reklama

Zakaz ciągle jest łamany

drukuj
przeczytano: 1314 razy
redakcja, 12.09.2019

List do redakcji.

Piszę w sprawie niedawno wprowadzonego zakazu postoju na ulicy Bankowej w Goleniowie (postój powyżej 60 min na 24h). Mimo ustanowienia takiego zakazu, ciągle jest on łamany przez tzw. TIRy. Sprawę próbowałem kilkuktornie zgłosić na Policję lub Straż Gminną, ale niestety spotkałem się z dużą niechęcią.

Podam tylko dwie najbardziej dziwne odpowiedzi/relacje służb. Na jedno zgłoszenie usłyszałem odpowiedź "a jak my to mamy sprawdzić, że ktoś tam akurat stoi ponad godzinę?", więc tylko doradziłem dyżurnemu, że ja to bym pojechał, sprawdził kto parkuje i ponownie przejechał się za godzinę czy to samo auto dalej stoi. Innym razem usłyszałem "a czy to panu jakoś przeszkadza, utrudnia wyjazd bądź wjazd, czy tylko pan dzwoni, bo jest znak?" Powiedziałem grzecznie dyżurnemu, że po coś chyba są te znaki i z takim podejściem to równie dobrze zacznę stawać w centrum na kopercie dla inwalidów i będzie też okej, no bo przecież to nikomu nie przeszkadza.

Sprawa może małej wagi, ale Gmina nie bez powodu postawiła tam ten znak zakazu. Niestety co tydzień staje tak wiele TIRów na weekend. Nie ma tam ani warunków sanitarnych ani koszy na śmieci, tak więc cały ten syf lądował w pobliskich krzakach. Następnie to już my mieszkańcy musimy płacić za utylizację tego. Przepis jest, niestety nie ma komu go wyegzekwować. A po przeciwnej stornie ulicy jest parking dla TIRów, tyle że płatny.

Być może ja źle interpretuje ten znak zakazu, ale z tego co pamiętam, to póki nie ma informacji, że nie dotyczy pobocza, to zakaz obowiązuje zarówno na drodze, jak i poboczu.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

... a komu to przeszkadza?! Postawić z 2 kosze i ułatwić kierowcom życie a za to zastanowić się nad zasadnością kilkudziesięciu (par!!!) znaków zakazu zatrzymywania ustawionych wzdłuż wszystkich jednokierunkowych uliczek na osiedlu Helenów, przez które 99% mieszkańców przyległych posesji zatrzymując auto przed ich bramą w celu jej otwarcia kilka razy dziennie łamie przepisy!

dodany przez Thomas, dnia 12.09.2019, 12:38:20

jest jeszcze ul. Konopnickiej od ul.Andersa podobne znaki są kompletnie ignorowane. ktoś kiedyś powiedział "teoretyczne państwo". To zaczyna sie od drobnego lekceważenia przepisów

dodany przez jzw, dnia 12.09.2019, 15:26:53

Jeśli chodzi o znaki zakazu zatrzymywania przy wszystkich jednokierunkowych w Helenowie to sytuacja jest zupełnie odwrotna ponieważ kierowcy po prostu muszą je ignorować. Inaczej musieliby wjeżdżać na posesje taranując zamkniętą bramę wjazdową... Zamiast zakazu zatrzymywania powinien tam być tylko zakaz postoju!

dodany przez Thomas, dnia 12.09.2019, 16:00:58

wyznaczyć i oznakować miejsce postoju tirów, podstawowe sanitariaty , być może symboliczna opłata i po problemie. a jest to zadanie władz

dodany przez mercedes555, dnia 12.09.2019, 20:17:34

Z własnego doświadczenia wiem, że znaleźć miejsce parkingowe dla 40 ton jest bardzo trudne,moze zamiast zakazywać ,zacząć ułatwiać zycie kierowcą, ktorzy zaopatrują miedzy innymi nasze sklepy.

dodany przez canter, dnia 14.09.2019, 12:34:31

jest takie miejsce koło "Mrówki" ale na oznaczonym miejscu postoju dla "Tir"ów stoją eleganckie małe autka ??

dodany przez jzw, dnia 17.09.2019, 13:58:14

reklama

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

W Nowogardzie pod względem politycznym dzieje się najwięcej w naszym powiecie. Najświeższym dowodem na to jest nagła i niespodziewana zmiana na stanowisku przewodniczącego tamtejszej rady miejskiej. Tym samym krucha, jednoosobowa większość popierająca burmistrza Czaplę zamieniła się w równie kruchą i też jednoosobową większość opozycyjną. W ten sposób, po raz pierwszy chyba w historii, eksponowaną funkcję samorządową w powiecie goleniowskim objął działacz PiS, na dodatek w aliansie z działaczami PO. I wszystko to zgodnie z prawem, z wykorzystaniem normalnej procedury, poprzedzonej politycznymi uzgodnieniami. Więcej, w pewnym sensie poprawia to niedoreprezentowanie w powiecie i jego gminach elektoratu, który w ostatnich wyborach parlamentarnych we wszystkich gminach powiatu, z wyjątkiem goleniowskiej, w większości poparł PiS.
W goleniowskiej radzie miejskiej ugrupowanie burmistrza zdobyło po wyborach jednoosobową większość, dokoptowując potem do siebie jednego z radnych spoza swego grona i dzięki temu burmistrz ma w radzie komfortową wydawałoby się i stabilną przewagę nad opozycją. Przebieg wypadków w sąsiednim Nowogardzie pokazuje jak to bywa z jednym głosem przewagi, który szybko może się przekształcić w... ten sam głos przewagi opozycji. Skoro było to możliwe w Nowogardzie, jest możliwe i w Goleniowie. Tym bardziej, że mimo wielu zasadniczych różnic między obiema gminami, są też spore podobieństwa. Oprócz wyżej opisanego, widoczne dla każdego, kto chce to dostrzec jest działanie gminnej propagandy. Za pieniądze podatników i tu, i tam gminni urzędnicy nie tyle informują, co wychwalają swoich pracodawców. Owszem, goleniowscy robią to sprawniej technicznie i merytorycznie, jednak co do zasady różnicy nie ma. Obie propagandy równie efektywne, tyle że nowogardzka ma tę zaletę, że jest znacznie tańsza...

Leszek Ozimek - 08.11.2019

GALERIA ZDJĘĆ

Festyn Walczymy o Emilka

Paweł Palica - 20.10.2019

12
Wtorek
Listopad 2019
Konrada
Renaty
Witolda
Listopad, 2019
PnWtŚrCzPtSN
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator