reklama

Zlikwidują szpitalną kaplicę?

drukuj
przeczytano: 2736 razy
redakcja, 24.06.2019

Według niepotwierdzonych informacji zarząd spółki Szpitalne Centrum Medyczne planuje likwidację (zamknięcie?) kaplicy w goleniowskim szpitalu powiatowym.

Z taką informacją zgłosili się do nas zaniepokojeni czytelnicy z prośbą o interwencję. Chcieliśmy ją zweryfikować u źródła, czyli w kierownictwie szpitala. Tam sekretarka zapytana, z kim w tej sprawie możemy porozmawiać odpowiedziała, że nie wie. Poprosiliśmy więc, żeby nasze pytanie przekazała odpowiedzialnym za szpital osobom, oraz by te osoby poinformowały nas o planach dotyczących szpitalnej kaplicy. To samo pytanie zadaliśmy w starostwie za pośrednictwem sekretarki, która miała je przekazać staroście, z którym nie udało się nam porozmawiać.

Do tej chwili ani prezes spółki SCM Beata Łapaj z PO, ani starosta Tomasz Stanisławski z PO nie przekazali nam odpowiedzi na postawione pytania.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

To tak ma wygladac przywracanie rentownosci tego przybytku pod `nowymi` rzadami?!

dodany przez saturator, dnia 24.06.2019, 19:08:03

SPOKO - być może pojawi się zamiast kaplicy świetlica MULTI_KULTI, czy jak ją tam będą zwali

dodany przez jzw, dnia 24.06.2019, 20:57:51

Gdzieś w zasadach funkcjonowania szpitala jest zapisane, że musi być? Nawet nie wiedzieliście, że w ogóle funkcjonowała. Mieszkam mu dziesiątki lat i nie wiedziałem. Po prostu znowu odwalacie "obronę Częstochowy", w imię "świętych wartości". Te same bezsensowne zasady, że kk musi być wszędzie i jest wręcz podstawą narodowości, pozwalały pedofilom w koloratkach na molestowanie dzieci.

dodany przez .., dnia 25.06.2019, 06:17:27

Bóg jest wszędzie i pomodlić się też można wszędzie, a więc kaplica nie jest "produktem" pierwszej potrzeby.

dodany przez Akim, dnia 25.06.2019, 07:20:01

@..

Zasady, że w Polsce Kościół Katolicki jest ważny wynikają po prostu z historii i z tego, że większość Polaków chrzci dzieci i chce być pochowana pod znakiem krzyża. Pretensje można zgłaszać do Mieszka I i jego rodziny, bo to on przyjmując chrzest stworzył podwaliny takiej Polski. Komunistom się to zbytnio nie podobało, ale jakoś przyjęli to do wiadomości. Można też mieć pretensje do Konstantyna Wielkiego, bo być może Mieszko I przytrzymując chrzest chciał także, by Polska była częścią cywilizacji łacińskiej, która od czasu tego cesarza związana była z chrześcijaństwem. Bardzo by się Panu przydało szersze spojrzenie na historię Europy, Polski i polskiego katolicyzmu, bo hasło "pedofile w koloratkach" niezbyt dobrze świadczy o wiedzy na temat zarówno zboczeńców, jak i Kościoła.

@Akim

Jak widać na zdjęciu kaplica jest używana, więc potrzeba jest. Czy to, że Bóg jest wszędzie, ma oznaczać, że w ramach "oszczędności" będziemy zamykać kaplice? Jeśli pomysł z zamknięciem jest prawdziwy, to jaki ma być tego powód? Jeśli oszczędności, to jakie konkretnie będą to oszczędności?

Proszę o trochę więcej tolerancji i zrozumienia dla ludzi, którzy w ciężkich chwilach znajdują w kaplicy pocieszenie, a w radosnych mogą po prostu podziękować.

PS Czasem widziałem, że w bardzo nowoczesnym technicznie, jak i mocno idącym z duchem "postępu" ("małżeństwa" jednopłciowe, każdy śpi z każdym, chyba nikt nie ma normalnej rodziny, etos pracy "arbeit macht frei") szpitalu z amerykańskiego serialu "Chirurdzy" (Grey’s Anatomy) jest kaplica.

dodany przez Michał Niklas, dnia 25.06.2019, 08:56:39

A mnie niepokoją koszta związane z utrzymaniem kaplicy. Po likwidacji kaplicy koszta utrzymania szpitala zmniejszą się, a wierzący w Boga i tak będą się modlić, gdy tylko najdzie ich ochota.

dodany przez miecio, dnia 25.06.2019, 09:31:50

Mieciu, Mieciu, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego.

Czy nie jest tak, że katolicy płacąc podatki utrzymują zarówno szpital, jak i kaplicę?

dodany przez Michał Niklas, dnia 25.06.2019, 09:59:13

W każdym szpitalu ,porcie lotniczym jest , była na "Batorym"i w naszej "Jedynce" przed wojną , tak i niech zostanie , bo to żadne koszty są i nie dziwaczyć już!

dodany przez Pawlak, dnia 25.06.2019, 10:43:51

@Michał Niklas, szanuję wiarę, którą każdy ma prawo czcić na swój sposób i niech każdy szanuje moją wiarę choćby to miało tylko krzesło, w które będę wierzyć. Nie narzucajmy innym, co nam nie miłe. Słowo "wiara" wszystko tłumaczy. Dla przykładu: wierzę w duchy, albo nie, wierzę w reinkarnację, albo nie. I to jest wyjaśnia słowo "wiara". Nie narzucajmy sobie sposobów na życie.

dodany przez Akim, dnia 25.06.2019, 15:00:36

kaplica powinna Być a nie do likwidacji

dodany przez medyk, dnia 25.06.2019, 18:01:40

Forumowi antykoscielni/antypisowch nie zawiedli. A to przeszkadza krzyz w UMiG, a to religia w szkole w oko kole, a to afera, bo polski skoczek przezegnal sie przed skokiem, teraz kaplica przy lokalnym szpitalu cierniem w ...
a jak dewianci niesli `oteczowany` obraz Matki Boskiej Czestochowskiej, to to juz jest wyraz `wolnosci` i `tolerancji`.
A jak to jest, ze w spadajacym samolocie, nie ma niewierzacych ... hmm

dodany przez saturator, dnia 25.06.2019, 18:29:32

Złe uczynki kk przeważają i się piętrzą. Złe i potworne. Nie można wciąż powoływać się na historię, dla uzasadniania obecnego żerowania na Polakach. Kościół jest teraz zwykłą instytucją finansową i wszędzie się wpieprza - w imię kasy, nie stosuje się do zasady rozdzielności od państwa, bierze udział w kampaniach wyborczych i nawet nie uwzględnia żądań organów państwowych (np. wydania dokumentacji dot. pedofila). Sama hierarchia popełnia szereg grzechów głównych. Widział ktoś szczupłego księdza - po paru latach "służby"? Na wsi nie przestrzegają celibatu w ogóle - każdy ma jakąś babkę na boku, dzieci, wciąż ukrywają pedofilów. Proboszczami w Goleniowie byli alkoholicy, babiarze, hazardziści. Sami "święci". WOW! Nie było pedofila (przynajmniej jeszcze nie wyszło nic na jaw). KK stracił jakiekolwiek moralne podstawy do uczenia czegokolwiek, żądania czegokolwiek i powoływanie się na historię - jako instytucja wiary. Mieszka I-go też nie ma co mieszać i winić - pomylił się, a i tak nie stosował do zaleceń. Po prostu zawarł małżeństwo z rozsądku. To tyle co do instytucji jako takiej. Kaplice są w mieście - w kościołach, zaledwie kilkaset metrów dalej. Co do szpitala, to nadaje się do likwidacji - razem z kaplicą. Wystarczy przychodnia ze specjalistami. Zbyt dużo osób tu zmarło - bez uzasadnienia. Nie bez powodu nazywany jest wśród goleniowian "umieralnią". Notorycznie, nieodwracalnie i beznadziejnie nierentowną ... umieralnią.

dodany przez .., dnia 25.06.2019, 20:13:13

Drogi kolego, proponuje niezwlocznie wykonac telefon do redaktora Sekielskiego! Z takim przegladem tematu jaki posiadasz, jest duza szansa na role doradcza, a moze nawet `filmowa` w drugiej, badz juz zapowiadanej, nawet trzeciej czesci tej paradokumentalnej sagi!

dodany przez saturator, dnia 25.06.2019, 23:19:01

No tak... Bo rower poniemiecki, a kot z miasta Łodzi pochodzi! Kto wierzy że pójdzie do nieba niechaj dobro czyni! Szkoda że w tym niebie, tak mało hierarchów kościelnych zasiada a tak wielu w ogniu piekielnym wiecznych cierpień doznaje... Amen!

dodany przez Mariusz, dnia 26.06.2019, 09:08:07

Moim zdaniem, Po pierwsze Szpital jest od modlenia się, czy od leczenia? Po drugie widać na foto "tłumy" i to chyba z ulicy, bo Panie ewidentnie nie mają piżam i torebki? Bynajmniej ja będąc 3 doby w szpitalu nie chodziłam tak elegancko odziana. Po trzecie jeśli już stronniczo informujecie kto jest z jakiej partii ( co ma piernik do wiatraka), to proszę również informujcie o stanie cywilnym, bo jestem singielką i to ma dla mnie większą wartość merytoryczną niż cały ten artykuł.

dodany przez fILO, dnia 26.06.2019, 15:48:20

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

Nowelizacja ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach stawia przed władzami samorządowymi gmin same problemy do rozwiązania. Referujemy jej najważniejsze punkty w materiale obok. Warto się z nimi zapoznać, żeby wiedzieć, co nas czeka najpóźniej za rok. A trzeba przyznać, że ustawodawca chce mocno skomplikować życie nam, mieszkańcom, komplikując je najpierw wspomnianym władzom. No bo teraz te władze będą musiały jakoś dostosować gminne uchwały i regulaminy  śmieciowe do wymogów znowelizowanej ustawy i to, co uchwalą, jeszcze od nas wyegzekwować. A to bynajmniej proste nie będzie. Z kilku powodów zresztą.

 


Przede wszystkim wymuszone segregowanie - jak każdy przymus - spotka  się co najmniej z biernym oporem. Nie dlatego, że wszyscyśmy tacy nieekologiczni, ale po prostu większość z nas podchodzi do segregacji pragmatycznie, a nie religijnie. Rozsądna, ograniczona i nie wymuszona segregacja nikomu nie przeszkadza, ale teraz będzie inaczej. Oprócz konieczności przestawienia całego systemu odbioru odpadów w gminach naszego powiatu na odpowiednie do śmieciowych frakcji pojemniki w każdym domu i na każdym osiedlu, to jeszcze konieczny będzie skuteczny system kontroli - co, kto i gdzie wrzuca. A jak już uda się przyłapać delikwenta niesegregującego śmieci, to jeszcze trzeba mu ten fakt udowodnić. Jak? No właśnie. Nawet gdy już gminne organy zbiorą ów materiał dowodowy, to z kolei będą miały dowyboru: ukarać delikwenta grzywną, albo zastosować odpowiednio wyższą opłatę. Oczywiście na drodze administracyjnej, z uwzględnieniem korowodu odwołań, instancji itp. Procedura to czasochłonna i kosztowna, a przy tym wysoce niepewna co do finalnych rozstrzygnięć.  Dlatego może najrozsądniej będzie... przymknąć oko na brak segregacji. Co wydaje się wyjściem w tej sytuacji najbardziej pożądanym.

Leszek Ozimek - 19.08.2019

GALERIA ZDJĘĆ

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Goleniowie

Wiesław Krause - 06.08.2019

21
Środa
Sierpień 2019
Franciszka
Kazimiery
Ruty
Sierpień, 2019
PnWtŚrCzPtSN
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator