reklama

Strajk rozszerzony

drukuj
przeczytano: 1966 razy
Paweł Palica, 24.04.2019

Do nauczycielskiego strajku włączyła się kadra Szkoły Podstawowej nr 5 w Goleniowie.

Była to jedyna goleniowska podstawówka, w której w pierwszej połowie kwietnia nie proklamowano strajku. Ten stan rzeczy uległ jednak zmianie 24 kwietnia, a dyrektor Mariusz Zalewski w zamieszczonym na stronie internetowej komunikacie poprosił o nieposyłanie dzieci do szkoły.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Do roboty sie wezcie a nie strajkowac.Pracujcie po 40 godz. tygodniowo jak wiekszosc polakow i dopiero zadajcie podwyzki.

dodany przez zochaa, dnia 24.04.2019, 13:12:00

Popieram zochaa.!!

dodany przez IT, dnia 24.04.2019, 13:33:27

@zochaa, @IT. Oj nie lubiliście się uczyć, oj nie, skoro tak piszecie. Lepiej założyć moherowy berecik i ciemnotę propagować.

dodany przez Akim, dnia 24.04.2019, 13:52:17

Nauczyciel to bardzo zdolny człowiek tylko nie za bardzo jest zdecydowany i nie bardzo radzi sobie z rzeczywistością. Nie odpowiada płaca, są lepiej płatne zawody. Człowiek tak wykształcony nie powinien mieć żadnych problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Po co jakieś strajki, szantaże, szykanowanie i opluwanie tych co nie strajkują, głodowe pensje, mało wolnego, praca po godzinach etc. Radykalne ciecie, podanie, podpis, zgoda na nowe warunki pracy gdzie indziej i świat staje się piękniejszy!

dodany przez Mariusz, dnia 24.04.2019, 14:22:57

@Mariusz to samo radzisz policjantom, górnikom, pielęgniarkom i wszystkim innym? Najlepiej niech emigrują.

dodany przez Julian, dnia 24.04.2019, 14:59:56

Skąd przychodzi wam do głowy pomysł, żeby porównywać pracę pełnoetatowa, wyrobniczą z pracą na którą ktoś się zdecydował , bo czuł do tego powołanie. Skąd pomysł, że nauczyciel pracuje 18 godzin i ma wolne. Większość negatywnie komentujących strajk nie ma pojęcia jak trzeba się zaangażować emocjonalnie, żeby dzieci które posyłają do szkoły coś w głowach wyniosły. Widzicie tylko wierzchołek góry lodowej, a nie zdajecie sobie sprawy jaka to często orka na ugorze. Osobiście uważam, że te pieniądze im się zwyczajnie należą, w przeciwieństwie do trzynastki emeryckiej czy jakiegokolwiek świadczenia plus dla osób, które mają kłopot ze zhańbieniem się pracą, a są przyznawane bo mają dzieci i są zwykłą ŁAPÓWKĄ przedwyborczą.

dodany przez Piotr.P, dnia 24.04.2019, 15:02:52

Szanowny Piotrze.P. a dlaczego mielibyśmy uciekać od takich porównań? Sporo wspólnych mianowików zapewne by sie znalazło :-). Takch które możn obiekktywizować jak efektywność, wydajność nauczania. Konkurencyjność wobec innych systemów nauczania. Koszty finansowe co oczywiste jest też niezwykle istotna.
Dla mnie osobiście podstawą zmian, jest zniesienie tzw. karty nauczyciela (przywileje W.Jaruzelskiego). Wprowadzenie w to miejsce normalnych rozowiązań kodeksu cywilnego i pracy (jest coś takiego).
Odejście od socjalistycznego centralnego planowania w tym sektorze gospodarki. Np. na początek za pomoca bonu oświatowego (można by spokojnie zliwkiwdować MEN w obecnej formie). Ot, tak na początek.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 24.04.2019, 15:59:23

@Michal Wentruba
O ile pamiętam, w obecnej sytuacji chodzi o godne uposażenie nauczycieli, a strona rządząca nie proponuje tych zmian o których wspominasz w zamian za podwyżki. Oczywiście system szkolnictwa trzeba zreformować, ale nie dziwmy się, że pracownicy oświaty strajkują. Tkwią w sytuacji zastanej, a kolejne rządy nie mają pomysłu, albo odwagi na zmiany.

dodany przez Piotr.P, dnia 24.04.2019, 16:20:22

Drogi Julianie. Chcieć to możesz na swoim. Takie życie. Ten strajk ewidentnie jest zamówiony politycznie a nazwisko zleceniodawcy pojawia się w mediach od czasu do czasu. Za mało. Inna sprawa, rozumiałbym postulaty wtedy gdyby nie było chęci rozwiązania problemu płac. Ale rząd jest temu przychylny, nie w skali żądań ale jak najbardziej jest. Tyle że tu chodzi o zamieszanie. W razie czego kozioł ofiarny też jest i jego metamorfoza w osła też jest coraz bardziej widoczna. Sam strajk wyzwolił w nauczycielach też różne patologie, najgorsza jest tak która szykanuje pracujących. Powszechne jest donosicielstwo o czym pisze wiele osób na portalach społecznościowych. A wiec kiedy kryzys da się zażegnać, owe patologie występować będą nadal tyle że w drugą stronę i to opluwani będą pluć. Życie.

dodany przez Mariusz, dnia 24.04.2019, 16:53:15

Strajk jest ewidentnie zamówiony politycznie przez J. Kaczyńskiego, bo to on i jego partia czerpią obecnie największe korzyści z jego trwania. Specjalnie zaogniają konflikt, bo dzięki temu mogą jeszcze bardziej nastawić mniej wykształconą część społeczeństwa przeciwko inteligencji. Dowody już widać - ciemnota łyknęła jak pelikany argument o niebotycznych zarobkach nauczycieli, 18 godzinach pracy w tygodniu, czy spiskową teorię, jakoby tysiące nauczycieli ruszyły do strajku na wezwanie Schetyny. Plan jest taki żeby całkowicie upodlić nauczycieli i wykształciuchów, jednocześnie gloryfikując ciemnotę dając im kolejne 500 plus. Społeczeństwem nie ufającym inteligencji łatwo się rządzi poprzez manipulację.
Co do "świetnego" pomysłu, jakim jest bon oświatowy, wystarczy choćby zajrzeć na wikipedię:
"Efektywność bonów oświatowych
Badania empiryczne skupiające się bezpośrednio na efektach stosowania bonów przyniosły mieszane wyniki. Metaanalizy i przeglądy z 2016 i 2017 stwierdzają, że na ten moment nie ma przekonujących dowodów na rzecz ich efektywności i szerokiego stosowania. Różnorodne implementacje, w konkretnych warunkach i populacjach, miały przeciętnie nieznacznie pozytywne skutki, jednak większość oszacowań efektu była jednak nieodróżnialna od zera[9][26][27]. W niektórych przypadkach, np. na Florydzie, w Luizjanie, Indianie i Ohio, wprowadzenie bonów znacząco wręcz pogorszyło wyniki edukacyjne."

oraz

"Samo publiczne subsydiowanie edukacji, szczególnie wczesnej, jest w świetle wielu badań efektywnym sposobem zwiększania indywidualnego i społecznego dobrobytu, zdrowia, praworządności, produktywności – i ogólnie kapitału społecznego – oraz zmniejszania nierówności społecznych. Wielkość tych efektów zależy od wielu detali – np. jakości i kierunku wykształcenia, czy kontekstu społecznego. Ekonomiczne badania nad wartością inwestycji w edukację zainicjowała przede wszystkim praca Beckera w 1962[16]. Późniejsza literatury w większości potwierdziła intuicyjne przypuszczenia, że edukacja przynosi duże korzyści indywidualne i publiczne"

Opierajmy się na faktach, a nie mrzonkach.

dodany przez OjciecNauczyciel, dnia 24.04.2019, 17:21:46

Z przykrością czyta się komentarze baranów, którzy uważają, że nauczyciel pracuje 18 godzin tygodniowo. Prawda jest taka każde wystana godzina przy tablicy to 4 godziny na przygotowanie się do zajęć, sprawdzenie prac, użeranie się z rodzicami i bandą bachorów, przemieszczanie się między szkołami (jeżeli ma się cząstki etatów), przygotowanie pomocy dydaktycznych ..... . Tak wygląda rzeczywistość nauczycieli, którzy rzetelnie podchodzą do swojej pracy.

dodany przez JMD, dnia 24.04.2019, 17:24:39

Czy juz zaczely sie przebieranki i protest songi na youtube? Czy portret lidera Broniarza zawisl w pomieszczeniu w ktorym `ukonstytuowall` sie sztab strajkowy?

dodany przez saturator, dnia 24.04.2019, 18:31:08

@JMD czy ty jesteś normalny??!!! Czy ty jesteś nauczycielem??!! Bronisz nauczycieli a dzieci wyzywasz od "bachorów" ? !!! Człowieku coś tu się nie trzyma kupy z twoją oceną warunków pracy nauczycieli. Jak nauczyciel czy osoba która broni nauczycieli może nazwywac uczniów Bachorami !!!! ?? Ludzie co jest z wami nie tak? Aż przykro czytać wasze komentarze.

dodany przez IT, dnia 24.04.2019, 20:52:15

@JMD
Człowiek, który poucza innych, a sam reprezentuje poziom ja z rynsztoka. Jeżeli jesteś nauczycielem, to powiem ci, że pomyliłeś się z powołaniem.

dodany przez Jaro, dnia 24.04.2019, 22:33:06

Szanowny OjciecNauczyciel , to co pan przytacza dotyczy systemu nauki w USA (zasadniczo prywatny, płatny bezpośrednio przez Rodziców), gdzie wprowadzenie bonu miało z założenia inne cel. Celem wprowadzenia tego rozwiązania w Polsce jest wprowadzenie elementu realnej KONKURENCJI między usługodawcami (szkoły) wynikającej z wyboru ich klientów (rodziców) posyłających dzieci do takiej czy innej szkoły.
W tej samej wiki cioci jest też:
W ocenie z Brookings, o ile państwo zachowuje odpowiednią kontrolę nad standardami edukacji, to sama możliwość swobodnego wyboru szkół podnosi jakość edukacji[9]. Analizy np. zespołu Hill, czy Heartland Institute wskazują, że systemy publicznej oświaty, które utrzymują nadzór nad edukacją, ale nie podtrzymują sztucznie istnienia mniej sprawnych zespołów szkolnych, uzyskują najlepsze rezultaty[29][30].
Co poddaję pod rozwagę szanownemu OjciecNauczyciel.
PS. Rozumiem, że zgodnie z prawem (Ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych) za dni strajkowe strajkujący nauczyciele NIE DOSTANĄ WNAGORDZENIA? I Wielce Czcigodne władze gminy wiedzą, że każde "obejście" tego zapisu jest złamaniem ustawy o finansach publicznych?

dodany przez Michal Wentruba, dnia 25.04.2019, 07:15:41

Jezeli nauczyciele mowia,ze malo zarabiaja to przyjmuja do pracy w szpitalu jako pracownik sprzatajacy.Tam pracuja po 12-godz.w niedzele i swieta za najnizsza krajowa.

dodany przez zochaa, dnia 25.04.2019, 08:25:34

@JMD po komentarzach innych osób na twoją wypowiedź coś widzę ,że nie masz nic więcej do powiedzenia. Żałosne jest to ,że w taki sposób się wypowiedziałeś.!!

dodany przez IT, dnia 25.04.2019, 14:34:24

IT, a czy TY jesteś normalny, równając słowo "bachory" z "poziomem ja(k) z rynsztoka"? Czerpiesz z najgorszych pisowskich wzorów pełnymi garściami (a oni z komunistycznych). Wybrać JEDNO słowo i się do niego przypierdolić - w wielu postach. Nie ważny sens całej wypowiedzi. Takie pisowskie 27:1 - zwyciężyliśmy.
JMD pewnie milczy, bo do tej pory zbiera szczękę i zęby z podłogi, po tym, jak błysnąłeś pisowską retoryką. Na takie argumenty jak twoje można wybuchnąć śmiechem, zacząć szydzić, albo zamilknąć. Przeceniasz więc swój intelekt i cięty język - po prostu cię olał ;)
A dodam, że wystarczy jeden, dwa bachory, w całej klasie, żeby byli jak łyżka dziegciu. Owszem w szkole są bachory, które trzeba tak nazwać. Z upływem czasu jest ich niestety coraz więcej, bo uznają, że mają wyłącznie prawa, lecz nie mają obowiązków. Potem z nich wyrastają tutejsi niepiśmienni komentatorzy - ziejący do nauczycieli nieustającym żalem, jak np. Zochaa

dodany przez .., dnia 26.04.2019, 06:48:46

Wszystko przez PIS jakby przed pisem było lepiej???

dodany przez Biustonosz, dnia 26.04.2019, 14:08:45

https://www.google.com/search?q=zmieni%C4%87+prac%C4%99+wzi%C4%85%C4%87+kredyt&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjd_-3no-7hAhXHAhAIHRuuDoYQ_AUIDygC&biw=1345&bih=608#imgrc=KGREYGEU2JvUiM:

dodany przez behemot, dnia 26.04.2019, 19:28:43

GALERIA ZDJĘĆ

Noc w bibliotece

Paweł Palica - 17.06.2019

20
Czwartek
Czerwiec 2019
Bogny
Rafaeli
Rafała
Czerwiec, 2019
PnWtŚrCzPtSN
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Ale te 72 dni są z weekendami zwykły człowiek z sobota i niedziela ma ok 38 dni urlopu." - Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek...

"Oj biedni nauczyciele... Teraz mają pole do popisu żeby narzekać jak bardzo im będzie ciężko siedzieć na urlopie pełnopłatnym przez 72 dni wakacji. A normalny obywatel może sobie pozwolić na aż 26 dni..." - Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek...

"Nas też uczyli angielskiego za darmo , kto był na emigracji ten wie , a nawet kto się uczył to płacili , minimum. Tak dla informacji." - Lekcje dla Ukraińców już w lipcu

"Darc to Darc...autochtonicznie. A drzewo mi przed nosem spadlo...ot szczesliwie, nie na nos..." - Uwaga - awaria!

"Proszę Księdza Kazik śpiewał „niech się wstydzi ten co robi nie ten co widzi”" - Ja po prostu się wstydzę

"Ale te SMSy to chyba nie inspektor wysyła???" - Uwaga - awaria!

"Gratuluje! Martwi mnie tylko nieobecność wybitnego znawcy spraw kultury i wszelkich zagdnień społecznych doktora od żuwienia zwierząt Zbigniewa A gdzie Pan doktor od żywienia zwie..." - Odznaczenia dla pracowników kultury

"Zapłaćcie panie CM ale ze swoich, a nie naszych." - Lekcje dla Ukraińców już w lipcu

"Pohamuj bute kolego. Jeden wdzieczny sie znalazl, jak ludzi z plonacych samochodow wyciagal ... takze `no worries`. Zreszta jak Ukraincow dalej tak beda oszukiwac ( ZM Kania, Baltic Spinning, szero..." - Lekcje dla Ukraińców już w lipcu

"To taki miły gest i ukłon w kierunku osób z Ukrainy. 10 tyś. pieniądze nie duże. Oby tylko Ukraińcy byli choć trochę wdzięczni za to ,to wtedy można będzie powiedzieć ,że było warto." - Lekcje dla Ukraińców już w lipcu

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator