Drogi czytelniku

Od 20 grudnia awarii uległ portal goleniowska.com, w związku z tym nie możemy dodawać nowych tekstów. Do czasu uruchomienia jego nowej odsłony, ta strona jest tylko archiwalna.
Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość oraz cierpliwość.

Śmieci – miał być nowy regulamin

drukuj
przeczytano: 1395 razy
Paweł Palica, 30.11.2019

Na sesji rady miejskiej w dniu 27 listopada radni nie przyjęli nowego brzmienie regulaminu utrzymania i porządku na terenie gminy Goleniów. Nie uchwalili też, czy będziemy za śmieci płacić od osoby i ile. Odrzucili również projekt uchwał podwyższającej podatki od nieruchomości.

Nas początku sesji radny Mituła zgłosił wniosek o wycofanie z porządku obrad wszystkich projektów uchwał związanych z nowymi regulacjami dotyczącymi odpadów komunalnych, zaproponowanych przez burmistrza. Radni większością głosów poparli wniosek radnego Mituły i   projekty tych uchwał nie były na sesji rozpatrywane.

Proponowane przez burmistrza uchwały przewidywały m.in. zmiany w w/w regulaminie wymuszone lipcowa nowelizacją ustawy  o utrzymaniu porządku i czystości w gminach. A regulamin ten zakładał jakie frakcje i w jakich pojemnikach lub workach będziemy musieli gromadzić od 1 stycznia 2020. I tak papier - w pojemniku/worku niebieskim, w żółtym - metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, w zielonym - szkło, w brązowym - bioodpady, w czarnym - odpady zmieszane, niesegregowane. Opłata za odbiór śmieci ma być według burmistrza liczona od osoby i wzrosnąć do 24 zł miesięcznie, a kara za niesegregowanie śmieci ma wynieść 48 zł od osoby miesięcznie. Teraz wszystkie wycofane z porządku obrad projekty uchwał wrócą do komisji.

l.

 

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Nie rozumiem tego problemu z opłatami za śmieci - dla mnie jasne jest, że im więcej ludzi tym więcej produkowanych śmieci. Oczywiście ludzie zawsze będą protestować przed podwyzkami ale to w naszym wspólnym interesie jest by nasza planeta nie zarosła śmieciami i takie opłaty powinny być niedyskutowalne. Oczywiście w granicach rozsądku. I pod warunkiem, że gospodarowanie odpadami nie będzie równało sie tworzeniem nowych wysypisk tylko odpowiednim przetwórstwem i produkcja surowców wtórnych.

dodany przez ann, dnia 02.12.2019, 10:18:24

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

Po głosowaniach na ostatniej sesji rady miejskiej widać wyraźnie, że burmistrz Krupowicz odzyskał kontrolę nad swoim klubem radych, który wraz z radnym Kuszyńskim tworzy wciąż jednoosobową większość w radzie. I ta większość przegłosowała propozycje budżetowe burmistrza na rok 2020 – w tym podwyżkę podatku od nieruchomości oraz zdjęcie z przyszłorocznych wydatków inwestycyjnych budowy przedłużenia ul. Metalowej. Obie te decyzje generują niezadowolenie dotkniętych nimi mieszkańców. Przedsiębiorcy miejscowi będą musieli bowiem znacznie więcej zapłacić podatku od nieruchomości, a mieszkańcy ul. Grenadierów dalej znosić uciążliwości związane z ruchem ciężkich pojazdów pod oknami. Jedni i drudzy pewnie zaprotestują – przedsiębiorcy raczej mrucząc pod nosem, ale protestujący już wcześniej mieszkańcy ul. Grenadierów  mogą to zrobić mniej kameralnie. Całość tej operacji to porażka wizerunkowa burmistrza i jego klubu. Gdyby bowiem choćby symbolicznie zrezygnowali z niektórych wydatków w przyszłym roku, to już było by coś. Na przykład z finansowania przez  podatników, urzędników pracujących na potrzeby propagandowej strony burmistrza na FB, z pieniędzy wydatkowanych na ten łatwy lans poprzez zatrudnianie operatora propagandowych filmików i drogi sprzęt dla niego. Wtedy burmistrz i jego radni mieli by moralne prawo sięgać do kieszeni przedsiębiorców oraz po raz kolejny namawiać mieszkańców ul. Grenadierów by poczekali. A tak swoje prywatne potrzeby propagandowe burmistrz Krupowicz de facto realizuje teraz  bezpośrednio ich kosztem. Wisienką na torcie jest w tej sytuacji całkowite milczenie burmistrza i jego propagandzistów na rzeczonym profilu na FB "Robert Krupowicz twój burmistrz Goleniowa". Oczywiście milczenie na temat podwyżki podatków i rezygnacji z budowy przedłużenia ul. Metalowej. Nie ma tam żadnego tłumaczenia, żadnego wyjaśnienia,  żadnej informacji. Nic, tylko jak zawsze łatwy lansik...

W tej sytuacji warto obejrzeć i zapamiętać to, co prezentujemy na filmiku dołączonym do materiału z sesji budżetowej.

Leszek Ozimek - 20.12.2019

GALERIA ZDJĘĆ

Koncert Stowarzyszenia Niepokonani

Maria Palica - 20.12.2019

23
Czwartek
Styczeń 2020
Fernandy
Jana
Rajmundy
Styczeń, 2020
PnWtŚrCzPtSN
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Z tego co mi wiadomo Pan redaktor naczelny dalej żyje i pewnie ma się nieźle. Przez zwykły szacunek dla swoich, niejednokrotnie wieloletnich czytelników, powinien poinformować co się dzieje." - I tak trzymać!

"Czyli cytujac klasyka ... The reports of my death are greatly exaggerated." - I tak trzymać!

"W temacie Gazety Goleniowskiej: Jest trochę informacji na profilu fejsbukowym: https://www.facebook.com/Gazeta-Goleniowska-472249546289387/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARD3zqhoKlAhGfjVvuaGbPx11Wh9hvRk4M..." - I tak trzymać!

"Witam panowie. Czasy sie zmieniaja, zwykla telewizje zastepuje powoli Netflix i temu podobne platformy streaminowe, a papier wypieraja wersje cyfrowe. Pozycja naszej lokalnej gazety wydawala sie jed..." - I tak trzymać!

"Co do upadku Gazety Goleniowskiej, to moim zdaniem nie ma co sie doszukiwac spektakularnych przyczyn, Ufo, szarakow, Krupowicza...po prostu koniunktura jaka jest to jest, a LO skonczyla sie kasa, ludz..." - I tak trzymać!

"https://www.facebook.com/Superportal24-Powiat-Goleniowski-112234183585246/" - I tak trzymać!

"Chodziło mi o to, że Gazeta mijała sie z faktami, zasadami dziennikarstwa, języka polskiego. Zwłaszcza pan Palica - jeszcze przed Krupowiczem. Za to za Krupowicza, nagle zmieniła front, gdy zakończyło..." - I tak trzymać!

"@seroy Masz rację. Jak widzę to superportal24 obejmuje powiat gryficki. Blisko i pewnie sporo przydatnych informacji jak się jedzie wypocząć w Pobierowie, czy Trzęsaczu, ale to nie to... @.. Pewn..." - I tak trzymać!

"Za nic w świecie nie mogę nic znaleźć o naszym rejonie na superportal. Nie ma nic?" - I tak trzymać!

"Superportal24 Powiat Goleniowski Panie Michale." - I tak trzymać!

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator