reklama

"Rampa" do remontu

drukuj
przeczytano: 1488 razy
Paweł Palica, 19.04.2019

W niedalekiej przyszłości znów tętnić życiem ma pokolejowy magazyn przy ul. Dworcowej, w którym do końca 2013 roku działał znany w całym regionie klub muzyczny
"Rampa".

Niedawno ogłoszono przetarg na rewitalizację zarówno tego obiektu, jak i stojącej obok, nieczynnej od lat wieży ciśnień. W minioną środę otwarto oferty i choć wpłynęła tylko jedna, opiewająca na blisko 11,8 mln zł, to wszystko wskazuje na to, że sprawa jest załatwiona. Umowa z firmą Intrax ma być podpisana tak szybko, jak będzie to możliwe.

- No i wchodzimy w budowę, której celem jest stworzenie nowoczesnej sceny teatralnej i muzycznej nie tylko dla Goleniowa, ale i całego województwa - powiedział nam burmistrz Robert Krupowicz.

Zlokalizowana obok "Rampy" wieża ciśnień działać ma w przyszłości pod szyldem "Twierdza Design". Urządzone mają być w niej pomieszczenia między innymi dla goleniowskich start-upów.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Czy to takie świetne wiadomości dla goleniowskiej kultury, osąd zostawiam Państwu. Skoro zadanie własne Gminy - Goleniowski Dom Kultury - niszczeje leżąc odłogiem bez najmniejszej inwestycji w bazę już trzecią kadencję. Burmistrzowie obiecują, a tym czasem przeznaczają potężne pieniądze w inicjatywy bynajmniej nie pierwszej potrzeby oraz te, które równie dobrze mogłyby zostać podjęte bez udziału środków publicznych - na zasadach rynkowych. Rampa kiedyś przecież działała i to prężnie bez pieniędzy z podatków mieszkańców. Tym czasem, tak dla zobrazowania skali pilnych potrzeb, szpital w Goleniowie, którego pacjentami w ponad 70% są mieszkańcy naszej gminy zadłuża się w astronomicznym tempie i grozi mu naprawdę przykry finał. A burmistrzowie dalej twierdzą, że to nie problem Gminy, tylko Powiatu wydając pieniądze na realizację planów, niekoniecznie zmierzonych pod względem istotności, niekoniecznie również należycie skonsultowanych społecznie.
Poniżej jeszcze kilka danych liczbowych o Rampie, które mówią same za siebie.
Zgodnie z zapisem w Lokalnym Programie Rewitalizacji dla Gminy Goleniów (www.bip.goleniow.pl/unzip/16500.dhtml, str. 59-61), Rampa Kultury i Twierdza Design miały kosztować łącznie ok. 10 mln zł, z czego 8.5 mln miało pochodzić z UE, a JEDYNIE 1.5 mln zł z gminnego budżetu. AKTUALNIE KOSZTY WZROSŁY DO OKOŁO 12 mln zł i wzrosną zapewne jeszcze. Z RPO otrzymamy 5.2 mln zł (niecałe 45% zamiast planowanego 85% dofinansowania), więc z gminnego budżetu ubędzie nie 1.5 mln, tylko około 7 mln zł. Później już tylko trzeba będzie dozbierać na koszty zakupu wyposażenia, koszty utrzymania obiektu, etatów itp.

dodany przez The Voice, dnia 19.04.2019, 12:09:32

swoje zdanie powiedziałem wcześniej, powtórzę paranoja ratowanie trupa z którego raczej nie zrobi się lokalu 21 wieku, a sama suma poraża to ca dwa przedszkola na poziomie 21 wieku.

dodany przez mercedes555, dnia 19.04.2019, 12:35:38

Rzeczywiście kwota spora. To 12 domów jednorodzinnych, wyposażonych i umeblowanych z autem, jachtem i motocyklem w garażu na sporej działce i jeszcze zostanie na podróż dookoła świata...

dodany przez Mariusz, dnia 19.04.2019, 15:14:19

Proszę bardzo jak łatwo szastać nie swoimi pieniędzmi. Jak łatwo podjąć decyzję . 11 mln.!! Proszę bardzo , przecież to i tak mała kwota. Szkoda tylko ,że ci co podejmują takie decyzje kłócą się prywatnie o każdą złotówkę. Wstyd mi za Was!!!!

dodany przez IT, dnia 19.04.2019, 15:33:30

Dziwne, że Państwo się jeszcze przez tyle lat, a szczególnie przez ostatnią kadencję ówczesnych władz miasta i gminy nie połapaliście, że prawie wszystkie inwestycje są robione pod lokalnych biznesmenów branży budowlanej. Przecież to widać gołym okiem jak są ustawiane przetargi , jak rosną koszty inwestycji itd .... proszę się przyjrzeć inwestycjom i ich wykonawcom, kto ile i kiedy ..... wtedy będzie bardzo ładny obraz :) tego kto komu chleb daje.

dodany przez mieszkaniecgminy, dnia 20.04.2019, 13:22:52

Te, mieszaniecgminy!
Jak już wyskakujesz z oskarżeniem o korupcję, to podaj konkrety. No się podpisz imieniem i nazwiskiem. Wiem, to wymaga odrobiny odwagi, czyli czegoś więcej niż taki pierd ‚informacyjny’. :)

dodany przez cm, dnia 20.04.2019, 23:54:15

Szanowny The Voice, zawsze tak jest, że za swoją własność odpowiada właściciel. W przypadku szpitala jest to powiat. A ten właściciel tj. publiczna władza zawsze jest w sumie najgorsza. I nie zmeini tego faktu przejęcie przez gminę od powaitu tego "gorącego kartofla". PS. Ciekawe jak są szacowane koszty utrzymania "Rampy i wieży" PO remoncie? Czy jest jakiś biznes plan? Case study dla tej publicznej inwestycji?

dodany przez Michal Wentruba, dnia 21.04.2019, 01:02:55

@ cm:

Popieram podpisywanie postów z imienia i nazwiska, tak jak Pan to robi,
a nie, czekaj...

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 21.04.2019, 01:13:48

Panie cm, Kamień Pomorski stać było na zrobienie pomnika Józefa Piłsudskiego z brązu za 25tys/zł. Goleniów postawił pomnik Marszałkowi za czterokrotność tej kwoty z żywicy. Nikogo, kto ma tego świadomość, porównanie to nie dziwi ani nie daje do myślenia. Ot pomnik, jak każdy inny. A Rampa jak Rampa, remont pochłonie tyle co niemal kilkudziesiecio rodzinny blok. Koszt jak koszt. Dziwić się? Czemu? Społeczeństwo przyzwyczaiło się do takich kwot. Jak choćby zrealizowana już inwestycja w park. Spoko ;)

dodany przez Mariusz, dnia 21.04.2019, 11:16:33

@cm `pierd informacyjny` to byla `laurka` jaka wystawil pan bylemu koledze ...

dodany przez saturator, dnia 21.04.2019, 21:16:03

Szanowny Mariuszu, https://kamienskie.info/pomnik-marszalka-pilsudskiego-odsloniety-zdjecia-film/ nie da się porónać obu dzieł po względem "artyzmu" bo zawsze subiektywna ocena. Jedyna ocena obiektywna to faktycznie pieniądz, koszt. 25 tyś? Sprawdzone?

dodany przez Michal Wentruba, dnia 21.04.2019, 22:45:30

Sprawdzone na tyle, na ile pozwoliły moje kontakty. Ale tam. Rozumiem że fundusze jeśli są, należy wykorzystać na dany cel, lub nie i po prostu przepadną. Jednak można je było wykorzystać w sposób bardziej przemyślany. Ładować w założeniach tyle pieniędzy w trupa jakim jest rampa to chyba przesada i na prawdę źle to wygląda w opinii mieszkańców, i naturalne jest że daje do myślenia. Z przekory oczywiście można zaprzeczyć.

dodany przez Mariusz, dnia 22.04.2019, 09:37:18

Szanowny Mariuszu, może masz rację. Ale przypomnę pod hasłem "Rampa" kryje się również wieża ciśnień, a to zdaje się jest już zabytek. Jeżeli projekt wyjdzie(abstrahując od kosztów) , to mógłby być kolejnym charkterystycznym punktem Goleniowa. PS. Niestety wszystkie rządy od 1989 roku nie pozwoilły powstać silnej klasy średniej z której szeregów teoretycznie mógłby wyłonić się inwestor (inwestorzy) realizujący takie przedsięwzięcie na koszt prywatny według własnego pomysłu i przeznaczenia.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 22.04.2019, 11:47:41

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

Najbliższa niedziela 26 maja będzie wyjątkowo świąteczna. Oto w tym samym dniu mamy ważne dla wielu z nas święta - Dzień Matki, a na dodatek wybory do parlamentu europejskiego, które - jak każde wybory - słusznie nazywane są świętem demokracji. W tym ostatnim święcie możemy uczestniczyć niezależnie do naszej wiary i stosunku do rodzicielki, bo to po prostu prawo każdego polskiego obywatela i świadectwo stanu naszej demokracji. Prawo, z którego możemy, ale nie musimy skorzystać, bo wolność gwarantuje nam swobodę wyboru - możemy głosować lub nie, a jak zdecydujemy się głosować, to oddamy głos na  kogo zechcemy. I oczywiście ten ostatni wariant wszystkim rekomenduję. Zamiast tylko gardłować, że jest źle, lepiej oddać głos za tymi, którzy naszym zdaniem będą rządzić dobrze. A jak pasuje nam aktualny rząd, to koniecznie trzeba poprzeć tworzącą go partię w głosowaniu. To nic, że w niedzielnych wyborach mamy de facto wybierać tych, którzy  będą Polskę reprezentować w Unii Europejskiej (nawiasem warto tu koniecznie przypomnieć, że te wybory posłów do europarlamentu to jedyne w strukturach Unii Europejskiej wybory, dające demokratyczny  mandat zależny od woli obywateli - reszta to mało demokratyczne i niejawne ustalenia, poza demokratyczną kontrolą), bo i tak wszyscy wiemy, że w aktualnych realiach politycznych to plebiscyt "za" lub "przeciw" PiS. Ten plebiscyt na naszym terenie jest o tyle inny niż gdzie indziej, że zachodniopomorskie jest uznawane za platformerskie województwo, choć PiS od kilku lat szybko odrabia tu straty. Weźmy w nim aktywny udział głosując, a za kilka dni zobaczymy jak nam wyszło - uczestnikom, a nie tylko kibicom. Wprawdzie termin ukazania się tego komentarza pozwala jeszcze na agitacje wyborczą, ale z tej możliwości nie skorzystam i nie będę nikogo przekonywał do głosowania na PiS lub antypis. Raz jeszcze namawiam za to wszystkich mocno do świątecznego głosowania i wybierania według własnego uznania. Oczywiście sam też  będę głosował, a nie tylko namawiał do głosowania. Na kogo głosował? - na PiS naturalnie...

 

Leszek Ozimek - 24.05.2019

GALERIA ZDJĘĆ

Budowa drogi S6 - maj 2019

Paweł Palica - 24.05.2019

25
Sobota
Maj 2019
Borysa
Magdy
Marii-Magdaleny
Maj, 2019
PnWtŚrCzPtSN
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Widzę że uwaga pomogła i redaktor Ozimek edytował komentarz aktualny, jednocześnie wybięgnę w przyszłość i przypomnę że Zielone Świątki w 2020r.są 31 maja" - Wyłącz smartfona i żyj

"Tutaj napiszę zadając pytanie do red.Ozimka .Kto Islamiści,prawosławni ,grekokatolicy,muzułmanie ,judaizm a może jehowi obchodzą święto zesłania Ducha Świętego 26 maja, bo my katolicy mamy te święto 9..." - Wyłącz smartfona i żyj

"A w jakimś internetowym portalu no name który nawet nie podał autora niusa można było przeczytać, że PiS zamknie goleniowskie lotnisko. Widziałem gościa z pękiem kluczy ale nigdy bym nie przypuszczał ..." - Rozmowy o lotnisku

"Mieszkamy przy lotnisku, z którego może latać wojsko na bliski wschód. Nie możemy jednak polecieć w kierunkach wakacyjnych, no może z wyjątkiem Grecji. Życie jest po to, żeby wypocząć, a nie latać do ..." - Rozmowy o lotnisku

"Osobiście uważam, że większym problemem jest to, że piesi nie znają - lub nie chcą znać - przepisów i uważają, że przejście dla pieszych to część chodnika a nie jezdni." - Wyłącz smartfona i żyj

"Jasne! , do Niewiadowa też zróbta , toż to perełka Powiatu , cisza , ostoja zieleni i spokoju." - Sfrezowali asfalt

"100 tyś zł za krzesło... 1000 zł/m2 drogi osiedlowej...(Kalinowa street) Słuszne podejście ma nasza WŁADZA :/ na bogato" - Rusza remont "Rampy"

"Zespoly np. Led Zeppelin, Deep Purple, AC-DC i jakas Metallica" - Rusza remont "Rampy"

"Ależ domów napchali na tym torfowisku..." - Piorun strzelił w dom

"Przezorny zawsze ubezpieczony !!! Ale nie w tym przypadku." - Piorun strzelił w dom

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator