reklama

Znikome zainteresowanie

drukuj
przeczytano: 1493 razy
Paweł Palica, 10.06.2019

Zaledwie jeden miejski radny wziął udział w wyprawie w okolice Świętej, którą zorganizowało stowarzyszenie "Biały Grosz".

Prezes "Białego Grosza" Wojciech Janda, jak niedawno informowaliśmy, do wzięcia udziału w wycieczce historyczno - przyrodniczej zaprosił wszystkich radnych. Odzew był jednak znikomy, bo 8 czerwca na miejscu pojawił się jeden Łukasz Mituła (Ruch Miejski), a Andrzej Różański wcześniej przeprosił za nieobecność.

Do wyprawy tak czy owak doszło, a jej uczestnikom zaprezentowane zostały między innymi nieistniejący port i przeprawa promowa w Świętej, pozostałości trzech nieistniejących wiosek i cmentarzy, stanowisko dowodzenia wojsk niemieckich z 1945 roku oraz relikty umocnień obrony przeciwlotniczej. Działacze "Białego Grosza" uważają, że niewielkim nakładem środków można w tym miejscu stworzyć i oznaczyć ścieżkę pieszo – rowerową, która stałaby się atrakcją turystyczną dla mieszkańców gminy. Do zabezpieczenia w budżecie gminy pieniędzy właśnie na ten cel chcieli przekonać radnych. Efekt - jak wyżej.

Ł. Mituła zapowiedział, że będzie chciał nadać inicjatywie dalszy bieg. Wniosek w tej sprawie złoży najpewniej na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

 

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Więcej , nie trzeba , Pan Radny przekaże zastany obraz pozostałym i git! , a pozostali mam nadzieję przyklepią i będzie dobrze.

dodany przez Pawlak, dnia 10.06.2019, 13:06:36

Komentarz aktualny Pawła Palicy jak najbardziej na miejscu. Okolice Świętej często odwiedzam rowerem. Jest tam też sporo wędkarzy. Tereny dzikie, ale z dość dobrym dojazdem. Nawet na zdjęciu widać, że osobówka dojechała. Oznaczenie ścieżki, zrobienie w kilku piaszczystych miejscach bardziej przyjaznej rowerom nawierzchni, kilka tablic informacyjnych, może jakiś miejsce do zostawienia samochodu, miejsce na ognisko (jest jedno obok wałów, przy porzuconej budowie, drugie widziałbym na piaszczystym terenie przy bunkrach), jakaś wiata, a na deser wieża widokowa :-)

Szkoda, że nie ma mostu, albo choć kładki, nad Krępą, w miejsce ukradzionego mostu. Z drugiej strony też by się przydała kładka nad Iną przy Inoujściu, w miejscu spalonego mostu. Wtedy można zrobić fajną wycieczkę rowerową Goleniów-Lubczyna-betonowiec-Święta-bunkry-Stepnica-Goleniów. Wie ktoś, czy budowa dróg rowerowych na wałach przewiduje takie kładki?

dodany przez Michał Niklas, dnia 11.06.2019, 07:18:54

Kładek nie przewiduje się. Do Inoujścia jest dobry dojazd ale w parze ze Świątą to trzeba by spore kółko wykręcić, realizowany jest właśnie odcinek Luczyna-Inoujście i dalej przez most to kilkanaście nadprogramowych kilometrów. Tereny wyludnione dawno temu ale nie jest tajemnicą że działki właścicieli mają. Gdyby nie to, można byłoby tam stworzyć coś ciekawego ale w tym stanie jest to po prostu nie wykonalne.

dodany przez Mariusz, dnia 11.06.2019, 09:22:59

Szkoda, że nie ma tych mostów. Za małolata jeździliśmy przez Świętą do Inoujścia i do betonowca. Z tego mostu, co potem spłonął, łowiliśmy ryby. Oczywiście teraz do betonowca można dojechać wałami, ale taka kładka dałaby większe możliwości komunikacyjne. Takich kładek brakuje zresztą i w innych miejscach, choćby w Goleniowie przy SP1, czy w okolicach Zabrodu, żeby wycieczkę na Górę Lotnika połączyć z odwiedzinami przy Królewskim Źródle.

dodany przez Michał Niklas, dnia 11.06.2019, 09:52:42

Kładka przydałaby się w wielu miejscach na rzece, to fakt. Od Zabrodzia przez las prowadzi leśny dukt, to była fajna ścieżka dydaktyczna Nadleśnictwa, przynajmniej kiedyś była bo nie byłem tam od lat. To pewnie dopełnienie tej przy Królewskim Źródełku, dopełnieniem całości była by możliwość "skoku" na drugą stronę Iny. Tego rodzaju terenów nie brakuje, także w okolicach Świętej. Przyrodniczy raj, niestety także dla myśliwych. Incydentalnie, ale potrafią popsuć wycieczkę aroganckim zachowaniem, ze wzajemnością.

dodany przez Mariusz, dnia 11.06.2019, 11:33:05

GALERIA ZDJĘĆ

Noc w bibliotece

Paweł Palica - 17.06.2019

20
Czwartek
Czerwiec 2019
Bogny
Rafaeli
Rafała
Czerwiec, 2019
PnWtŚrCzPtSN
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Ale te 72 dni są z weekendami zwykły człowiek z sobota i niedziela ma ok 38 dni urlopu." - Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek...

"Oj biedni nauczyciele... Teraz mają pole do popisu żeby narzekać jak bardzo im będzie ciężko siedzieć na urlopie pełnopłatnym przez 72 dni wakacji. A normalny obywatel może sobie pozwolić na aż 26 dni..." - Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek...

"Nas też uczyli angielskiego za darmo , kto był na emigracji ten wie , a nawet kto się uczył to płacili , minimum. Tak dla informacji." - Lekcje dla Ukraińców już w lipcu

"Darc to Darc...autochtonicznie. A drzewo mi przed nosem spadlo...ot szczesliwie, nie na nos..." - Uwaga - awaria!

"Proszę Księdza Kazik śpiewał „niech się wstydzi ten co robi nie ten co widzi”" - Ja po prostu się wstydzę

"Ale te SMSy to chyba nie inspektor wysyła???" - Uwaga - awaria!

"Gratuluje! Martwi mnie tylko nieobecność wybitnego znawcy spraw kultury i wszelkich zagdnień społecznych doktora od żuwienia zwierząt Zbigniewa A gdzie Pan doktor od żywienia zwie..." - Odznaczenia dla pracowników kultury

"Zapłaćcie panie CM ale ze swoich, a nie naszych." - Lekcje dla Ukraińców już w lipcu

"Pohamuj bute kolego. Jeden wdzieczny sie znalazl, jak ludzi z plonacych samochodow wyciagal ... takze `no worries`. Zreszta jak Ukraincow dalej tak beda oszukiwac ( ZM Kania, Baltic Spinning, szero..." - Lekcje dla Ukraińców już w lipcu

"To taki miły gest i ukłon w kierunku osób z Ukrainy. 10 tyś. pieniądze nie duże. Oby tylko Ukraińcy byli choć trochę wdzięczni za to ,to wtedy można będzie powiedzieć ,że było warto." - Lekcje dla Ukraińców już w lipcu

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator