reklama

Strajk rozszerzony

drukuj
przeczytano: 1870 razy
Paweł Palica, 24.04.2019

Do nauczycielskiego strajku włączyła się kadra Szkoły Podstawowej nr 5 w Goleniowie.

Była to jedyna goleniowska podstawówka, w której w pierwszej połowie kwietnia nie proklamowano strajku. Ten stan rzeczy uległ jednak zmianie 24 kwietnia, a dyrektor Mariusz Zalewski w zamieszczonym na stronie internetowej komunikacie poprosił o nieposyłanie dzieci do szkoły.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Do roboty sie wezcie a nie strajkowac.Pracujcie po 40 godz. tygodniowo jak wiekszosc polakow i dopiero zadajcie podwyzki.

dodany przez zochaa, dnia 24.04.2019, 13:12:00

Popieram zochaa.!!

dodany przez IT, dnia 24.04.2019, 13:33:27

@zochaa, @IT. Oj nie lubiliście się uczyć, oj nie, skoro tak piszecie. Lepiej założyć moherowy berecik i ciemnotę propagować.

dodany przez Akim, dnia 24.04.2019, 13:52:17

Nauczyciel to bardzo zdolny człowiek tylko nie za bardzo jest zdecydowany i nie bardzo radzi sobie z rzeczywistością. Nie odpowiada płaca, są lepiej płatne zawody. Człowiek tak wykształcony nie powinien mieć żadnych problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Po co jakieś strajki, szantaże, szykanowanie i opluwanie tych co nie strajkują, głodowe pensje, mało wolnego, praca po godzinach etc. Radykalne ciecie, podanie, podpis, zgoda na nowe warunki pracy gdzie indziej i świat staje się piękniejszy!

dodany przez Mariusz, dnia 24.04.2019, 14:22:57

@Mariusz to samo radzisz policjantom, górnikom, pielęgniarkom i wszystkim innym? Najlepiej niech emigrują.

dodany przez Julian, dnia 24.04.2019, 14:59:56

Skąd przychodzi wam do głowy pomysł, żeby porównywać pracę pełnoetatowa, wyrobniczą z pracą na którą ktoś się zdecydował , bo czuł do tego powołanie. Skąd pomysł, że nauczyciel pracuje 18 godzin i ma wolne. Większość negatywnie komentujących strajk nie ma pojęcia jak trzeba się zaangażować emocjonalnie, żeby dzieci które posyłają do szkoły coś w głowach wyniosły. Widzicie tylko wierzchołek góry lodowej, a nie zdajecie sobie sprawy jaka to często orka na ugorze. Osobiście uważam, że te pieniądze im się zwyczajnie należą, w przeciwieństwie do trzynastki emeryckiej czy jakiegokolwiek świadczenia plus dla osób, które mają kłopot ze zhańbieniem się pracą, a są przyznawane bo mają dzieci i są zwykłą ŁAPÓWKĄ przedwyborczą.

dodany przez Piotr.P, dnia 24.04.2019, 15:02:52

Szanowny Piotrze.P. a dlaczego mielibyśmy uciekać od takich porównań? Sporo wspólnych mianowików zapewne by sie znalazło :-). Takch które możn obiekktywizować jak efektywność, wydajność nauczania. Konkurencyjność wobec innych systemów nauczania. Koszty finansowe co oczywiste jest też niezwykle istotna.
Dla mnie osobiście podstawą zmian, jest zniesienie tzw. karty nauczyciela (przywileje W.Jaruzelskiego). Wprowadzenie w to miejsce normalnych rozowiązań kodeksu cywilnego i pracy (jest coś takiego).
Odejście od socjalistycznego centralnego planowania w tym sektorze gospodarki. Np. na początek za pomoca bonu oświatowego (można by spokojnie zliwkiwdować MEN w obecnej formie). Ot, tak na początek.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 24.04.2019, 15:59:23

@Michal Wentruba
O ile pamiętam, w obecnej sytuacji chodzi o godne uposażenie nauczycieli, a strona rządząca nie proponuje tych zmian o których wspominasz w zamian za podwyżki. Oczywiście system szkolnictwa trzeba zreformować, ale nie dziwmy się, że pracownicy oświaty strajkują. Tkwią w sytuacji zastanej, a kolejne rządy nie mają pomysłu, albo odwagi na zmiany.

dodany przez Piotr.P, dnia 24.04.2019, 16:20:22

Drogi Julianie. Chcieć to możesz na swoim. Takie życie. Ten strajk ewidentnie jest zamówiony politycznie a nazwisko zleceniodawcy pojawia się w mediach od czasu do czasu. Za mało. Inna sprawa, rozumiałbym postulaty wtedy gdyby nie było chęci rozwiązania problemu płac. Ale rząd jest temu przychylny, nie w skali żądań ale jak najbardziej jest. Tyle że tu chodzi o zamieszanie. W razie czego kozioł ofiarny też jest i jego metamorfoza w osła też jest coraz bardziej widoczna. Sam strajk wyzwolił w nauczycielach też różne patologie, najgorsza jest tak która szykanuje pracujących. Powszechne jest donosicielstwo o czym pisze wiele osób na portalach społecznościowych. A wiec kiedy kryzys da się zażegnać, owe patologie występować będą nadal tyle że w drugą stronę i to opluwani będą pluć. Życie.

dodany przez Mariusz, dnia 24.04.2019, 16:53:15

Strajk jest ewidentnie zamówiony politycznie przez J. Kaczyńskiego, bo to on i jego partia czerpią obecnie największe korzyści z jego trwania. Specjalnie zaogniają konflikt, bo dzięki temu mogą jeszcze bardziej nastawić mniej wykształconą część społeczeństwa przeciwko inteligencji. Dowody już widać - ciemnota łyknęła jak pelikany argument o niebotycznych zarobkach nauczycieli, 18 godzinach pracy w tygodniu, czy spiskową teorię, jakoby tysiące nauczycieli ruszyły do strajku na wezwanie Schetyny. Plan jest taki żeby całkowicie upodlić nauczycieli i wykształciuchów, jednocześnie gloryfikując ciemnotę dając im kolejne 500 plus. Społeczeństwem nie ufającym inteligencji łatwo się rządzi poprzez manipulację.
Co do "świetnego" pomysłu, jakim jest bon oświatowy, wystarczy choćby zajrzeć na wikipedię:
"Efektywność bonów oświatowych
Badania empiryczne skupiające się bezpośrednio na efektach stosowania bonów przyniosły mieszane wyniki. Metaanalizy i przeglądy z 2016 i 2017 stwierdzają, że na ten moment nie ma przekonujących dowodów na rzecz ich efektywności i szerokiego stosowania. Różnorodne implementacje, w konkretnych warunkach i populacjach, miały przeciętnie nieznacznie pozytywne skutki, jednak większość oszacowań efektu była jednak nieodróżnialna od zera[9][26][27]. W niektórych przypadkach, np. na Florydzie, w Luizjanie, Indianie i Ohio, wprowadzenie bonów znacząco wręcz pogorszyło wyniki edukacyjne."

oraz

"Samo publiczne subsydiowanie edukacji, szczególnie wczesnej, jest w świetle wielu badań efektywnym sposobem zwiększania indywidualnego i społecznego dobrobytu, zdrowia, praworządności, produktywności – i ogólnie kapitału społecznego – oraz zmniejszania nierówności społecznych. Wielkość tych efektów zależy od wielu detali – np. jakości i kierunku wykształcenia, czy kontekstu społecznego. Ekonomiczne badania nad wartością inwestycji w edukację zainicjowała przede wszystkim praca Beckera w 1962[16]. Późniejsza literatury w większości potwierdziła intuicyjne przypuszczenia, że edukacja przynosi duże korzyści indywidualne i publiczne"

Opierajmy się na faktach, a nie mrzonkach.

dodany przez OjciecNauczyciel, dnia 24.04.2019, 17:21:46

Z przykrością czyta się komentarze baranów, którzy uważają, że nauczyciel pracuje 18 godzin tygodniowo. Prawda jest taka każde wystana godzina przy tablicy to 4 godziny na przygotowanie się do zajęć, sprawdzenie prac, użeranie się z rodzicami i bandą bachorów, przemieszczanie się między szkołami (jeżeli ma się cząstki etatów), przygotowanie pomocy dydaktycznych ..... . Tak wygląda rzeczywistość nauczycieli, którzy rzetelnie podchodzą do swojej pracy.

dodany przez JMD, dnia 24.04.2019, 17:24:39

Czy juz zaczely sie przebieranki i protest songi na youtube? Czy portret lidera Broniarza zawisl w pomieszczeniu w ktorym `ukonstytuowall` sie sztab strajkowy?

dodany przez saturator, dnia 24.04.2019, 18:31:08

@JMD czy ty jesteś normalny??!!! Czy ty jesteś nauczycielem??!! Bronisz nauczycieli a dzieci wyzywasz od "bachorów" ? !!! Człowieku coś tu się nie trzyma kupy z twoją oceną warunków pracy nauczycieli. Jak nauczyciel czy osoba która broni nauczycieli może nazwywac uczniów Bachorami !!!! ?? Ludzie co jest z wami nie tak? Aż przykro czytać wasze komentarze.

dodany przez IT, dnia 24.04.2019, 20:52:15

@JMD
Człowiek, który poucza innych, a sam reprezentuje poziom ja z rynsztoka. Jeżeli jesteś nauczycielem, to powiem ci, że pomyliłeś się z powołaniem.

dodany przez Jaro, dnia 24.04.2019, 22:33:06

Szanowny OjciecNauczyciel , to co pan przytacza dotyczy systemu nauki w USA (zasadniczo prywatny, płatny bezpośrednio przez Rodziców), gdzie wprowadzenie bonu miało z założenia inne cel. Celem wprowadzenia tego rozwiązania w Polsce jest wprowadzenie elementu realnej KONKURENCJI między usługodawcami (szkoły) wynikającej z wyboru ich klientów (rodziców) posyłających dzieci do takiej czy innej szkoły.
W tej samej wiki cioci jest też:
W ocenie z Brookings, o ile państwo zachowuje odpowiednią kontrolę nad standardami edukacji, to sama możliwość swobodnego wyboru szkół podnosi jakość edukacji[9]. Analizy np. zespołu Hill, czy Heartland Institute wskazują, że systemy publicznej oświaty, które utrzymują nadzór nad edukacją, ale nie podtrzymują sztucznie istnienia mniej sprawnych zespołów szkolnych, uzyskują najlepsze rezultaty[29][30].
Co poddaję pod rozwagę szanownemu OjciecNauczyciel.
PS. Rozumiem, że zgodnie z prawem (Ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych) za dni strajkowe strajkujący nauczyciele NIE DOSTANĄ WNAGORDZENIA? I Wielce Czcigodne władze gminy wiedzą, że każde "obejście" tego zapisu jest złamaniem ustawy o finansach publicznych?

dodany przez Michal Wentruba, dnia 25.04.2019, 07:15:41

Jezeli nauczyciele mowia,ze malo zarabiaja to przyjmuja do pracy w szpitalu jako pracownik sprzatajacy.Tam pracuja po 12-godz.w niedzele i swieta za najnizsza krajowa.

dodany przez zochaa, dnia 25.04.2019, 08:25:34

@JMD po komentarzach innych osób na twoją wypowiedź coś widzę ,że nie masz nic więcej do powiedzenia. Żałosne jest to ,że w taki sposób się wypowiedziałeś.!!

dodany przez IT, dnia 25.04.2019, 14:34:24

IT, a czy TY jesteś normalny, równając słowo "bachory" z "poziomem ja(k) z rynsztoka"? Czerpiesz z najgorszych pisowskich wzorów pełnymi garściami (a oni z komunistycznych). Wybrać JEDNO słowo i się do niego przypierdolić - w wielu postach. Nie ważny sens całej wypowiedzi. Takie pisowskie 27:1 - zwyciężyliśmy.
JMD pewnie milczy, bo do tej pory zbiera szczękę i zęby z podłogi, po tym, jak błysnąłeś pisowską retoryką. Na takie argumenty jak twoje można wybuchnąć śmiechem, zacząć szydzić, albo zamilknąć. Przeceniasz więc swój intelekt i cięty język - po prostu cię olał ;)
A dodam, że wystarczy jeden, dwa bachory, w całej klasie, żeby byli jak łyżka dziegciu. Owszem w szkole są bachory, które trzeba tak nazwać. Z upływem czasu jest ich niestety coraz więcej, bo uznają, że mają wyłącznie prawa, lecz nie mają obowiązków. Potem z nich wyrastają tutejsi niepiśmienni komentatorzy - ziejący do nauczycieli nieustającym żalem, jak np. Zochaa

dodany przez .., dnia 26.04.2019, 06:48:46

Wszystko przez PIS jakby przed pisem było lepiej???

dodany przez Biustonosz, dnia 26.04.2019, 14:08:45

https://www.google.com/search?q=zmieni%C4%87+prac%C4%99+wzi%C4%85%C4%87+kredyt&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjd_-3no-7hAhXHAhAIHRuuDoYQ_AUIDygC&biw=1345&bih=608#imgrc=KGREYGEU2JvUiM:

dodany przez behemot, dnia 26.04.2019, 19:28:43

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

Najbliższa niedziela 26 maja będzie wyjątkowo świąteczna. Oto w tym samym dniu mamy ważne dla wielu z nas święta - Dzień Matki, a na dodatek wybory do parlamentu europejskiego, które - jak każde wybory - słusznie nazywane są świętem demokracji. W tym ostatnim święcie możemy uczestniczyć niezależnie do naszej wiary i stosunku do rodzicielki, bo to po prostu prawo każdego polskiego obywatela i świadectwo stanu naszej demokracji. Prawo, z którego możemy, ale nie musimy skorzystać, bo wolność gwarantuje nam swobodę wyboru - możemy głosować lub nie, a jak zdecydujemy się głosować, to oddamy głos na  kogo zechcemy. I oczywiście ten ostatni wariant wszystkim rekomenduję. Zamiast tylko gardłować, że jest źle, lepiej oddać głos za tymi, którzy naszym zdaniem będą rządzić dobrze. A jak pasuje nam aktualny rząd, to koniecznie trzeba poprzeć tworzącą go partię w głosowaniu. To nic, że w niedzielnych wyborach mamy de facto wybierać tych, którzy  będą Polskę reprezentować w Unii Europejskiej (nawiasem warto tu koniecznie przypomnieć, że te wybory posłów do europarlamentu to jedyne w strukturach Unii Europejskiej wybory, dające demokratyczny  mandat zależny od woli obywateli - reszta to mało demokratyczne i niejawne ustalenia, poza demokratyczną kontrolą), bo i tak wszyscy wiemy, że w aktualnych realiach politycznych to plebiscyt "za" lub "przeciw" PiS. Ten plebiscyt na naszym terenie jest o tyle inny niż gdzie indziej, że zachodniopomorskie jest uznawane za platformerskie województwo, choć PiS od kilku lat szybko odrabia tu straty. Weźmy w nim aktywny udział głosując, a za kilka dni zobaczymy jak nam wyszło - uczestnikom, a nie tylko kibicom. Wprawdzie termin ukazania się tego komentarza pozwala jeszcze na agitacje wyborczą, ale z tej możliwości nie skorzystam i nie będę nikogo przekonywał do głosowania na PiS lub antypis. Raz jeszcze namawiam za to wszystkich mocno do świątecznego głosowania i wybierania według własnego uznania. Oczywiście sam też  będę głosował, a nie tylko namawiał do głosowania. Na kogo głosował? - na PiS naturalnie...

 

Leszek Ozimek - 24.05.2019

GALERIA ZDJĘĆ

Budowa drogi S6 - maj 2019

Paweł Palica - 24.05.2019

25
Sobota
Maj 2019
Borysa
Magdy
Marii-Magdaleny
Maj, 2019
PnWtŚrCzPtSN
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Widzę że uwaga pomogła i redaktor Ozimek edytował komentarz aktualny, jednocześnie wybięgnę w przyszłość i przypomnę że Zielone Świątki w 2020r.są 31 maja" - Wyłącz smartfona i żyj

"Tutaj napiszę zadając pytanie do red.Ozimka .Kto Islamiści,prawosławni ,grekokatolicy,muzułmanie ,judaizm a może jehowi obchodzą święto zesłania Ducha Świętego 26 maja, bo my katolicy mamy te święto 9..." - Wyłącz smartfona i żyj

"A w jakimś internetowym portalu no name który nawet nie podał autora niusa można było przeczytać, że PiS zamknie goleniowskie lotnisko. Widziałem gościa z pękiem kluczy ale nigdy bym nie przypuszczał ..." - Rozmowy o lotnisku

"Mieszkamy przy lotnisku, z którego może latać wojsko na bliski wschód. Nie możemy jednak polecieć w kierunkach wakacyjnych, no może z wyjątkiem Grecji. Życie jest po to, żeby wypocząć, a nie latać do ..." - Rozmowy o lotnisku

"Osobiście uważam, że większym problemem jest to, że piesi nie znają - lub nie chcą znać - przepisów i uważają, że przejście dla pieszych to część chodnika a nie jezdni." - Wyłącz smartfona i żyj

"Jasne! , do Niewiadowa też zróbta , toż to perełka Powiatu , cisza , ostoja zieleni i spokoju." - Sfrezowali asfalt

"100 tyś zł za krzesło... 1000 zł/m2 drogi osiedlowej...(Kalinowa street) Słuszne podejście ma nasza WŁADZA :/ na bogato" - Rusza remont "Rampy"

"Zespoly np. Led Zeppelin, Deep Purple, AC-DC i jakas Metallica" - Rusza remont "Rampy"

"Ależ domów napchali na tym torfowisku..." - Piorun strzelił w dom

"Przezorny zawsze ubezpieczony !!! Ale nie w tym przypadku." - Piorun strzelił w dom

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator