamień Pomorski stać było na zrobienie pomnika Józefa Piłsudskiego z brązu za 25tys/zł. Goleniów postawił pomnik Marszałkowi za czterokrotność tej kwoty z żywicy. Nikogo, kto ma tego świadomość, porównanie to nie dziwi ani nie daje do myślenia. Ot pomnik, jak każdy inny. A Rampa jak Rampa, remont pochłonie tyle co niemal kilkudziesiecio rodzinny blok. Koszt jak koszt. Dziwić się? Czemu? Społeczeństwo przyzwyczaiło się do takich kwot. Jak choćby zrealizowana już inwestycja w park. Spoko ;)

dodany przez Mariusz, dnia 21.04.2019, 11:16:33

@cm `pierd informacyjny` to byla `laurka` jaka wystawil pan bylemu koledze ...

dodany przez saturator, dnia 21.04.2019, 21:16:03

Szanowny Mariuszu, https://kamienskie.info/pomnik-marszalka-pilsudskiego-odsloniety-zdjecia-film/ nie da się porónać obu dzieł po względem "artyzmu" bo zawsze subiektywna ocena. Jedyna ocena obiektywna to faktycznie pieniądz, koszt. 25 tyś? Sprawdzone?

dodany przez Michal Wentruba, dnia 21.04.2019, 22:45:30

Sprawdzone na tyle, na ile pozwoliły moje kontakty. Ale tam. Rozumiem że fundusze jeśli są, należy wykorzystać na dany cel, lub nie i po prostu przepadną. Jednak można je było wykorzystać w sposób bardziej przemyślany. Ładować w założeniach tyle pieniędzy w trupa jakim jest rampa to chyba przesada i na prawdę źle to wygląda w opinii mieszkańców, i naturalne jest że daje do myślenia. Z przekory oczywiście można zaprzeczyć.

dodany przez Mariusz, dnia 22.04.2019, 09:37:18

Szanowny Mariuszu, może masz rację. Ale przypomnę pod hasłem "Rampa" kryje się również wieża ciśnień, a to zdaje się jest już zabytek. Jeżeli projekt wyjdzie(abstrahując od kosztów) , to mógłby być kolejnym charkterystycznym punktem Goleniowa. PS. Niestety wszystkie rządy od 1989 roku nie pozwoilły powstać silnej klasy średniej z której szeregów teoretycznie mógłby wyłonić się inwestor (inwestorzy) realizujący takie przedsięwzięcie na koszt prywatny według własnego pomysłu i przeznaczenia.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 22.04.2019, 11:47:41

GALERIA ZDJĘĆ

Piknik Rodzinny - Goleniów 2019

Paweł Palica - 24.06.2019

25
Wtorek
Czerwiec 2019
Łucji
Witolda
Wilhelma
Czerwiec, 2019
PnWtŚrCzPtSN
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Złe uczynki kk przeważają i się piętrzą. Złe i potworne. Nie można wciąż powoływać się na historię, dla uzasadniania obecnego żerowania na Polakach. Kościół jest teraz zwykłą instytucją finansową i ws..." - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"Tym bardziej, ze ci ludzie tutaj ciężko pracuja, płacą podatki, tak jak my na zachodzie." - Ułatwić asymilację

"To jest fajne, choć młodzi pewnie woleli by dyskotekę :-) Natomiast ja bym w jakiejś perspektywie czasowej, w zależności od możliwości starał się iść w kierunku stworzenia czegoś w rodzaju informac..." - Ułatwić asymilację

"Forumowi antykoscielni/antypisowch nie zawiedli. A to przeszkadza krzyz w UMiG, a to religia w szkole w oko kole, a to afera, bo polski skoczek przezegnal sie przed skokiem, teraz kaplica przy lokalny..." - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"Taki gosc to ja rozumiem! Skutecznie wywietrzy niesmak po antypolaku Bodnarze .." - O kulinariach i nie tylko

"kaplica powinna Być a nie do likwidacji" - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"@Michał Niklas, szanuję wiarę, którą każdy ma prawo czcić na swój sposób i niech każdy szanuje moją wiarę choćby to miało tylko krzesło, w które będę wierzyć. Nie narzucajmy innym, co nam nie miłe. Sł..." - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"W każdym szpitalu ,porcie lotniczym jest , była na "Batorym"i w naszej "Jedynce" przed wojną , tak i niech zostanie , bo to żadne koszty są i nie dziwaczyć już!" - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"Mieciu, Mieciu, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Czy nie jest tak, że katolicy płacąc podatki utrzymują zarówno szpital, jak i kaplicę?" - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

"A mnie niepokoją koszta związane z utrzymaniem kaplicy. Po likwidacji kaplicy koszta utrzymania szpitala zmniejszą się, a wierzący w Boga i tak będą się modlić, gdy tylko najdzie ich ochota." - Zlikwidują szpitalną kaplicę?

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator