reklama

Strajkują

drukuj
przeczytano: 2995 razy
Paweł Palica, 08.04.2019

Do nauczycielskiego strajku przystąpiła zdecydowana większość szkół działających na terebnie gminy Goleniów.

W akcję włączyły się szkoły podstawowe nr 1, 2, 3 i 4, placówki w Lubczynie, Krępsku, Kliniskach i Mostach, przedszkola, a także szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez powiat. Przemysław Joppek z Wydziału Edukacji poinformował nas, że akcja nie objęła SP 5, szkoły w Komarowie oraz przedszkola nr 2. Wszędzie zapewniona jest jednak opieka nad dziećmi, które czas mogą spędzać w świetlicach. Szczególnie dużym zainteresowaniem się one jednak póki co nie cieszą, w SP 2, do której na co dzień uczęszcza około 700 uczniów, przebywają dzisiaj... dwie dziewczynki.

Na czas strajku nauczycieli otwarte będą od godziny 8 Goleniowski Dom Kultury, biblioteka miejska oraz świetlice terapeutyczne. Również w nich czas będą mogły spędzać dzieci, których rodzice będą mieli problem z zapewnieniem opieki.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Nauczyciele sa (niechetnie powiem - powinni byc) inteligentnymi ludzmi. Skoro mowia, ze ich wynagrodzenia sa nieadekwatne, to maja do tego prawo. I tu nie ma prawa byc zadnych watpliwosci, sprawa musi byc rozwiazana. Strajk w formie informacyjnej, glosnej, jak najbardziej dosadnej. Ale wstrzymanie lekcji to jest nic innego jak wylazenie z bronami by blokowac drogi. Jest to opuszczenie stanowiska pracy i tak powinno byc traktowane, z cala surowoscia. Gorzej, nie jest ono wlasnowolne, a celowe i zorganizowane. Na domiar zlego, nie kosztem majacych wplyw na realizacje postulatow rzadzacych, a zwyklych ludzi. Tych ktorzy beda musieli bardzo czesto te koszty poniesc. Czy to w formie przymusowego urlopu, wziecia opiekunki etc. mniejsza o to... Pointujac, taki aktywny strajk to niedzisiejsza forma presji harakterystycznej dla komunistycznej choloty, do ktorej nauczycieli zaliczyc mi jakosc ciezko. Sami o sobie zle swiadczycie, przemyslcie to, jak na was patrzy spoleczenstwo - jak na buractwo, ktorym nie jestescie!

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 08.04.2019, 12:45:58

Przy okazji, polecam Komentarz aktualny Pawla Palicy. Bardzo trafny.

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 08.04.2019, 12:50:21

Niech za te dni w ktorych nauczyciele nie pracuja zaplaci im komunista Broniarz.

dodany przez zochaa, dnia 08.04.2019, 13:31:35

Nauczyciele strajkują, jak każda inna grupa zawodowa, powstrzymując się od pracy. Oczywiście, że utrudnia to życie obywatelom, powoduje straty finansowe itp. bo o to chodzi w strajku. Ma być odczuwalny, wywierać presję, pokazywać jak istotna jest praca strajkujących. Gdy strajkują kolejarze ludzie mają problem z dojechaniem do pracy, strajk lekarzy powoduje utrudnienia z dostępem do służby zdrowia. Gdyby nauczyciele strajkowali w wakacje strajk pozbawiony by był sensu. Gdyby lekcje odbywały się normalnie, a strajk byłby informacyjny, to nie wywierałby żadnej presji i jego skuteczność byłaby zerowa. Strajk jest ostatecznym rozwiązaniem. Nauczyciele od wielu lat zgłaszali problemy z organizacją pracy, z niskimi wynagrodzeniami. Po rządzie PO-PSL, który w latach 2008-2012 zwiększył zarobki o ok 37% ( 2008 - 10%, 2009 dwukrotnie po 5%, 2010 - 7%, 2011 - 7%, 2012 - 3,8%) mimo kryzysu gospodarczego panującego na całym świecie i zrównał je z średnią krajową, PIS przy dobrej ogólnej koniunkturze i ogólnemu rozdawnictwu zwiększył pensje nauczycielskie jedynie o 5% przy czym wydłużył ścieżkę awansu zawodowego i wyciął prawie wszystkie dodatki z Karty Nauczyciela (pozostał jedynie dodatek wiejski). Nie mówiąc już o chaotycznej reformie oświaty. Rozgoryczeni nauczyciele próbowali rozmawiać z rządem, ale zostali jedynie olani przez minister, która przez wiele miesięcy unikała spotkań. Został strajk jako forma ostatecznego protestu. Udało się - trąbią o nim wszystkie media i choć społeczeństwo jest podzielone co do zasadności strajku, to rząd nie może już udawać, że nie widzi. Bardzo słaba frekwencja dzieci w szkołach mimo zapewnienia im zajęć opiekuńczych podczas strajku świadczy o tym, że duża część rodziców jednak wspiera nauczycieli, lub przynajmniej nie robi z tego wielkiego problemu. Egzaminy jeśli nie odbędą się teraz, to zostaną przeprowadzone w późniejszym terminie, w związku z czym szkoły dostosują się z rekrutacją tak, jak zrobiły to w roku 1993. Nikt nie umrze, rzeki przez to nie wyleją, niebo nie spadnie nam na głowy.

dodany przez OjciecNauczyciel, dnia 08.04.2019, 13:34:31

@ KC Designer:

Nauczyciele protestują od wielu miesięcy, jako obserwator widzę, że co najmniej od września/października 2018 r.
Od tego czasu wielu z nich się zwolniło/zmieniło zawody. Ci, którzy pozostali dziś po wielomiesięcznych protestach - zgodnie z prawem rozpoczęli strajk.

Każdy ma prawo bronić swojego, dlaczego mielibyśmy odmawiać nauczycielom prawa do strajku?

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 08.04.2019, 13:53:52

"harakterystyczna", "chołota"...niektórym to szkoła by się znowu przydała...

dodany przez krew i jatka, dnia 08.04.2019, 17:02:30

Jedynie nauczyciele i ich najbliżsi są przekonani, że zarabiają mało. Jest taki prosty sposób na sprawdzenie ile tak naprawdę zarabia nauczyciel. Mianowicie są nauczyciele, którzy pełnią również funkcje publiczne, np. są radnymi. Ja znam jedną taką osobę , ma ona obowiązek umieszczać w BIP swoje coroczne oświadczenia majątkowe. I powiem szczerze, kiedy tam zajrzałem, zatkało mnie. Już nigdy nie uwierzą w niskie płace nauczycieli. Kłamstwo, pazerność i tyle.

dodany przez Jaro, dnia 08.04.2019, 20:44:17

Wiesz, co Hubert, chyba przyzwyczaiłeś wielu ludzi, że piszesz rozważnie, ale tu rozczarowałeś:
"Jest to opuszczenie stanowiska pracy i tak powinno byc traktowane, z cala surowością. "
Czyli jaką surowością? Żadnej nie będzie. Strajkują zgodnie z prawem, po wyczerpaniu wszelkich możliwości negocjacyjnych - negocjując z kłamcami i demagogami, którzy nie zamierzali nic dać - od początku.
Chyba nikt nie wierzy, że Pokraść i Spierdalać na ma celu dobro nauczycieli, którzy na nich nie głosują, czy dobro dzieci, które mają tylko "umić" liczyć do 500. Reszty nauczy ksiądz, czasem zgwałci. Durniejszy wyborca to dobry i wystraszony wyborca PiS - to pokazują badania. Im wyborca durniejszy, tym bardziej sprzyja PIS.

Jaro, nauczycieLE, nie jeden radny. Wykresy wyraźnie pokazują, że od nastania pis, w stosunku do średniej krajowej, spadło im ze 107 do 95%. Mimo podwyżek. Innym rośnie szybciej, inflacja również rośnie, pis rozdaje na krowy, dla inteligencji brak. Żenada, żeby nie zarabiali średniej, przygotowując przyszłe pokolenie - przy również rosnących roszczeniach rodziców, a spadającej randze nauczyciela. To nie parobki, nie niewolnicy.

dodany przez .., dnia 08.04.2019, 22:22:52

Nauczyciele to hołota. Banda płaczków ,którym wiecznie źle. Jak Wam tak źle być nauczycielami to wynocha ze szkoły. Prywaciarze chętnie was przyjmą do pracy za 2200zl na rękę skoro tak wam źle. Szkody ,żadnej nie będzie bo i tak 80 procent z was nie przykłada się należycie do nauczania dzieci i młodzieży. Tak więc jak komuś się warunki nie podobają to szerokiej drogi. !!!! Nikt was na siłę nie trzyma.

dodany przez IT, dnia 08.04.2019, 23:02:13

Ta pedalska demokracja, owszem, każdemu pozwala się wypowiadać, ale nie każe robić z siebie debila, IT.

dodany przez .., dnia 09.04.2019, 07:40:28

co racja to racja Pancerniku. Mimo ze sie staram, to czasami mi sie blad wkradnie, przepraszam za te dwa byki. Oby Gustawka tu nie zagladala, bo bedzie opr ;o)
Jerzu, wiem o tym, ze prosza i prosza i nic. Z jednej strony nie mozna im odmowic prawa do twardych posuniec, ale z drugiej, dla czego kosztem innych, nie majacych wplywu. To jest moj jedyny problem w tym wszystkim. Cala reszta jest dla mnie zrozumiala i popieram stanowisko nauczycieli. Ciekawe, co sie stanie, jak szkoly zaczna systemowo wypuszczac niedoukow...ktos sie obudzi grubo z reka w nocniku.
Dwukropek, cz nierozwaznie? Nie sadze, takie mam stanowisko.

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 09.04.2019, 09:05:39

Szkoły już wypuszczają systemowo niedouczone dzieci. !!! Boicie się nazywać rzeczy po imieniu. Popieracie strajk tych pseudo nauczycieli a w domu lamentujecie że trzeba dziecko wysyłać na korepetycje. Moja żona ma więcej chętnych na korepetycje z matematyki niż swoich sił przerobowych. I dodam tylko ,że nie jest nauczycielem. Więc jest problem czy nie ? I każdy uczeń co nie przyjdzie to tylko dziwi się jak to jest że moja żona umie wytłumaczyć a nauczyciel "profesjonalista" nie potrafi. Odpowiedź jest prosta ! Nie umie albo mu się nie chce. Tyle w temacie.

dodany przez IT, dnia 09.04.2019, 10:47:44

Dlatego krew mnie zalewa jak protestują ,że tacy biedni , żetak im źle, że urlopy to by chcieli w listopadzie bo wtedy jest najmniejszy tłok nad morzem. Śmiechu warte. Niech chociaż jeden nauczyciel pokaże swój pit 11 za 2018 rok. Szczęka wam opadnie ile zarabiają. 60 -70 tyś rocznie to jest średnia.

dodany przez IT, dnia 09.04.2019, 10:52:20

@ IT:

Szkoły wypuszczają systemowo niedouczone dzieci bo taki jest system.
Dobrze nauczyciele albo odeszli już na emerytury albo odeszli z tego zawodu bo pracując w sklepie czy udzielając korepetycji można zarobić więcej.

60-70 tys rocznie, które przytoczyłeś to 5 000 - 5 833 zł miesięcznie.
Nie pracuję w zawodzie ale jeśli wskażesz takie miejsce to chętnie pójdę pracować w szkole na takich warunkach.
CZEKAM NA PROPOZYCJĘ JAK COŚ.

Obawiam się jednak, że podałeś kwoty brutto, dla nauczyciela dyplomowanego z wieloletnim stażem z dodatkami
(krótko przed emeryturą).

To może wkleję jak jest:
Od 1 stycznia 2019 r. wynagrodzenie średnie dla nauczycieli wynosi:

dla nauczyciela stażysty - 3045 zł brutto (ok. 2188 zł netto / na rękę)
dla nauczyciela kontraktowego - 3380 zł brutto (ok. 2421 zł netto)
dla nauczyciela mianowanego – 4385 zł brutto (ok. 3121 zł netto)
dla nauczyciela dyplomowanego - 5603 zł brutto (ok. 3970 zł netto)

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 09.04.2019, 15:37:58

Michał Grzybowski. I co ci się nie zgadza.? Pomnóż sobie teraz te kwoty netto razy 2 . Bo nie wiem czy wiesz ale ja pracuję na etacie 40 godzin tygodniowo. Nauczyciel 18 godzin tygodniowo. A większość z nich robi dodatkowe godziny i to razy dwa. To i pensja kontraktowego będzie około 5 tyś na miesiąc. No i ja oczywiście nie mam tyle miesięcy wolnego. !! Chcesz pracować to zapraszam do szkoły w radowie małym . Akurat szukają dobrego matematyka. Zapraszam ,zapraszam. Tylko obawiam się ,że piszesz bzdury i wcale się nie zgłosisz. I żebym to ja nie był gołosłowny to nie omieszkam zapytać się Pani dyrektor Radanowicz czy chociaż się kontaktowałeś w sprawie pracy.

dodany przez IT, dnia 09.04.2019, 21:51:33

@ IT:

Większość rzeczy, które napisałeś - się nie zgadza:

1. Właśnie oddzwoniła do mnie Pani Dyrektor ze szkoły w Radowie Małym - nie poszukują nauczyciela matematyki.
- Najlepiej by było gdybyś podał link do oferty pracy, czytelnikom będzie po prostu łatwiej zweryfikować Twoje słowa.

2. Rozmawialiśmy o wynagrodzeniu za 1 etat/1 miesiąc pracy.
Nie wiem czy wiesz ale jednym z postulatów strajku nauczycieli jest rejestracja czasu pracy, zgadnij dlaczego...

Na przyszłość w dyskusji radzę przedstawiać fakty, bo własne opinie mogą odbiegać od rzeczywistości.

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 10.04.2019, 12:23:21

To ignoranci i trolle krytykują nauczycieli, gdy obecnie mają przejściowy problem z dziećmi, a nawet tylko dla oplucia, bo mają nieuzasadniony żal, że kazano im się uczyć.
Minęły zaledwie 3 dni, a już obraża się nauczycieli na wszelkie sposoby. Część rodziców rozumie, część jest po prostu durna i traktuje szkołę jak przechowalnię, która odmówiła przyjęcia pakunku. Gdyby się zainteresowali i przyjrzeli problemowy, to zauważyliby, że chodzi również o dzieci, bo nieopłacony, przepracowany, obrażany (dla doraźnej korzyści przedwyborczej) rządowy wyrobnik nie nauczy dobrze.
It, jak zwykle jesteś "niedoinformowany", a wiedzy nie pogłębisz, bo alergie chyba masz i miałeś zawsze na szkołę i wiedzę. 18h to pensum, pracują blisko 30 i co najmniej 2 h dziennie w domu, a to już 40. Do tego mnóstwo innych obowiązków. Przeczytaj np. www.money.pl/gospodarka/spor-o-pensum-nauczyciele-marza-o-40-godzinnym-tygodniu-pracy-6368086531430017a.html , zamiast powtarzać zasłyszane głupoty. Za długie? Oj, przykro mi.
Może nawet powtarzasz głupoty, a wiesz ile pracują? Czy celowo działasz jak troll? Dobrze płacą?
Drugie kłamstwo. Urlopy - kolejna powtarzana nieprawda. Nauczyciel ma 6 tyg. w wakacje i 2 w ferie zimowe. W sumie 2 tyg. więcej niż osoba "na umowie", mająca 26 dni roboczych i mnóstwo wpadających wolnych pojedynczych, przedłużających urlop. Urlop zaś w dowolnym momencie, a nie w ustalonych, najdroższych terminach. Chcesz pojechać do Hiszpanii w październiku, czy kwietniu, bo w inne za gorąco? Narty poza feriami, bo akurat świetne warunki? Proszę bardzo. Nauczyciel nie ma tego komfortu. Najgorętsze miesiące w najwyższych cenach. Majówka? Zapomnij - przecież są matury. O, wycieczka, pracujesz 24/h opiekując się cudzymi dziećmi, mającymi coraz ciekawsze pomysły - o każdej porze dnia. Mimo tych warunków pracują, bo często to ideowcy. Ale można mieć dość i się sprzeciwić.

dodany przez .., dnia 10.04.2019, 14:27:04

Mając tak szeroki dostęp do wiedzy w mediach tylko totalni ignoranci mogą mieszać krowy i świnie do zarobków nauczycieli. Co ma piernik do wiatraka?

dodany przez Pandemonium, dnia 14.04.2019, 21:24:49

Nauczycielski strajk z przerwa na wizyte w spa ...
https://www.se.pl/wiadomosci/polska/stargard-nauczyciele-postanowili-zawiesic-strajk-z-powodu-wyjazdu-do-spa-aa-u9Sa-WEYA-V5q6.html
Przypomina sie rysio petro ktory nakazal kolegom partyjnym okupowanie law sejmowych, a sam wybral sie z kochanica na egzotyczne wojaze.
Zal patrzec na to co wyprawiaja strajkujacy nauczyciele w mediach spolecznosciowych ... przebieranki, protest songi itp. Jak widze jak lewacki kwiat aktorstwa by tvn, z jakimis pomietymi kartkami w reku `wspiera` nauczycieli, kodziarskiego komuniste broniarza i adwokatow sprawy takich jak: halicki, olejnik czy zydka podjudzacza morozowskiego, to najchetniej cale to towarzystwo rozgonilbym na 4 wiatry!!

dodany przez saturator, dnia 15.04.2019, 21:58:48

Otóż coś ma piernik do wiatraka. RAZ. Kaczyński, jak każdego, oszukuje i okłamuje. Jeżeli dopłaty do bydła, już wynoszące 250-350 zł od sztuki, będą miały wzrosnąć, to albo dołożą z polskiego budżetu, albo przeleją z jednego naczynia w drugie, tj. zbiorą z ogólnej puli dopłat dla rolników (zmniejszając np. dopłatę do 1 ha) i konkretnie dadzą na inwentarz, czyli w sumie ZERO zł więcej. Niewielu rozumie, że UE nie da grosza więcej - albo to będą polskie środki, albo w ogóle. DWA. Jest to zwykłe bicie piany, kiełbasa wyborcza (nawet bez kiełbasy - bo durni dadzą się nabrać na wyborcze kłamstwa pisu). Wszystko dla pokazania nauczycielom - WAS mamy w dupie (czyli też uczniów), pogramy na przeczekanie. Tyle to ma wspólnego z nauczycielami - wykorzystano zmianę tematu (jak w przypadku wykopania tematu Euro), żeby pokazać masom, że problemu z nauczycielami nie ma, bo są sprawy ważniejsze, nawet, jeżeli to tylko zagrywka pod publiczkę. Tym bardziej naganne.

Oczywiście Saturator, wzorem mistrza swego, też oszukuje i manipuluje, zapominając wspomnieć, że "afera" dotyczy(ła) raptem 5 strajkujących nauczycieli (reszta wycieczki to administracja), a opłaty wniesiono w styczniu i przepadłyby - w wyniku zaskoczenia strajkiem. Ponadto wyjazd dotyczy WEEKENDU, czyli i tak byłby w czasie wolnym, a zawieszenie strajku (na weekend) jest sprawą czysto techniczną i nie ma wpływu na strajk. Sprawa jest już powszechnie wyjaśniona, ale po co czytać, pisowskie radio mówi samą prawdę... Brawo Saturator - puściłeś same bąbelki. Pierda w zasadzie.

dodany przez .., dnia 16.04.2019, 13:29:18

reklama

GALERIA ZDJĘĆ

Festyn Walczymy o Emilka

Paweł Palica - 20.10.2019

21
Czwartek
Listopad 2019
Janusza
Marii
Reginy
Listopad, 2019
PnWtŚrCzPtSN
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Inwestycje rekreacyjne dla mieszkańców nie muszą się zwrócić. Basen, lodowiska, bieżnie, stadiony, itp., to nasz dobrostan, zdrowie - rzeczy zwracające się inaczej. Nie piszcie o tym jak o inwestycji ..." - Co w budżecie na 2020 rok?

"Dla Państwa, którzy nie dostrzegli, że wyrażenia typu „doszły mnie słuchy”, „podobno” , „wydaje się” napisane są w cudzysłowach. Pozostaje wierzyć, że stare porzekadło „Uderz w stół a nożyce same..." - Co w budżecie na 2020 rok?

"Szanowni @ - tak śledzę dyskusję, podoba mi się że ludziska jednak interesują się sprawami naszej Gminy. Jednakże ta dyskusja toczy się pod hasłem do czego i jak się przy--piąć. Najbardziej rozśmieszy..." - Co w budżecie na 2020 rok?

"... tak wpadl mi w oko punkt 27. Pytam "madrzejszych" w tej materii od siebie ... czy koncepcja centrum kultury moze kosztowac 50 000zl?!" - Co w budżecie na 2020 rok?

"@ KC Pytanie odnośnie cm jak najbardziej zasadne. W szczególności odnosząc się do godzin jakie pojawiają się pod jego wpisami. Czy my płacący podatki w tej gminie mamy płacić za te komentarze??..." - Co w budżecie na 2020 rok?

"Brawo panowie patrzec na rece ile sie da! Jak wlodarze madrzy, wyciagna z tego wnioski, ze narod nie ciemny i nie wszystko kupi! A od powiedzmy "podinspektora" do spraw, powiedzmy "komunikacji", poza..." - Co w budżecie na 2020 rok?

"Mnie `doszły słuchy" , że teren szumnie nazywany "Targowiskiem Miejskim" usytuowany w samym centrum miasta również ma nowego właściciela? "Podobno" to tylko kwestia czasu ( nierentowność tego miejsc..." - Co w budżecie na 2020 rok?

"Behemot obudz sie! cm to cm, nie wietrz spisku, bi go nie ma. cm, tak tylko zapytalem, bo jak mowie, doszly mnie sluchy. A pytanie uwazam za stosowne, a nie mącące. Na domiar, jaknajbardziej wymaga..." - Co w budżecie na 2020 rok?

"Jedno zasadnicze pytanie? Czy ktoś wie, czy osoba wypowiadająca na tym forum jakom "cm" to niejaki Cezary Martyniuk - osoba zawodowo zajmująca się" komunikacją" ze społecznością w imieniu BRK? Cz..." - Co w budżecie na 2020 rok?

"@cm Polecam artykuł - https://wyborcza.pl/7,155287,25375588,przewoznicy-nie-chca-placic-za-dworce-bilety-juz-drozeja.html Druga spraw to czy przewoźnicy kolejowi będą korzystać z dworca? A co np. z..." - Co w budżecie na 2020 rok?

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator