Drogi czytelniku

Od 20 grudnia awarii uległ portal goleniowska.com, w związku z tym nie możemy dodawać nowych tekstów. Do czasu uruchomienia jego nowej odsłony, ta strona jest tylko archiwalna.
Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość oraz cierpliwość.

Premier na lotnisku

drukuj
przeczytano: 1508 razy
Paweł Palica, 07.10.2019

Podawane już kilka miesięcy temu informacje o tym, że znacznie rozbudowany zostanie port lotniczy Szczecin - Goleniów potwierdził dzisiaj właśnie na lotnisku premier Mateusz Morawiecki

Wcześniej zawarte zostało w tej sprawie porozumienie pomiędzy Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze, a Urzędem Marszałkowskim oraz gminami Szczecin i Goleniów. Zakłada ono, że inwestycja kosztować będzie 108,5 mln zł, a dzięki temu liczba obsługiwanych pasażerów będzie mogła wzrosnąć do 2 milionów rocznie. Jak poinformowano dzisiaj pod koniec września złożono do Komisji Europejskiej wniosek notyfikacyjny dotyczący dofinansowania lotniskowej spółki, a jego zatwierdzenie pozwoli na wszczęcie procedury przetargowej. Premier Morawiecki podkreślał, że realizacja zaplanowanych prac zwiększy szanse gospodarcze całego regionu.

Plan inwestycyjny dla goleniowskiego lotniska zakłada między innymi rozbudowę terminalu pasażerskiego, modernizację systemu nawigacyjnego i poszerzenie parkingów. Parce powinny ruszyć w przyszłym roku.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Mowa o przedsiebiorstwie, w którym giną raporty o zagrożeniach, o niegospodarności i powoływaniu się na wpływy, a rządzą w nim agenci? Dodać to do kiełbasy wyborczej i można wróżyć porażkę. Z Goleniowa trudno polecieć na południe Europy, do Afryki, na bliski wschód, ba! do stolycy, więc w bajeczki o USA, chyba nikt nie wierzy. Bajki jak o PKS w każdej miejscowości - jeżdzące na pusto, nie jeżdzące w ogóle albo już zamykane.

https://www.tvn24.pl/superwizjer-w-tvn24,149,m/sluzby-specjalne-i-lotnicza-firma-o-nieprawidlowosciach-w-portach-lotniczych-reportaz-superwizjera,974997.html

dodany przez .., dnia 08.10.2019, 08:50:41

Premier przyjechal z kiełbasą wyborczą a jeszcze jednych obietnic nie spełnił, autobusy w malych miejscowosciach, mieszkanie na start, obnizenie i likwidowanie niektorych podatkow, mozna by tak wymieniac i wymieniac. Dobra mina przed wyborami nie wystarczy abym zaglosowal za pisem.

dodany przez ObserwatorZGL, dnia 08.10.2019, 12:45:42

A czy mógłbym zapisać się na zakup samochodu elektrycznego o numerze 999.999 u pana Morawieckiego; tak jak onegdaj nasi ojce i dziady zapisywali się na Fiata 126p produkcji - z grubsza włoskiej, a nie węgierskiej?

dodany przez miecio, dnia 08.10.2019, 13:22:21

Majac tak nieudolna opozycje, z gwiazdami typu Walesa, Strzebosz czy Tusk wsparta folwarcznymi celebrytami w stylu Stuhr, Janda, Lis itp., mozecie sobie panowie lkac tu na forum i modlic sie tylko, zeby pis nie dostal wiekszosci konstytucyjnej. `Modlic` sie oczywiscie na swiecka modle ...

dodany przez saturator, dnia 08.10.2019, 13:47:46

Saturator, jasna cholera dokladnie w punkt! Nic innego nie pozostaje...

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 08.10.2019, 14:05:42

Nie udało się Mateuszowi, z tymi dziewiątkami, to może dadzą radę rowerzyści i dostawcy wody z numerem: 1.000.000, zardzewiałą stępką, taśmą klejącą na lodołamaczach, inflacją itd. Słuchajcie suwerena, a przed władzą zdobytą przez niego nikt Was nie obroni.

dodany przez miecio, dnia 08.10.2019, 14:57:41

@saturator
Od nieudolnej opozycji gorszy jest nieudolny rząd. Rząd, który buduje stępkę promu nie mając projektu, lodołamacz przy pomocy papierowej taśmy klejącej. Ministerstwo Sprawiedliwości z działająca grupą trolli internetowych szkalujących sędziów, Prezes NIK współpracujący z bandziorami. Rząd, który ma w d**e: lekarzy, nauczycieli, niepełnosprawnych. Rząd któremu drakońskie podwyżki się należały. Rząd, który nasz majątek rozdaje państwu watykańskiemu i pomaga ukrywać jego przestępców w sutannach. Rząd, który razem z kościołem skłócił cały naród. ......

dodany przez JMD, dnia 08.10.2019, 15:39:14

E tam i tak ku lepszemu idzie , warto wam się kłócić i drapać moi Taplarscy ?!

dodany przez Pawlak, dnia 08.10.2019, 18:30:29

w polityce tak jak ją pojmują propagandyści - nie ma stałych kategorii prawdy i fałszu, nie ma tam także miejsca na moralność
/W. Gadowski/. Dzisiaj mamy taką klasyczną sytuację

dodany przez jzw, dnia 08.10.2019, 22:09:14

@jmd
Dramatyzm bijacy z twojej wypowiedzi, przypomina mi tweet Tuska, ktory mistrzowsko spuentowal Andrzej Duda.
https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1433964,prezydent-duda-do-donalda-tuska-dawno-pan-chyba-nie-byl-w-polsce.html

I jak to jest, ze celebrycka Warszawka, zrobila taki szum, bo jalmuzna 500+ nie wplynela?
https://warszawa.naszemiasto.pl/500-plus-warszawa-bez-wyplat-swiadczen-rzad-uspokaja/ar/c1-7360655

Co z Zielonymi , skoro w tejze Warszawce, Trzaskowski zrobil z Wisly drugi Ganges, gdzie plynie g**no i zdechle kozy?
https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2375557,Martwe-kozy-nad-Wisla-Sa-zarzuty-znecania-sie-nad-zwierzetami

Debata w TVN24 pokazala, ze Kidawa-Blonska to polityk z plakatu wymyslony przez PR, ze politycy innych opcji, mimo poczatkowych staran, wrocili do narracji antyPis. Zwyciesko z tej debaty wyszedl Horala, ktory swietnie, w ostatnim slowie, podsumowal swoj wystep i dosc merytoryczny, Krzysztof Bosak, jedyny jasny punkt obok Winnickiego w Konfederacji. Poza tym uczestnicy starcia uraczyli nas ladunkiem czystego populizmu, na czele z wybrykami jak program`Sadzawka` Kosiniaka-Kamysza :)

dodany przez saturator, dnia 08.10.2019, 22:43:12

Przedwyborczo spory uśmiech na mej twarzy wywołał tekst:
http://marcin-k.szkolanawigatorow.pl/nojman-jak-ty-mnie-zaimponowaes-w-tej-chwili

Fragment:

"Ja osobiście powiem tak: Nojman po tych taśmach bardzo zyskał w moich oczach. Naprawdę, i piszę to bez cienia sarkazmu. Bo ja znacznie bardziej przeraziłbym się, gdybym na tych taśmach usłyszał jak on mówi na przykład: słuchaj, mój drogi, musimy ratować Polaków przed faszyzmem i kaczystowskim tajnym planem rzucenia nas na posyłki klechom, a wiesz przecież, mój drogi, że przed klechami się nie klęka.
...
A tak to, wiecie, to po prostu zdrowy platformers jest. Widzi świat dosyć racjonalnie i mówi jasnym językiem, nieskażonym w najmniejszym stopniu ichniejszą propagandą. Jakże on pięknie na przykład mówi o tym KOD-zie, i o tym Adamowiczu, i o tych wyborcach. No przecież on się nie bawi w żadne ozdobniki. Jak to mawiała kiedyś dawna koleżanka mojej mamy: no taka jest prawda, Jadziu, taka jest prawda."

Oczywiście polecam całość.

dodany przez Michał Niklas, dnia 09.10.2019, 07:09:16

Dla tych ktorzy nie mieli czasu obejrzec wczorajszej debaty w TVN24. Marcin Horala PiS, minuta podsumowujaca. Mina Moniki Stokrotki Olejnik bezcenna ...
https://twitter.com/AndrzejM787/status/1181647836611567617

dodany przez saturator, dnia 09.10.2019, 09:34:47

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

Po głosowaniach na ostatniej sesji rady miejskiej widać wyraźnie, że burmistrz Krupowicz odzyskał kontrolę nad swoim klubem radych, który wraz z radnym Kuszyńskim tworzy wciąż jednoosobową większość w radzie. I ta większość przegłosowała propozycje budżetowe burmistrza na rok 2020 – w tym podwyżkę podatku od nieruchomości oraz zdjęcie z przyszłorocznych wydatków inwestycyjnych budowy przedłużenia ul. Metalowej. Obie te decyzje generują niezadowolenie dotkniętych nimi mieszkańców. Przedsiębiorcy miejscowi będą musieli bowiem znacznie więcej zapłacić podatku od nieruchomości, a mieszkańcy ul. Grenadierów dalej znosić uciążliwości związane z ruchem ciężkich pojazdów pod oknami. Jedni i drudzy pewnie zaprotestują – przedsiębiorcy raczej mrucząc pod nosem, ale protestujący już wcześniej mieszkańcy ul. Grenadierów  mogą to zrobić mniej kameralnie. Całość tej operacji to porażka wizerunkowa burmistrza i jego klubu. Gdyby bowiem choćby symbolicznie zrezygnowali z niektórych wydatków w przyszłym roku, to już było by coś. Na przykład z finansowania przez  podatników, urzędników pracujących na potrzeby propagandowej strony burmistrza na FB, z pieniędzy wydatkowanych na ten łatwy lans poprzez zatrudnianie operatora propagandowych filmików i drogi sprzęt dla niego. Wtedy burmistrz i jego radni mieli by moralne prawo sięgać do kieszeni przedsiębiorców oraz po raz kolejny namawiać mieszkańców ul. Grenadierów by poczekali. A tak swoje prywatne potrzeby propagandowe burmistrz Krupowicz de facto realizuje teraz  bezpośrednio ich kosztem. Wisienką na torcie jest w tej sytuacji całkowite milczenie burmistrza i jego propagandzistów na rzeczonym profilu na FB "Robert Krupowicz twój burmistrz Goleniowa". Oczywiście milczenie na temat podwyżki podatków i rezygnacji z budowy przedłużenia ul. Metalowej. Nie ma tam żadnego tłumaczenia, żadnego wyjaśnienia,  żadnej informacji. Nic, tylko jak zawsze łatwy lansik...

W tej sytuacji warto obejrzeć i zapamiętać to, co prezentujemy na filmiku dołączonym do materiału z sesji budżetowej.

Leszek Ozimek - 20.12.2019

GALERIA ZDJĘĆ

Koncert Stowarzyszenia Niepokonani

Maria Palica - 20.12.2019

23
Czwartek
Styczeń 2020
Fernandy
Jana
Rajmundy
Styczeń, 2020
PnWtŚrCzPtSN
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Z tego co mi wiadomo Pan redaktor naczelny dalej żyje i pewnie ma się nieźle. Przez zwykły szacunek dla swoich, niejednokrotnie wieloletnich czytelników, powinien poinformować co się dzieje." - I tak trzymać!

"Czyli cytujac klasyka ... The reports of my death are greatly exaggerated." - I tak trzymać!

"W temacie Gazety Goleniowskiej: Jest trochę informacji na profilu fejsbukowym: https://www.facebook.com/Gazeta-Goleniowska-472249546289387/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARD3zqhoKlAhGfjVvuaGbPx11Wh9hvRk4M..." - I tak trzymać!

"Witam panowie. Czasy sie zmieniaja, zwykla telewizje zastepuje powoli Netflix i temu podobne platformy streaminowe, a papier wypieraja wersje cyfrowe. Pozycja naszej lokalnej gazety wydawala sie jed..." - I tak trzymać!

"Co do upadku Gazety Goleniowskiej, to moim zdaniem nie ma co sie doszukiwac spektakularnych przyczyn, Ufo, szarakow, Krupowicza...po prostu koniunktura jaka jest to jest, a LO skonczyla sie kasa, ludz..." - I tak trzymać!

"https://www.facebook.com/Superportal24-Powiat-Goleniowski-112234183585246/" - I tak trzymać!

"Chodziło mi o to, że Gazeta mijała sie z faktami, zasadami dziennikarstwa, języka polskiego. Zwłaszcza pan Palica - jeszcze przed Krupowiczem. Za to za Krupowicza, nagle zmieniła front, gdy zakończyło..." - I tak trzymać!

"@seroy Masz rację. Jak widzę to superportal24 obejmuje powiat gryficki. Blisko i pewnie sporo przydatnych informacji jak się jedzie wypocząć w Pobierowie, czy Trzęsaczu, ale to nie to... @.. Pewn..." - I tak trzymać!

"Za nic w świecie nie mogę nic znaleźć o naszym rejonie na superportal. Nie ma nic?" - I tak trzymać!

"Superportal24 Powiat Goleniowski Panie Michale." - I tak trzymać!

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator